Ухвала від 22.01.2026 по справі 902/1480/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

22 січня 2026 р. Справа № 902/1480/23

Господарський суд Вінницької області у складі: головуючий суддя Тісецький С.С., секретар судового засідання Шарко А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду матеріали у справі

за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Подільський м'ясний край" (код ЄДРПОУ 45240109)

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" (код ЄДРПОУ 31127972)

про банкрутство

за участю представників:

ОСОБА_3., ОСОБА_4.: Пинзар І.В.

боржника: Сувалов В.О.

арбітражний керуючий Голубенко О.В.

ВСТАНОВИВ:

В проваджені Господарського суду Вінницької області перебуває справа № 902/1480/23 за заявою ОСОБА_1 до ТОВ "ВІК" про банкрутство.

Провадження у справі перебуває на стадії ліквідаційної процедури боржника.

Постановою суду від 09.10.2024 року ТОВ "ВІК" визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Голубенко О.В.

28.07.2025 року до суду арбітражного керуючого Голубенко О.В. надійшло клопотання № 02-18/441 від 28.07.2025 року про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, компенсацію понесених витрат за період виконання повноважень ліквідатора у справі № 902/1480/23 за період з 09.10.2024 року по 15.07.2025 року у розмірі 220 412,00 грн.

Ухвалою суду від 08.10.2025 року призначено справу № 902/1480/23, в т.р.:

- клопотання арбітражного керуючого Голубенко О.В. № 02-18/441 від 28.07.2025 року про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, компенсацію понесених витрат за період виконання повноважень ліквідатора у справі № 902/1480/23,

- клопотання представника ТОВ "Подільський м'ясний край" б/н та б/д про затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі № 902/1480/23 - до розгляду в судовому засіданні на 15.12.2025 року об 11:00 год..

03.12.2025 року до суду від представника засновника ТОВ "ВІК" ОСОБА_1., адвоката Сувалова В.О. надійшло клопотання б/н та б/д (вх. № 01-36/1603/25 від 03.12.2025) про затвердження плану санації від 01.12.2025 року у справі № 902/1480/23.

Ухвалою від 05.12.2025 року вказане клопотання призначено до розгляду на 15.12.2025 року об 11:00 год.

15.12.2025 року до суду від представника ТОВ "Подільський м'ясний край" надійшла заява б/н та б/д про залишення без розгляду мирової угоди.

15.12.2025 року до суду від засновника ТОВ "ВІК" ОСОБА_2 надійшло клопотання б/н від 15.12.2025 року про повернення плану санації на доопрацювання.

Клопотання мотивовано тим, що засновником (учасником) ТОВ "ВІК" до господарського суду Вінницької області було направлено план санації ТОВ "ВІК".

Враховуючи те, що від кредиторів надійшли змістовні заперечення щодо зазначеної редакції плану санації, засновник боржника просить повернути даний план санації без розгляду на доопрацювання.

З огляду на наведені обставини, суд надав учасникам справи можливість щодо доопрацювання плану санації боржника у даній справі та надання його до суду.

Так, за наслідками проведеного судового засідання, ухвалою від 15.12.2025 року задоволено заяву представника ТОВ "Подільський м'ясний край" б/н та б/д про залишення без розгляду мирової угоди у справі № 902/1480/23. Залишено без розгляду клопотання представника ТОВ "Подільський м'ясний край" б/н та б/д про затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі № 902/1480/23. Призначено справу № 902/1480/23, в т.р.: клопотання представника засновника ТОВ "ВІК" ОСОБА_1., адвоката Сувалова В.О. б/н та б/д (вх. № 01-36/1603/25 від 03.12.2025) про затвердження плану санації у справі № 902/1480/23, клопотання арбітражного керуючого Голубенко О.В. № 02-18/441 від 28.07.2025 року про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, компенсацію понесених витрат за період виконання повноважень ліквідатора у справі № 902/1480/23 - до розгляду в судовому засіданні на 22.01.2026 року.

20.01.2026 року до суду від представника засновника ТОВ "ВІК" ОСОБА_1., адвоката Сувалова В.О. надійшло клопотання б/н та б/д (вх. № 01-36/89/26 від 20.01.2026) про затвердження плану санації у справі № 902/1480/23, схваленого на зборах кредиторів від 16.01.2026 року.

09.01.2026 року до суду від арбітражного керуючого Голубенко О.В. надійшло клопотання № 02-18/395 від 27.03.2025 року про відкладення розгляду справи.

В судове засідання на визначену дату з'явились арбітражний керуючий, представники боржника, кредиторів ОСОБА_3. та ОСОБА_4. Ініціюючий кредитор повноважного представника для участі в судовому засіданні не направив.

Натомість, 21.01.2026 року до суду від представника ТОВ "Подільський м'ясний край" надійшла заява б/н від 21.01.2026 року про розгляд справи за його відсутності.

В ході розгляду справи арбітражний керуючий Голубенко О.В. заявила усне клопотання про залишення без розгляду подане раніше до суду клопотання про відкладення розгляду справи.

Суд, розглянувши клопотання арбітражного керуючого Голубенко О.В. про залишення без розгляду клопотання про відкладення розгляду справи, дійшов наступного висновку з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Частина 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) передбачає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Пунктом 5 частини 1 статті 226 ГПК України передбачено, що суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.

Положення ст. 226 ГПК України не є диспозитивними та передбачають обов'язок суду залишити позов без розгляду з підстав вказаних у частині 1 цієї статті.

Як слідує зі змісту даної норми, вказане право заявника є абсолютним, тобто, не залежить від його мотивів чи волі сторін у справі.

Відповідно до ч.ч. 2,3 ст. 226 ГПК України, про залишення позову без розгляду постановляється ухвала, в якій вирішуються питання про розподіл між сторонами судових витрат, про повернення судового збору з бюджету. Ухвалу про залишення позову без розгляду може бути оскаржено.

За наведених обставин, суд дійшов висновку про задоволення клопотання арбітражного керуючого Голубенко О.В. про залишення без розгляду клопотання № 02-18/395 від 27.03.2025 року про відкладення розгляду справи.

Також суд зазначає, що заявником при зверненні до суду зі згаданим клопотанням - судовий збір не сплачувався, а отже, судом не вирішується питання про розподіл між сторонами судових витрат чи про повернення судового збору з бюджету, як то передбачено ч. 2 ст. 226 ГПК України.

Судом було продовжено розгляд справи.

Арбітражний керуючий надала пояснення щодо обставин, викладених у клопотанні № 02-18/441 від 28.07.2025 року про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, компенсацію понесених витрат за період виконання повноважень ліквідатора у справі № 902/1480/23, підтримала його вимоги та просила задоволити.

Представники боржника та кредиторів щодо даного клопотання не заперечили.

Суд, розглянувши клопотання арбітражного керуючого Голубенко О.В. № 02-18/441 від 28.07.2025 року про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, компенсацію понесених витрат за період виконання повноважень ліквідатора у справі № 902/1480/23, заслухавши пояснення учасників справи дійшов наступного висновку з огляду на таке.

Так, за змістом звіту № 02-18/434 від 15.07.2025 року та клопотання, за жовтень (з 09 жовтня 2024 року) нараховано грошової винагороди ліквідатору (24000:30*21) 16800 гривень.

За листопад 2024 року нараховано винагороди ліквідатору 24000 грн. За грудень 2024 року - 24000 грн., січень, лютий 2025 року - по 24000 грн.

За березень та квітень 2025 року нараховано винагороди ліквідатору 48000 грн.

За травень, червень 2025 року нараховано 48000 грн.

З 01 по 15 липня 2025 року нараховано 11612 грн. (24000:31*15).

Всього нараховано винагороди 220412 грн.

На засіданні зборів кредиторів, що відбулось 25.07.2025 року, схвалено звіт ліквідатора про нараховану винагороду та понесені витрати у справі 902/1480/23.

Посилаючись на положення ст. 30 КУзПБ, арбітражний керуючий просить затвердити звіти про нарахування та виплату грошової винагороди, компенсацію понесених витрат за період виконання повноважень ліквідатора у справі 902/1480/23 за період з 09.10.2024 року по 15.07.2025 року у розмірі 220412 грн.

З урахуванням встановлених обставин справи, суд дійшов таких висновків.

