Постанова від 22.01.2026 по справі 376/3488/25

Сквирський районний суд Київської області

Справа № 376/3488/25

Провадження № 3/376/27/2026

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2026 року суддя Сквирського районного суду Київської області Ловінська С.С., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з ППП у м. Біла Церква та Білоцерківському районі Київської області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , посвідчення водія НОМЕР_1 від 27.02.2004,

за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

09.11.2025 року о 10 год. 30 хв. за адресою: Сквирська ОТГ, с.Пустоварівка по вул. Лісова 77, Білоцерківського району, Київської області, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом "Mercedes-benz", держний номерний знак НОМЕР_2 , будучи учасником дорожньо-транспортної пригоди, поїхав з місця пригоди, чим порушив п.п.2.10 А ПДР.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце судового розгляду справи, причини неявки суду не повідомив, ніяких заяв чи клопотань про перенесення розгляду справи від нього не надходило. На підставі достатніх наявних у матеріалах справи доказах, на підставі ст. 268 КУпАП вважаю за можливе провести розгляд справи без участі особи, що притягується до адміністративної відповідальності.

Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

За правилами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 122-4 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

Відповідно до п. 2.10а Правил дорожнього руху України, відповідно до якого у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди, водій зобов'язаний негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

На доведення вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення працівником поліції до протоколу серії ЕПР 1 № 508023 від 09.11.2025 року долучено копію схеми місця ДТП, копії пояснень свідків ОСОБА_2 , та ОСОБА_3 , копію рапорту.

Суд прийшов до висновку що ОСОБА_1 , дійсно, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122-4 КУпАП, а саме: порушив Правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу та залишив місце ДТП.

На підставі викладеного, вважаю, що з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню ОСОБА_1 , нових правопорушень буде необхідним та достатнім застосування до нього адміністративного стягнення, передбаченого санкцією ст. 122-4 КУпАП України, у виді штрафу.

Також, відповідно зі ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави належить стягнути судовий збір у розмірі 665,60 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 122-4 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 а визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, та притягнути його до адміністративної відповідальності за вчинення зазначеного адміністративного правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в сумі 3 400 грн (три тисячі чотириста грн 00коп).

Штраф необхідно внести через установу банку України на розрахунковий рахунок: Отримувач: ГУК у Київ. обл./м.Київ/21081300

Код отримувача (ЄДРПОУ): 37955989

Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.)

Номер рахунку: UA488999980313030149000010001

Код класифікації доходів бюджету: 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1 а судовий збір у сумі 605.60 грн. за ухвалення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення на користь держави в особі ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Сквирський районний суд Київської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня її винесення.

Суддя С. С. Ловінська