Ухвала від 19.01.2026 по справі 405/5585/25

Справа № 405/5585/25

провадження № 1-кс/405/168/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.01.2026 м. Кропивницький

Слідчий суддя Подільського районного суду міста Кропивницького ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисника - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_6 , яке погоджено заступником начальника відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Кіровоградської обласної прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені 11.07.2025 до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42025122050000054, про застосування запобіжного заходу у виді застави до

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Володимирівка, Новоархангельського району, Кіровоградської область, громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,

встановив:

до Подільського районного суду м. Кропивницького від старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_6 надійшло клопотання про застосування запобіжного заходу у виді застави підозрюваній ОСОБА_4 .

Клопотання про застосування запобіжного заходу слідчим мотивовано тим, що органом досудового розслідування ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України; існування ризиків, передбачених п.п. 1-5 ч. 1 ст. 177 КПК України та неможливість їх запобігання в разі застосування менш суворого запобіжного заходу.

В судовому засіданні прокурор просив задовольнити клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у виді застави ОСОБА_4 .

Захисник заперечила щодо задоволення клопотання, на обґрунтування своїх заперечень вказала, що: підозра, про яку повідомлено ОСОБА_4 , є необґрунтованою; доплати, які здійснюються на підставі наказів, які надходять до бухгалтерії; нарахування здійснюють відповідні бухгалтери, а не головний бухгалтер. Захисник вважає, що достатнім запобіжним заходом буде особисте зобов'язання.

Підозрювана підтримала захисника та вказала, що заміжня, не має утриманців, має вищу освіту, живе виключно на заробітну плату за місцем роботи.

Вивчивши клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у виді застави, дослідивши матеріали, якими стороною обвинувачення обґрунтовано клопотання, заслухавши доводи прокурора, думку підозрюваного та його захисника, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Слідчим суддею встановлено, що слідчими відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені 11.07.2025 до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42025122050000054 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

14.01.2026 ОСОБА_4 вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 191 КК України, відповідно до якої: згідно до статуту КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради затвердженого Рішенням Новоархангельскої селищної ради №100 від 28.01.2021, Комунальне некомерційне підприємство «Новоархангельська багатопрофільна лікаря» Новоархангельської селищної ради код ЄДРПОУ -01995226, є лікарняним закладом охорони здоров'я з поліклінікою - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги вторинної/спеціалізованої медичної допомоги будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом. Майно підприємства є комунальною власністю Новоархангельської селищної ради. Підприємство є правонаступником усього майна, всіх прав та обов'язків Новоархангельської центральної районної лікарні. Основною метою діяльності КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради є забезпечення медичного обслуговування населення шляхом надання йому медичних послуг в порядку та обсязі, встановлених законодавством. КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради є юридичною особою публічного права. Працівники Підприємства мають право брати участь в управлінні Підприємством через загальні збори трудового колективу, професійні спілки, які діють у трудовому колективі, Спостережну Раду, інші органи, уповноважені трудовим колективом на представництво, вносити пропозиції щодо поліпшення роботи Підприємства, а також з питань соціально-культурного і побутового обслуговування. Представники первинної профспілкової організації представляють інтереси працівників в органах управління Підприємства відповідно до законодавства. Трудовий колектив Підприємства складається з усіх працівників, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Підприємством. Виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства регулюються колективним договором. Право укладання колективного договору надається керівнику Підприємства, а від імені трудового колективу - уповноваженому ним органу. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є кошти, отримані в результаті його господарської некомерційної діяльності, в результаті виконання державних і місцевих програм, за рахунок державних субвенцій, а також з інших джерел, не заборонених законодавством України. Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, Генеральною та Галузевою угодами. Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати.

В період 2022-2026 років на Підприємстві діє Колективний договір укладений між адміністрацією та профспілковим комітетом комунального некомерційного підприємства «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради на 2022 - 2026 роки, який схвалено загальними зборами трудового колективу (Протокол № 2 від 28 березня 2022 року), набув чинності з 01.03.2022.

Пунктом 4.1. Колективного договору «Система оплати праці» передбачено наступне: оплата праці здійснюється на підставі КЗпП України, Закону України «Про оплату праці» та інших Законів і нормативно-правових актів України, Генеральної, регіональної і галузевих угод, цього Договору в межах надходжень з дотриманням гарантій, встановлених чинним законодавством; оплата праці здійснюється на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників підприємства. Розмір базового посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду за повністю виконану місячну норму часу встановити на рівні мінімальної заробітної плати, визначеної законом України про Державний бюджет України на відповідний рік. Посадові оклади за розрядами тарифної сітки визначаються шляхом множення окладу (ставки) працівника 1-го тарифного розряду на відповідний тарифний коефіцієнт; розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути меншим ніж передбачено чинним законодавством.

Крім того п. 4.2.2. Колективного договору передбачено встановлювати наступні доплати: працівникам структурних підрозділів, які залучаються до роботи в нічний час в розмірі 35% годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в нічний час. Нічним уважається час з 10 години вечора до 6 години ранку; працівникам, зайнятим на роботах з шкідливими і важкими умовами праці, за результатами атестації робочих місць - до 12 відсотків посадового окладу; за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника в розмірі до 50 відсотків посадового окладу за основною посадою; працівникам (в т.ч. молодшим медичним сестрам), які використовують в роботі дезінфікуючі засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів встановлюється доплата в розмірі 10% посадового окладу; водіям легкових автомобілів за ненормований робочий день доплачувати до 25% місячної тарифної ставки згідно з відпрацьованим часом.

Також пунктом 4.2.3. Колективного договору передбачено встановлювати наступні надбавки: за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання), складність, напруженість у роботі до 50% посадового окладу. В окремих випадках цей розмір може бути збільшений відповідно до чинного законодавства; водіям легкових автомобілів за класність, за фактично відпрацьований водієм час: водіям ІІ класу - 10% та водіям І класу - 25%.

Відповідно до п. 4.2.11. Колективного договору чергування в стаціонарі здійснюється як у межах місячної норми робочого часу відповідних працівників за обліковий період, так і за її межами. Чергування в межах місячної норми робочого часу здійснюються штатними медичними працівниками за рахунок зменшення тривалості змін протягом місяця. Якщо чергування здійснювалось у робочі дні згідно з графіком роботи в межах місячної норми робочого часу, то додаткова оплата (понад посадовий оклад) не проводиться. Чергування за графіком у вихідний та святковий день в межах місячної норми робочого часу може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або в розмірі одинарної годинної ставки понад оклад (статті 72, 107 КЗпП України).

Лікарі та фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою можуть залучатися за їх згодою до чергувань понад місячну норму робочого часу без займання штатних посад з компенсацією: за роботу, яка виконується в робочі дні тижня, наданням іншого дня відпочинку на протязі місяця, а у вихідний день за графіком, святковий чи неробочий день - наданням іншого дня відпочинку на протязі місяця та годинної або денної ставки понад оклад.

Крім того передбачено зберігати середній заробіток за основним місцем роботи за працівниками, які направляються до закладів післядипломної освіти, для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки і навчання інших професій з відривом від виробництва як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом (стаття 122, 207 КЗпП України, постанова КМУ від 28 червня 1997 р. № 695 «Про гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва».

Відповідно п. 4.2.18. Колективного договору можна застосовувати до працівників заходи матеріального та морального стимулювання за якісне та своєчасне виконання виробничих завдань та норм праці, раціональне використання обладнання та технічних засобів тощо. В тарифікаційних списках Підприємства підтверджена кваліфікаційна категорія медичних працівників, тарифний розряд, посадовий оклад, підвищення посадових окладів, доплат та надбавок, що мають обов'язковий характер та надбавки і доплати згідно умов Колективного договору.