Так, відповідно до ст. 1 КУзПБ, ліквідатор - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення ліквідаційної процедури.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 12 КУзПБ, арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.

Статтею 30 КУзПБ урегульовано питання винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого.

Згідно ч.ч. 1, 2, 4-6 ст. 30 КУзПБ, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Витрати арбітражного керуючого, пов'язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності, а також витрат, пов'язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.

Кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Порядок формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи) та затверджуються ухвалою господарського суду.

Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Як зазначено раніше, 25.07.2025 року відбулись збори кредиторів (протокол №2 від 25.07.2025 року), за результатами проведення яких, зокрема, прийнято рішення схвалити звіт про нараховану винагороду та понесені витрати № 02-18/434 від 15.07.2025 року.

Враховуючи наведені вище обставини та положення законодавства, суд дійшов висновку про задоволення клопотання арбітражного керуючого Голубенко О.В. № 02-18/441 від 28.07.2025 року про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, компенсацію понесених витрат за період виконання повноважень ліквідатора у справі № 902/1480/23.

Судом було продовжено розгляд справи.

В ході розгляду справи, представник боржника надав пояснення щодо обставин, викладених у клопотанні про затвердження плану санації у справі № 902/1480/23, схваленого на зборах кредиторів від 16.01.2026 року, підтримав його вимоги та просив задоволити; просив затвердити кандидатуру керуючого санацією боржника - арбітражного керуючого Голубенко О.В.

Арбітражний керуючий підтримала клопотання про затвердження плану санації у даній справі; також не заперечила щодо її призначення керуючим санацією боржника.

Представник кредиторів ОСОБА_3 та ОСОБА_4 заперечив щодо клопотання про затвердження плану санації у даній справі, зазначивши, що в процедурі ліквідації вимоги кожного кредитора будуть задоволені у більшому розмірі, у свою чергу, запропонований план санації передбачає списання 85 % заборгованості.

Арбітражний керуючий, в свою чергу, пояснила, що у випадку здійснення реалізації майна боржника в ліквідаційній процедурі, буде три окремі лоти (об'єкти) та в такому випадку буде втрачено цінність об'єкту.

Суд дослідивши матеріали справи, клопотання представника засновника ТОВ "ВІК" ОСОБА_1., адвоката Сувалова В.О. б/н та б/д (вх. № 01-36/89/26 від 20.01.2026) про затвердження плану санації у справі № 902/1480/23, схваленого на зборах кредиторів від 16.01.2026 року., заслухавши пояснення учасників справи, встановив наступне та дійшов такого висновку.

Так, за змістом клопотання та наявних матеріалів справи вбачається таке.

Ухвалою суду від 19.08.2024 року встановлено перелік та розмір визнаних судом вимог кредиторів, що підлягають внесенню арбітражним керуючим (розпорядником майна) Голубенко О.В. до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" (код ЄДРПОУ 31127972), у справі № 902/1480/23:

- ОСОБА_1 в розмірі 2 061 926,00 грн - заборгованості та 26840,00 грн - судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство;

- ОСОБА_3 в розмірі 10 565,63 грн (четверта черга задоволення) та 6 056,00 грн витрат на сплату судового збору за подання заяви про визнання кредитором у справі № 902/1480/23 (перша черга задоволення).

Постановою суду від 09.10.2024 року ТОВ "ВІК" визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Голубенко О.В.

Ухвалою від 07.04.2025 року замінено первісного кредитора - ОСОБА_1 на нового кредитора - ТОВ "Подільський м'ясний край" у справі № 902/1480/23.

Ухвалою від 19.11.2025 року задоволено заяву ОСОБА_4 б/н від 06.10.2025 року (вх. № 01-36/1252/25) про визнання кредиторських вимог до боржника, з урахуванням заяви б/н від 18.11.2025 року про зміну заявлених кредиторських вимог у справі № 902/1480/23. Визнано вимоги ОСОБА_4 до ТОВ "ВІК" в розмірі 1 693 846,80 грн., з яких: 1 687 790,80 грн. (четверта черга задоволення) та 6 056,00 грн. витрат на сплату судового збору за подання заяви про визнання кредитором у справі № 902/1480/23 (перша черга задоволення).

16.01.2026 року на загальних зборах кредиторів у справі № 902/1480/23 про банкрутство ТОВ "ВІК" більшістю голосів схвалено план санації боржника, підготовлений представником засновників ТОВ "ВІК".

З огляду на викладене, представник засновника ТОВ "ВІК" ОСОБА_1 просить суд:

затвердити план санації боржника у справі про банкрутство ТОВ "ВІК" схвалений на зборах кредиторів від 16.01.2026 року;

перейти до наступної судової процедури у справі № 902/1352/23 - проведення процедури санації ТОВ "ВІК".

Так, за змістом плану санації ТОВ "ВІК" у справі №902/1480/23, схваленого протоколом зборів кредиторів ТОВ "ВІК" від 16.01.2026, вбачається наступне.

1. ВСТУПНА ЧАСТИНА

План санації Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" розроблено у відповідності до положень Кодексу України з процедур банкрутства та Цивільного Кодексу України.

Цей план передбачає здійснення комплексних заходів, спрямованих на фінансове оздоровлення товариства, що включає систему фінансово-економічних, виробничо-технічних, організаційно-правових та соціальних заходів, спрямованих на відновлення платоспроможності товариства-боржника та в подальшому його успішної виробничо-господарської діяльності.

Метою санації є виведення зі стану неплатоспроможності боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" з дотриманням наступних принципів:

відновлення платоспроможності товариства та господарської діяльності; задоволення вимог кредиторів

залучення інвестора;

забезпечення надходження податків і зборів у місцевий та державні бюджети.

Переваги процедури санації:

санація надає змогу усім кредиторам ТОВ "ВІК" погасити їх грошові вимоги;

запропоновані у плані санації заходи спрямовані на відновлення платоспроможності ТОВ "ВІК" та його господарської діяльності;

план санації враховує інтереси всіх учасників справи про банкрутство.

2. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО БАНКРУТСТВО

У проваджені Господарського суду Вінницької області перебуває справа № 902/1480/23 за заявою ОСОБА_1 про банкрутство ТОВ "ВІК".

Ухвалою суду від 19.02.2024 року відкрито провадження у справі № 902/1480/23 про банкрутство ТОВ "ВІК". Введено процедуру розпорядження майном боржника. Призначено розпорядником майна боржника арбітражну керуючу Голубенко О.В.

В подальшому, ухвалою суду від 19.08.2024 року встановлено перелік та розмір визнаних судом вимог кредиторів, що підлягають внесенню арбітражним керуючим (розпорядником майна) Голубенко О.В. до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" (код ЄДРПОУ 31127972), у справі № 902/1480/23:

- фізична особа ОСОБА_1 в розмірі 2 061 926,00 грн. (четверта черга задоволення) та 26 840,00 грн - судовий збір за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (перша черга задоволення);

- фізична особа ОСОБА_3 в розмірі 10 565,63 грн (четверта черга задоволення) та 6056,00 грн. витрати на сплату судового збору за подання заяви про визнання кредитором (перша черга задоволення).

Постановою суду від 09.10.2024 року ТОВ "ВІК" визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Голубенко О.В.

Ухвалою Господарського суду Вінницької області від 07.04.2025 року замінено первісного кредитора ОСОБА_1 на нового кредитора ТОВ "Подільський м'ясний край" (код 45240109) у справі № 902/1480/23.

Ухвалою Господарського суду Вінницької області від 19.11.2025 року визнано кредиторські вимоги фізичної особи ОСОБА_4 до боржника в розмірі 1 687 870,91 грн. (четверта черга задоволення) та 6056,00 грн. витрати на сплату судового збору за подання заяви про визнання кредитором (перша черга задоволення) у справі № 902/1480/23.

28.11.2025 року учасник товариства ТОВ "ВІК" - фізична особа ОСОБА_2 звернулась до ліквідаторки Голубенко О.В. з пропозицією перейти до процедури санації у справі про банкрутство ТОВ "ВІК", надано проект плану санації.

3. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА БОРЖНИКА - ТОВ "ВІК"

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВІК" діє згідно чинного законодавства України на підставі Статуту.

