26.01.2026
Справа №721/1709/25
Провадження №2-а/721/8/2026
Путильський районний суду Чернівецької області у складі головуючої судді Стефанко У. Д., за участю секретаря судового засідання Серотюк Д. Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань №1 справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення
ОСОБА_1 ,інтереси якого представляє адвокат Маковійчук Сергій Степанович, звернувся до суду із адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 31.10.2025 т.в.о начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАІІ та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17000 грн.
Зі змісту вказаної постанови №2419 вбачається, що 27.10.2025 ОСОБА_1 являючись військовозобов'язаним громадянином України, всупереч вимогам правил військового обліку, був поданий на розпорядження про виклик військовозабов'язаних №1/1182 від 13.03.2025 з вимогою прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 (Путила) 25.03.2025 року на 10:00 год для уточнення військово-облікових даних, що підтверджується відповіддю на розпорядження №1/1182 від 13.03.2025 р. Згідно Постанови КМУ №560 був належним чином оповіщений, але в строк та місце зазначені у повістці не з'явився. Про причини неприбуття у визначений у повістці строк та місце ІНФОРМАЦІЯ_2 не повідомив, у зв'язку із чим згідно Постанови КМУ №1487 було направлено звернення до органів Національної поліції №Е1892925. Своїми діями порушив вимоги пп. 5 та 7 ч. 3 ст. 1, ч. 8 ст. 2. п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу", Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022№1487, додаток до порядку 2 «правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
На підставі вищевказаної постанови державним виконавцем Путильського відділу ДВС у Вижницькому районі Чернівецької області Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №79861566 від 22.12.2025 та постановлено стягнути з ОСОБА_1 на користь держави штраф у сумі 34000,00 грн на підставі постанови № 2419 від 31.10.2025 винесеної ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Оскільки позивач з 25.11.2025 по даний час перебуває на військовій службі, дану постанову ДВС отримала дружина позивача, яка і повідомила останнього про її зміст та про наявність постанови ІНФОРМАЦІЯ_2 від 31.10.2025.
Вважає постанову №2419 від 31.10.2025 т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 необґрунтованою та незаконною, винесеною посадовою особою з грубим порушенням норм законодавства. Зазначав, з огляду на неповідомлення його уповноваженими на те особами належним чином про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки на 10 год 25.03.2025 для уточнення військово-облікових даних. Повістки ні особисто, ні засобами поштового зв'язку не отримував, не знав і не міг знати про дату, час та місце, куди потрібно з'явитися, а також мету такої явки.
Просив скасувати постанову №2419 від 31.10.2025 складену посадовою особою ІНФОРМАЦІЯ_1 .
07.01.2026 року на адресу суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого позовні вимоги не визнають. Зазначив, що згідно Розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_5 від 13.03.25 року № 1/1182 був здійснений виклик військовозобов'язаного ОСОБА_1 до пергого відділу ІНФОРМАЦІЯ_2 на 10.00 год 25.03.2025. З огляду на відповідь Путильської селищної ради від 24.03.2025 року № 02-33/39, позивач ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про вимогу прибути для уточнення даних до ІНФОРМАЦІЯ_3 згідно розпорядження, однак останній у вказаний час не з'явився. Копією протоколу від 27.10.2025 підтверджується присутність позивача під час його складання, а також повідомлено ОСОБА_1 про час та місце розгляду справи під особистий підпис.
Зазначає, що постанова т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 № 2419 від 31 жовтня 2025 року щодо позивача ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення є законною та обґрунтованою, а незгода позивача із встановленим правопорушенням не є підставою для скасування постанови. Просив відмовити у задоволенні позову.
У судове засідання позивач та його представник адвокат Маковійчук С. С. не з'явилися, відповідно до заяви надісланої останнім суду, позовні вимоги підтримують у повному обсязі та просять їх задовольнити.
У судове засідання представник відповідача не з'явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду. Вдруге надіслав суду клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку із його зайнятістю у судовому засіданні в іншому суді першої інстанції без обгрунтування надання переваг приймати участь у іншій справі у суді тієї ж інстанції. Посилання на те, що повідомлення у іншій справі було направлено йому раніше (14.01.2025) не відповідає обаставинам справи з огляду на те, що у даній справі представника відповідача теж було повідомлено про розгляд справи 14.01.2025. А відтак причини неприбуття представника відповідача у судове засідання не вважаються поважними.
З огляду на особливості провадження вказаної категорії справ, у відповідності до ст. 286 КАС України, належне повідомлення відповідача про дату та час судового розгляду, надання відповідачем відзиву на позов з обґрунтуванням своєї позиції, розгляд справи слід проводити за відсутності сторін.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, заперечення, всебічно, повно, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, дійшов наступного висновку.