Також досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно п.п. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13 січня 2023 року № 28 «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров'я» в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, які одержали ліцензію на право провадження господарської діяльності з медичної практики, мінімальний розмір оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації за виконану у повному обсязі місячну (годинну) норму праці установлюється в межах фонду оплати праці на рівні не менше:

-20 000 гривень для осіб, які займають лікарські посади у закладах охорони здоров'я (крім лікарів-інтернів), посади фармацевтів у закладах охорони здоров'я (крім фармацевтів-інтернів), посади професіоналів у галузі охорони здоров'я у закладах охорони здоров'я та посади професіоналів з вищою немедичною освітою у сфері охорони здоров'я;

-15 000 гривень для осіб, які займають посади у закладах охорони здоров'я лікарів-інтернів, що віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців;

-13 500 гривень для осіб, які займають посади у закладах охорони здоров'я, віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців (крім лікарів-інтернів та фармацевтів-інтернів).

Під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру враховуються основна, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР мінімальна заробітна плата це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці, яка встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.

Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці.

Доплата до мінімальної заробітної плати - це сума, яку роботодавець зобов'язаний доплатити працівнику, якщо його загальна заробітна плата за місяць, з урахуванням всіх доплат та надбавок, виявляється меншою за встановлений законом розмір мінімальної заробітної плати. Тобто, якщо зарплата працівника менша за мінімальну, роботодавець повинен нарахувати доплату, щоб загальна сума досягла мінімального рівня.

Статтею 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР визначено, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року. 23.07.2024 відповідно до Указу Президента України №469/2024, який затверджений Законом №3891-ІХ від 23.07.2024, у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України ''Про правовий режим воєнного стану", частково змінено статтю 1 Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 ''Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (зі змінами, внесеними Указом від 14 березня 2022 року № 133/2022, затвердженим Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX, Указом від 18 квітня 2022 року № 259/2022, затвердженим Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX, Указом від 17 травня 2022 року № 341/2022, затвердженим Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX, Указом від 12 серпня 2022 року № 573/2022, затвердженим Законом України від 15 серпня 2022 року № 2500-IX, Указом від 7 листопада 2022 року № 757/2022, затвердженим Законом України від 16 листопада 2022 року № 2738-IX, Указом від 6 лютого 2023 року № 58/2023, затвердженим Законом України від 7 лютого 2023 року № 2915-IX, Указом від 1 травня 2023 року № 254/2023, затвердженим Законом України від 2 травня 2023 року № 3057-IX, Указом від 26 липня 2023 року № 451/2023, затвердженим Законом України від 27 липня 2023 року № 3275-IX, Указом від 6 листопада 2023 року № 734/2023, затвердженим Законом України від 8 листопада 2023 року № 3429-IX, Указом від 5 лютого 2024 року № 49/2024, затвердженим Законом України від 6 лютого 2024 року № 3564-IX, та Указом від 6 травня 2024 року № 271/2024, затвердженим Законом України від 8 травня 2024 року № 3684-IX, Указом Президента України від 28 жовтня 2024 року №740/2024 затвердженим Законом України № 4024-IX від 29.10.2024 Указом від 14 січня 2025 року № 26/2025, затвердженим Законом України від 15 січня 2025 року № 4220-IX, Указом від 15 квітня 2025 №235/2025, затвердженим Законом України від 16 квітня 2025 року № 4356-IX), продовжити строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 09 травня 2025 року строком на 90 діб, Указом від 14.07.2025 № 478/2025, затвердженим Законом України від 15.07.2025 №4524 - ІХ, строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 7 серпня 2025 року строком на 90 діб, Указом від 20.10.2025 № 793/2025, затвердженим Законом України від 21.10.2025 № 4643-IX, строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 5 листопада 2025 року строком на 90 діб.

На час воєнного стану призупинено дію ст. 73 КЗпП (святкові і неробочі дні).

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що відповідно до наказу №31 від 21.03.2014 головного лікаря «Новоархангельська центральна районна лікарня» ОСОБА_4 призначено на посаду головного бухгалтера Новоархангельської центральної районної лікарні з 21.03.2014, шляхом переведення з посади заступника головного лікаря з економічних питань.

Відповідно до Рішення № 100 від 28.01.2021 Новоархангельської селищної ради змінено назву комунального некомерційного підприємства «Центральна районна лікарня Новоархангельської районної ради» на комунальне некомерційне підприємство «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради.

Відповідно до посадової інструкції головного бухгалтера (код КП 1231), затвердженої директором КНП «Новоархангельської багатопрофільної лікарні» Новоархангельської селищної ради 03.05.2022 на ОСОБА_4 покладено наступні обов'язки: головний бухгалтер належить до категорії «Керівники»; мета роботи головного бухгалтера - забезпечення ведення бухгалтерського обліку з дотриманням єдиних методологічних засад, встановлених законодавством про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні, з урахуванням особливостей діяльності підприємства, технології оброблення облікових даних, вимог законодавства про захист персональних даних; головний бухгалтер у роботі керується законодавством у сфері бухгалтерського та податкового обліку, стратегією розвитку підприємства та посадовою інструкцією; контролює: відображення господарських операцій на рахунках бухгалтерського обліку; дотримання працівниками бухгалтерії та інших підрозділів підприємства порядку оформлення та обліку первинних документів, вимог законодавства щодо списання (передачі) рухомого та нерухомого майна; на основі даних бухгалтерського обліку забезпечує складання фінансової звітності підприємства та подання її визначеним користувачам у встановлені строки; Підписує документи, які є підставою для: перерахування податків і зборів (обов'язкових платежів); приймання і видавання грошових коштів; оприбуткування та списання рухомого і нерухомого майна; проведення інших господарських операцій; контролює підготовку та подання звітів, які передбачають підпис головного бухгалтера, відповідно до нормативних актів, затверджених форм та інструкцій; погоджує документи, пов?язані з витрачанням фонду заробітної плати, встановленням посадових окладів, надбавок, доплат, виплат премій працівникам; має право: діяти від імені бухгалтерії підприємства, представляти інтереси підприємства з господарсько-фінансових питань у відносинах зі структурними підрозділами та іншими підприємствами; не приймати до обліку документи, підготовлені з порушенням встановлених вимог, а також документи щодо господарських операцій, які проводяться з порушенням законодавства.

Згідно статті 18 та примітки 1 статті 364 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Отже, в силу наділених повноважень ОСОБА_4 займаючи посаду головного бухгалтера КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, постійно була наділена організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими функціями, та відповідно до ст. 18 КК України являлась службовою особою.

Так ОСОБА_4 будучи протягом тривалого часу головним бухгалтером КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, достеменно знала вимоги Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 06.07.1999 № 996-XIV (із змінами та доповненнями), Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР, Постанову КМУ «Деякі питання оплати праці працівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я» від 13.01.2023 № 28 (із змінами та доповненнями), Постанову КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 № 100 (зі змінами та доповненнями); Закон України від 01.07.1993 № 3356-XII «Про колективні договори і угоди» (введений в дію Постановою ВР № 3357-XII від 01.07.1993, із змінами та доповненнями), Наказ Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88 «Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.061995 за № 168/704);

Однак, головний бухгалтер КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, ОСОБА_7 , достовірно знаючи вимоги зазначених нормативно-правових актів та вимог своєї посадової інструкції, у невстановлений досудовим розслідуванням час та дату, але не пізніше 01.02.2024, перебуваючи на своєму робочому місці за адресою Кіровоградська область, Голованівський район, село Торговиця, вулиця І. Сірка, будинок 15, вирішила вчинити розтрату коштів КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, в умовах воєнного стану, шляхом зловживання своїм службовим становищем, за рахунок нарахувань доплат до мінімальної заробітної плати працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради.

