Постанова від 27.01.2026 по справі 380/16999/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2026 рокуЛьвівСправа № 380/16999/24 пров. № А/857/6858/25

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді Шавеля Р.М.,

суддів Бруновської Н.В. та Хобор Р.Б.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Львові апеляційні скарги представника адвоката Васечка Юрія Андрійовича, діючого на підставі ордеру на надання правничої допомоги від імені та в інтересах ОСОБА_1 , Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській обл. на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14.01.2025р. в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській обл. про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії (суддя суду І інстанції: Сидор Н.Т., час та місце ухвалення рішення суду І інстанції: 14.01.2025р., м.Львів; дата складання повного рішення суду І інстанції: не зазначена),-

ВСТАНОВИВ:

02.08.2024р. (згідно з відбитком календарного штемпеля на поштовому відправленні) позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив:

визнати протиправною бездіяльність відповідача Головного управління /ГУ/ Пенсійного фонду /ПФ/ України у Львівській обл. щодо неперерахунку та невиплати ОСОБА_1 передбачене ч.1 ст.29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підвищення розміру пенсії за більш пізній вихід на пенсію за віком в розмірі 0,75% за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з моменту виходу на пенсію 01.03.2023р.;

зобов'язати відповідача ГУ ПФ України у Львівській обл. провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії, включивши до розрахунку розміру пенсії підвищення, передбачене ч.1 ст.29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за більш пізній вихід на пенсію, у розмірі 45 відсотків, починаючи з 01.03.2023р., з урахуванням виплачених сум (а.с.1-6, 37).

Згідно ухвали суду від 14.07.2023р. вирішено розгляд цієї справи, що віднесена процесуальним законом до справ незначної складності, проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (а.с.40 і на звороті).

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 14.01.2025р. заявлений позов задоволено частково; визнано протиправною бездіяльність відповідача ГУ ПФ України у Львівській обл. щодо неперерахунку та невиплати ОСОБА_1 передбаченого ч.1 ст.29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підвищення розміру пенсії за більш пізній вихід на пенсію за віком у розмірі 0,75 % за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з 01.04.2024р.; зобов'язано пенсійний орган здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії, включивши до розміру пенсії підвищення, передбачене ч.1 ст.29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за більш пізній вихід на пенсію у загальному розмірі 45 %, починаючи з 01.04.2024р., з урахуванням раніше проведених виплат; у задоволенні решти позовних вимог відмовлено; стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФ України у Львівській обл. на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 1211 грн. 20 коп. (а.с.55-57).

Не погодившись із винесеним судовим рішенням, його оскаржили сторони.

В поданій апеляційній скарзі представник адвокат Васечко Ю.А., діючий на підставі ордеру на надання правничої допомоги від імені та в інтересах ОСОБА_1 , покликаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить рішення суду першої інстанції змінити в частині дати проведення перерахунку пенсії позивача (а.с.60-62).

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що висновки суду про здійснення нарахування підвищення до пенсії позивача за більш пізній вихід на пенсію з 01.04.2024р., оскільки з цієї дати встановлено 60 місяців понаднормового стажу після проведення пенсійним органом дозарахування окремих періодів роботи), є помилковими.

Звідси, правильною датою такого нарахування є 01.03.2023р.

У своїй апеляційній скарзі відповідач ГУ ПФ України у Львівській обл., покликаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, що в своїй сукупності призвело до помилкового вирішення спору, просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення суду та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити (а.с.100-103).

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що із урахуванням фактичних обставин справи та діючого пенсійного законодавства дії пенсійного органу щодо розгляду заяви позивача від 03.04.2024р. та прийняття рішення від 10.04.2024р. відповідають вимогам закону.

Учасник справи не подали до суду апеляційної інстанції взаємні відзив на апеляційні скарги в письмовій формі протягом строку, визначених в ухвалах про відкриття апеляційного провадження, що не перешкоджає апеляційному розгляду справи.

