Справа № 420/19162/25
23 січня 2026 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Хлімоненкова М.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву-звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2025 року по справі №420/19162/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
У червні 2025 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, у якому позивач просив суд: визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови у проведенні з 01.02.2023 перерахунку та виплати раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІІ на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Херсонській області № 71/22/8-1711 від 02.05.2025, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІІ на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Херсонській області № 71/22/8-1711 від 02.05.2025 починаючи з 01.02.2023 з урахуванням раніше виплачених сум.
У вказаній справі Одеським окружним адміністративним судом 17.09.2025 ухвалено рішення, яким позов ОСОБА_1 задоволено; визнано протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 в проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01.02.2023 року на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Херсонській області №71/22/8-1711 від 02.05.2025, виданої станом на 01.01.2023 рік; зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023 року на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Херсонській області №71/22/8-1711 від 02.05.2025, виданої станом на 01.01.2023 рік, з урахуванням виплачених сум; стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного Управління Пенсійного фонду України в Херсонській області витрати зі сплати судового збору у сумі 968,96 грн.
Вказане рішення суду сторонами в апеляційному порядку не оскаржувалось та набрало законної сили.
За заявою представника позивача в порядку ст.382 КАС України, 06.11.2025 суд прийняв ухвалу про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду від 17.09.2025 по цій справі №420/19162/25, якою зобов'язав відповідача подати до Одеського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17.09.2025 по справі № 420/19162/25 протягом 30 днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Протягом встановленого судом строку, від Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області надійшла заява-звіт про виконання рішення суду у даній справі, в якому Головне управління зазначає, що з 2020 року всі операції щодо пенсійного забезпечення громадян, в тому числі і здійснення перерахунків призначених пенсій на виконання рішень суду здійснюється виключно засобами програмного забезпечення у відповідній системі Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (ІКІС ПФУ). Здійснення таких операцій в «ручному режимі» є неможливим. 07.10.2025 Пенсійним фондом України введено в роботу доопрацьоване програмне забезпечення, що дає можливість здійснити відповідний перерахунок пенсій на виконання рішень судів. Отже, з метою виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17.09.2025 по справі №420/19162/25, що набрало законної сили 20.10.2025, Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023 в межах покладених зобов'язань, на підставі довідки Управління Служби безпеки України в Херсонській області №71/22/8-1711 від 02.05.2025, виданої станом на 01.01.2023 р, з урахуванням виплачених сум. Розмір пенсії після проведеного перерахунку на виконання рішення суду у справі 420/19162//25, з 01.02.2023 становить - 19089, 63 грн. Відповідна заборгованість нарахована за рішенням суду по справі №420/19162/25, складає: відкладену заборгованість за минулий період (з 01.02.2023 по 19.10.2025) - 176414,32 грн.(по дату набрання законної сили) (джерело фінансування - кошти Державного бюджету); та поточну заборгованість з 20.10.2025 (з дати набрання законної сили рішення суду) по 30.11.2025 (по місяць виконання рішення суду) (джерело фінансування кошти Державного бюджету) - 7742,30 грн. ( джерело фінансування - кошти Державного бюджету) що виплачується відповідно до Порядку, затвердженого Постановою № 821. Сума доплати по перерахунку пенсії за період з 01.02.2023 по 30.11.2025 склала 184156,62 грн, яка обліковується в реєстрі судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою за № 821-32645.
Відповідач у звіті зауважує, що виплата боргу можлива лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок виділення коштів з державного бюджету на виплату заборгованості та зазначає, що з прийняття Порядку виплати пенсій, призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затвердженого Постановою № 821 змінився порядок виплати пенсій, призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, який до цього час згідно Порядку №1279 передбачав виплату усієї суми боргу разово в порядку черговості набрання рішення суду, при наявності виділених на цю мету бюджетних коштів. Відповідно ж до порядку №821, виплата заборгованості буде здійснюватись у сумі пропорційно виділеної бюджетними асигнуваннями на цю мету.
Позивачем не надано заперечень щодо поданого звіту пенсійного органу.
Суд зазначає, що згідно ч. 1 ст. 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Разом з цим, згідно з п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом, та розгляд заяви не потребує заслуховування усних пояснень сторін, свідка чи експерта, суд доходить висновку, що звіт про виконання рішення суду належить до розгляду у порядку письмового провадження.