У подальшому в період з лютого 2024 року по кінець лютого 2025 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, головний бухгалтер КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, ОСОБА_4 , перебуваючи за адресою Кіровоградська область, Голованівський район, село Торговиця, вулиця І. Сірка, будинок 15, на виконання свого злочинного плану, всупереч вимогам п.п. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 № 28 «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров'я» та ст. 3 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995, внесла до особових рахунків та розрахунково платіжних відомостей працівників КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, а також у звіти про доходи та витрати за 2024 рік ф. 1-НС «операційні та неопераційні витрати», та провела операцію з нарахування доплати до мінімальної заробітної плати з нарахуванням в бухгалтерському обліку відображеному в меморіальному ордері № 5 «Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій» за 2024 рік та січень лютий 2025 року за дебетом рахунків 92 «Адміністративні витрати», 91 «Загальновиробничі витрати» та кредитом рахунку 661 «Розрахунки за заробітною платою» та рахунку 651 «За розрахунками із загальнообов'язкового державного соціального страхування», відомості про доплати до мінімальної заробітної плати.

При цьому, головний бухгалтер КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради ОСОБА_4 достовірно знала, що при обчисленні суми доплат до мінімальної заробітної плати медичним працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, нею в порушення вимогам п.п. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 № 28 «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров'я» та ст. 3 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995, не враховано суми заохочувальних виплат, а саме суми премій, які нараховані та виплачені відповідно до умов Колективного договору, та не носять характер одноразових (святкових та ювілейних).

У результаті вчинення умисних протиправних дій головного бухгалтера КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради ОСОБА_4 спрямованих на розтрату коштів фонду заробітної платні КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, в лютому 2024 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради зайво нараховано та виплачена доплата до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_8 в сумі 3750 грн., ОСОБА_9 в сумі 3750 грн., ОСОБА_10 в сумі 3750 грн.

В квітні 2024 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачено доплати до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_8 в сумі 3619, 66 грн., ОСОБА_9 в сумі 5874, 59 грн., ОСОБА_10 в сумі 5552, 69 грн., ОСОБА_11 в сумі 1056, 30 грн.

В травні 2024 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачено доплати до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_8 в сумі 3470, 41 грн., ОСОБА_9 в сумі 3750 грн., ОСОБА_10 в сумі 3750 грн., ОСОБА_11 в сумі 768, 14 грн..

В червні 2024 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачено доплати до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_8 в сумі 3750 грн., ОСОБА_9 в сумі 6110, 42 грн., ОСОБА_10 в сумі 3750 грн., ОСОБА_11 в сумі 123, 05 грн..

В липні 2024 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачена доплата до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_12 в сумі 3200 грн., ОСОБА_13 в сумі 2346, 67 грн., ОСОБА_14 в сумі 2733, 33 грн., ОСОБА_15 в сумі 33251, 67 грн., ОСОБА_16 в сумі 2772, 42 грн., ОСОБА_17 в сумі 2720, 83 грн., ОСОБА_18 в сумі 3210, 17 грн., ОСОБА_19 в сумі 3352 грн., ОСОБА_20 в сумі 2092, 46 грн., ОСОБА_21 в сумі 2002, 30 грн., ОСОБА_22 в сумі 1603, 09 грн., ОСОБА_23 в сумі 3064, 25 грн., ОСОБА_24 в сумі 1126, 71 грн., ОСОБА_25 в сумі 2609, 25 грн., ОСОБА_26 в сумі 2002, 30 грн., ОСОБА_27 в сумі 502, 75 грн., ОСОБА_28 в сумі 1404, 30 грн., ОСОБА_29 в сумі 2918, 33 грн., ОСОБА_30 в сумі 3560 грн., ОСОБА_31 в сумі 3064, 25 грн., ОСОБА_32 в сумі 2042, 83 грн., ОСОБА_33 в сумі 1605, 08 грн., ОСОБА_34 в сумі 1228, 76 грн., ОСОБА_35 в сумі 1404, 30 грн., ОСОБА_36 в сумі 2280, 25 грн., ОСОБА_37 в сумі 1334, 87 грн., ОСОБА_38 в сумі 702, 15 грн., ОСОБА_39 в сумі 2375 грн., ОСОБА_40 в сумі 3352 грн., ОСОБА_41 в сумі 1751 грн., ОСОБА_42 в сумі 2056, 98 грн., ОСОБА_43 в сумі 2397, 94 грн., ОСОБА_44 в сумі 1072, 04 грн., ОСОБА_45 в сумі 2221 грн., ОСОБА_46 в сумі 1110, 50 грн., ОСОБА_47 в сумі 2221 грн., ОСОБА_48 в сумі 1388, 13 грн., ОСОБА_49 в сумі 1943, 38 грн., ОСОБА_50 в сумі 2255, 77 грн., ОСОБА_51 в сумі 1354, 15 грн., ОСОБА_52 в сумі 1701 грн., ОСОБА_53 в сумі 1701 грн., ОСОБА_54 в сумі 126, 25 грн., ОСОБА_55 в сумі 2221 грн., ОСОБА_56 в сумі 2221 грн. ОСОБА_57 в сумі 2136, 51 грн. ОСОБА_58 в сумі 2221 грн. ОСОБА_59 в сумі 2848, 57 грн. ОСОБА_60 в сумі 1127, 40 грн., ОСОБА_61 в сумі 3352 грн., ОСОБА_62 в сумі 2227, 95 грн., ОСОБА_63 в сумі 950, 93 грн., ОСОБА_64 в сумі 969, 12 грн., ОСОБА_65 в сумі 394, 63 грн., ОСОБА_66 в сумі 1373, 78 грн., ОСОБА_67 в сумі 408, 86 грн., ОСОБА_68 в сумі 1807, 17 грн., ОСОБА_69 в сумі 1839, 88 грн., ОСОБА_70 в сумі 1701 грн., ОСОБА_71 в сумі 1701 грн., ОСОБА_72 в сумі 2221 грн., ОСОБА_73 в сумі 2221 грн., ОСОБА_74 в сумі 2520 грн., ОСОБА_75 в сумі 1738, 18 грн., ОСОБА_76 в сумі 2221 грн., ОСОБА_77 в сумі 2764, 18 грн., ОСОБА_78 в сумі 2740, 04 грн., ОСОБА_79 в сумі 2221 грн., ОСОБА_80 в сумі 2221 грн., ОСОБА_81 в сумі 2221 грн., ОСОБА_82 в сумі 1738, 18 грн., ОСОБА_83 в сумі 2221 грн., ОСОБА_84 в сумі 2221 грн., ОСОБА_85 в сумі 992, 25 грн., ОСОБА_86 в сумі 2221 грн., ОСОБА_87 в сумі 1275, 75 грн., ОСОБА_88 в сумі 2221 грн., ОСОБА_89 в сумі 2221 грн., ОСОБА_90 в сумі 2221 грн., ОСОБА_91 в сумі 2221 грн., ОСОБА_92 в сумі 1701 грн., ОСОБА_93 в сумі 2035, 92 грн., ОСОБА_94 в сумі 1103, 68 грн., ОСОБА_95 в сумі 3265 грн., ОСОБА_96 в сумі 531, 22 грн., ОСОБА_97 в сумі 2908, 02 грн., ОСОБА_98 в сумі 1893, 88 грн., ОСОБА_99 в сумі 2329, 64 грн., ОСОБА_100 в сумі 2472, 71 грн., ОСОБА_101 в сумі 2116, 57 грн., ОСОБА_102 в сумі 1008, 88 грн., ОСОБА_103 в сумі 563, 10 грн., ОСОБА_104 в сумі 3352 грн., ОСОБА_105 в сумі 2312 грн., ОСОБА_106 в сумі 2221 грн., ОСОБА_107 в сумі 3441, 95 грн., ОСОБА_108 в сумі 3791 грн., ОСОБА_109 в сумі 2947, 57 грн., ОСОБА_110 в сумі 1794, 93 грн., ОСОБА_111 в сумі 2221 грн., ОСОБА_112 в сумі 1846, 81 грн., ОСОБА_8 в сумі 4914, 30 грн., ОСОБА_9 в сумі 3750 грн., ОСОБА_10 в сумі 4820, 91 грн., ОСОБА_11 в сумі 659, 48 грн., ОСОБА_71 в сумі 1701 грн..