Учасниками товариства є:

1. ОСОБА_1 , яка володіє часткою у статутному капіталі Товариства в розмірі 945 000,00 (Дев'ятсот сорок п'ять тисяч грн. 00 коп ) гривень, що відповідає 67,5% (шістдесят сім цілих п'ять десятих) відсотків у статутному капіталі Товариства;

2. ОСОБА_2 , яка володіє часткою у статутному капіталі Товариства в розмірі 455 000,00 (Чотириста п'ятдесят п'ять тисяч грн. 00 коп ) гривень, що відповідає 32,5% тридцять дві цілих п'ять десятих) відсотків у статутному капіталі Товариства;

Товариство є юридичною особою за законодавством України та набуває права юридичної особи з часу його державної реєстрації.

Товариство має самостійний баланс, власні основні і оборотні засоби, поточні та валютні рахунки в банківських установах, круглу печатку Товариства зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, інші печатки, кутовий та інші штампи зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, знак для товарів і послуг.

Товариство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями всім належним йому майном.

Товариство не відповідає по зобов'язаннях держави, як і держава не відповідає по зобов'язаннях Товариства.

Товариство не відповідає за зобов'язаннями своїх Учасників.

Предметом діяльності Товариства є:

моніторинг ринку землі;

розвиток методик та технологій землеоціночних робіт;

розповсюдження розробок та методик у галузі землеустрою та земельного кадастру в інших містах;

виконання робіт з землеустрою;

складання планів земельно-господарського устрою;

виконання робіт по інвентаризації земель усіх категорій;

програмне та технічне забезпечення ведення реєстру земельних ділянок;

проведення грошової оцінки, експертної оцінки, економічної оцінки земель та бонітування ґрунтів;

проведення експертних робіт в галузі земельних відносин;

проведення спеціальних землевпорядних, топографічно-геодезичних, картографічних, ґрунтових, геоботанічних, радіологічних, містобудівних, лісотехнічних, водогосподарських, земельно-оціночних вишукувань з метою підготовки інформації для внесення до бази даних земельного кадастру;

створення та ведення інформаційних систем, веб-сайтів, баз даних, в тому числі картографічних та топографо-геодезичних, що пов'язані з виробничою діяльністю Підприємства;

програмне та технічне забезпечення ведення реєстру адрес;

розробка експериментальних методик, складу та порядку проведення земельно-кадастрових, землевпорядних та землеоціночних робіт;

проведення навчальних заходів по підвищенню кваліфікації з питань земельного кадастру, землеустрою, інформаційних систем та технологій;

розробка, адаптація програмних продуктів, створення та підтримка локальних мереж; розробка та випуск довідкової, нормативно-технічної документації;

консультації з питань ведення державного земельного кадастру, землеустрою та інформаційних технологій;

підготовка, організація та проведення земельних аукціонів і конкурсів з продажу земельних ділянок;

підготовка земельно-кадастрової інформації по запитах, надання консультативних та інших послуг;

будівництво всіх типів будівель: житлових, адміністративних, промислових (цехів, заводів), торгових, транспортних підприємств, складів, закладів культури, освіти та будь-яких інших будівель, крім підприємств важкої (енергетика, гірничодобувна) промисловості;

будівництво індивідуальних будинків "під ключ";

робота з реконструкції, реставрації та ремонту будівель;

інвестиційну діяльність з будівництва об'єктів житла та об'єктів соціально-культурного побуту;

оптова торгівля будівельними матеріалами;

купівля та продаж власного нерухомого майна;

здавання в оренду власного нерухомого майна;

автотранспортна діяльність по перевезенню вантажів і пасажирів з Україні і за її межами; зовнішньоекономічна діяльність;

оренда сільськогосподарських машин та устаткування;

оренда будівельних машин та устаткування;

оренда інших машин та устаткування;

проведення комерційної (маркетингової, дилерської), консалтингової, брокерської, інформаційно-консультативної та посередницької діяльності;

посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту;

здійснення операцій (в тому числі торгових) по відчуженню нерухомості, в тому числі житла, будівель, приміщень, будинків, землі із забезпеченням оформлення документації про право власності на об'єкти нерухомості;

складські, пов'язані з складськими, консигнаційні послуги юридичним, фізичним особам; складське господарство;

управлінські, інжинірингові, інформаційні, консультативні послуги, проведення маркетингових досліджень;

надання інших послуг, пов'язаних із виробництвом;

інша рекреаційна діяльність, не зарахована до інших груп;

надання інших місць для тимчасового проживання, не віднесених до інших групувань; реалізація, продаж та постачання вторинної сільськогосподарської сировини;

заготівля та переробка вторинних ресурсів;

організація конференцій, семінарів, виставок, тощо;

інші види діяльності, що не суперечать чинному законодавств

торгово-посередницькі послуги;

надання платних послуг населенню в усіх сферах, що становлять предмет діяльності Товариства, включаючи ремонтно-будівельні послуги;

власна або спільна з іншими юридичними чи фізичними особами виробнича діяльність по виготовленню і реалізації товарів широкого вжитку;

інвестиційна діяльність, довірчі та інші операції з майном довірителя (вкладника) згідно вимог діючого законодавства;

внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів і вантажів повітряним річковим, морським, залізничним та автомобільним транспортом;

експортно-імпортні операції в відповідності з чинним законодавством України;

вирощування, переробка, закупка та реалізація сільськогосподарської продукції, у тому числі за готівку;

розробка, виробництво, технічне обслуговування, закупка та реалізація засобів зв'язку, поштового обладнання, малої механізації та запасних частин до них;

розробка, пробірування, виробництво, закупка та реалізація (оптова та роздрібна) фармацевтичних препаратів;

розробка, пробірування, виробництво, закупка та реалізація (оптова та роздрібна) медичних інструментів та обладнання;

медичне обслуговування населення;

виробництво, імпорт, експорт, транзит, оптова та роздрібна торгівля електроенергією та енергоносіями (у тому числі вугілля);

митні послуги ( митний склад, декларування тощо);

охоронна діяльність;

розробка, пробірування, виробництво, закупка, реалізація, встановлення засобів зовнішнього та схованого спостерігання, систем активної та пасивної безпеки;

розробка та впровадження засобів та систем мобільного, та супутникового зв'язку;

проведення геологічних та геодезичних досліджень, експлуатація природних родовищ нафти, газу, вугілля, руди тощо;

закупка, зберігання та реалізація (оптова та роздрібна) паливно-мастильних матеріалів:

надання послуг по зберіганню різних предметів, товарів та виробів;

інвестиційна діяльність, інвестування грошових коштів у валюті України та іноземній валюті, дольова участь в діяльності підприємств;

придбання та заготівля для подальшої переробки, доопрацювання, покращення якості і (або) продаж лісу та іншої сировини, півфабрикатів, другої сировини та матеріалів, відходів виробництва, некондиційної продукції, та інших товарно-матеріальних цінностей;

закупка, заготівля, та продаж брухту з кольорового та чорного металів;

надання юридичним та фізичним особам послуг інформаційного та консультативного характеру з різних видів законодавства, у тому числі цивільного та житлового;

допомога юридичним та фізичним особам у реєстрації підприємств різноманітних форм власності, підготовка документації на отримання ліцензій, дозволів;

оптова і роздрібна торгівля товарами власного виробництва і придбаними, комерційна (фірмова) та комісійна торгівля через власні і орендовані бази (склади), магазини, кафе, бари, ресторани;

планування та проведення рекламних кампаній (створення та розміщення реклами, наприклад: на афішних тумбах, рекламних стендах, у вітринах, демонстраційних залах, на транспортних засобах та ін.);

проведення землевпорядних робіт;

діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту (реєстрація, накопичення, узагальнення та зберігання інформації про діяльність підприємств; підготовка, перевірка, підтвердження достовірності фінансових рахунків, звітів, балансів; складання податкових декларацій для юридичних та фізичних осіб; консультування та представництво від імені клієнтів перед податковими інспекціями);

інші монтажні роботи;

інші роботи із завершення будівництва;

Для ефективної роботи по досягненню цілей та статутних завдань Товариство має право на зайняття також іншими видами економічно доцільної діяльності, що не заборонено чинним законодавством України.

