Рішення від 23.01.2026 по справі 420/12035/25

Справа № 420/12035/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Вікторії ХОМ'ЯКОВОЇ, розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (далі - відповідач), в якому позивач просить:

визнати протиправними дії та бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області стосовно не виплати поточної пенсії ОСОБА_1 та недоотриманої пенсії з 01.10.2019 року на його особистий банківський рахунок IBAN НОМЕР_1 в АТ “АКЦЕНТ-БАНК»;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснювати виплату поточної пенсії ОСОБА_1 , в тому числі суму недоотриманої пенсії з 01.10.2019 року з урахуванням масових перерахунків та з компенсацією втрати частини доходів, на визначений ним банківський рахунок IBAN НОМЕР_1 , який відкрито в АТ “АКЦЕНТ-БАНК».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_2 . Рішенням від 18.10.2024 Одеським окружним адміністративним судом по справі №420/166/24 було визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеські області № 951060861165 від 27.07.2023 про перерахунок пенсії ОСОБА_1 , визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо призначення ОСОБА_1 пенсії в твердому розмірі, яка не підлягає масовим перерахунками, а також бездіяльності, яка полягає у нездійсненні перерахунків пенсії ОСОБА_1 відповідно до статей 28, 42 Закону України № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 починаючи з 01.10.2019 року відповідно до статей 28, 4 Закону України № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та здійснити виплати перерахованих сум пенсії із урахуванням виплачених сум, та із нарахуванням компенсації втрат частини доходів відповідно до частини другої статті 46 Закону України № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Виплата пенсії здійснювалася на рахунок позивача у АТ “ОЩАДБАНК». У зв'язку зі зміною банку, позивач відкрив рахунок у АТ «АКЦЕНТ-БАНК, поточний рахунок IBAN НОМЕР_1 . 21.03.2025 представник позивача звернувся до відповідача із заявою про виплату пенсії на новий банківський рахунок, додавши до неї нотаріально засвідчені та апостильовані документи - довіреність від 06 вересня 2023 року та заяву позивача від 18 лютого 2025 року. 07.04.2025 року отримано лист відповідача 9191-8650/С-02/8-1500/25, яким відповідач відмовив у виплаті пенсії на банківський рахунок позивача, тому позивач звернувся до суду.

Ухвалою суду від 28.04.2025 року позовну заяву було залишено без руху. Надано 5-ти денний строк для усунення недоліків.

Ухвалою судді від 12.05.2025 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження по справі.

22.05.2025 року від представника відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що не погоджується із заявленими позовними вимогами, вважає їх необґрунтованими, безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