В серпні 2024 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачена доплата до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_8 в сумі 416, 01 грн., ОСОБА_9 в сумі 5545, 29 грн., ОСОБА_10 в сумі 3750 грн., ОСОБА_11 в сумі 463, 55 грн..

В вересні 2024 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачена доплата до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_12 в сумі 3352 грн., ОСОБА_13 в сумі 3216, 75 грн., ОСОБА_14 в сумі 3352 грн., ОСОБА_15 в сумі 3714, 90 грн., ОСОБА_16 в сумі 3371, 80 грн., ОСОБА_17 в сумі 2992,31 грн., ОСОБА_19 в сумі 3352 грн., ОСОБА_20 в сумі 3563, 13 грн., ОСОБА_21 в сумі 1021, 14 грн., ОСОБА_22 в сумі 1816, 56 грн., ОСОБА_23 в сумі 3065, 28 грн., ОСОБА_24 в сумі 3352 грн., ОСОБА_26 в сумі 1872, 10 грн., ОСОБА_29 в сумі 2452, 22 грн., ОСОБА_30 в сумі 406, 34 грн., ОСОБА_31 в сумі 3371, 80 грн., ОСОБА_32 в сумі 3371, 80 грн., ОСОБА_33 в сумі 3218, 54 грн., ОСОБА_34 в сумі 1274, 10 грн., ОСОБА_35 в сумі 984, 50 грн., ОСОБА_36 в сумі 2475, 80 грн., ОСОБА_37 в сумі 1161, 25 грн., ОСОБА_38 в сумі 925, 62 грн., ОСОБА_39 в сумі 1632, 58 грн., ОСОБА_41 в сумі 1685, 90 грн., ОСОБА_42 в сумі 1778, 48 грн., ОСОБА_43 в сумі 1617, 28 грн., ОСОБА_113 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_44 в сумі 834, 51 грн., ОСОБА_45 в сумі 475, 81 грн., ОСОБА_46 в сумі 902, 85 грн., ОСОБА_47 в сумі 950, 37 грн., ОСОБА_48 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_49 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_50 в сумі 1845, 92 грн., ОСОБА_51 в сумі 55, 63 грн., ОСОБА_52 в сумі 1570, 80 грн., ОСОБА_53 в сумі 1570, 80 грн., ОСОБА_55 в сумі 908, 50 грн., ОСОБА_56 в сумі 2312 грн., ОСОБА_57 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_58 в сумі 2312 грн., ОСОБА_59 в сумі 2448, 20 грн., ОСОБА_60 в сумі 2772, 97 грн., ОСОБА_63 в сумі 465, 61 грн., ОСОБА_64 в сумі 222, 48 грн., ОСОБА_65 в сумі 902, 85 грн., ОСОБА_66 в сумі 597, 39 грн., ОСОБА_67 в сумі 1302, 76 грн., ОСОБА_68 в сумі 1356, 78 грн., ОСОБА_69 в сумі 1446, 06 грн., ОСОБА_70 в сумі 1570 грн., ОСОБА_71 в сумі 1142, 40 грн., ОСОБА_73 в сумі 2698, 93 грн., ОСОБА_74 в сумі 1701 грн., ОСОБА_75 в сумі 2791, 47 грн., ОСОБА_76 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_77 в сумі 2553, 51 грн., ОСОБА_78 в сумі 2725, 37 грн., ОСОБА_79 в сумі 1158, 19 грн., ОСОБА_80 в сумі 2817, 91 грн., ОСОБА_81 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_82 в сумі 995, 62 грн., ОСОБА_83 в сумі 99, 56 грн., ОСОБА_84 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_85 в сумі 1428 грн., ОСОБА_86 в сумі 2870, 79 грн., ОСОБА_87 в сумі 1213, 80 грн., ОСОБА_88 в сумі 2090, 79 грн., ОСОБА_90 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_91 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_92 в сумі 1603, 35 грн., ОСОБА_93 в сумі 1235, 47 грн., ОСОБА_94 в сумі 518, 50 грн., ОСОБА_95 в сумі 890 грн., ОСОБА_96 в сумі 1046, 44 грн., ОСОБА_97 в сумі 1881, 80 грн., ОСОБА_99 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_114 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_100 в сумі 1512, 18 грн., ОСОБА_101 в сумі 2339, 78 грн., ОСОБА_102 в сумі 2404, 79 грн., ОСОБА_104 в сумі 3352 грн., ОСОБА_105 в сумі 1468, 54 грн., ОСОБА_107 в сумі 2355, 27 грн., ОСОБА_115 в сумі 2723, 38 грн., ОСОБА_108 в сумі 3726, 83 грн., ОСОБА_110 в сумі 1929, 02 грн., ОСОБА_111 в сумі 2090, 80 грн., ОСОБА_112 в сумі 2262, 66 грн., ОСОБА_8 в сумі 1548, 54 грн., ОСОБА_9 в сумі 3750 грн., ОСОБА_10 в сумі 5288, 81 грн., ОСОБА_11 в сумі 71, 52 грн., ОСОБА_71 в сумі 1142, 40 грн.

В жовтні 2024 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачена доплата до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_8 в сумі 2407, 62 грн., ОСОБА_9 в сумі 3750 грн., ОСОБА_10 в сумі 3750 грн., ОСОБА_11 в сумі 507, 79 грн..

В листопаді 2024 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачена доплата до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_8 в сумі 2151, 13 грн., ОСОБА_9 в сумі 3750 грн., ОСОБА_10 в сумі 3750 грн., ОСОБА_11 в сумі 1084, 55 грн..

В грудні 2024 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачено доплати до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_8 в сумі 3151, 38 грн., ОСОБА_9 в сумі 1725 грн., ОСОБА_10 в сумі 3750 грн., ОСОБА_11 в сумі 393, 60 грн..

В січні 2025 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачена доплата до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_11 в сумі 818, 75 грн., ОСОБА_10 в сумі 3750 грн., ОСОБА_9 в сумі 3750 грн., ОСОБА_8 в сумі 3291, 66 грн.