За умовами ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Судом встановлено, що 27.10.2025 солдатом ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 стосовно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за № 2419 за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП відповідно до якого, ОСОБА_1 являючись військовозобов'язаним громадянином України, всупереч вимогам правил військовою обліку, встановлених законодавством, порушив правила військового обліку, а саме був поданий на розпорядження про виклик військовозобов'язаних №1/1182 від 13.03.2025 з вимогою прибути до ІНФОРМАЦІЯ_6 25.03.2025 для уточнення військово-облікових даних, що підтверджується відповіддю на розпорядження №02-33/39 від 24.03.2025. Не прибув до ІНФОРМАЦІЯ_6 25.03.2025. Відповідно до постанови КМУ 1487 було направлено звернення до органів національної поліції №Е1892925.
ОСОБА_1 будучи військовозобовязаним і перебуваючи на військовому обліку у першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_2 не з'явився згідно попередньо надісланої повістки, про поважність причин неявки не повідомив. Порушив правила військового обліку, не прибув за викликом до ТЦК та СП у строк та місце, зазначені у повістці, чим порушив ст. 22 ЗУ Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Згідно витягу з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів є порушником військового обліку з 12.04.2025. Відтак відповідно до пп. 34 п. 1 ст. 7 ЗУ "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" право на відстрочку не реалізував, персональні дані у у визначений законодавцем строк не оновив.
Своїми діями порушив вимоги ч. 1,3 ст. 17 "Закону України "Про оборону", Постанову КМУ №1487 Додаток до порядку 2, ч. 3 ст.22 ЗУ " Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", п.2 ч. 1 Правил №1487, абз. 3 ч. 9 ст. 29 ЗУ " Про військовий обов'язок і військову службу", ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП (а.с.33-34).
31.10.2025 року т.в.о начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 винесено постанову № 2419 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП. Даною постановою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 210 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17 000 грн. Відповідно до постанови ІНФОРМАЦІЯ_6 № 1219 від 31.10.2025 ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у сумі 17000,00 грн. Підставою притягнення позивача до відповідальності є те, що 27.10.2025 ОСОБА_1 являючись військовозобов'язаним громадянином України, всупереч вимогам правил військового обліку, є порушником чинного законодавства, а саме: ОСОБА_1 був поданий на розпорядження про виклик військовозабов'язаних №1/1182 від 13.03.2025 з вимогою прибути до ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_7 )на 10:00 год 25.03.2025 року для уточнення військово-облікових даних, що підтверджується відповіддю на розпорядження №1/1182 від 13.03.2025 р.
Відповідно до постанови КМУ №560 був належним чином оповіщений, але в строк та місце зазначені у повістці не з'явився. Про причини не прибуття у визначений у повістці строк та місце ІНФОРМАЦІЯ_2 не повідомив, у зв'язку з чим, згідно Постанови КМУ №1487, було направлено звернення до органів Національної поліції №Е1892925. Своїми діями порушив вимоги пп. 5 та 7 ч. 3 ст. 1, ч. 8 ст. 2. п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу", Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022№1487, додаток до порядку 2 «Правила військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (а.с. 31-33).
Як убачається з розпорядження начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 від 13.03.2025 №1/1182, голові Путильської селищної ради необхідно здійснити оповіщення, виклик та забезпечити прибуття на 10 год 00 хв 25.03.2025 до ІНФОРМАЦІЯ_3 військовозобов'язаних, в тому числі ОСОБА_1 (а.с.29).
З відповіді виконавчого комітету Путильської селищної ради Вижницького району Чернівецької області № 02-33/39 від 24.03.2025 щодо виконання розпорядження від 13.03.2025 №1/1182 про оповіщення військовозобов'заного ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_8 вбачається, що у списку оповіщених військовозобов'язаних Киселицього старостинського округу, які перебувають на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_9 , вказаний ОСОБА_1 28.01.1972, адреса проживання - АДРЕСА_1 (а.с.30).
Відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження №79861566 від 22.12.2025, державним виконавцем відкрито виконавче провадження на підставі постанови ІНФОРМАЦІЯ_2 №2419 від 31.10.2025 про стягнення з ОСОБА_1 на користь держави штрафу у сумі 34000,00 грн (а.с.7).
Згідно довідки військової частини № НОМЕР_1 від 03.12.2025 № 1843, содлат ОСОБА_1 перебуває на службі у військовій частині НОМЕР_1 з 25 листопада 2025 року по даний час (а.с. 8).
Так, відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із ч.ч. 1, 3 ст.1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" №2232-XII від 25.03.1992 захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
За змістом вказаних норм, громадяни України, які перебувають на території України, знаходяться на військовому обліку, повинні були уточнити свої персональні дані шляхом: прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання; шляхом прибуття самостійно до центру надання адміністративних послуг; через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» посадові особи, винні в порушенні законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов'язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом.