У відзиві зазначено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ЕПС НОМЕР_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , пенсія за віком призначена з 01.09.2016 відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та не підлягає МП, призначено за рішенням суду в твердому розмірі - з 01.10.2019 по довічно , так як пенсіонер постійно проживає за кордоном. Натомість, на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.02.2023 по справі № 420/2934/22 поновлено виплату та здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_3 починаючи з 01.10.2019. Загальний розмір пенсійної виплати після виконання рішення суду за період з 01.10.2019 по 31.07.2023 становив 71944,00 грн, який виплачено в серпні 2023 року. Нарахування пенсії проводилось на поточний рахунок одержувача коштів НОМЕР_4 відкритий в АТ «Ощадбанк» (10015/10000). В грудні 2023 року відділ перерахунків привів у відповідність пенсійну справу згідно з паспортом від 23 червня 2017 року НОМЕР_5 , де «по батькові» відсутнє, тому виплату повернуто банківською установою в січні 2024 року, з причини не відповідності рахунку по реквізитам по ПІБ пенсіонера, про що повідомлено ОСОБА_3 листом від 05.01.2024 №1500-0501- 8/2614. На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 18.10.2024 по справі №420/166/24, яке залишено без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 22.01.2025, здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_3 починаючи з 01.10.2019 відповідно до статей 28, 42 Закону України №1058- ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та здійснити виплати перерахованих сум пенсії із урахуванням виплачених сум, та із нарахуванням компенсації втрати частини доходів відповідно до частини другої суму компенсації втрати частини доходів у зв'язку із порушенням строків виплати пенсії за період з 01.10.2019 по 31.01.2025. Загальний розмір пенсійної виплати, який належить до виплати, після виконання рішення суду за період з 01.10.2019 по 31.01.2025 становить 48909,00 грн. За період з 01.10.2019 по 31.01.2025 сума доплати компенсації втрати частини доходів становить 7167,57 грн на час виконання судового рішення. По особистому рахунку НОМЕР_3 виплата пенсії призупинена з 01.02.2024. Отже, виплату поновленої позивачу пенсії правомірно призупинено з підстав невиконання позивачем норм ст. 45 Закону №1058 - не подання у відповідний орган, що призначає пенсії, заяви встановленого зразка з усіма необхідними для вирішення цього питання документами. Представником позивача направлено апостильовану та нотаріально завірену заяву про виплату пенсії на вказаний у заяві банківський рахунок, з підтвердженням про знаходження в живих та з довіреністю, однак ці обставини є недостатніми для здійснення поновлення виплати пенсії позивачу. Відсутність підтвердження права належними доказами не породжує для позивача виникнення права на поновлення виплати пенсії. До заяви про призначення пенсії надається пакет документів, перелік яких визначено Порядком від 25.11.2005 № 22-1, як і відповідного зразку сама заява. Аналогічні висновки містяться у Постановах Верховного Суду від 06.02.2018 справа № 425/1867/16-а та від 19.04.2018 справа № 601/198/16. З урахуванням вищевикладеного, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позову.

27.05.2025 року від представника позивача до суду надійшла відповідь на відзив.

Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою, відзивом на позов, відповіддю на відзив, та перевіривши їх наданими доказами, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 є громадянином України, ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_2 .

По досягненні пенсійного віку та наявності страхового стажу позивачу з 01.09.2016 виплачується пенсія відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Одеським окружним адміністративним судом у рішенні від 28 лютого 2023 року (з урахуванням Ухвали про виправлення описки від 31.03.2023 року) по справі №420/2934/22, що набрало законної сили, ухвалено: «Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду в Одеській област поновити виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.10.2019 року на визначений банківський рахунок № НОМЕР_4 ».

Рішенням від 18.10.2024 року Одеським окружним адміністративним судом по справі №420/166/24, було вирішено: "Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеські області № 951060861165 від 27.07.2023 року про перерахунок пенсії ОСОБА_1 . Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо призначення ОСОБА_1 пенсії в твердому розмірі, яка не підлягає масовим перерахунками, а також бездіяльності, яка полягає у нездійсненні перерахунків пенсії ОСОБА_1 відповідно до статей 28, 42 Закону України № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 починаючи з 01.10.2019 року відповідно до статей 28, 4 Закону України № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та здійснити виплати перерахованих сум пенсії із урахуванням виплачених сум, та із нарахуванням компенсації втрат частини доходів відповідно до частини другої статті 46 Закону України № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Виплата пенсії здійснювалася на рахунок позивача у АТ “ОЩАДБАНК».

У зв'язку зі зміною банку, позивач відкрив рахунок у АТ «АКЦЕНТ-БАНК, поточний рахунок IBAN НОМЕР_1 .

21 березня 2025 року представник позивача звернувся до відповідача із заявою про виплату пенсії на новий банківський рахунок, додавши до неї нотаріально засвідчені та апостильовані документи - довіреність від 06 вересня 2023 року та заяву позивача від 18 лютого 2025 року.

07.04.2025 року отримано лист відповідача 9191-8650/С-02/8-1500/25, яким відповідач відмовив у виплаті пенсії на банківський рахунок позивача.