4. ДІАГНОСТИКА СТАНУ ПІДПРИЄМСТВА

Аналізом щодо виявлення ознак неплатоспроможності та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства ТОВ "ВІК" від 05.08.2024р. встановлено наступне:

Ухвалою господарського суду Вінницької області від 19.02.2024 відкрито провадження по справі №902/1480/23 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" (вул. Острозького, 55, оф. 102, м. Вінниця; код ЄДОПОУ 31127972), введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна ТОВ "ВІК" призначено арбітражну керуючу Голубенко Олену Василівну (свідоцтво про здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майном, керуючого санацією, ліквідатора №1840 від 09.02.2018 року (адреса: вул. Р.Скалецького, 7, оф. 411, м. Вінниця).

На виконання частини 3 статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражною керуючою - розпорядником майна ТОВ "ВІК" Оленою Голубенко спільно з залученою спеціалізованою організацією - ТОВ "ПРІМУМ ВЕРІТАС" проведено аналіз фінансово - господарського стану товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК", інвестиційної та іншої діяльності та становища товариства на ринках, а також аналіз на предмет наявності ознак дій з фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності. Це дослідження (аналіз) проведено згідно Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006р. №14, у редакції Наказу Міністерства економіки України від 26.10.2010р. № 1361.

Згідно п. 1 розділу II Методичних рекомендацій основними джерелами інформації для проведення аналізу є: установчі документи підприємства (засновницький а також договір, статут), довідка про включення до ЄДРПОУ, свідоцтво про державну реєстрацію, реєстр власників акцій (за наявності); баланс підприємства (форма № 1); звіт про фінансові результати (форма № 2); звіт про рух грошових коштів (форма № 3); звіт про власний капітал (форма № 4); примітки до річної фінансової звітності (форма № 5); звіт з праці (форма № 1-ПВ); звіт про стан умов праці, пільги та компенсації за роботу зі шкідливими умовами праці (форма № 1-ПВ (умови праці)); звіт про використання робочого часу (форма № 3-ПВ); звіт про виробництво промислової продукції (форма № 1П-НПП); інша інформація, необхідна для проведення аналізу та виявлення резервів виробництва.

Оцінка змін фінансового стану товариства за попередні два роки необхідна для формування загального уявлення та загальних тенденцій його розвитку. За результатами аналізу показників робиться висновок про направленість змін та їх вплив на стан платоспроможності товариства.

У відповідності до наведених показників можна відзначити, що на підставі балансів та звітів про фінансові результати товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК", звітні періоди, що підпадають під аналіз, були і збитковими і прибутковими.

Зокрема, сума збитку в 2021 році склала 431,5 тис. грн. в 2023 році - 302,9 тис. гри, а сума прибутку в 2022 році склала 833,3 тис. грн.

Проте, охарактеризувати фінансовий стан по одному показнику накопичений прибуток/збиток неможливо, оскільки існує система показників, яка всесторонньо висвітлює позитивні та негативні аспекти "фінансового здоров'я" товариства.

Коефіцієнт фінансової автономії характеризує співвідношення власних та позикових коштів.

Частина власного капіталу в загальній сумі фінансових ресурсів повинна бути не менше 50% (критичне значення), а нормативне значення коефіцієнту повинно бути не меншим 1. Коефіцієнт фінансової автономії товариства мав від'ємне значення та становив - в 2021 році - -0,180; в 2022 році - -0,028; в 2023 році - -0,076.

Значення коефіцієнту є від'ємними, що пояснюється використанням при розрахунках суми власного капіталу, яка станом на зазначені звітні дати є від'ємним, що вказує на ознаки критичної неплатоспроможності.

Коефіцієнт концентрації позикового капіталу товариства становив в 2021 році - 1,180; в 2022 році - 1,028; в 2023 році - 1,076 при оптимальному значенні показника 0,5-0,7. Відтак, на кінець періоду, що досліджується, значення коефіцієнту концентрації позикового капіталу перевищує допустимі межі, що свідчить про незадовільність структури балансу в цілому.

Коефіцієнт поточної (загальної) ліквідності (платоспроможності) відображає здатність господарюючого суб'єкта відповідати по поточним (короткостроковим) зобов'язанням за рахунок тільки оборотних активів. Чим показник більше, тим краща платоспроможність товариства.

Коефіцієнт поточної (загальної) ліквідності становив - в 2021 році - 0,698; в 2022 році - 0,814; в 2023 році - 0,789 при мінімальному середньому нормативному значенні, визначеному Методичними рекомендаціями, у розмірі 1,5. Т

Тобто, коефіцієнт поточної (загальної) ліквідності (платоспроможності) має значення нижче нормативного, що говорить про те, що ТОВ "ВІК" не мало можливості, за рахунок оборотних активів, розраховуватися з кредиторами в повному обсязі.

Оптимальне значення коефіцієнту абсолютної ліквідності знаходиться в межах від 0,2 до 0,35.

Коефіцієнт абсолютної ліквідності товариства у 2021 - 2023 роках - близький до 0, що вказує на неспроможність товариства негайно ліквідувати короткострокову заборгованість за рахунок коштів. Це є негативним моментом при оцінці фінансового стану товариства та підтверджує, що протягом аналізованих звітних періодів у товариства існують проблеми з платоспроможністю, оскільки навіть мінімальна частина боргів не може бути погашена негайно (через відсутність грошових коштів у вільному обігу).

Частка оборотних коштів в активах товариства складає в 2021 році - 82,37%, в 2022 році - 83,66%, в 2023 році - 84,98%. Для нормального забезпечення господарської діяльності оборотними коштами величина їх повинна складати в межах 33,33 % величини власного капіталу.

Отже, товариство мало можливості виконувати короткострокові зобов'язання за рахунок оборотних коштів. Значення коефіцієнту Вівера за наслідками 2022 року було додатнім та становило 0,143.

За наслідками 2021 та 2023 років значення коефіцієнту є від'ємним та становило -0,66 в 2021 році та -0,047 в 2023 році, що є ознакою формування незадовільної структури балансу відповідно до Методичних рекомендацій.

Значення коефіцієнта Вівера, що рекомендується має знаходитися в інтервалі 0,17 - 0,40, отже значення коефіцієнту перебуває нижче граничних меж.

Дослідженням стану розрахунків товариства за 2021-2023 роки встановлено перевищення кредиторської заборгованості над дебіторською, що свідчить про нестачу у товариства власних обігових коштів для розрахунків по поточних зобов'язаннях у повному обсязі.

Основні засоби Товариства:

- 31\50 часток нежитлових будівель та споруд, м'ясопереробного цеху, загальна площа об'єкту нерухомого майна становить 3274,2 кв.м., яка розташована за адресою: Вінницька обл., Вінницький р-н, селище Турбів, (Липовецький р. смт. Турбів), вул. Миру, буд. 1,

- земельні ділянки: 1) кадастровий номер: 0522255500:01:004:0152, цільове призначення для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, площею 0,5459 га розташованої за адресою: Вінницької обл, Вінницький р-н, селище Турбів (Липовецький р-н, смт. Турбів), вул. Миру, земельна ділянка 1, 2)0522255500:01:005:0529, цільове призначення для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, площею 0,5787 га розташованої за адресою: Вінницької обл, Вінницький р-н, селище Турбів (Липовецький р-н, смт. Турбів), вул. Миру.

Під час аналізу необоротних активів підприємства з'ясовується відповідність суми статті балансу "Необоротні активи" товариства галузевим особливостям. Проводиться горизонтальний та вертикальний аналіз необоротних активів товариства, за результатами якого заповнюється таблиця 4 "Вертикальний та горизонтальний аналіз необоротних активів товариства". Горизонтальний фінансовий аналіз проводиться з метою вивчення динаміки окремих фінансових показників, розрахованих за даними фінансової звітності за певний період часу. Розраховуються абсолютні та відносні зміни, темпи зростання (приросту) окремих показників (доходу, витрат, активів тощо) за ряд періодів і визначаються загальні тенденції їх змін. Вертикальний фінансовий аналіз використовується для дослідження структури засобів і джерел їх утворення шляхом визначення питомої ваги окремих статей у підсумкових даних та оцінювання цих змін.