В лютому 2025 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нараховано та виплачено доплати до мінімальної заробітної плати, а саме: ОСОБА_100 в сумі 2000 грн., ОСОБА_101 в сумі 2000 грн., ОСОБА_102 в сумі 2000 грн., ОСОБА_104 в сумі 1676 грн., ОСОБА_116 в сумі 1156 грн., ОСОБА_117 в сумі 1156 грн., ОСОБА_105 в сумі 1156 грн., ОСОБА_99 в сумі 1156 грн., ОСОБА_107 в сумі 2000 грн., ОСОБА_118 в сумі 2000 грн., ОСОБА_98 в сумі 2000 грн., ОСОБА_109 в сумі 2000 грн., ОСОБА_110 в сумі 1156 грн., ОСОБА_111 в сумі 1156 грн., ОСОБА_112 в сумі 1156 грн., ОСОБА_119 в сумі 1156 грн., ОСОБА_120 в сумі 1156 грн., ОСОБА_96 в сумі 1404, 30 грн., ОСОБА_121 в сумі 296,82 грн., ОСОБА_122 в сумі 127,27 грн., ОСОБА_94 в сумі 2797 грн., ОСОБА_8 в сумі 2782, 63 грн., ОСОБА_123 в сумі 1780 грн., ОСОБА_124 в сумі 2000 грн., ОСОБА_125 в сумі 296,82 грн., ОСОБА_126 в сумі 410, 62 грн., ОСОБА_127 в сумі 1156 грн., ОСОБА_128 в сумі 1156 грн., ОСОБА_4 в сумі 1156 грн., ОСОБА_129 в сумі 676, 23 грн., ОСОБА_97 в сумі 201, 24 грн., ОСОБА_130 в сумі 975, 18 грн., ОСОБА_131 в сумі 975, 18 грн., ОСОБА_65 в сумі 283, 66 грн., ОСОБА_132 в сумі 975, 18 грн., ОСОБА_133 в сумі 470, 19 грн., ОСОБА_59 в сумі 2000 грн., ОСОБА_60 в сумі 2000 грн., ОСОБА_58 в сумі 1156 грн., ОСОБА_57 в сумі 1156 грн., ОСОБА_56 в сумі 1156 грн., ОСОБА_55 в сумі 1156 грн., ОСОБА_134 в сумі 1260 грн., ОСОБА_135 в сумі 1260 грн., ОСОБА_52 в сумі 1260 грн., ОСОБА_136 в сумі 2624 грн., ОСОБА_137 в сумі 612 грн., ОСОБА_138 в сумі 2624 грн., ОСОБА_139 в сумі 1052 грн., ОСОБА_140 в сумі 2624 грн., ОСОБА_11 в сумі 123, 05 грн., ОСОБА_141 в сумі 2624 грн., ОСОБА_142 в сумі 2624 грн., ОСОБА_143 в сумі 2450 грн., ОСОБА_144 в сумі 2104 грн., ОСОБА_145 в сумі 2104 грн., ОСОБА_146 в сумі 1052 грн., ОСОБА_147 в сумі 2104 грн., ОСОБА_10 в сумі 5506,45 грн., ОСОБА_148 в сумі 1052 грн., ОСОБА_9 в сумі 5829, 39 грн., ОСОБА_149 в сумі 1052 грн., ОСОБА_150 в сумі 2104 грн., ОСОБА_43 в сумі 2000 грн., ОСОБА_42 в сумі 1896 грн., ОСОБА_151 в сумі 1000 грн., ОСОБА_152 в сумі 1676 грн., ОСОБА_153 в сумі 2000 грн., ОСОБА_39 в сумі 1780 грн., ОСОБА_19 в сумі 1676 грн., ОСОБА_154 в сумі 2000 грн., ОСОБА_16 в сумі 2000 грн., ОСОБА_17 в сумі 1780 грн., ОСОБА_15 в сумі 1896 грн., ОСОБА_14 в сумі 1676 грн., ОСОБА_13 в сумі 1676 грн., ОСОБА_12 в сумі 1676 грн., ОСОБА_25 в сумі 2104 грн., ОСОБА_24 в сумі 1676 грн., ОСОБА_23 в сумі 2000 грн., ОСОБА_22 в сумі 1900, 24 грн., ОСОБА_21 в сумі 2000 грн., ОСОБА_20 в сумі 1676 грн., ОСОБА_155 в сумі 1676 грн., ОСОБА_156 в сумі 1676 грн., ОСОБА_38 в сумі 1404, 30 грн., ОСОБА_37 в сумі 1525, 56 грн., ОСОБА_36 в сумі 1676 грн., ОСОБА_35 в сумі 1404, 30 грн., ОСОБА_157 в сумі 1404, 30 грн., ОСОБА_32 в сумі 2000 грн., ОСОБА_33 в сумі 2000 грн., ОСОБА_31 в сумі 1834, 38 грн., ОСОБА_30 в сумі 1780 грн., ОСОБА_158 в сумі 1896 грн., ОСОБА_29 в сумі 2000 грн., ОСОБА_27 в сумі 1896 грн., ОСОБА_113 в сумі 1156 грн., ОСОБА_44 в сумі 1156 грн., ОСОБА_159 в сумі 1156 грн., ОСОБА_160 в сумі 578 грн., ОСОБА_161 в сумі 1156 грн., ОСОБА_47 в сумі 1156 грн., ОСОБА_48 в сумі 1156 грн., ОСОБА_162 в сумі 1156 грн., ОСОБА_163 в сумі 987, 40 грн., ОСОБА_51 в сумі 1156 грн., ОСОБА_164 в сумі 1156 грн., ОСОБА_93 в сумі 1156 грн., ОСОБА_92 в сумі 1260 грн., ОСОБА_165 в сумі 1156 грн., ОСОБА_166 в сумі 1156 грн., ОСОБА_88 в сумі 1156 грн., ОСОБА_87 в сумі 1260 грн., ОСОБА_86 в сумі 1156 грн., ОСОБА_85 в сумі 1260 грн., ОСОБА_167 в сумі 1156 грн., ОСОБА_83 в сумі 1156 грн., ОСОБА_81 в сумі 1156 грн., ОСОБА_168 в сумі 1156 грн., ОСОБА_80 в сумі 1156 грн., ОСОБА_79 в сумі 1156 грн., ОСОБА_78 в сумі 1156 грн., ОСОБА_77 в сумі 1156 грн., ОСОБА_76 в сумі 1156 грн., ОСОБА_169 в сумі 1260 грн., ОСОБА_170 в сумі 1156 грн., ОСОБА_73 в сумі 1156 грн., ОСОБА_72 в сумі 1156 грн., ОСОБА_171 в сумі 1156 грн.

Таким чином у період часу з лютого 2024 року по кінець лютого 2025 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, а саме: ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_113 , ОСОБА_172 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 , ОСОБА_69 , ОСОБА_70 , ОСОБА_71 , ОСОБА_72 , ОСОБА_73 , ОСОБА_74 , ОСОБА_75 , ОСОБА_76 , ОСОБА_77 , ОСОБА_78 , ОСОБА_79 , ОСОБА_80 , ОСОБА_81 , ОСОБА_82 , ОСОБА_83 , ОСОБА_84 , ОСОБА_85 , ОСОБА_86 , ОСОБА_87 , ОСОБА_88 , ОСОБА_89 , ОСОБА_90 , ОСОБА_91 , ОСОБА_92 , ОСОБА_93 , ОСОБА_94 , ОСОБА_95 , ОСОБА_96 , ОСОБА_97 , ОСОБА_98 , ОСОБА_99 , ОСОБА_114 , ОСОБА_100 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_103 , ОСОБА_104 , ОСОБА_105 , ОСОБА_106 , ОСОБА_107 , ОСОБА_115 , ОСОБА_108 , ОСОБА_109 , ОСОБА_110 , ОСОБА_111 , ОСОБА_112 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_71 , ОСОБА_100 , ОСОБА_101 , ОСОБА_102 , ОСОБА_104 , ОСОБА_116 , ОСОБА_117 , ОСОБА_105 , ОСОБА_99 , ОСОБА_107 , ОСОБА_118 , ОСОБА_98 , ОСОБА_109 , ОСОБА_110 , ОСОБА_111 , ОСОБА_112 , ОСОБА_119 , ОСОБА_120 , ОСОБА_96 , ОСОБА_121 , ОСОБА_122 , ОСОБА_94 , ОСОБА_8 , ОСОБА_123 , ОСОБА_124 , ОСОБА_125 , ОСОБА_126 , ОСОБА_127 , ОСОБА_128 , ОСОБА_4 , ОСОБА_173 , ОСОБА_97 , ОСОБА_130 , ОСОБА_131 , ОСОБА_65 , ОСОБА_132 , ОСОБА_133 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_58 , ОСОБА_57 , ОСОБА_56 , ОСОБА_55 , ОСОБА_134 , ОСОБА_135 , ОСОБА_52 , ОСОБА_136 , ОСОБА_137 , ОСОБА_138 , ОСОБА_139 , ОСОБА_140 , ОСОБА_11 , ОСОБА_141 , ОСОБА_142 , ОСОБА_143 , ОСОБА_144 , ОСОБА_145 , ОСОБА_146 , ОСОБА_147 , ОСОБА_10 , ОСОБА_148 , ОСОБА_9 , ОСОБА_149 , ОСОБА_150 , ОСОБА_43 , ОСОБА_42 , ОСОБА_151 , ОСОБА_152 , ОСОБА_153 , ОСОБА_39 , ОСОБА_19 , ОСОБА_154 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 , ОСОБА_12 , ОСОБА_25 , ОСОБА_24 , ОСОБА_23 , ОСОБА_22 , ОСОБА_21 , ОСОБА_20 , ОСОБА_155 , ОСОБА_156 , ОСОБА_38 , ОСОБА_37 , ОСОБА_36 , ОСОБА_35 , ОСОБА_157 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 , ОСОБА_30 , ОСОБА_158 , ОСОБА_29 , ОСОБА_27 , ОСОБА_113 , ОСОБА_44 , ОСОБА_159 , ОСОБА_160 , ОСОБА_161 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_162 , ОСОБА_163 , ОСОБА_51 , ОСОБА_164 , ОСОБА_93 , ОСОБА_92 , ОСОБА_165 , ОСОБА_166 , ОСОБА_88 , ОСОБА_87 , ОСОБА_86 , ОСОБА_85 , ОСОБА_167 , ОСОБА_83 , ОСОБА_81 , ОСОБА_168 , ОСОБА_80 , ОСОБА_79 , ОСОБА_78 , ОСОБА_77 , ОСОБА_76 , ОСОБА_174 , ОСОБА_170 , ОСОБА_73 , ОСОБА_72 , ОСОБА_171 в порушення вимогам п.п. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 № 28 «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров'я» та ст. 3 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995, зайво нараховано та виплачена доплата до мінімальної заробітної плати в загальній сумі 714 871, 91 гривень та нарахування і перерахування Єдиного соціального внеску на суму 157 271, 91 гривень, що підтверджується висновком судово-економічної експертизи №СЕ-19/112-25/10861-ЕК від 15.12.2025.

