Рішення від 27.01.2026 по справі 440/7340/25

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 січня 2026 року м. ПолтаваСправа № 440/7340/25

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Удовіченка С.О. розглянув у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області в якій просить визнати протиправним та скасувати постанову № 027 від 19 травня 2025 року винесену Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області на Фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп - НОМЕР_1 , штрафу у розмірі 10000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 170000 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані безпідставністю винесення постанови №027 від 19.05.2025 про накладення штрафу, оскільки позивач не був ознайомлений зі змістом жодного документу, позбавлений можливості їх отримувати та надавати відповідні пояснення, а тому не створював своїми діями перешкод для проведення позапланової перевірки характеристик продукції.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 02.06.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

06.06.2025 до Полтавського окружного адміністративного суду надійшов відзив у якому представник відповідача проти задоволення позову заперечує, мотивуючи це посиланням на те, що ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області відповідно до наказу про проведення позапланової перевірки № 605-ОД від 21.04.2025 та направлення на проведення позапланової перевірки характеристик продукції № 297 від 21.04.2025 проведено позапланову перевірку характеристик продукції за ланцюгом постачання у ФОП ОСОБА_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 з питань перевірки характеристик продукції. Фахівцями ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надсилалися відповідні документи позивачу. Проте від ФОП ОСОБА_1 не отримано копій документів та інформації, що необхідні для проведення позапланової перевірки характеристик продукції. Даний факт зафіксовано в Акті перевірки характеристик продукції від 12.05.2025 № 027 та протоколі про виявлені порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» від 12.05.2025 № 010, що направлені на адреси ФОП ОСОБА_1 . На підставі вищезазначеного винесено постанову № 027 від 19 травня 2025 року щодо накладення на позивача штрафу у розмірі 10000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 170000 грн .

Додатково вказано, що позивач належно повідомлявся про необхідність надання документів для проведення позапланової перевірки в частині характеристик продукції, про місце, дату та час розгляду матеріалів проведення перевірки. Перебування останнього за кордоном не звільняє його від обов'язку належно організувати отримання поштової кореспонденції, оскільки така вимога прямо передбачена законом та відповідає загальним засадам належного повідомлення (а.с. 42-47).

09.06.2025 до суду надійшла відповідь на відзив, де представник позивача підтримує позовні вимоги та зазначає, що сам лише факт залишення без уваги позивачем поштової кореспонденції контролюючого органу з поважної причини, не свідчать про наявність в діях позивача складу правопорушення, відповідальність за яке передбачена пунктом 6 частини четвертої статті 44 ЗУ «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (а.с. 79-82).

11.06.2025 до суду надійшли заперечення від представника відповідача в яких прохав відмовити у задоволенні позову (а.с. 83-84).

Згідно з частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Зважаючи на достатність наданих сторонами доказів та повідомлених обставин, суд розглянув справу у порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець (рнокпп - НОМЕР_1 ) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.20).

Основний від діяльності 47.19 інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах.

Наказом від 21.04.2025 №605-ОД Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області призначило позапланову перевірку характеристик продукції за ланцюгом постачання у ФОП ОСОБА_1 (а.с.48).

23.04.2025 ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області направлено на адресу місця реєстрації здійснення господарської діяльності ФОП ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 , лист від 23.04.2025 №Вих-01-27/07.1/2071 про проведення позапланової перевірки з 07.05.2025 за місцем знаходження органу ринкового нагляду за адресою: АДРЕСА_3 (а.с. 52-53).

Вказаний лист з копіями направлення від 21.04.2025 №297 та вимогою про надання документів відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення не вручено з підстав "адресат відсутній за вказаною адресою.

25.04.2025 ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області направлено ФОП ОСОБА_1 повідомлення про проведення позапланової перевірки з 07.05.2025 за місцем знаходження органу ринкового нагляду за адресою: АДРЕСА_3 (а.с.50).

Вказаний лист з копіями направлення від 21.04.2025 №297 та вимогою про надання документів направлено позивачу за адресою: АДРЕСА_4 та відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення отримано 01.05.2025 (а.с.50 зворот - 51).

Крім того, 24.05.2025 з метою проведення позапланової перевірки, фахівцями ринкового нагляду Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зазначена в Безкоштовному запиті Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, було надіслано лист, яким повідомлено про позапланову перевірку, вимогу про надання документів та скановану копію направлення на проведення перевірки від 21.04.2025 № 297 (а.с.54 зворот -55).