Про необоротні активи товариства будемо вести мову, розглядаючи їх у розрізі звітних дат: станом на 01 січня 2021-го року, на 01 січня 2022-го року, на 01 січня 2023-го року, на 18 01 січня 2024-го року. На підставі результатів заповнення таблиць можна зробити висновок про розмір та стан необоротних активів товариства. Питома вага необоротних активів у валюті балансу за наслідками всіх аналізованих періодів не переважає за обсягом у валюті балансу та станом на вищевказані дати становить, відповідно: 21,29%, 17,63%, 16,34%і 15,02%. Структурними елементами необоротних активів ТОВ "ВІК" станом на 01 січня 2021 року є незавершене будівництво з часткою 64,13%, основні засоби з часткою 35,55% та інші необоротні активи з часткою 0,32%. Протягом періоду, що досліджується змін в структурі необоротних активів не відбувається. Протягом 2021 року зменшується первісна вартість основних засобів на 518,30 тис. грн. Збільшення вартості елементів необоротних активів протягом 2021-2023 років не відбувається. Протягом 2022-2023 року відбувається зменшення вартості основних засобів за рахунок їх амортизації. Таким чином, станом на 01 січня 2024 року структурними елементами необоротних активів ТОВ "ВІК" є незавершене будівництво з часткою 87,23%, основні засоби з часткою 12,33% та інші необоротні активи з часткою 0,44.

Ефективність роботи товариства визначається швидкістю обороту оборотних засобів: чим більша швидкість, тим ефективніше працює товариство. Слід зазначити, що протягом аналізованих періодів, враховуючи дані аналізу, можна вести мову про зниження в цілому ефективності роботи товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК"

Оскільки частку необоротних активів ми визначили вище, можна стверджувати, що оборотні активи протягом періоду, що досліджується, переважають за обсягом у валюті балансу товариства, а їх частка відповідно становить 78,71% станом на 01 січня 2021 року; 82,37% станом на 01 січня 2022 року; 83,66% станом на 01 січня 2023 року та 84,98% станом на 01 січня 2024 року.

Отже, розглянемо детальніше основні елементи оборотних активів та їх динаміку протягом років. На початок 2021-го року у складі оборотних активів ТОВ "ВІК" обліковуються запаси - 93,54%; дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги - 1,53%; дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом - 0,23%; інша поточна дебіторська заборгованість - 4,34%; грошові кошти - 0,32% та 0,03% витрати майбутніх періодів.

Протягом 2021-2023 років значних змін в вартості та структурі оборотних активів не відбувається. Як наслідок, на 01 січня 2024 року у другому розділі активу балансу товариства обліковуються запаси з часткою 80,51%; дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги - 5,03%; дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом - 0,32%; інша поточна дебіторська заборгованість - 14% та грошові кошти - 1,07%.

Аналіз кредиторської заборгованості товариства характеризується у динаміці звітних дат - станом на 01 січня 2021 року, на 01 січня 2022 року, на 01 січня 2023 року та на 01 січня 2024 року.

Щодо структурних елементів поточних зобов'язань ТОВ "ВІК", слід зазначити, що на 01 січня 2021-го року в боржника обліковуються поточна заборгованість за товари, роботи, послуги з часткою 30,13%; поточні зобов'язання за розрахунками з бюджетом з часткою 0,25%; поточна заборгованість за розрахунками зі страхування з часткою 0,02%; поточна заборгованість за розрахунки з оплати праці з часткою 0,09% та інші поточні зобов'язання з часткою 69,52%.

Протягом 2021 року поточна кредиторська заборгованість товариства збільшилась на 136,1 тис. грн. Протягом 2022 року сума поточних зобов'язань товариства зменшилась на 683,3 тис. грн, найбільший вплив мало зменшення суми інших поточних зобов'язань. Протягом 2023 року збільшення вартості поточних зобов'язань складає 691,1 тис. грн, збільшення відбулось за рахунок значного збільшення інших поточних зобов'язань на 713,7 тис. грн, та незначного зменшення поточної заборгованості за товари, роботи, послуги на 8,0 тис. грн та по розрахункам з бюджетом на 14,6 тис. грн.

Таким чином, станом на 01 січня 2024-го року в боржника обліковуються поточна заборгованість за товари, роботи, послуги з часткою 29,14%; поточні зобов'язання за розрахунками з бюджетом з часткою 0,24%; поточна заборгованість за розрахунками зі страхування з часткою 0,01%; поточна заборгованість за розрахунки з оплати праці з часткою 0,05% та інші поточні зобов'язання з часткою 70,56%.

Функціонування товариства, незалежно від виду його діяльності й форми власності, в умовах ринку визначається його здатністю приносити достатній прибуток. Фінансові результати діяльності товариства характеризуються сумою отриманого прибутку та рівнем рентабельності. Рентабельність оцінює, наскільки перспективним є виробництво, чи варто вкладати гроші в його розвиток. Рентабельність продукції показує скільки припадає чистого прибутку на одиницю виручки. В 2023 році кожна отримана гривня виручки дозволила отримати 2,27 копійок чистого прибутку. Як бачимо з наведених даних, переважна більшість показників рентабельності протягом 2021-2023 років мають від'ємні значення, що пов'язано із використанням при розрахунку значення чистого збитку. Показники рентабельності власного капіталу та періоду окупності власного капіталу навпаки в 2021 - 2023 роках є додатні, оскільки і чисельник, і знаменник при розрахунку є від'ємними. За таких обставин, враховуючи обсяг кредиторської заборгованості, що визнаний ГОСПОДАРСЬКИМ СУДОМ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ТОВ "ВІК" має ознаки неплатоспроможності.

Напрямком оздоровлення товариства та задоволення кредиторських коштів є залучення інвестиційних коштів, відновлення роботи та задоволення вимог кредиторів.

5. ЗАХОДИ З ВІДНОВЛЕННЯ ПЛАТОСПРОМОЖНОСТІ.

З метою відновлення платоспроможності підприємства планується виконати наступні заходи:

- передача в оренду основних засобів (майновий комплекс);

- відстрочення, розстрочення або прощення боргу чи його частини;

- виконання зобов'язання боржника третіми особами;

- обов'язкова сплата поточних платежів;

- задоволення вимог кредиторів в інший спосіб, що не суперечить Кодексу України з процедур банкрутства;

- строк виконання плану санації до 31.01.2027 року.

6. ПОГАШЕННЯ ВИМОГ КРЕДИТОРІВ.

ТОВ "ВІК" за рахунок коштів, отриманих від господарської діяльності здійснює розрахунки з кредиторами відповідно до реєстру вимог кредиторів у справі про банкрутство № 902/1480/23:

І черга 38 952,00 грн.:

№ зпКредиторСума боргу (грн.)Погашення (термін)

1ТОВ «Подільський м'ясний край» (код 45240109)26 840,00протягом 3 місяців від дати затвердження господарським судом плану санації

2ФО ОСОБА_3 6 056,00

3ФО ОСОБА_4 6 056,00

ІV черга 3 760 362,54 грн.:

№ з пКредиторСума боргу (грн.)Погашення до 01.04.2026Погашення до 01.07.2026Погашення до 01.10.2027Погашення до 31.12.2026

1ТОВ «Подільський м'ясний край» (код 45240109)2061926,0077322,2377322,2377322,2377322,23

2ОСОБА_3 10 565,63396,21396,21396,21396,21

3ОСОБА_4 1687870,9163295,1663295,1663295,1663295,16

IV черга - 3 196 308,14 гри. списуються на підставі ч.2 ст.51 Кодексу України з процедур банкрутства, а саме:

- ТОВ "Подільський м'ясний край" у розмірі - 1 752 637,08 грн.;

- ОСОБА_3 у розмірі - 8 980,79 грн.;

- ОСОБА_4 у розмірі - 1 434 690,27 грн.

Таким чином, в результаті успішного виконання Плану санації основними наслідками є: задоволення/погашення вимог кредиторів; уникнення підприємством банкрутства та ліквідації, що збереже його як бізнес-одиницю. План, затверджений судом, стає обов'язковою програмою дій для всіх учасників.