Частина третя статті 210-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене в особливий період, у вигляді штрафу на громадян від однієї тисячі до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань - від двох тисяч до трьох тисяч п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Водночас положенням ч. 1 ст. 38 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Відповідно до ч. 9 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Відповідно до пп 5 та 7 ч. 3, ч. 8 ст. 2, п.2 ч. 1 та ч. 3 ст. 37 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», порушення якого ставиться у провину позивачу, зазначається, що військовий обов'язок включає: виконання військового обов'язку в запасі та дотримання правил військового обліку, виконання військового обов'язку в запасі полягає в дотриманні військовозобов'язаними порядку і правил військового обліку, проходженні зборів для збереження та вдосконалення знань, навичок і умінь, необхідних для виконання обов'язків військової служби в особливий період.
Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487 визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації), а також визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном.
З метою забезпечення персонально-первинного військового обліку виконавчі органи сільських, селищних, міських рад здійснюють оповіщення на вимогу відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів і забезпечення їх своєчасного прибуття.
Відповідно до ч. 1. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадяни зобов'язані з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду.
У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк.
Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначений постановою КМУ № 560 від 16.05.2024 року.
Відповідно до п. 28 вказаного Порядку виклик громадян до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чи їх відділів, відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки.
Згідно п. 31 Порядку, повістки мають право вручати, зокрема представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад - в адміністративних межах населених пунктів та територій, на які поширюється повноваження відповідних виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.
Відповідно до п. 36 Порядку, за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання резервісти та військовозобов'язані можуть бути оповіщені: представниками районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.
Відповідно до оскаржуваної постанови, ОСОБА_1 , будучи військовозобов'язаним і перебуваючи на військовому обліку у першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_2 , не з'явився згідно попередньо надісланої повістки на 10.00 год 25.03.2025 для уточнення військово-облікових даних. Відповідно до постанови КМУ №560 був належним чином оповіщений, але в строк та місце зазначені у повістці не з'явився. Про причини не прибуття у визначений у повістці строк та місце ІНФОРМАЦІЯ_2 не повідомив, у зв'язку із чим цього ж дня було направлено звернення до органів Національної поліції №Е1892925. Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення за № 2419 від 27.10.2025, ОСОБА_1 являючись військовозобов'язаним громадянином України, згідно витягу з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів є порушником військового обліку з 12.04.2025.
Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
За приписами частин 5, 8 ст. 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.
Органами ведення Реєстру є Міністерство оборони України, районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Приписами ст. 3 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" визначено, що основними засадами ведення Реєстру є, крім іншого, обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Таким чином відповідачу, починаючи з 12.04.2025, як органу адміністрування та ведення Реєстру, була відома інформація про несвоєчасне уточнення даних позивачем.
При цьому, з оскаржуваної постанови вбачається, що згідно витягу з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, позивач з 12.04.2025 числиться як порушник правил військового обліку, а попередньо - 25.03.2025 уповноваженими особами ТЦК та СП у зв'язку із цим було направлено звернення до органу Національної поліції за номером Е1892925. Тобто, станом на 12.04.2025 відповідачу було достовірно відомо дані Реєстру відносно позивача і було виявлено порушення останнім правил військового обліку, і саме з указаної дати відраховувався тримісячний строк для притягнення позивача до адміністративної відповідальності. Як вбачається із постанови № 2419, така винесена - 27.10.2025, тобто з пропуском тримісячного строку з дня його виявлення.
Відповідно до п. 7. ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Згідно ч. 9 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.
Початок перебігу строку накладення адміністративного стягнення слід пов'язувати з днем його виявлення. Днем виявлення правопорушення слід вважати день, коли уповноважений на складення протоколу про адміністративне правопорушення орган отримав будь-які відомості про можливе вчинення адміністративного правопорушення.
При цьому, день виявлення адміністративного правопорушення не тотожний дню складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Вказане узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постановах №461/1393/16-а від 21.11.2019 та №149/2498/17 від 28.02.2019.
Таким чином, суд приходить до висновку, що адміністративне стягнення на позивача було накладене поза межами строку, встановленого ч. 1 ст. 38 КУпАП, у зв'язку з чим провадження в адміністративній справі підлягало закриттю на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 286 КАС України, за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.
Отже, за таких обставин позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а оскаржувана постанова підлягає скасуванню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 9, 77, 90 139, 241-246, 255, 257, 286 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Скасувати постанову ІНФОРМАЦІЯ_1 № 2419 за справою про адміністративне правопорушення від 31.10.2025 відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами які не були присутні при проголошенні рішення в той же строк з дня отримання копії рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо судового рішення за веб - адресою: http://reyestr.court.gov.ua/
Суддя Уляна СТЕФАНКО