Відповідно до акту перевірки характеристик продукції від 12.05.2025 №027, період проведення перевірки з 07.05.2025 по 12.05.2025, позапланова перевірка характеристик продукції не проведена, станом на 12.05.2025 Головним управлінням від ФОП ОСОБА_1 не отримано копій документів та інформації, що необхідні для проведення позапланової перевірки характеристик продукції. Таким чином, ФОП ОСОБА_1 було створено перешкоди у проведенні позапланової перевірки характеристик продукції, шляхом невиконання встановлених законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції вимог посадових осіб, які здійснюють державний ринковий нагляд» (а.с.57 зворот - 60).

Зазначений акт перевірки характеристик продукції від 12.05.2025 та протокол про виявлене порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» від 12.05.2025 №010 були направлені на адреси ФОП ОСОБА_1 :

- АДРЕСА_5 (відповідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 0601145314856, даний лист було вручено одержувачу 16.05.2025);

- АДРЕСА_6 (відповідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 0601145314228, даний лист було вручено одержувачу 16.05.2025);

- АДРЕСА_1 (відповідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 0601145316107, даний лист було вручено члену родини 23.05.2025) (а.с.63-67).

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області за результатами розгляду акту перевірки характеристик продукції від 12.05.2025 та протоколу про виявлене порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» від 12.05.2025 №010 виявлено, що ФОП ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 6 частини четвертої статті 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" було винесено постанову від 19.05.2025 №027 (а.с.71 зворот - 73).

Відповідно до постанови про накладення штрафу від 19.05.2025 №027 позивач повинен сплатити у 15-ти денний строк штраф у розмірі 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 170 000 гривень.

Постанову накладення штрафу від 19.05.2025 №027 було направлено позивачу на адреси:

- АДРЕСА_5 (відповідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 0601148227903, даний лист було вручено одержувачу 22.05.2025);

- АДРЕСА_6 (відповідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 0601148227377, даний лист було вручено одержувачу 22.05.2025);

- АДРЕСА_1 (відповідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 0601148224424, даний лист було вручено члену родини 23.05.2025) (а.с.67 зворот - 71).

Вважаючи постанову про накладення штрафу протиправною, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення нагляду і контролю нехарчової продукції визначені Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Згідно з частиною першою статті 1 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» встановлені вимоги - вимоги щодо нехарчової продукції (далі - продукція) та її обігу на ринку України, встановлені технічними регламентами; орган державного ринкового нагляду - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності, державний колегіальний орган, що визначається відповідно до цього Закону (далі - орган ринкового нагляду).

У разі якщо орган ринкового нагляду здійснює визначені цим Законом та Законом України "Про загальну безпечність нехарчової продукції" повноваження також через свої територіальні органи, термін "орган ринкового нагляду" позначає також його територіальні органи; державний ринковий нагляд (далі - ринковий нагляд) - діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам; сфера відповідальності органу ринкового нагляду - перелік видів продукції, затверджений відповідно до цього Закону Кабінетом Міністрів України, щодо яких відповідний орган ринкового нагляду здійснює ринковий нагляд.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов і при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.

Метою здійснення контролю продукції є забезпечення відповідності продукції, що ввозиться на митну територію України, встановленим вимогам до моменту її випуску у вільний обіг на митній території України та недопущення ввезення на митну територію України продукції, яка становить серйозний ризик суспільним інтересам.

Статтею 7 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» передбачено, що суб'єкти господарювання під час здійснення ринкового нагляду та контролю продукції мають право: 1) вимагати від посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд і контроль продукції, додержання вимог законодавства; 2) перевіряти наявність у посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд та контроль продукції, наявність службових посвідчень; 3) одержувати від посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, копії посвідчень (направлень) на проведення перевірок та не допускати їх до проведення перевірок, якщо вони не надали копії таких документів; 4) бути присутніми під час здійснення всіх заходів ринкового нагляду; 5) одержувати в установленому порядку від органів ринкового нагляду і митних органів необхідну, доступну та достовірну інформацію про результати ринкового нагляду і контролю продукції; 6) вимагати від посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд та контроль продукції, забезпечення конфіденційності будь-якої інформації, одержаної під час здійснення ринкового нагляду та контролю продукції, крім випадків, визначених цим та іншими законами України; 7) оскаржувати в установленому законом порядку будь-які рішення, приписи, дії та бездіяльність органів ринкового нагляду, митних органів та їх посадових осіб; 8) звертатися за захистом своїх прав та інтересів до суду; 9) вживати за власною ініціативою заходів щодо запобігання та уникнення ризиків, які становить продукція, що надається ними на ринку, забезпечення відповідності цієї продукції встановленим вимогам та усунення порушень вимог, встановлених цим Законом та Законом України "Про загальну безпечність нехарчової продукції"; 10) отримувати безоплатну консультативну допомогу від органу ринкового нагляду з метою запобігання порушенням під час здійснення заходів державного ринкового нагляду; 11) при проведенні планової перевірки не допускати посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, до проведення перевірки характеристик продукції, не зазначеної у відповідному секторальному плані ринкового нагляду.