Вважаючи протиправними дії та бездіяльність відповідача, стосовно не виплати поточної пенсії позивача та недоотриманої пенсії з 01.10.2019 року на його особистий банківський рахунок IBAN НОМЕР_1 в АТ “АКЦЕНТ-БАНК», позивач звернувся до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір, що виник між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так, ч. 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За змістом ч.1 ст.92 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Так, принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел врегульовуються Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-IV.

Згідно з ч.1 ст.46 Закону №1058-ІV, нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

Як визначено ч.2 цієї ж статті, нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів. Компенсація втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати пенсіонерам здійснюється згідно із законом.

Згідно з ч. 1 ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Механізм виплати пенсій і грошової допомоги одержувачам управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, об'єднаними управліннями, головними управліннями Пенсійного фонду України в областях, м.Києві та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, а також інших грошових виплат, що фінансуються органами соціального захисту населення за рахунок відповідних бюджетів, шляхом зарахування на поточні рахунки одержувачів пенсії та грошової допомоги в уповноважених банках врегульовано «Порядком виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках» (затв. постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999р. №1596).

Відповідно до п. 6 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596, одержувачі самостійно вибирають уповноважений банк для відкриття поточного рахунка.

Згідно з п.п.8,9 Порядку №1596, поточні рахунки одержувачам відкриваються уповноваженими банками згідно з вимогами, встановленими нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють порядок відкриття рахунків у національній та іноземній валюті.

Між уповноваженим банком і одержувачем укладається договір банківського рахунка.

Положеннями договору не можуть погіршуватися умови виплати пенсій та грошової допомоги, встановлені цим Порядком. Умови договору повинні передбачати можливість його розірвання за ініціативою однієї із сторін.

Згідно з п. 10 Порядку заява про виплату пенсії або грошової допомоги (додаток 1) або заява про виплату пенсії або грошової допомоги з відкриттям рахунка (додаток 4) подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті в межах України.

Заява про виплату пенсії або грошової допомоги може прийматися органом Пенсійного фонду України або органом соціального захисту населення через установи уповноваженого банку.

Заява приймається за умови пред'явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її вік, і визначеного законодавством документа, необхідного для з'ясування місця її проживання, та реєструється в установленому порядку.

У разі отримання від одержувача заяви про виплату пенсії або грошової допомоги з відкриттям рахунка орган Пенсійного фонду України або орган соціального захисту населення інформує одержувача про необхідність укладення договору банківського рахунка із зазначеним у заяві уповноваженим банком.

Органи Пенсійного фонду України та органи соціального захисту населення формують перелік одержувачів на підставі отриманих заяв про виплату пенсії або грошової допомоги з відкриттям рахунка та разом із необхідними для відкриття поточних рахунків таким особам документами та відомостями, визначеними нормативно-правовими актами Національного банку, подають його відповідному уповноваженому банку у строки, визначені у договорі, але не пізніше ніж через п'ять робочих днів з дати прийняття документів.

Уповноважений банк може відмовити у відкритті поточного рахунка одержувачу з підстав, визначених законодавством та/або нормативно-правовими актами Національного банку, або у разі надання не в повному обсязі та/або недостовірної інформації чи документів, що містять недостовірну/неправдиву інформацію, та/або будь-яких інших відомостей, необхідних уповноваженому банку для відкриття поточного рахунка згідно з вимогами законодавства та/або нормативно-правових актів Національного банку, про що повідомляє відповідному органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення із зазначенням причин відмови у відкритті рахунка для інформування одержувача або подання відсутньої/уточнювальної інформації, відсутніх відомостей та/або документів.

Уповноважений банк щомісяця не пізніше 20 числа подає органам Пенсійного фонду України або органам соціального захисту населення перелік відкритих за зверненнями органів Пенсійного фонду України та органів соціального захисту населення поточних рахунків одержувачам із зазначенням номерів таких рахунків та інформації про укладення договорів банківського рахунка з одержувачами, а в разі відмови у відкритті поточного рахунка - інформацію про причину відмови.