Розгляд справи в апеляційному порядку здійснено в порядку письмового провадження за правилами ст.311 КАС України без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційні скарги в межах наведених у них доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга представника адвоката Васечка Ю.А., діючого на підставі ордеру на надання правничої допомоги від імені та в інтересах ОСОБА_1 , підлягає до часткового задоволення, а іншу апеляційну скаргу належить відхилити, з наступних підстав.

Розглядувані правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законом України № 1058-ІV від 09.07.2003р. «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» /надалі - Закон № 1058-ІV/.

Згідно п.1 ч.1 ст.45 Закону № 1058-ІV пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), - з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону. У разі якщо документи про страховий стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення застрахованою особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 26 цього Закону, вважається, що застрахована особа виявила бажання одержувати пенсію з більш пізнього віку.

При відстрочці часу призначення пенсії за віком пенсія з урахуванням положень статті 29 цього Закону призначається за заявою пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, в якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно) для відстрочки часу виходу на пенсію, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з такого дня;

Відповідно до ч.1 ст.29 Закону № 1058-ІV особі, яка набула право на пенсію за віком відповідно до цього Закону, але після досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, виявила бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до статті 27 цього Закону, на такий відсоток:

на 0,5% - за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;

на 0,75% - за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.

Як встановлено під час судового розгляду, що 01.03.2023р. позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до пенсійного органу із заявою про призначення пенсії за віком у разі відстрочки часу призначення відповідно до Закону України № 1058-ІV від 09.07.2003р. «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (надалі - Закон № 1058-ІV).

За наслідками розгляду заяви та доданих документів прийнято рішення № 134650023105 від 08.03.2023р. про призначення позивачу пенсії з 01.03.2023р. та встановлено підвищення відповідно до ч.1 ст.29 Закону № 1058-ІV у розмірі 28,5 % згідно наявних відомостей про страховий стаж в індивідуальних відомостях про застраховану особу по 28.02.2023р. (інформація про страховий стаж за період з травня по вересень 2022 року була відсутньою).

Рішення № 134650023105 від 08.03.2023р. про призначення пенсії позивачем не оскаржувалось.

Розмір пенсії обчислено із врахуванням загального страхового стажу 45 років 06 місяців 22 дні.

03.04.2024р. позивач повторно звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку пенсії в зв'язку з уточненням даних в ЕПС станом на 01.04.2024р. про зарахування періоду роботи з 01.05.2022р. по 30.09.2022р.

Рішенням відповідача від 10.04.2024р. під час проведення перерахунку пенсії до страхового стажу та заробітку зараховано зазначені періоди, за які з'явилась інформація про нарахування та сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При перерахунку пенсії позивачу кількість місяців відстрочення збільшилась та становить 60 місяців.

Згідно поданої заяви від 03.04.2024р. проведено з 01.04.2024р. перерахунок пенсії з урахуванням періодів роботи з 01.05.2022р. по 30.06.2022р. та з 01.08.2022р. по 31.08.2022р.

Пенсію позивачу обчислено при наявному страховому стажі 45 років 09 місяців 22 дні (зараховано по 28.02.2023р.). Коефіцієнт страхового стажу - 0,45750 ((549/100 х 12) х 1).

Для обчислення пенсії враховано заробітну плату за весь період страхового стажу з 01.07.2000р. по 28.02.2023р. за даними персоніфікованого обліку станом на 03.04.2024р.

Середньомісячний заробіток, обчислений із заробітної плати за весь період страхового стажу з 01.07.2000р. по 28.02.2023р., із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2020-2022 роки - 12236 грн. 71 коп., і становить 32574 грн. 98 коп. (12236,71 х 2,66207 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати).

Відповідно до абз.3 ч.1 ст.40 Закону № 1058-ІV з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключено (оптимізовано) періоди з 01.07.2000р. по 31.10.2005р. (всього 54 місяці, в межах 10 % тривалості страхового стажу) та додатково виключено (оптимізовано) періоди з 01.04.2020р. по 31.12.2021р., з 01.03.2022р. по 30.09.2022р. (всього 28 місяців, понад 10 % тривалості страхового стажу).