Згідно з частиною другою статті 8 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» суб'єкти господарювання зобов'язані при здійсненні господарської діяльності ефективно взаємодіяти між собою під час вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, передбачених цим Законом.

Статтею 16 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» визначені права осіб, які здійснюють контроль продукції: 1) проводити у випадках і порядку, визначених цим Законом, перевірки документів та вибіркові обстеження зразків продукції;2) вимагати від декларантів надання документів і матеріалів, необхідних для здійснення контролю продукції, перевіряти їх та одержувати копії документів і матеріалів, що свідчать про факти порушення законодавства;3) вимагати від декларантів надання у погоджений з ними строк усних чи письмових пояснень з питань, що виникають під час здійснення контролю продукції;4) вимагати від декларантів припинення дій, що перешкоджають здійсненню заходів контролю продукції.

Відповідно до частини першої статті 20 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» ринковий нагляд здійснюється відповідно до секторальних планів ринкового нагляду, які щорічно затверджуються органами ринкового нагляду відповідно до сфер їх відповідальності.

Згідно з частиною першою статті 22 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» заходами ринкового нагляду є: 1) перевірки характеристик продукції, у тому числі відбір зразків продукції та їх експертиза (випробування); 2) обмежувальні (корегувальні) заходи, що включають:а) обмеження надання продукції на ринку; б) заборону надання продукції на ринку; в) вилучення продукції з обігу; г) відкликання продукції; 3) контроль стану виконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів; 4) попередження органами ринкового нагляду споживачів (користувачів) про виявлену цими органами небезпеку, що становить продукція.

Так, частинами третьою - четвертою статті 23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» встановлено, що органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції.

Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові - у розповсюджувачів та виробників такої продукції.

Предметом таких перевірок є характеристики продукції певного виду (типу), категорії та/або групи.

Відповідно до частини п'ятої статті 23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» перевірки характеристик продукції проводяться на підставі наказів органів ринкового нагляду та направлень на проведення перевірки, що видаються та оформлюються відповідно до цього Закону. У разі одержання інформації про надання на ринку продукції, що становить серйозний ризик, відповідні накази та направлення видаються і оформлюються невідкладно.

Відповідно до пункту 6 частини сьомої статті 23 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", під час перевірки характеристик продукції у випадках, передбачених цим Законом, перевірці підлягають такі документи (їх копії) та інформація, зокрема документи, що дають змогу відстежити походження відповідної продукції та її подальший обіг (товарно-супровідна документація або договори).

Орган ринкового нагляду має право вимагати надання таких документів лише в обсязі, що необхідний для встановлення ланцюга постачання продукції.

Тобто, позивачем, відповідно до вимог чинного законодавства, мають бути надані документи, які містять необхідну та достатню інформацію для ідентифікації товару, його виробників, постачальників та замовників, чого в ході перевірки здійснено позивачем не було.

Частиною десятою статті 23 "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" встановлено, що у разі проведення перевірки за місцезнаходженням органу ринкового нагляду перебіг строку проведення перевірки починається з дня одержання органом ринкового нагляду від суб'єкта господарювання документів (їх копій) на продукцію, зазначених у частині сьомій цієї статті.

Згідно з приписами статті 23-1 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» для здійснення планової або позапланової перевірки характеристик продукції орган ринкового нагляду видає наказ, який має містити предмет перевірки (найменування виду (типу), категорії та/або групи продукції), найменування та адресу об'єкта, де розміщується продукція.

На підставі наказу оформляється направлення на проведення перевірки, яке підписується керівником органу ринкового нагляду або його заступником із зазначенням його прізвища, імені та по батькові і засвідчується печаткою відповідного органу.

Посадова особа органу ринкового нагляду не має права здійснювати перевірку без направлення на проведення перевірки та службового посвідчення.

З аналізу вищевказаного, суд дійшов висновку, що проведення посадовими особами перевірки характеристик продукції здійснюється на підставі наказу органу ринкового нагляду та направлень на проведення перевірки.

Згідно з пунктом 6 частини четвертої статті 44 Закону №2735-VI, до суб'єкта господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі, зокрема, створення перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок характеристик продукції та невиконання встановлених цим Законом вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, - у розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Створення суб'єктом господарювання перешкод шляхом недопущення до проведення перевірок характеристик продукції та невиконання встановлених цим Законом вимог посадових осіб, які здійснюють ринковий нагляд, становить склад правопорушення, передбаченого пунктом 6 частини четвертої статті 44 Закону, за яке передбачається відповідальність у вигляді накладення штрафу у встановленому цим Законом розмірі.

Як вбачається з матеріалів справи, наказом від 21.04.2025 №605-ОД Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області призначило позапланову перевірку характеристик продукції за ланцюгом постачання у ФОП ОСОБА_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 та 12.05.2025 склало акт перевірки характеристик продукції №027 від 12.05.2025.

Листи з направленнями та вимогою про надання документів направлялися за адресами:

- АДРЕСА_1 , відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення не вручено з підстав "адресат відсутній за вказаною адресою".

- АДРЕСА_5 , відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення отримано 01.05.2025.

Крім того, 24.05.2025 на електронну адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зазначена в Безкоштовному запиті Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, було надіслано лист, яким повідомлено про позапланову перевірку, вимогу про надання документів та скановану копію направлення на проведення перевірки від 21.04.2025 № 297.

Як слідує з постанови про накладення штрафу від 19.05.2025 №027, штраф до позивача застосовано саме за створення ФОП ОСОБА_1 перешкод у проведенні позапланової перевірки у зв'язку із неотриманням копій документів та інформації, що необхідні для проведення позапланової перевірки характеристик продукції.

Однак, суд не може в повній мірі погодитись із такими висновками відповідача з огляду на те, що згідно виписки з ЄДРЮОФОПГФ зареєстроване місцезнаходження ФОП ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 .

Відповідно до наказу №605-ОД від 21.04.2025 адреса місця реєстрації ФОП ОСОБА_1 : АДРЕСА_1 .

Будь-яких інших офіційно зареєстрованих у визначеному чинним законодавством України порядку адрес місцезнаходження позивача матеріали справи не містять.

Направлення кореспонденції ФОП ОСОБА_1 на інші адреси, які не є офіційним місцезнаходженням фізичної особи-підприємця, надсилання електронних листів та телефонні дзвінки не можуть розцінюватися як належне повідомлення позивача щодо проведення позапланової перевірки.

Таким чином суд приходить до висновку, що ФОП ОСОБА_1 з не залежних обставин не зміг надати витребувані матеріали, оскільки, станом на дату їх витребування не був обізнаний про направлення та вимогу про надання документів.

Встановлені судом обставини свідчать про те, що позивач не мав об'єктивної можливості надати супровідних документів на продукцію, своїх пояснень та доказів під час розгляду відповідачем справи, тобто, позивачеві не було забезпечено встановленого статтею 7 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» права одержувати у встановленому порядку від органів ринкового нагляду необхідну, доступну та достовірну інформацію про результати ринкового нагляду і контролю, що є одним із складових елементів забезпечення права на захист, а сам розгляд справи відбувся без дотримання принципів всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи та вирішення її у точній відповідності із законом.

Отже, із наведеного слідує, що фактично в діях позивача порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції», які були підставами для притягнення позивача до відповідальності згідно з пунктом 6 частини 4 статті 44 цього Закону за оспорюваною постановою, були відсутні.

Враховуючи вищенаведене, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області при прийнятті оскаржуваної постанови були порушені права та інтереси позивача, а тому належним способом захисту є визнання протиправною та скасування постанови Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області про накладення штрафу №027 від 19.05.2025 у сумі 170 000 грн.

Зважаючи на встановлені в ході розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовані спірні відносини, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 , АДРЕСА_7 ) до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області (код ЄДРПОУ 40358617, вул. Воскресенський узвіз, буд. 7, м. Полтава, Полтавська область, 36000) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області №027 від 19.05.2025 про накладення штрафу у сумі 170 000 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя С.О. Удовіченко