Ухвала від 26.01.2026 по справі 420/38852/25

Справа № 420/38852/25

УХВАЛА

26 січня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Кузьменко Н.А.;

за участі:

секретаря судового засідання - Савчук В.В.;

представника позивача - Чайки О.М.;

представника відповідача - Куслій Т.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕГІОН» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 01.12.2023 року № 31498/15-32-23-02, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕГІОН» до Головного управління ДПС в Одеській області, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС в Одеській області № 31498/15-32-23-02 від 01.12.2023 року.

Відповідно до положень ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.

Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно з положеннями ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до положень ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.

Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Згідно з положеннями ст.79 КАС України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.

Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

Відповідно до ч.1 ст.80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

Згідно з ч.3 ст.80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

З урахуванням зазначеного, з метою з'ясування обставин по справі та перевірку їх доказами суд вважає за необхідне витребувати у Головного управління ДПС в Одеській області належним чином засвідчені копії наступних документів:

1. Запити ДПС України щодо отримання податкової інформації (визначення бенефіціарного (фактичного) власника доходу) від компетентних органів Республіки Кіпр стосовно нерезидента «DINKMAR LIMITED» (Республіка Кіпр) від 27.08.2020 № 9013/5/99-00-01-06-01-05, від 04.05.2022 № 2892/5/99-00-16-01-02-05.

2. Листи-відповіді відділу з міжнародних податкових справ Податкового Департаменту Міністерства фінансів Республіки від 18.01.2021 справа № 3.10.43.2/ A V.217P.826, від 05.08.2022 справа № 3.10.43.2 /А V.276 Р.993, з копіями документів «DINKMAR LIMITED «, а саме:

- протоколи зборів Ради Директорів DINKMAR LIMITED за 2016-2019 роки,

- фінансова звітність DINKMAR LIMITED за 2016-2018 роки,

- звіти незалежного аудитора PricewaterhouseCoopers Ltd (Республіка Кіпр),

- перелік дебіторів та кредиторів DINKMAR LIMITED за 2016-2019 роки,

- кредитний договір № 10-09/12 від 10.09.2012 з додатковими угодами, укладений DINKMAR LIMITED з WILBERG SERVICES INC. (Республіка Панама),

- Додаткові угоди до кредитної угоди № 01/08/2014 від 01.08.2014, укладені DINKMAR LIMITED з Raysure Limited (Республіка Кіпр),

- Додаткові угоди до договору цесії б/н від 01.02.2012, укладені DINKMAR LIMITED з UDEX HOLDING CORP, (Республіка Панама),

- Додаткові угоди до договору цесії б/н від 02.04.2012, укладені DINKMAR LIMITED з UDEX HOLDING CORP, (Республіка Панама),

- Додаткові угоди до кредитного договору № 21-11 від 21.11.2011, укладені DINKMAR LIMITED з MOSTON FOUNDATION (Республіка Панама),

- банківські виписки за рахунком DINKMAR LIMITED в Bank of Cyprus (Кіпр) IBAN: CY59002001950000357020329012 за період 30.01.2016-30.06.2017,

- банківські виписки за рахунком DINKMAR LIMITED в ABLV Bank (Латвія) IBAN: НОМЕР_1 за період 01.11.2017-28.02.2018,

- банківські виписки за рахунками DINKMAR LIMITED в ПАТ «МТБ БАНК» м. Чорноморськ (Україна) IBAN: НОМЕР_2 , IBAN: НОМЕР_3 за період 13.03.2019-10.12.2021,

- сертифікати податкового резидента за 2019, 2020, 2021 роки.

Керуючись ст.9, 72, 77, 79, 80, 243, 248 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Витребувати у Головного управління ДПС в Одеській області належним чином засвідчені копії наступних документів:

1. Запити ДПС України щодо отримання податкової інформації (визначення бенефіціарного (фактичного) власника доходу) від компетентних органів Республіки Кіпр стосовно нерезидента «DINKMAR LIMITED» (Республіка Кіпр) від 27.08.2020 № 9013/5/99-00-01-06-01-05, від 04.05.2022 № 2892/5/99-00-16-01-02-05.

2. Листи-відповіді відділу з міжнародних податкових справ Податкового Департаменту Міністерства фінансів Республіки від 18.01.2021 справа № 3.10.43.2/ A V.217P.826, від 05.08.2022 справа № 3.10.43.2 /А V.276 Р.993, з копіями документів «DINKMAR LIMITED «, а саме:

- протоколи зборів Ради Директорів DINKMAR LIMITED за 2016-2019 роки,

- фінансова звітність DINKMAR LIMITED за 2016-2018 роки,

- звіти незалежного аудитора PricewaterhouseCoopers Ltd (Республіка Кіпр),

- перелік дебіторів та кредиторів DINKMAR LIMITED за 2016-2019 роки,

- кредитний договір № 10-09/12 від 10.09.2012 з додатковими угодами, укладений DINKMAR LIMITED з WILBERG SERVICES INC. (Республіка Панама),

- Додаткові угоди до кредитної угоди № 01/08/2014 від 01.08.2014, укладені DINKMAR LIMITED з Raysure Limited (Республіка Кіпр),

- Додаткові угоди до договору цесії б/н від 01.02.2012, укладені DINKMAR LIMITED з UDEX HOLDING CORP, (Республіка Панама),

- Додаткові угоди до договору цесії б/н від 02.04.2012, укладені DINKMAR LIMITED з UDEX HOLDING CORP, (Республіка Панама),

- Додаткові угоди до кредитного договору № 21-11 від 21.11.2011, укладені DINKMAR LIMITED з MOSTON FOUNDATION (Республіка Панама),

- банківські виписки за рахунком DINKMAR LIMITED в Bank of Cyprus (Кіпр) IBAN: НОМЕР_4 за період 30.01.2016-30.06.2017,

- банківські виписки за рахунком DINKMAR LIMITED в ABLV Bank (Латвія) IBAN: НОМЕР_1 за період 01.11.2017-28.02.2018,

- банківські виписки за рахунками DINKMAR LIMITED в ПАТ «МТБ БАНК» м. Чорноморськ (Україна) IBAN: НОМЕР_2 , IBAN: НОМЕР_3 за період 13.03.2019-10.12.2021,

- сертифікати податкового резидента за 2019, 2020, 2021 роки.

Зазначені документи надати до суду у строк до 02.02.2026 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.А. Кузьменко