Розмір пенсії з 01.04.2024р. складає 19459 грн. 72 коп., а саме: 14903 грн. 05 коп. - розмір пенсії за віком (32574,98 х 0,45750); 209 грн. 30 коп. - доплата за понаднормовий стаж, тобто, за 10 років (2093,00 х 10 %); 4247 грн. 37 коп. - підвищення за більш пізній вихід на пенсію (14903,05 х 28,5%); 100 грн. - щомісячна доплата з 01.03.2024р.

Водночас, з метою врегулювання спірних питань позивач неодноразово звертався до відповідачами із відповідними заявами.

Так, 22.05.2023р. позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій просив скоригувати неточності при нарахуванні заробітної плати і сплати страхових внесків з 01.05.2022р. по 30.09.2022р. (а.с.20).

Листом ГУ ПФ України у Львівській обл. № 14606-14536/П-52/8-1300/23 від 02.06.2023р. позивача повідомлено про те, що пенсія обчислена при загальному стажі 45 років 06 місяців 22 дні (стаж враховано до 28.02.2023р., індивідуальний коефіцієнт стажу - 0,45500. До страхового стажу зараховано, зокрема періоди роботи з 04.10.1980р. по 09.11.1981р., з 05.04.1982р. по 19.10.1984р., а також з 01.05.2022р. по 30.09.2022р., з 01.01.2023р. по 28.02.2023р.

Окрім цього, у вищевказаному листі щодо оптимізації періоду з 01.05.2022р. по 30.09. 2022р. вказано, що за період з 01.05.2022р. по 30.06.2022р. та з 01.08.2022р. по 31.08.2022р. відсутній розрахунок коефіцієнта заробітної плати, оскільки немає інформації про сплату внесків за даний період (а.с.21 і на звороті).

06.03.2024р. ОСОБА_1 звернувся із заявою до відповідача, до якої долучив докази сплати страхових внесків до пенсійного фонду за період з 01.05.2022р. по 30.09.2022р., а саме копії довідок ГУ ДПС у Львівській обл. № 1485/АП/13-01-03-2-20 від 28.02.2024р. та № 1602/АП/13-01-13-02-20 від 05.03.2024р. (а.с.22).

У листі № 8021-7567/П-52/8-1300/24 від 21.03.2024р. зазначено, що пенсію позивача обчислено при наявному страховому стажі 45 років 06 місяців 22 дні (зараховано по 28.02.2023р., коефіцієнт страхового стажу - 0,45500. Для обчислення пенсії враховано заробітну плату за весь період страхового стажу з 01.07.2000р. по 28.02.2023р.). Також відомості про нараховану заробітну плату та сплату страхових внесків з травня по вересень 2022 року по ПП «Термо-Топ-Львів» є відсутніми (а.с.23 і на звороті).

03.04.2024р. позивач повторно завернувся до ГУ ПФ України у Львівській обл. із заявою щодо включення до трудового стажу періоду роботи з 01.05.2022р. по 30.09.2022р., корегування коефіцієнту підвищення за більш пізній вихід на пенсію та проведення оптимізації заробітної плати за вказаний період (а.с.24 і на звороті).

Листом № 10828-10734/П-52/8-1300/24 від 17.04.2024р. позивача повідомлено про те, що йому проведено перерахунок пенсії з урахуванням періодів роботи з 01.05.2022р. по 30.06.2022р. та з 01.08.2022р. по 31.08.2022р. Для обчислення пенсії враховано заробітну плату за весь період страхового стажу з 01.07.2000р. по 28.02.2023р. за даними персоніфікованого обліку станом на 03.04.2024р. Пенсію обчислено при наявному страховому стажі 45 років 09 місяці 22 дні (а.с.25-26).