У разі продовження ліквідаційної процедури ТОВ "ВІК" буде проведено продаж нерухомого майна 31/50 часток нежитлових будівель, вартість якого відповідно проведеної оцінки від 16.12.2025 року становить 352 344,00 (Триста п'ятдесят дві тисячі триста сорок чотири гривні 00 коп.) грн., продаж земельної ділянки кадастровий номер 0522255500:01:005:0529 вартість якої відповідно проведеної оцінки від 16.12.2025 року становить 628 606,00 грн. та земельної ділянки земельної ділянки кадастровий номер 0522255500:01:004:0152 вартість якої відповідно проведеної оцінки від 16.12.2025 року становить 620 544,00 грн., що не вистачить для погашення заборгованості перед кредиторами. Відповідно Кодексу України з процедур банкрутства першочергово будуть погашені судові витрати 38 952,00 грн, винагорода ліквідатора 328 412,00 грн. станом на 01.12.2025р., витрати, пов'язані з проведенням процедури ліквідації (збереження майна/охорона 26 000,00 грн в місяць (з листопада 2023 року нараховано 676 000,00 грн), витрати на проведення оцінки - 29 000,00 грн., юридичні послуги 15 000,00 грн. на місяць (з листопада 2023 року нараховано 390 000,00 грн.) та інше). Реалізація наявного майна підприємства-боржника у порядку, передбаченого законодавством, не забезпечить отримання достатнього обсягу коштів для повного або істотного погашення заборгованості перед кредиторами. Проведена оцінка майна свідчить про те, що потенційна виручка від його продажу буде суттєво нижчою за суму кредиторських вимог, що унеможливлює досягнення цілей ліквідаційної процедури.

З огляду на це, засновником та ліквідатором розроблено альтернативну економічно обґрунтовану модель відновлення платоспроможності. Замість продажу активів пропонується передача майна в оренду в межах процедури санації (дохід від орендної плати в місяць - 80 000,00 грн.), що дозволить забезпечити стабільний та прогнозований грошовий потік, який в свою чергу створить можливість погашення кредиторської заборгованості: часткове задоволення у грошовій формі(15%) та часткове списання заборгованості (85%).

Переваги запропонованого рішення для кредиторів:

- вищий рівень задоволення вимог порівняно з ліквідацією; збереження підприємства;

- можливість подальшого відновлення діяльності підприємства;

- підвищення загальної вартості активів за рахунок використання, а не розпродажу.

Аналітичний висновок:

1. Ліквідаційна процедура забезпечує низький чистий дохід через значні витрати на охорону та оплату ліквідатора, при цьому майно втрачається.

2. Санаційна модель із передачею майна в оренду дозволяє отримувати регулярний чистий дохід 48 000,00 грн./місяць, зберігає майно і дає можливість подальшого збільшення доходів у довгостроковій перспективі.

3. Хоча короткостроковий рівень покриття кредиторів у санації нижчий за суму ліквідаційної виручки, довгострокова економічна ефективність і потенціал відновлення господарської діяльності роблять санацію більш доцільною.

7. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Заходами щодо контролю виконання плану санації є щоквартальне звітування керуючою санацією перед кредиторами у справі № 902/1480/23 про хід виконання плану санації.

Повноваження керуючого санацією покладається на арбітражну керуючу Голубенко Олену Василівну, адреса: 21018, місто Вінниця, вулиця Р. Скалецького 7, офіс 411, свідоцтво на право здійснення діяльності № 1840 від 09 лютого 2018 року. Після затвердження, керуюча санацією, призначена судом, починає діяти згідно із затвердженим планом, управляючи підприємством і виконуючи заходи, спрямовані на відновлення його фінансового стану.

Відповідно до ч. 11 ст. 50 Кодексу України з процедур банкрутства процедура санації боржника припиняється достроково в разі невиконання умов плану санації та/або в разі невиконання поточних зобов'язань боржника, у зв'язку з чим господарський суд визнає боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Також, в матеріалах справи наявні виготовлені на замовлення ТОВ "ВІК" суб'єктом оціночної діяльності - ТОВ "Експертсервіс.юа":

- звіт від 16.12.2025 року про визначення вартості 31/50 часток нежитлових будівель та споруд, а саме: частина будівлі м'ясопереробного цеху літ. "А" з компресорними літ. "а" та літ. "а1", склад літ. "Б", загальною площею 924,2 кв.м.; свердловина літ. "К"; огорожа №1; ворота №2; хвіртка №3, загальною площею 1294,1 кв.м., розташованих за адресою: Вінницькій обл., Вінницький район, селище Турбів, а (Липовецький р., смт. Турбів), вул. Миру, буд. 1, згідно якого ринкова вартість земельних поліпшень становить 352 344,00 грн.;

- звіт від 16.12.2025 року про експертну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 0522255500:01:005:0529, цільове призначення для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, площею 0,5787 га, розташованої в Вінницькій обл., Вінницький р., селище Турбів, (колишній Липовецький р., смт. Турбів), вул. Миру, земельна ділянка 1, згідно якого, експертна грошова оцінка земельної ділянки, площею 0,5787 га, що є об'єктом оцінки по цьому звіту становить: 628 606,00 грн.;

- звіт від 16.12.2025 року про експертну грошову оцінку земельної ділянки кадастровий номер 0522255500:01:004:0152, цільове призначення для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, площею 0,5459 га, розташованої в Вінницькій обл., Вінницький р., селище Турбів, (колишній Липовецький р., смт. Турбів), вул. Миру, земельна ділянка 1, згідно якого, експертна грошова оцінка земельної ділянки, площею 0,5459 га, що є об'єктом оцінки по цьому звіту становить: 620 544,00 грн.

При цьому, як зазначено у плані санації, у разі продовження ліквідаційної процедури ТОВ "ВІК" буде проведено продаж нерухомого майна 31/50 часток нежитлових будівель, вартість якого відповідно проведеної оцінки від 16.12.2025 року становить 352 344,00 (Триста п'ятдесят дві тисячі триста сорок чотири гривні 00 коп.) грн., продаж земельної ділянки кадастровий номер 0522255500:01:005:0529 вартість якої відповідно проведеної оцінки від 16.12.2025 року становить 628 606,00 грн. та земельної ділянки земельної ділянки кадастровий номер 0522255500:01:004:0152 вартість якої відповідно проведеної оцінки від 16.12.2025 року становить 620 544,00 грн., що не вистачить для погашення заборгованості перед кредиторами. Відповідно Кодексу України з процедур банкрутства першочергово будуть погашені судові витрати 38 952,00 грн, винагорода ліквідатора 328 412,00 грн. станом на 01.12.2025р., витрати, пов'язані з проведенням процедури ліквідації (збереження майна/охорона 26 000,00 грн в місяць (з листопада 2023 року нараховано 676 000,00 грн), витрати на проведення оцінки - 29 000,00 грн., юридичні послуги 15 000,00 грн. на місяць (з листопада 2023 року нараховано 390 000,00 грн.) та інше). Реалізація наявного майна підприємства-боржника у порядку, передбаченого законодавством, не забезпечить отримання достатнього обсягу коштів для повного або істотного погашення заборгованості перед кредиторами. Проведена оцінка майна свідчить про те, що потенційна виручка від його продажу буде суттєво нижчою за суму кредиторських вимог, що унеможливлює досягнення цілей ліквідаційної процедури.

Також, як зазначено раніше, арбітражний керуючий в судовому засіданні, підтримуючи доцільність переходу до процедури санації боржника у даній справі, пояснила, що у випадку здійснення реалізації майна боржника в ліквідаційній процедурі, буде три окремі лоти (об'єкти), в наслідок чого буде втрачено цінність об'єкту.

З врахуванням встановлених обставин справи, суд дійшов таких висновків.

Частиною 1 ст. 2 ГПК України, визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

За змістом ч. 3 ст. 13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

В силу ч. 1, ч. 2 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч. 1 ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 79 ГПК України, наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

За змістом ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Аналізуючи питання обсягу дослідження доводів учасників справи та їх відображення у судовому рішенні, суд першої інстанції спирається на висновки, що зробив Європейський суд з прав людини від 18.07.2006 у справі "Проніна проти України", в якому Європейський суд з прав людини зазначив, що п. 1 ст. 6 Конвенції зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі ст.6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах від 13.03.2018, від 24.04.2019, від 05.03.2020 Верховного Суду по справах № 910/13407/17, № 915/370/16 та № 916/3545/15.

Згідно ч. 1 ст. 6 КУзПБ, відповідно до цього Кодексу щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника; санація боржника; ліквідація банкрута.

За змістом п. 4 ч. 5 ст. 48 КУзПБ, до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство.

Відповідно до ч.ч. 1 - 4, 11 ст. 50 КУзПБ, господарський суд затверджує схвалений план санації боржника і постановляє ухвалу про введення процедури санації.

