Ухвала від 27.01.2026 по справі 420/4763/25

УХВАЛА

27 січня 2026 р.м. ОдесаСправа № 420/4763/25

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача Димерлія О.О.,

суддів Шляхтицького О.І., Вербицької Н.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Головного управління ДПС в Одеській області про розгляд апеляційної скарги за участю представника податкового органу

УСТАНОВИВ:

У провадженні П'ятого апеляційного адміністративного суду перебуває справа за апеляційною скаргою Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 26.12.2025 у справі №420/4763/25 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «СГ ТОРГ» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії.

Разом з цим, в апеляційній скарзі скаржником викладено клопотання про розгляд апеляційної скарги за участю представника податкового органу.

Вирішуючи питання щодо розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням сторін колегія суддів виходить з такого.

Апеляційний суд вказує, що у зв'язку із широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України з 24.02.2022 року на всій території Україні введено воєнний стан, дію якого наразі продовжено до тепер.

У контексті вирішення питання щодо здійснення апеляційного розгляду справи за участю сторін, колегія суддів акцентує увагу на тому, що наразі майже щодня в м. Одесі лунають сирени сповіщення «Повітряної тривоги». Агресор також вдається до бомбардувань міста ракетами.

Згідно із статтею 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Беручи до уваги вищевикладене, з метою збереження життя та здоров'я представників учасників справи, працівників суду та суддів, апеляційний суд дійшов висновку, що в умовах воєнного стану розгляд даної справи доречно здійснювати без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами.

При цьому судова колегія апеляційного суду надає учасникам процесу у справі №420/4763/25 належні умови для ознайомлення з рухом справи шляхом надсилання процесуальних документів, у яких такий рух описаний.

До того ж, кожен з учасників справи має право безпосередньо знайомитися з її матеріалами, зокрема, аргументами іншої сторони, та реагувати на вказані аргументи з урахуванням приписів чинного процесуального законодавства.

Також, колегія суддів зазначає, що бажання сторони у справі викласти під час публічних слухань свої доводи, які висловлені нею в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідності призначення до розгляду справи з викликом її учасників.

Крім того, судова колегія апеляційного суду зауважує, що скаржником взагалі не обґрунтовано необхідність здійснення апеляційного розгляду даної справи у відкритому судовому засіданні за участю представника податкового органу.

Відтак, з урахуванням наведеного, суд апеляційної інстанції уважає, що клопотання Головного управління ДПС в Одеській області про розгляд апеляційної скарги за участю представника податкового органу задоволенню не підлягає, оскільки є необґрунтованим.

Керуючись ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Головного управління ДПС в Одеській області про розгляд апеляційної скарги за участю представника податкового органу - відмовити.

Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач О.О. Димерлій

Судді О.І. Шляхтицький Н.В. Вербицька

Попередній документ
133608406
Наступний документ
133608408
Інформація про рішення:
№ рішення: 133608407
№ справи: 420/4763/25
Дата рішення: 27.01.2026
Дата публікації: 29.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: П'ятий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; реалізації податкового контролю
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відмовлено у відкритті провадження (04.06.2026)
Дата надходження: 28.05.2026
Предмет позову: про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання зареєструвати податкові накладні
Розклад засідань:
07.05.2026 00:00 П'ятий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДИМЕРЛІЙ О О
ШИШОВ О О
суддя-доповідач:
ДИМЕРЛІЙ О О
ПОТОЦЬКА Н В
ШИШОВ О О
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби в Одеській області
Головне управління ДПС в Одеській області
Державна податкова служба України
за участю:
помічник судді - Щербан В.О.
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління ДПС в Одеській області
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби в Одеській області
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління ДПС в Одеській області
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "СГ ТОРГ"
представник відповідача:
Кольцов Сергій Сергійович
представник позивача:
МАРТИНЮК ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ
секретар судового засідання:
Мунтян Світлана Ігорівна
суддя-учасник колегії:
ВАСИЛЬЄВА І А
ВЕРБИЦЬКА Н В
ШЛЯХТИЦЬКИЙ О І
ЯКОВЕНКО М М