26.04.2024р. позивач повторно звернувся до відповідача із заявою, однак листом № 13841-13034/П-52/8-1300/24 відповідач, покликаючись на положення Закону України «Про звернення громадян», не розглянув таке звернення позивача (а.с.27-29).

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача ГУ ПФ України у Львівській обл. щодо неперерахунку та невиплати ОСОБА_1 передбаченого ч.1 ст.29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підвищення розміру пенсії за більш пізній вихід на пенсію за віком в розмірі 0,75 % за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з моменту виходу на пенсію 01.03.2023р., позивач звернувся до суду з розглядуваним позовом.

Вирішуючи наведений спір та частково задовольняючи заявлений позов, суд першої інстанції виходив з того, що після проведення зарахувань відповідно до поданих позивачем додаткових документів та заяв його страховий стаж, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, становить 05 років, тобто 60 повних місяців.

Отже, при перерахунку пенсії позивачу кількість місяців відстрочення збільшилась та становить 60 місяців, через що останній набув право на отримання підвищення пенсії на 0,75 % за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, тобто по 0,75% за 60 місяців, що в сумі дорівнює 45 %.

Відповідач такого перерахунку не провів та виплачує позивачу лише 28,5 % підвищення.

Водночас, 60 місяців понаднормового стажу позивачу встановлено лише з 01.04.2024р. після проведення пенсійним органом дозарахувань окремих періодів роботи, відтак саме з цієї дати належить зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу.

Між тим, викладені висновки суду першої інстанції не в повній мірі відповідають нормам права, при цьому судом допущено порушення норм матеріального права, з наступних підстав.

Під час судового розгляду з'ясовано, що після проведення зарахувань відповідно до поданих позивачем додаткових документів та заяв його страховий стаж, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, становить 05 років, тобто 60 повних місяців.

Водночас, відповідач виплачує позивачу лише 28,5 % спірного підвищення, замість належних 45 %.

Згадані обставини не спростовані відповідачем та повністю підтверджуються матеріалами справи.

Позивач наполягає на тому, що відповідач повинен врахувати вказаний показник (45 %) з моменту призначення пенсії, оскільки в силу своїх повноважень він міг отримати повну і достовірну інформацію про сплату страхових внесків за спірні періоди роботи.

Такі висновки позивача узгоджуються із нормами Закону України № 2464-VI від 08.07.2010р. «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» /надалі - Закон № 2464-VI/.

Зокрема, відповідно до ч.1 ст.11 Закону № 2464-VI страхові кошти, акумульовані на централізованих рахунках податкових органів, автоматично перераховуються не пізніше наступного операційного дня після їх зарахування на централізовані рахунки Пенсійного фонду, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, на рахунки Накопичувального пенсійного фонду (далі - Накопичувальний фонд), а у випадках, передбачених законом, - недержавних пенсійних фондів відповідно до визначених законом пропорцій.

Обмін інформацією щодо перерахованих на рахунки податкових органів страхових коштів здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

З наведеного слідує, що відповідач ГУ ПФ України у Львівській обл. володів інформацією про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування за відповідні періоди роботи ОСОБА_1 , однак здійснював виплату пенсії без врахування належного підвищення до пенсії за більш пізній вихід на пенсію.

Окрім цього, лише за активних дій позивача пенсійний орган провів корегування коефіцієнту підвищення за більш пізній вихід на пенсію.

З урахуванням викладеного, саме з моменту призначення пенсії позивачу відповідач враховував неправильний страховий стаж, що призвело до заниження її розміру, через що саме з 01.03.2023р. підлягають задоволенню заявлені позовні вимоги.

Стосовно доводів іншої апеляційної скарги колегія суддів керується наступним.

Із змісту апеляційної скарги ГУ ПФ України у Львівській обл. слідує, що після проведення зарахувань відповідно до поданих позивачем додаткових документів та заяв його страховий стаж, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, становить 05 років, тобто 60 повних місяців.