Під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямованих на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації підприємства, боргів і активів та/або зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Керуючий санацією боржника призначається господарським судом у порядку, встановленому цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих.

Ухвала господарського суду про введення процедури санації та призначення керуючого санацією набирає законної сили з дня її постановлення.

Офіційне оприлюднення повідомлення про введення процедури санації здійснюється на офіційному веб-порталі судової влади України.

Процедура санації боржника припиняється достроково в разі невиконання умов плану санації та/або в разі невиконання поточних зобов'язань боржника, у зв'язку з чим господарський суд визнає боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 5 ст. 51 КУзПБ, у плані санації обов'язково зазначається розмір вимог кожного класу кредиторів, які були б задоволені у разі введення процедури ліквідації боржника. План санації може бути змінений у порядку, встановленому для його затвердження. План санації має містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника. План санації має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за умови погашення вимог кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів. План санації обов'язково повинен передбачати забезпечення погашення заборгованості боржника з виплати заробітної плати.

Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містить план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочення, розстрочення або прощення боргу чи його частини; виконання зобов'язання боржника третіми особами; задоволення вимог кредиторів в інший спосіб, що не суперечить цьому Кодексу; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Кодексу; продаж частини майна боржника; виконання зобов'язань боржника власником боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань; відчуження майна та погашення вимог кредиторів шляхом заміщення активів; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації; одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується відповідно до вимог цього Кодексу позачергово за рахунок продажу майна боржника; одержання позик та кредитів, придбання товарів у кредит; інші заходи з відновлення платоспроможності боржника.

План санації боржника повинен передбачати погашення вимог кредиторів з урахуванням черговості, встановленої цим Кодексом, якщо самі кредитори не схвалили рішення про погіршення умов їхнього класу.

Відповідно до ст. 52 КУзПБ, з метою прийняття рішення про схвалення або відхилення плану санації усі конкурсні кредитори поділяються на класи. Кредитори, включені до кожної черги, формують окремий клас кредиторів. Кредитор, вимоги якого підлягають включенню до двох і більше черг, підлягає включенню відповідно до двох і більше класів кредиторів.

Вимоги забезпечених кредиторів утворюють окремий клас, до якого включаються вимоги у тій їх частині, яка забезпечена заставою майна. У частині вимог, не забезпечених заставою, вимоги таких кредиторів підлягають включенню до класу незабезпечених кредиторів.

Якщо планом санації передбачається зміна пріоритету вимог забезпечених кредиторів, план санації має бути схвалений кожним таким кредитором.

План санації не може передбачати різний порядок задоволення вимог кредиторів, включених до одного класу.

Прийняття рішення про схвалення або відхилення плану санації приймається кожним класом окремо шляхом голосування.

У голосуванні щодо схвалення плану санації не бере участі клас кредиторів, розмір та порядок задоволення вимог якого за планом санації не відрізнятиметься від того, який був би застосований у разі введення процедури ліквідації.

У разі якщо план санації передбачає розстрочення чи відстрочення або прощення (списання) боргів із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) чи їх частини, план санації вважається схваленим органом стягнення в частині задоволення вимог з податків, зборів (обов'язкових платежів) на умовах плану санації без необхідності голосування органом стягнення. При цьому податковий борг, який виник у строк, що передував трьом рокам до дня проведення зборів кредиторів, які затверджують план санації, визнається безнадійним та списується, а податковий борг, який виник пізніше, розстрочується (відстрочується) або списується на умовах плану санації, які повинні бути не гіршими, ніж умови задоволення вимог кредиторів, які голосували за схвалення плану санації, а також розмір та порядок задоволення вимог, які були б застосовані у разі введення процедури ліквідації.

План санації вважається схваленим класом незабезпечених кредиторів, якщо за схвалення плану санації віддано більше половини голосів кредиторів, включених до відповідного класу, а також якщо за схвалення плану санації проголосувало не менше половини кредиторів, які мають право голосу у відповідному класі.

План санації вважається схваленим класом забезпечених кредиторів, якщо за схвалення плану санації віддано дві третини голосів кредиторів, включених до класу забезпечених кредиторів, а також якщо за схвалення плану санації проголосувало не менше половини кредиторів, які мають право голосу в цьому класі.

В іншому випадку вважається, що план санації відхилений відповідним класом кредиторів.

Вимоги кредиторів, які є заінтересованими особами стосовно боржника, не враховуються для цілей голосування при схваленні плану санації.

Якщо план санації передбачає задоволення вимог окремого кредитора негайно після затвердження плану санації, такі вимоги не враховуються для цілей голосування при схваленні плану санації.

План санації може містити умову про надання права одному або декільком забезпеченим кредиторам звернути стягнення на заставлене майно після затвердження плану санації господарським судом. У такому випадку такі забезпечені кредитори (у межах вимог, забезпечених заставою) не беруть участі у голосуванні щодо питання про схвалення, внесення змін або відхилення плану санації.

План санації та протоколи голосування кожного класу кредиторів подаються розпорядником майна до господарського суду протягом одного робочого дня після проведення голосування.

Господарський суд постановляє ухвалу про затвердження плану санації боржника, якщо: план санації схвалений всіма класами конкурсних кредиторів, розмір та/або порядок задоволення вимог яких змінені планом санації порівняно з умовами, які були б застосовані у разі введення процедури ліквідації; план санації схвалений класом забезпечених кредиторів; розмір задоволених вимог кредиторів, які проголосували проти схвалення плану санації, не буде меншим у процедурі санації, ніж розмір вимог, який був би задоволений у разі введення процедури ліквідації.

Господарський суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні плану санації у разі, якщо план санації не відповідає вимогам законодавства.

Постановлення судом ухвали про відмову у затвердженні плану санації не перешкоджає повторному поданню до суду схваленого зборами кредиторів плану санації для його затвердження.

Господарський суд ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у разі, якщо план санації не затверджений судом у межах строку, встановленого цим Кодексом.

Відповідно до ст. 1 КУзПБ, банкрутство - визнана господарським судом нездатність боржника, крім страховика або кредитної спілки, відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника, а також віднесення страховика або кредитної спілки відповідно до рішення Національного банку України до категорії неплатоспроможних відповідно до Закону України "Про страхування" або Закону України "Про кредитні спілки";

санація - система заходів, передбачених цим Кодексом, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою відновлення платоспроможності боржника, спрямованих на оздоровлення фінансово-господарського стану боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів.

Процедура санації є пріоритетною судовою процедурою у справі про банкрутство, оскільки є системою заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника (висновок викладений у постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 31.07.2019 у справі №926/1908-б/14, від 15.09.2020 у справі № 915/1261/16).

Так, як зазначено вище, 16.01.2026 року відбулись збори кредиторів (протокол №5 від 16.01.2026 року).

За змістом протоколу, на зборах були присутні кредитори:

I. ТОВ "Подільський м'ясний край" в особі представника Чайки Романа Олеговича;

II. ОСОБА_3 в особі Пинзаря Ігоря Віталійовича;

IІІ. ОСОБА_4 в особі Пинзаря Ігоря Віталійовича.

З правом дорадчого голосу:

арбітражний керуючий Голубенко Олена Василівна

представник засновника ОСОБА_2 адвокат Сувалов B.О.

Відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, учасниками зборів кредиторів боржника є конкурсні кредитори з правом вирішального голосу, вимоги яких визнані господарським судом за результатами попереднього засідання.

Конкурсні кредитори з правом вирішального голосу мають на зборах кредиторів кількість голосів, яка дорівнює сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів за результатами попереднього засідання господарського суду. Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.

Враховуючи вищевикладене, відповідно до ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства, загальна кількість голосів кредиторів дорівнює 2071 зокрема:

ТОВ "Подільський м'ясний край" - 2061 голосів, в особі представника;

Рильський Костянтин Анатолійович - 10 голосів, в особі представника;

ОСОБА_4 - без права вирішального голосу, в особі представника.

Відповідно до ч. 2 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства збори кредиторів є повноважними приймати рішення з усіх питань порядку денного.

Виступила ліквідатор Голубенко О.В. та повідомила про наявність кворуму для проведення зорів та вирішення питань порядку денного:

1. Звіт ліквідатора про діяльність.

