79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
21.01.2026 Справа № 914/1209/25
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Трускавецького В. П., за участю секретаря судового засідання Шевчук О. О., розглянувши у відкритому засіданні матеріали
заяви: Головного управління ДПС у Житомирській області, м. Житомир,
про:грошові вимоги у розмірі 205 281,12 грн,
до боржника:Товариства з обмеженою відповідальністю «Житомирщина-Агро» (82402, Львівська обл., Стрийський р-н, м. Стрий, вул. Остапа Нижанківського, 5; ідентифікаційний код 39218946).
За участю:
від ГУ ДПС у Львівській області:Кісіль Д. Л. - представниця,
від Головного управління ДПС у Житомирській області:не з'явився,
від боржника: не з'явився,
ліквідатора:Козій В. Ю. - арбітражний керуючий,
На розгляді Господарського суду Львівської області знаходиться справа № 914/1209/24 про банкрутство ТзОВ «Житомирщина-Агро».
Ухвалою суду від 18.06.2025 відкрито провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Житомирщина-Агро»; визнано вимоги кредитора ГУ ДПС у Львівській області у розмірі 4174074,41 грн основної заборгованості та 30280,00 грн судового збору, а також вимоги в розмірі 3944892,98 грн штрафу та 964564,67 пені, які не враховуються як підстава для відкриття провадження у справі про банкрутства; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ТзОВ «Житомирщина-Агро»; введено процедуру розпорядження майном ТзОВ «Житомирщина-Агро»; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Козія В. Ю.; постановлено оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Житомирщина-Агро»; попереднє засідання суду призначено на 20.08.2025 о 10:30 год.
Ухвалою суду від 20.08.2025 визначено перелік та розмір, визнаних судом вимог кредиторів ТзОВ «Житомирщина-Агро», до яких увійшли вимоги: ГУ ДПС у Львівській області у розмірі 9113812,06 грн та ГУ ДПС у Житомирській області у розмірі 201521,29 грн; підсумкове засідання призначено на 22.10.2025.
Постановою суду від 22.10.2025 процедуру розпорядження майном боржника та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Козія В. Ю. - припинено; ТзОВ «Житомирщина-Агро» визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором у справі призначено арбітражного керуючого Козія В. Ю.; розгляд справи призначено на 21.01.2026.
Повідомлення про визнання ТзОВ «Житомирщина-Агро» банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України 27.10.2025.
Більш детальний рух справи відображено у попередніх ухвалах суду.
25 листопада 2025 року ГУ ДПС у Житомирській області подано до суду заяву про грошові вимоги до ТзОВ «Житомирщина-Агро» у розмірі 205281,12 грн (вх. № 5051/25). Ухвалою суду від 28.11.2025 таку заяву прийнято до розгляду.
14 січня 2026 року ліквідатором подано проміжний звіт про здійснення ліквідаційної процедури (вх. № 1126/26).
У судовому засіданні 21.01.2026 заслухано думку представниці ГУ ДПС у Львівській області та ліквідатора щодо вимог ГУ ДПС у Житомирській області, які не заперечили проти їх визнання.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 КУзПБ у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.
Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Згідно з статтею 1 КУзПБ поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Розглянувши заяву ГУ ДПС у Житомирській області про грошові вимоги до боржника, суд встановив таке.
Як зазначено у заяві та підтверджується доданими до неї матеріалами, після відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Житомирщина-Агро» і введення процедури розпорядження майном у боржника виникли зобов'язання в розмірі 205 281,12 грн податкового боргу у вигляді пені, з яких: 171 158,59 грн - пеня за несплату податків та зборів, не віднесених до інших категорій, 34 122,53 грн - пеня за несвоєчасну сплату єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників.
До заяви ГУ ДПС у Житомирській області долучено відповідні розрахунки нарахованої пені.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Пунктом 129.3.3. встановлений кінцевий строк нарахування пені на суму податкового боргу, зокрема, день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).
Пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов'язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162. Податкового кодексу України).