Розглянувши звіт пенсійного органу, суд вважає можливим його прийняти, виходячи з наступного.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно до приписів частини другої статті 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Згідно зі статтею 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль за виконанням судових рішень» від 21 листопада 2024 року №4094-ІХ внесені зміни до КАС України, який доповнено статтею 382-1 КАС України про порядок розгляду заяви про зобов'язання подати звіт, статтею 382-2 КАС України, яка регламентує розгляд звіту про виконання судового рішення та статтею 382-3 КАС України - рішення за наслідками розгляду звіту про виконання судового рішення, які є чинними з 19 грудня 2024 року.
Відповідно до п.2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №4094-ІХ справи у судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цим Законом, розглядаються з урахуванням особливостей, що діють після набрання чинності цим Законом.
Отже, з 19 грудня 2024 року питання судового контролю вирішуються у судах з урахуванням змін, внесених Законом №4094-ІХ.
Відповідно до вимог ч.1 ст.382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Згідно з вимогами ч.2, 3 ст.382-3 КАС України суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.
У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Частиною п'ятою ст.382-3 КАС України визначено, що суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Згідно з вимогами ч.11 ст.382-3 КАС України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Отже, на етапі перевірки звіту суб'єкта владних повноважень, який стосується, зокрема, виплати заборгованості з нарахованих, але невиплачених сум пенсій, суд має можливість врахувати добросовісну поведінку боржника, яка полягає у вчинені достатніх та вичерпних дій задля забезпечення органу у фінансуванні та не накладати стягнення у вигляді штрафу на керівника боржника. У такому випадку суд встановлює новий строк, який становить від 10 днів до трьох місяців.
Так, звертаючись із заявою про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у даній справі, представник позивача зазначала, що незважаючи на набрання законної сили рішенням суду у даній справі, з відповіді ГУ ПФУ в Херсонській області від 30.10.2025 № 2100-0307-8/43536 на запит представника позивача щодо виконання рішення суду було встановлено, що відповідач рішення суду, яке набрало законної сили не виконує, будь-яких заходів щодо його виконання не вживає. Таким чином, рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі № 420/19162/25 від 17.09.2025, яке набрало законної сили, добровільно відповідачем не виконане. Представник позивача зауважував, що відповідач, діючи протиправно та умисно, не виконує рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі № 420/19162/25 від 17.09.2025, що набрало законної сили. В свою чергу своєчасне виконання законного рішення суду гарантує захист прав та свобод особи і є одним із показників утвердження принципу верховенства права у державі.
Разом з цим, зі звіту Головного управління судом встановлено, що 06 листопада 2025 року Головне управління здійснило перерахунок пенсії позивача ОСОБА_1 з 01.02.2023 на підставі довідки Управління СБУ в Херсонській області від 02.05.2023 №71/22/8-1711, виданої на 01.01.2023, що підтверджується копією відповідного перерахунку.
Розмір пенсії після проведеного перерахунку на виконання рішення суду від 17.09.2025 по справі №420/19162/25 з 01.02.2023 становить 19089,63 грн.
Разом з цим, відповідно до цієї ж копії перерахунку слідує, що його здійснено у листопаді. Виплату перерахованої пенсії розпочато з 01.12.2025.
Також, з наданих Головним управління документів вбачається, що сума доплати по перерахунку пенсії за період з 01.02.2023 по 30.11.2025 склала 184156,62 грн, яка відповідачем розрахована та обліковується в реєстрі судових рішень.
Згідно наданих відповідачем до матеріалів справи документів, Головне управління внесло відомості про виконання рішення у справі № 420/10172/25 до реєстру судових рішень, фінансування яких здійснюється за окремою бюджетною програмою за № 821-32645.
Щодо виплати перерахованих коштів за період з 01.02.2023 по 30.11.2025 в сумі 184156,62грн суд враховує наведені відповідачем у поданому звіті доводи з приводу того, що судові рішення виконуються органами Пенсійного фонду України в межах покладених зобов'язань.
Суд зазначає, що відповідно до статті 8 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Одним із принципів бюджетної системи України, що визначений бюджетним кодексом України, є його збалансованість, виходячи з якого повноваження на здійснення витрат бюджету повинні відповідати обсягу надходжень до бюджету на відповідний бюджетний період.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 23 Бюджетного кодексу України, будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України.