Отже, позивач набув право на отримання на підвищення пенсії на 0,75 % за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, тобто, по 0,75 % за 60 місяців, що в сумі дорівнює 45 %.

Такі висновки повністю відповідають висновкам суду першої інстанції.

Разом з тим, пенсійний орган вважає, що належним чином розглянув заяву позивача від 03.04.2024р. та прийняв правильне рішення від 10.04.2024р. про перерахунок пенсії.

Як можливо зрозуміти з фактичних обставин справи, саме з цими обставинами пенсійний орган та суд пов'язували встановлення позивачу 60 місяців понаднормового стажу.

Водночас, із вищевикладених висновків апеляційного суду слідує, що питання підтвердження понаднормового стажу перебувало в компетенції відповідача, останній мав всі визначені законом можливості встановити і підтвердити вказаний стаж на час призначення пенсії позивачу.

Крім того, апеляційний суд вважає за необхідне звернути увагу відповідача на те, що згідно з ч.3 ст.44 Закону № 1058-ІV органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається значний обсяг прав та обов'язків у органів ПФ під час вирішення питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення.

Органи ПФ України повинні використовувати всі передбачені законом повноваження за для повного та об'єктивного розгляду заяви про призначення пенсії, виходячи з тих обставин, що склалися.

При цьому, позивач як громадянин України наділений правом на відповідний соціальний захист з боку держави, яка в особі своїх органів не може відмовляти у його наданні з формальних підстав.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно по суті вирішив розглядуваний спір, однак допустив порушення норм матеріального права (неправильно визначив період обчислення спірного підвищення пенсії), через що оскаржуване рішення суду слід змінити.

В решті рішення суду прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційних скарг не спростовують інших висновків прийнятого судом рішення, а тому підстави для його скасування чи зміни у іншій частині є відсутніми.

Також така зміна судового рішення не призводить до необхідності перегляду проведеного судом першої інстанції розподілу судових витрат.

Із урахуванням наведеного, апеляційна скарга представника адвоката Васечка Ю.А., діючого на підставі ордеру на надання правничої допомоги від імені та в інтересах ОСОБА_1 , підлягає до часткового задоволення, а апеляційну скаргу ГУ ПФ України у Львівській обл. належить залишити без задоволення.

З огляду на результат апеляційного розгляду та відповідно до ст.139 КАС України належить стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФ України у Львівській обл. судові витрати в розмірі 1453 грн. 44 коп. сплаченого судового збору за подання апеляційної скарги (із врахуванням вимог ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір»)(а.с.64).

Також понесені судові витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги ГУ ПФ України у Львівській обл. не підлягають відшкодуванню (а.с.105).

Керуючись ст.139, ч.4 ст.229, ст.311, п.2 ч.1 ст.315, ст.316, п.4 ч.1 ст.317, ч.1 ст.321, ст.ст.322, 325, 329 КАС України, апеляційний суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу представника адвоката Васечка Юрія Андрійовича, діючого на підставі ордеру на надання правничої допомоги від імені та в інтересах ОСОБА_1 , задовольнити частково.

Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 14.01.2025р. в адміністративній справі № 380/16999/24 змінити, вказавши в його мотивувальній та резолютивній частинах дату перерахунку пенсії ОСОБА_1 - 01.03.2023р., замість вказаної - 01.04.2024р.

В решті рішення суду залишити без змін.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській обл. (юридична адреса: 79016, м.Львові, вул. Митрополита Андрея, буд.10; код ЄДРПОУ 13814885) судові витрати в розмірі 1453 (одна тисяча чотириста п'ятдесят три) грн. 44 коп. сплаченого судового збору за подання апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській обл. залишити без задоволення.

Понесені судові витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги покласти на апелянта Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській обл.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її ухвалення, та може бути оскаржена у касаційному порядку у випадках, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя Р. М. Шавель

судді Н. В. Бруновська

Р. Б. Хобор

Дата складання повного судового рішення: 27.01.2026р.