Згідно з статтею 129 Податкового кодексу України нарахування пені розпочинається:
129.1.1. при нарахуванні контролюючим органом податкового зобов'язання у встановлених цим Кодексом випадках, не пов'язаних з проведенням перевірки, або при нарахуванні контролюючим органом грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків такого зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;
129.1.2. при нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);
129.1.3. при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом, у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.
Пунктом 129.3.3. Податкового кодексу України встановлений кінцевий строк нарахування пені на суму податкового боргу, зокрема, день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України).
У відповідності до ст. 131 Податкового кодексу України нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачуються платником податків. Суми пені зараховуються до бюджетів або державних цільових фондів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.
Щодо строків давності при нарахуванні пені слід зазначити, що її нарахування супроводжує весь період існування податкового боргу від моменту його виникнення і до повного погашення податкового боргу. Пеня не нараховується на пеню, однак нараховується на всю суму податкового боргу (узгодженого грошового зобов'язання). Існування податкового боргу тягне за собою нарахування пені. Припинення податкового боргу припиняє таке нарахування.
Являючи собою міру відповідальності за несвоєчасну сплату податкового боргу пеня нараховується щоденно, автоматично, незалежно від строків давності та вини платника у несвоєчасній сплаті податкового боргу.
При цьому, закон не встановлює строків давності стягнення пені. Пеня не включається до складу грошового зобов'язання, а отже на неї не розповсюджується дія статті 102 Податкового кодексу України (строки давності та їх застосування).
Податковий борг з пені в розмірі 205 281,12 грн, нарахований контролюючим органом в порядку передбаченому нормами Податкового кодексу України, за попередні періоди ведення фінансово-господарської діяльності підприємства, та виключно по 18.06.2025, тобто по дату постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Житомирщина-Агро» та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Згідно з приписами абз. 5 ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов'язання (борг) - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).
Наявними в матеріалах заяви документами підтверджується розмір заявлених грошових вимог ГУ ДПС у Житомирській області до боржника ТзОВ «Житомирщина-Агро» в розмірі 205 281,12 грн (пеня).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що вимоги ГУ ДПС у Житомирській області в розмірі 205 281,12 грн обґрунтовані, документально підтверджені та підлягають визнанню.
У заяві про кредиторські (грошові) вимоги до боржника ГУ ДПС у Житомирській області також просить суд визнати грошові вимоги до ТзОВ «Житомирщина-Агро» в сумі 4 844,80 грн сплаченого судового збору.
Така вимога, пов'язана з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді, а тому теж підлягає визнанню.
Черговість задоволення вимог кредиторів визначена статтею 64 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно з абз. 5 п. 1 ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства, у першу чергу задовольняються: витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді.
Штрафні санкції та пеня, згідно приписів зазначеної вище норми задовольняються у шосту чергу.
За наведених обставин та правових норм, грошові вимоги ГУ ДПС у Житомирській області до ТзОВ «Житомирщина-Агро» у розмірі 4 844,80 грн судового збору підлягають внесенню до першої черги реєстру вимог кредиторів, а 205 281,12 грн пені - до шостої черги реєстру вимог кредиторів.
Керуючись ст. ст. 2, 45, 46, 64 КУзПБ, ст. ст. 3, 12, 129, 234, 235 ГПК України, суд -
1. Грошові вимоги кредитора Головного управління ДПС у Житомирській області (10003, місто Житомир, вулиця Тютюнника Юрка, будинок 7; ідентифікаційний код 44096781) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Житомирщина-Агро» (82402, Львівська обл., Стрийський р-н, м. Стрий, вул. Остапа Нижанківського, 5; ідентифікаційний код 39218946) визнати у розмірі 210 125,92 грн, з яких:
- 4 844,80 грн судового збору підлягають внесенню до першої черги реєстру вимог кредиторів;
- 205 281,12 грн пені підлягають внесенню до шостої черги реєстру вимог кредиторів.
2. Ліквідатору внести вимоги ГУ ДПС у Житомирській області до реєстру, визнаних судом вимог кредиторів ТзОВ «Житомирщина-Агро».
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала може бути оскаржена у порядку та строки, передбачені КУзПБ та ГПК України.
Повна ухвала складена 26.01.2026.
Суддя Трускавецький В.П.