Заява про виплату пенсії може подаватися до органу Пенсійного фонду України в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів електронної ідентифікації.

Отже, з аналізу положень вказаного Порядку вбачається, що підставою для виплати пенсії через поточні рахунки в банках є заява про виплату пенсії або грошової допомоги, яка може бути подана пенсійному органу відповідно до п. 10 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596, двома шляхами: особисто пенсіонером до органу Пенсійного фонду або від установи уповноваженого банку.

Аналогічні положення закріплені у п. 4.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, яким передбачено, що заяви про виплату пенсії реєструються в журналі вхідної кореспонденції. Заява про виплату пенсії через банківський рахунок подається заявником згідно з Порядком виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їхні поточні рахунки у банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596 (зі змінами).

Проте, жоден з пунктів Порядку №22-1 не містить обов'язку пенсіонера звертатись із заявою про поновлення виплати пенсії особисто. Вжитий у пункті 1.1 термін заявник, як вже зазначено вище, дає підстави стверджувати, що таким заявником може бути і представник за довіреністю. Як видно із матеріалів справи, до ГУ ПФУ в Одеській області звернувся представник позивача на підставі нотаріально завіреної довіреності з проставленим апостилем.

Верховний Суд у постановах від 24.07.2023 по справі №280/6637/22 та від 09.12.2024 року по справі №360/777/23 дійшов такого правового висновку: “колегія суддів вважає за можливе проводити виплату пенсії громадянам, які виїхали на постійне проживання за кордон, шляхом її перерахунку на діючі карткові рахунки, відкриті в українських банках. При цьому, відповідну заяву із зазначенням реквізитів рахунку може подавати представник пенсіонера за довіреністю. Особиста присутність пенсіонера під час подання такої заяви чинним законодавством не вимагається».

Зважаючи на викладене, суд вважає необґрунтованими доводи відповідача про відсутність заяви позивача про виплату йому пенсії на визначений ним банківський рахунок.

Суд зазначає, що бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.

Отже, невиконання суб'єктом владних повноважень своїх повноважень, встановлених законодавством становить бездіяльність цього суб'єкта, а дії, вчинені ним під час здійснення управлінських функцій є діями суб'єкта владних повноважень у розумінні ст. 5 КАС України.

За встановлених судом обстави, оскільки невиплата пенсії є пасивною поведінкою суб'єкта владних повноважень, суд висновку про наявність підстав для часткового задоволення вимог позивача шляхом визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області стосовно не виплати поточної пенсії ОСОБА_1 та недоотриманої пенсії з 01.10.2019 року на його особистий банківський рахунок IBAN НОМЕР_1 в АТ “АКЦЕНТ-БАНК»; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснювати виплату поточної пенсії ОСОБА_1 , в тому числі суму недоотриманої пенсії з 01.10.2019 року з урахуванням масових перерахунків та з компенсацією втрати частини доходів, на визначений ним банківський рахунок IBAN НОМЕР_1 , який відкрито в АТ “АКЦЕНТ-БАНК».

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Необхідно зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «РуїсТоріха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1, ч.5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи вбачається, що, позивачем за подачу даного адміністративного позову сплачено 968,96 грн судового збору.

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача судового збору у розмірі 968,96 грн.

Керуючись ст. 7, 9, 241-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області стосовно не виплати поточної пенсії ОСОБА_1 та недоотриманої пенсії з 01.10.2019 року на його особистий банківський рахунок IBAN НОМЕР_1 в АТ “АКЦЕНТ-БАНК».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснювати виплату поточної пенсії ОСОБА_1 , в тому числі суму недоотриманої пенсії з 01.10.2019 року з урахуванням масових перерахунків та з компенсацією втрати частини доходів, на визначений ним банківський рахунок IBAN НОМЕР_1 , який відкрито в АТ “АКЦЕНТ-БАНК».

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) судовий збір у розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн. 96 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Вікторія ХОМ'ЯКОВА