Крім цього відповідно до вимог Постанови КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 № 100 (зі змінами та доповненнями) обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток або компенсації за невикористані відпустки проводиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за фактично відпрацьований період (розрахунковий період) на відповідну кількість календарних днів розрахункового періоду. Із розрахунку виключаються святкові та неробочі дні, встановлені законодавством. Отриманий результат множиться на число календарних днів відпустки.

Святкові та неробочі дні (стаття 73 Кодексу законів про працю України), які припадають на період відпустки, у розрахунок тривалості відпустки не включаються і не оплачуються.

У разі коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування матеріальної (грошової) допомоги, вона обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.

Середньоденна заробітна плата визначається шляхом ділення заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом 12 місяців робочі дні на число відпрацьованих робочих днів.

Під час обчислення середньої заробітної плати за 12 місяців виходячи з посадового окладу чи мінімальної заробітної плати середньоденна заробітна плата визначається шляхом ділення суми, розрахованої відповідно до абзацу двадцять третього пункту 4 цього Порядку, на число робочих днів за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому відбувається подія, з якою пов'язана відповідна виплата, згідно з графіком роботи підприємства, установи, організації.

У наслідок протиправно нарахованих в порушення вимогам п.п. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 № 28 «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров'я» та ст. 3 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995, головним бухгалтером КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради ОСОБА_4 та виплачених доплат до мінімальної заробітної плати, а також встановленої досудовим розслідуваннями різниці у нарахуванні заробітної плати з доплатами, які безпідставно нараховані та виплачені працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, збільшено середньоденна заробітна плата, при розрахунку на час перебування працівників КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, у відпустках за період липень-грудень 2024 року що призвело до розтрати коштів КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради в інтересах працівників КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, а саме: ОСОБА_99 в сумі 373 грн., ОСОБА_100 в сумі 94,63 грн., ОСОБА_103 в сумі 21,55 грн., ОСОБА_104 в сумі 583, 66 грн., ОСОБА_105 в сумі 195, 75 грн., ОСОБА_119 в сумі 241, 03 грн., ОСОБА_175 в сумі 132, 35 грн., ОСОБА_108 в сумі 636, 62 грн., ОСОБА_109 в сумі 249, 66 грн., ОСОБА_110 в сумі 157, 28 грн., ОСОБА_111 в сумі 270, 91 грн., ОСОБА_112 в сумі 347, 85 грн., ОСОБА_135 в сумі 320, 16 грн., ОСОБА_60 в сумі 255, 77 грн., ОСОБА_123 в сумі 88, 73 грн., ОСОБА_66 в сумі 116, 45 грн., ОСОБА_176 в сумі 34, 58 грн., ОСОБА_70 в сумі 29, 59 грн., ОСОБА_71 в сумі 65, 01 грн., ОСОБА_73 в сумі 416, 62 грн., ОСОБА_83 в сумі 188, 08 грн., ОСОБА_84 в сумі 164, 90 грн., ОСОБА_86 в сумі 431, 29 грн., ОСОБА_87 в сумі 51, 43 грн., ОСОБА_88 в сумі 188, 04 грн., ОСОБА_92 в сумі 288, 91 грн., ОСОБА_93 в сумі 139, 83 грн., ОСОБА_29 в сумі 2540, 38 грн., ОСОБА_177 в сумі 531, 47 грн., ОСОБА_178 в сумі 426, 18 грн., ОСОБА_28 в сумі 165,28 грн., ОСОБА_179 в сумі 90,64 грн., ОСОБА_41 в сумі 49, 34 грн., ОСОБА_42 в сумі 118, 01 грн., ОСОБА_43 в сумі 131, 66 грн., ОСОБА_12 в сумі 89, 75 грн., ОСОБА_14 в сумі 146, 32 грн., ОСОБА_15 в сумі 559, 31 грн., ОСОБА_16 в сумі 84, 16 грн., ОСОБА_17 в сумі 352, 18 грн., ОСОБА_154 в сумі 70, 15 грн., ОСОБА_19 в сумі 567, 87 грн., ОСОБА_20 в сумі 77, 20 грн., ОСОБА_21 в сумі 171, 49 грн., ОСОБА_22 в сумі 326, 96 грн., ОСОБА_23 в сумі 83, 96 грн., ОСОБА_25 в сумі 242, 23 грн., ОСОБА_26 в сумі 254, 09 грн., ОСОБА_8 в сумі 4064, 19 грн., ОСОБА_9 в сумі 1802, 93 грн., ОСОБА_10 в сумі 1364, 41 грн., ОСОБА_11 в сумі 754, 44 грн., ОСОБА_46 в сумі 170, 38 грн., ОСОБА_48 в сумі 114, 72 грн., ОСОБА_49 в сумі 231, 39 грн., ОСОБА_51 в сумі 118, 34 грн., та за період січень-лютий 2025 року, що призвело до розтрати коштів КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради в інтересах працівників КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради: ОСОБА_180 в сумі 405, 58 грн., ОСОБА_114 в сумі 198, 70 грн., ОСОБА_108 в сумі 688, 94 грн., ОСОБА_110 в сумі 142, 90 грн., ОСОБА_69 в сумі 278, 20 грн., ОСОБА_181 в сумі 60, 06 грн.

Таким чином у наслідок протиправно нарахованих в порушення вимогам п.п. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 № 28 «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров'я» та ст. 3 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995, головним бухгалтером КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради ОСОБА_4 виплачено доплат до мінімальної заробітної плати в загальній сумі 714 871, 91 гривень та нарахування і перерахування Єдиного соціального внеску на суму 157 271, 91 гривень, а також встановленої досудовим розслідуваннями різниці у нарахуванні заробітної плати з доплатами, які безпідставно нараховані та виплачені працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, збільшено середньоденна заробітна плата, при розрахунку на час перебування працівників КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, у відпустках за період липень-грудень 2024 року та січень-лютий 2025 року, що призвело до розтрати коштів КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради в інтересах працівників КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, на загальну суму 23548, 52 гривні та зайвого перерахування Єдиного соціального внеску на суму 5180, 68 гривень, що підтверджується висновком судово-економічної експертизи №СЕ-19/112-25/10861-ЕК від 15.12.2025.