Згідно з пунктами 20 та 29 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.
Відповідно до частини першої статті 121 Бюджетного кодексу України за порушення бюджетного законодавства винні особи несуть відповідальність згідно із законом. Кошти Державного бюджету України включаються до бюджету Пенсійного фонду України в обсягах, визначених законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.
Фінансування видатків, пов'язаних з погашенням заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, що здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачено у складі бюджетної програми за КПКВК 2506080 “Фінансування виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду» (далі - програма 2506080). Головним розпорядником коштів державного бюджету, що виділяються на забезпечення виплат по зазначеній бюджетній програмі, є Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України - відповідальний виконавець і розпорядник коштів нижчого рівня.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17.09.2025 № 1152 “Деякі питання бюджету Пенсійного фонду України на 2025 рік» затверджено бюджет Пенсійного фонду України на 2025 рік.
Згідно із п. 5 Розділу VII Порядку розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 № 21-2 (зі змінами), Пенсійним фондом України 22 вересня 2025 року затверджено План доходів і видатків Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області на 2025 рік.
Планом доходів і видатків Головного управління на 2025 рік видатки за рахунок коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування: - на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), перерахованих на виконання рішень суду, передбачені у сумі 3,7 млн грн, на погашення заборгованості з виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) на виконання ретроспективних судових рішень - у сумі 3,7 млн грн; - за рахунок коштів Державного бюджету України: на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), перерахованих на виконання рішень суду, передбачені в сумі 3,7 млн грн, на погашення заборгованості з виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) на виконання ретроспективних судових рішень - в сумі 3,7 млн грн.
Нараховані на виконання рішень суду кошти виплачуються в межах затверджених бюджетних призначень.
При цьому, суд також враховує, що Порядок здійснення з бюджету Пенсійного фонду України видатків на виплату пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці), призначених (перерахованих) на виконання судових рішень, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2025 № 821.
Пунктом 4 Порядку визначено, що видатки на виплату нарахованих пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) за рішеннями суду за минулий час (тобто за період, визначений за рішеннями суду, які набрали законної сили та видані або ухвалені після набрання чинності Законом України “Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», на виконання яких визначено зобов'язання органу Пенсійного фонду України здійснити нарахування/перерахунок/ виплату сум пенсії, доплат, надбавок тощо до пенсії, довічного грошового утримання суддям у відставці, за час, що передує даті набрання законної сили такими рішеннями суду) та перерахованих пенсій за такими рішеннями суду здійснюються за окремими напрямами, передбаченими в бюджеті Пенсійного фонду України на таку мету, за джерелами виплати відповідних сум, визначених законодавством.
Відповідно до п.п. 5,6 Порядку, виплати нарахованих на виконання рішень суду сум пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) за минулий час проводяться щомісяця одержувачам, яких включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата. На забезпечення таких виплат щомісяця спрямовується частина бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету в межах коштів, передбачених бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік. Видатки на виплату перерахованих пенсій за рішенням суду здійснюються в межах бюджетних асигнувань відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України на відповідну мету, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, одержувачам, яких включено до переліку станом на 1 число місяця, що передує місяцю, в якому здійснюється виплата.
В той же час, пунктом 7 Порядку регламентовано, що для забезпечення виплат за рішеннями суду, передбачених пунктами 5 і 6 цього Порядку, виплата пенсій (щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці) проводиться в сумі, що визначається пропорційно виділеним на зазначені цілі бюджетним асигнуванням відповідно до розпису державного бюджету/помісячного розпису доходів і видатків бюджету Пенсійного фонду України, які передбачені бюджетом Пенсійного фонду України на відповідний рік, але не більшій від належної до виплати суми, що обліковується в переліку.
Отже, виплата заборгованості здійснюється відповідно до Порядку затвердженого Постановою № 821 у сумі пропорційно виділеної бюджетними асигнуваннями на цю мету.
Як було встановлено судом з наданих Головним управлінням документів, за рішенням суду по справі № 420/19162/25 нараховано загальну заборгованість в розмірі 184156,62грн, з якої 176414,32 грн нараховано за минулий період з 01.02.2023 по 19.10.2025, та 7742,30грн, яка обліковується в реєстрі судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою відповідно до положень Постанови № 821, за реєстраційним № 821-32645.