2. Звіт ліквідатора про нараховану винагороду та понесені витрати.

3. Про подальші дії в процедурі банкрутства.

По третьому питанню порядку денного проведено голосування класом кредиторів четвертої черги:

ТОВ "Подільський м'ясний край" - 2061 голосів - ЗА,

ОСОБА_3 - 10 голосів - ПРОТИ.

За результатами проведення зборів, зокрема, прийнято рішення: схвалено план санації боржника, підготовлений представником засновника ТОВ "ВІК" Суваловим В.О.

Згідно протоколу Голосування класу кредиторів 4 черги по справі 902/1480/23 щодо схвалення плану санації, підготовленого представником засновників ТОВ "ВІК" Суваловим В.О. від 16.01.2026 року, на підставі реєстру вимог кредиторів та рішення зборів кредиторів, для схвалення плану санації було сформовано клас кредиторів 4 черги, вимоги якого становлять 2 072 491,63 грн.

Присутні кредитори цього класу:

ТОВ "Подільський м'ясний край", представник Чайка Р.О., сума вимог 2 061 926,00 грн., кількість голосів - 2061 голосів;

Рильський Костянтин Анатолійович, представник Пинзар І.В., сума вимог 10 565,63 грн.

кількість голосів - 10 голосів.

Всього: 2 072 491,63 грн.

За результатами голосування цього класу кредиторів вирішено: схвалити план санації боржника підготовлений представником засновників ТОВ "ВІК".

За наведених обставин, проаналізувавши умови поданого до суду на затвердження плану санації, суд дійшов висновку, що передбачені ним заходи відновлення платоспроможності боржника відповідають загальним вимогам, визначеним у статтях 51, 52 Кодексу України з процедур банкрутства, схваленого зборами кредиторів боржника, враховуючи, що план містить заходи, які не суперечать Кодексу та спрямовані на погашення вимог кредиторів, а в результаті - відновлення платоспроможності боржника у межах строку процедури санації, у зв'язку з чим, суд приходить до висновку про задоволення клопотання представника засновника ТОВ "ВІК" ОСОБА_1., адвоката Сувалова В.О. б/н та б/д (вх. № 01-36/89/26 від 20.01.2026) про затвердження плану санації у справі № 902/1480/23, схваленого на зборах кредиторів від 16.01.2026 року, припинення процедури розпорядження майном боржника, затвердження плану санації ТОВ "ВІК" та введення процедури санації боржника.

Також, суд зауважує на необхідності призначення керуючого санацією ТОВ "ВІК".

Відповідно до ч. 1 ст. 28 КУзПБ, арбітражний керуючий для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією, у разі відсторонення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією від виконання повноважень, керуючий санацією, керуючий реалізацією та ліквідатор призначаються господарським судом за клопотанням комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи) чи зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи).

Як встановлено судом, матеріали справи не містять відповідного клопотання комітету кредиторів боржника щодо кандидатури арбітражного керуючого на призначення керуючим санацією.

Водночас, як зазначено раніше, в судовому засіданні представник боржника просив затвердити кандидатуру керуючого санацією боржника - арбітражного керуючого Голубенко О.В.

Арбітражний керуючий не заперечила щодо її призначення керуючим санацією боржника.

За змістом ст. 1 КУзПБ, керуючий санацією - арбітражний керуючий, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - керівник боржника, призначений господарським судом для здійснення процедури санації боржника.

Згідно ч. 3 ст. 28 КУзПБ, розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими особами у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Кодексом; які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів; які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Відтак, зважаючи на наведені вище обставини та положення закону, враховуючи, що кандидатура арбітражного керуючого Голубенко О.В. відповідає встановленим КУзПБ вимогам, беручи до уваги відсутність будь-яких інших кандидатур арбітражних керуючих для виконання повноважень керуючого санацією, з метою належного здійснення процедури санації боржника у даній справі, суд вважає за можливе призначити керуючим санації боржника арбітражного керуючого Голубенко О.В.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 6, 9, 12, 28, 30, 48-53, 55 КУ з процедур банкрутства, ст. ст. 2, 3, 18, 42, 196, 226, 234-236, 242, 326 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Задоволити клопотання арбітражного керуючого Голубенко О.В. № 02-18/441 від 28.07.2025 року про затвердження звіту про нарахування та виплату грошової винагороди, компенсацію понесених витрат за період виконання повноважень ліквідатора у справі № 902/1480/23.

2. Затвердити звіт арбітражного керуючого Голубенко О.В. № 02-18/434 від 15.07.2025 року про нарахування та виплату грошової винагороди, компенсацію понесених витрат за період виконання повноважень ліквідатора у справі № 902/1480/23.

3. Задоволити клопотання представника засновника ТОВ "ВІК" ОСОБА_1., адвоката Сувалова В.О. б/н та б/д (вх. № 01-36/89/26 від 20.01.2026) про затвердження плану санації у справі № 902/1480/23, схваленого на зборах кредиторів від 16.01.2026 року.

4. Припинити ліквідаційну процедуру Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" (вул. Острозького, 55, офіс 102, м. Вінниця, 21001, код ЄДРПОУ 31127972) у справі 902/1480/23.

5. Припинити повноваження арбітражного керуючого Голубенко О.В., як ліквідатора ТОВ "ВІК" у справі № 902/1480/23.

6. Затвердити план санації Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" (вул. Острозького, 55, офіс 102, м. Вінниця, 21001, код ЄДРПОУ 31127972), схвалений на зборах кредиторів від 16.01.2026 року, у справі № 902/1480/23.

7. Ввести процедуру санації Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" (вул. Острозького, 55, офіс 102, м. Вінниця, 21001, код ЄДРПОУ 31127972) у справі 902/1480/23.

8. Призначити керуючим санацією ТОВ "ВІК" арбітражного керуючого Голубенко Олену Василівну (Свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1840 від 09.02.2018 року (адреса: вул. Театральна, 30, офіс 106, м. Вінниця; ел. пошта - ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ідент. код НОМЕР_1 ).

Встановити оплату послуг арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією у справі № 902/1480/23 про банкрутство ТОВ "ВІК" в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

9. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про введення процедури санації Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІК" (вул. Острозького, 55, офіс 102, м. Вінниця, 21001, код ЄДРПОУ 31127972).

10. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 50 КУ з процедур банкрутства, з моменту постановлення ухвали про введення процедури санації:

члени виконавчого органу (керівник) боржника звільняються з посади у порядку, визначеному законодавством;

управління боржником переходить до керуючого санацією;

зупиняються повноваження органів управління боржника - юридичної особи щодо управління та розпорядження майном боржника, повноваження органів управління передаються керуючому санацією, крім повноважень, передбачених планом санації.

11. Зобов'язати керуючого санацією боржника щоквартально надавати суду звіт про виконання плану санації.

12. Зобов'язати керуючого санацією боржника за п'ятнадцять днів до закінчення процедури санації, а також за наявності підстав для дострокового припинення процедури санації, надати комітету кредиторів письмовий звіт і повідомити кредиторів про час і місце проведення засідання комітету кредиторів.

Звіт керуючого санацією, розглянутий зборами кредиторів, і протокол зборів кредиторів не пізніше п'яти днів з дня проведення таких зборів надсилаються до господарського суду.

13. Зобов'язати керуючого санацією боржника надати до суду протокольне рішення зборів кредиторів за результатами розгляду звіту керуючого санацією.

14. Копію ухвали надіслати згідно переліку рекомендованим листом до електронних кабінетів ЄСІТС та на адреси електронної пошти: представнику ТОВ "ВІК", адвокату Сувалову В.О. - ІНФОРМАЦІЯ_2 ; арбітражному керуючому Голубенко О.В. - ІНФОРМАЦІЯ_1 ; представнику ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , адвокату Пинзару І.В. - ІНФОРМАЦІЯ_3 ; представнику ТОВ "Подільський м'ясний край", адвокату Чайці Р.О. - ІНФОРМАЦІЯ_4

Згідно ч. 4 ст. 9 КУ з процедур банкрутства, ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника, прийняті господарським судом у справі про банкрутство (неплатоспроможність), набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені статтями 254-257 ГПК України.

Суддя Тісецький С.С.

Віддрук. 2 прим.:

1 - до справи;

2 - Центру адміністративних послуг "Прозорий офіс" Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59, м. Вінниця, 21050).