Таким чином у результаті вчинення умисних протиправних дій головного бухгалтера КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради ОСОБА_4 спрямованих на розтрату коштів фонду заробітної платні КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, в порушення вимогам п.п. 1 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 № 28 «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров'я» та ст. 3 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995, Постанови КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 № 100 (зі змінами та доповненнями), у період часу з лютого 2024 року по кінець лютого 2025 року, більш точної дати та часу встановити не представилось можливим, працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, зайво нарахована та виплачена доплата до мінімальної заробітної плати в загальній сумі 714 871, 91 гривень та нарахування і перерахування Єдиного соціального внеску на суму 157 271, 91 гривень, а також унаслідок встановленої різниці у нарахуванні заробітної плати з доплатами, які безпідставно нараховані та виплачені працівникам КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, збільшено середньоденна заробітна плата, при розрахунку на час перебування працівників КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, у відпустках за період липень-грудень 2024 року та січень-лютий 2025 року, на загальну суму 23548, 52 гривень та зайвого перерахування Єдиного соціального внеску на суму 5180, 68 гривень, що у результаті протиправних умисних дій ОСОБА_4 спричинило матеріальну шкоду КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради, на суму 738 420, 43 гривень та зайвого перерахування Єдиного соціального внеску на суму 162 452, 59 гривень, загалом на загальну суму 900 873,02 гривень, тобто на суму яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, що підтверджується висновком судово-економічної експертизи №СЕ-19/112-25/10861-ЕК від 15.12.2025.

Відповідно до вимог ст. 177 КПК України, підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може перешкоджати кримінальному провадженню чи вчинити інше правопорушення.

Так, діючий Кримінальний процесуальний Кодекс України встановлює обов'язок розглядати обґрунтованість підозри, що за визначенням ЄСПЛ «є необхідною умовою законності тримання під вартою» («Нечипорук і Йонкало проти України», no. 42310/04, §219, 21 квітня 2011 року).

Рішенням ЄСПЛ у справі "Кавала проти Туреччини" (заява №28749/18) встановлено відсутність потреби, щоб особі, яку затримали, в кінцевому рахунку було пред'явлено обвинувачення або представлено перед судом. Метою затримання є подальше розслідування кримінальної справи шляхом підтвердження або зняття підозр, які є підставою для затримання. Таким чином, факти, які викликають підозру, не повинні бути такого ж рівня, як ті, які необхідні для обґрунтування обвинувального вироку або навіть притягнення до відповідальності, що настає на наступному етапі процесу кримінального розслідування.

Разом із тим, "обґрунтованість" підозри, на якій засновується арешт, є важливою частиною гарантії, встановленої у п. 1 (с) ст. 5. Слова "обґрунтована підозра" означають наявність фактів чи відомостей, які б задовольняли об'єктивного спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила правопорушення. Однак те, що може бути визнано "розумним", залежить від усіх обставин. Відповідно, оцінюючи обґрунтованість підозри, необхідно встановити, чи забезпечена сутність гарантії, передбаченої п. 1 (с) ст. 5. Отже, повинні існувати факти чи відомості про те, що заарештовану особу обґрунтовано підозрюють у вчиненні передбачуваного злочину.

Обґрунтованість підозри, на якій має ґрунтуватися арешт, складає суттєву частину гарантії від безпідставного арешту і затримання, закріпленої у статті 5 §1(с) Конвенції». За визначенням ЄСПЛ «обґрунтована підозра у вчиненні кримінального злочину, про яку йдеться у статті 5 §1(с) Конвенції, передбачає наявність обставин або відомостей, які переконали б неупередженого спостерігача, що ця особа, можливо, вчинила певний злочин» («K.-F. проти Німеччини», 27 листопада 1997, §57).

Термін "обґрунтованість" також означає поріг, який підозра повинна подолати, щоб задовольнити об'єктивного спостерігача щодо ймовірності звинувачень.

Надані стороною обвинувачення докази, а саме: Акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності КНП «Новоархангельська багатопрофільна лікарня» Новоархангельської селищної ради за період з 01.01.2022 по 28.02.2025 від 25.06.2025 № 041103-20/11, висновок судової економічної експертизи № СЕ-19/112-25/10861-ЕК від 15.12.2025, протокол допиту свідка ОСОБА_182 від 25.09.2025, протокол допиту свідка ОСОБА_183 від 08.09.2025, протокол допиту свідка ОСОБА_184 від 24.12.2025, в своїй сукупності свідчать про обґрунтованість підозри про яку повідомлено ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України

Окрім цього, дослідивши відомості, які містяться в перелічених доказах, слідчий суддя вважає їх у сукупності достатніми для того, щоб у межах судового контролю дійти висновку про можливу причетність ОСОБА_4 до інкримінованого злочину за тих обставин, що відображені у повідомленій йому підозрі, та про обґрунтованість останньої.

Вирішуючи питання про встановлення ризиків, які передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України, на які посилається сторона обвинувачення, слідчим суддею наголошується, що при встановлення наявності/відсутності таких ризиків, слідчий суддя має виходити виключно з конкретної оцінки фактів, сукупність яких може доводити або спростовувати вірогідність вчинення підозрюваним протиправних дій. При цьому, оцінка до вчинення підозрюваною таких дій виходить із: суворості можливого покарання, особи підозрюваного, характеризуючих даних, та інших обставин, які в кожному випадку є індивідуальними та давали слідчому судді прийти до обґрунтованого переконання, що такі дії підозрюваним можуть бути вчиненні, і без застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як запобіжний захід, його неможливо уникнути, і така поведінка підозрюваного є потенційно можливою та прогнозованою.

Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. Кримінальний процесуальний кодекс України не вимагає доказів того, що підозрюваний обов'язково (поза всяким сумнівом) здійснюватиме або вже здійснив відповідні дії, однак вимагає доказів того, що він має реальну можливість їх здійснити у конкретному кримінальному провадженні в майбутньому.

Ризики, які наведені слідчим в клопотанні та підтримані прокурором у судовому засіданні, які передбачені п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя вважає доведеними, за наступного:

-щодо ризику передбаченого п. 1 - кримінальне правопорушення у якому підозрюється ОСОБА_4 , є тяжким кримінальним правопорушенням, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волік строком від п'яти до восьми років. Означене покарання в разі визнання ОСОБА_4 винуватою може бути призначене до реального відбування без можливості застосування правил ст. 75 КК України (пільгових інститутів призначення покарання), що в сукупності з іншими обставинами може свідчити про існування мотивів та підстав для підозрюваної переховуватися від суду. Така позиція відповідає практиці ЄСПЛ. Зокрема в рішенні від 26.06.2001 у справі «Ilijkov v. Bulgaria» (§ 80, заява № 33977/96) суд зазначив, що суворість можливого вироку є відповідним елементом в оцінці ризику ухилення, а погляд на серйозність обвинувачення проти заявника давав уповноваженим органам можливість обґрунтовано вважати, що такий початковий ризик був встановлений.

-щодо ризику передбаченого п. 3 - протоколи допиту свідків, разом з їх анкетними даними та місцем проживання, які дають викривальні свідчення відносно підозрюваної відкриті стороні захисту, оскільки додані до клопотання про застосування запобіжного заходу у виді застави, двоє з яких є колегами по роботі підозрюваної, що створює передумови для можливої спроби поза процесуального впливу на свідків. Отже, загроза того, що підозрювана може здійснити дії, спрямовані на вплив у поза процесуальний спосіб на свідків у цьому кримінальному провадженні з метою ненадання суду достовірних показань щодо обставин можливого вчинення ОСОБА_4 кримінальних правопорушень для уникнення нею кримінальної відповідальності.

Кримінальним процесуальним кодексом України встановлено процедуру отримання показань від осіб, які є свідками у кримінальному провадженні, а саме спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду - усно шляхом допиту особи в судовому засіданні (ч. 1, 2 ст. 23, ст. 224 КПК України). Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому ст. 225 КПК України, тобто якщо свідки чи потерпілий допитувалися на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них, окрім порядку отримання показань, визначеного ст. 615 КПК України (ч. 4 ст. 95 КПК України).

Ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при збиранні доказів, але й на стадії судового провадження до моменту їх допиту судом.

Наявність інших ризиків, а саме п.п. 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України слідчим та прокурором не доведено, оскільки відсутні відомості про можливість вчинення таких протиправних дій з боку ОСОБА_4 .

Відповідно до ч. 1 ст. 182 КПК України застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов'язків.

У силу ч. 4 ст. 182 КПК України розмір застави визначається слідчим суддею з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу та ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього.

Розмір застави визначається щодо особи, підозрюваної у вчиненні особливо тяжкого злочину, - від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України).

У виключних випадках, якщо слідчий суддя встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов'язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (абз. 5 ч. 5 ст. 182 КПК України).

Окрім обґрунтованості підозри та встановлених ризиків, слідчий суддя враховує також інші обставини, передбачені ч. 1 ст. 178 КПК України, зокрема: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує їй у разі визнання винувато. у вчиненні кримінального правопорушення; вік підозрюваної, її майновий стан та сімейний стан, стан здоров'я, наявність позитивної характеристики за місцем роботи, наявність на утриманні матір похилого віку.

В ході розгляду клопотання сторона обвинувачення мотивувала означений розмір застави, тобто 281 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 901729 грн., виключно сумою заданих збитків, які зазначені у відповідному Акті перевірки та висновку експерта. Будь-яких відомостей щодо матеріального стану, статків підозрюваного, стороною обвинувачення не надано.

Натомість, стороною захисту надано: довідки про доходи ОСОБА_4 за 2024 та 2025 роки, відповідно до яких у 2024 дохід ОСОБА_4 станом 331423,67 грн., у 2025 становить 366657,67 грн. Також надано довідку про склад сім'ї, згідно якої станом на 16.01.2026 ОСОБА_4 проживає разом з ОСОБА_185 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка має невиліковні захворювання і потребує стороннього догляду (довідка від 16.01.2026 №42), інших члени сім'ї відсутні.

Вирішуючи питання щодо розміру застави, слідчий суддя зазначає, що гарантії, передбачені п. 5 ч. 1 ст. 7 КПК України, покликані забезпечити не компенсацію втрат, а, зокрема, належну процесуальну поведінку підозрюваного. Таким чином, сума застави повинна бути оцінена враховуючи самого підозрюваного, його активи та його взаємовідносини з особами, які мають забезпечити його належну поведінку, іншими словами, розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри (впевненості), при якому перспектива втрати застави, у випадку переховування від органів досудового розслідування тощо, буде достатнім стримуючим засобом, щоб унеможливити перешкоджання кримінальному провадженню. При цьому має бути врахований майновий стан підозрюваного.

Отже, розмір застави повинен бути таким, щоб загроза її втрати стримувала підозрювану від намірів та спроб порушити покладені на неї обов'язки.

Водночас розмір такої застави не має бути надмірним.

За наведених обставин, слідчий суддя визначає розмір застави виключно в межах тих доказів, які надані сторонами кримінального провадження.

Враховуючи відсутність у підозрюваної значних статків (банківських вкладів, рухомого та нерухомого майна, тощо), наявність доходу виключно у виді заробітної плати за місцем роботи, відсутність відомостей щодо доходу з неофіційних джерел, існування ризиків, передбачених п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, обґрунтованість підозри за ч. 4 ст. 240 КПК України, слідчий суддя дійшов до висновку, що застава у визначених законом межах, а саме у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 66650 грн., з урахуванням усіх обставин справи, здатна забезпечити виконання підозрюваною покладених на неї обов'язків та не є завідомо непомірною для неї.

Наявність виключного випадку для виходу за межі, які визначені п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України, стороною обвинувачення не доведено та слідчим суддею не встановлено.

Згідно з ч. 5 ст. 194 КПК України якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, прокурор доведе наявність всіх обставин, передбачених ч. 1 цієї статті (наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст. 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні), слідчий суддя, суд застосовує відповідний запобіжний захід, зобов'язує підозрюваного, обвинуваченого прибувати за кожною вимогою до суду або до іншого визначеного органу державної влади, а також виконувати один або кілька обов'язків, необхідність покладення яких була доведена прокурором.

Ураховуючи наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, установлення, передбачених п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України ризиків, слідчий суддя вважає за необхідне при застосуванні до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді застави покласти на нього передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України обов'язки, а саме:

1) прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду за кожною вимогою;

2) не відлучатися за межі Кіровоградської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

4) утримуватися від спілкування зі свідком ОСОБА_186 , як особисто так і через третіх осіб за винятком їх спільної участі в процесуальних, слідчих діях та в суді;

5) утримуватися від спілкування свідками: ОСОБА_187 , ОСОБА_188 , ОСОБА_189 , з приводу обставин кримінального провадження №42025122050000054, як особисто так і через третіх осіб за винятком їх спільної участі в процесуальних, слідчих діях та в суді;

6) здати на зберігання до відповідного територіального органу Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Зазначені обов'язки релевантні встановленим ризикам та здатні їм запобігти.

За наведених обставин, слідчий суддя вбачає наявність підстав для часткового задоволення клопотання слідчого.

На підставі викладеного, керуючись вимогами статей ст.ст. 176-178, 183, 196-199, 309 КПК України,

постановив:

клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у виді застави підозрюваній ОСОБА_4 - задовольнити частково.

Застосувати до підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді застави у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 66650 (шістдесят шість тисяч шістсот п'ятдесят) грн., яка може бути внесена, як самою підозрюваною так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок: код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 26241445, банк отримувача - ДКСУ, м. Київ, код банку отримувача (МФО) - 820172, рахунок отримувача - UA458201720355279001000002505, призначення платежу - забезпечення виконання ухвали суду від 19.01.2026 по справі № 42025122050000054 від 11.07.2025.

Відповідно до ч. 6 ст. 182 КПК України підозрюваний, обвинувачений, який не тримається під вартою, не пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави зобов'язаний внести кошти на відповідний рахунок або забезпечити їх внесення заставодавцем та надати документ, що це підтверджує, слідчому, прокурору, суду. Зазначені дії можуть бути здійснені пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави, якщо на момент їх здійснення не буде прийнято рішення про зміну запобіжного заходу. З моменту обрання запобіжного заходу у вигляді застави щодо особи, яка не тримається під вартою, в тому числі до фактичного внесення коштів на відповідний рахунок, а також з моменту звільнення підозрюваного, обвинуваченого з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної слідчим суддею, судом в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, підозрюваний, обвинувачений, заставодавець зобов'язані виконувати покладені на них обов'язки, пов'язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

Покласти на ОСОБА_4 строком до 14.03.2026 включно, наступні обов'язки:

1) прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді та суду за кожною вимогою;

2) не відлучатися за межі Кіровоградської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

4) утримуватися від спілкування зі свідком ОСОБА_186 , як особисто так і через третіх осіб за винятком їх спільної участі в процесуальних, слідчих діях та в суді;

5) утримуватися від спілкування свідками: ОСОБА_187 , ОСОБА_188 , ОСОБА_189 , з приводу обставин кримінального провадження №42025122050000054, як особисто так і через третіх осіб за винятком їх спільної участі в процесуальних, слідчих діях та в суді;

6) здати на зберігання до відповідного територіального органу Центрально-південного міжрегіонального управління Державної міграційної служби паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

В іншій частині клопотання слідчого - відмовити.

Роз'яснити ОСОБА_4 , що відповідно до ч. ч. 8, 9 ст. 182 КПК України у разі, якщо підозрювана, будучи належним чином повідомлена, не з'явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на неї при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.

Питання про звернення застави в дохід держави вирішується слідчим суддею, судом за клопотанням прокурора або за власною ініціативою суду в судовому засіданні за участю підозрюваного, обвинуваченого, заставодавця, в порядку, передбаченому для розгляду клопотань про обрання запобіжного заходу. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя вирішує питання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень ч.7 ст.194 КПК України.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_190