Водночас виплата указаних коштів залежить виключно від наявності відповідного фінансування.
Отже, невиконання судового рішення в частині виплати нарахованих грошових коштів у спірному випадку виключно стоїть у залежності відповідача від наявності відповідного фінансування на цю мету.
За вказаного, суд враховує наведені у звіті доводи органу ПФУ стосовно що, підстави тимчасової не виплати заборгованості з пенсійних виплат на виконання рішення суду, у зв'язку з набранням чинності Постанови №821 та тривалого введення в дію оновленого програмного забезпечення, є поважними та такими, що не залежали від волі та дій відповідача, у зв'язку із чим також Головне управління не може визначити орієнтовні строки виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17.09.2025 у справі № 420/19162/25 в частині виплати всієї суми заборгованості, оскільки виплата напряму залежить від виділених бюджетних асигнувань та враховуючи принцип "пропорційності" виплати коштів - кількості проведених перерахунків на виконання.
Відповідно до частини 2 статті 382-3 КАС України суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
В той же час, в межах даної адміністративної справи судом встановлено, що відповідачем наведені обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення та заходи, які вживаються відповідачем для виконання судового рішення, на переконання суду, є достатніми для виконання судового рішення.
Звіт ГУ ПФУ в Херсонській області складений з дотриманням статті 382-2 КАС України.
Заперечень щодо прийняття звіту органу ПФУ від позивача не надходило. Копію звіту було направлено позивачу через Електронний суд.
Слід зазначити, що грошові кошти у вигляді заборгованості по виплаті пенсії, які належать позивачу, не є власністю Головного управління Пенсійного фонду України, не знаходяться на його рахунках. Фактично, у повному обсязі виконання судового рішення, можливо лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок Державного бюджету України та відповідно до Порядку.
За такого, за умови відсутності коштів для виплати заборгованості за рішенням суду, суд вважає, що відповідач на тепер ужив достатніх заходів з виконання рішення суду, нарахувавши суму доплати (боргу) та облікувавши її для наступної виплати після надходження фінансування.
Відтак, сам факт відсутності певного результату (виплати коштів за рішенням суду) не може бути достатнім підтвердженням того, що суб'єкт владних повноважень допустив бездіяльність щодо виконання рішення суду.
Про бездіяльність може свідчити те, що суб'єкт владних повноважень діяв за обставин, коли мав реальну можливість реалізувати свої повноваження, повинен був це зробити, але не зробив, що спричинило порушення прав та інтересів особи.
На переконання суду, у спірному випадку відповідач не ухиляється від виконання рішення суду і виконання рішення суду в повному обсязі залежить в цьому випадку не від дій відповідача, а від виділення йому коштів з Державного бюджету на відповідні бюджетні програми.
Суд зазначає, що виконання рішення суду відповідачем залежить не тільки від дій відповідача, а й від здійснення відповідного фінансування (надходження до нього коштів), присуджених за судовим рішенням. Відсутність відповідного фінансового забезпечення боржника на виконання судового рішення не може вважатися невиконанням такого рішення без поважних причин. Невиплата в повному обсязі коштів на виконання рішення суду зумовлена не недбалістю відповідача чи неналежним виконанням своїх обов'язків, а відсутністю відповідного фінансового забезпечення боржника на виконання судового рішення, що не може вважатися невиконанням такого рішення без поважних причин, оскільки виділення коштів на фінансування не залежить від волі керівника відповідача і вимагати від нього дій, які виходять за межі його повноважень, немає правових підстав.
За наслідками встановлення фактичних обставин суд приходить висновку, що ГУ ПФУ в Херсонській області вжито конкретних заходів з метою повного виконання ухвали суду про встановлення судового контролю.
Враховуючи викладене вище, судове рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області виконано в межах покладених зобов'язань та наявного фінансового ресурсу.
Таким чином, суд робить висновок про наявність підстав для прийняття звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області.
Підстав для задоволення заяви представника позивача про накладення штрафу на Головне управління за невиконання рішення суду немає.
Керуючись ст. 248, 256, 382-1, 382-2, 382-3 КАС України, суд
Прийняти звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17.09.2025 по справі №420/19162/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ст.256 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, визначені статтями 294-297 КАС України до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА