з питань зупиненння провадження у справі
23 січня 2026 р. № 640/1271/20
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дерев'янко Л.Л., розглянувши адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідачаОфісу Генерального прокурора, вул. Різницька, 13/15,м. Київ,01011,
треті особиГенерального прокурора Рябошапки Руслана Георгійовича, вул. Різницька, 13/15,м. Київ,01011,
провизнання протиправним та скасування наказу від 21.12.2019 №2128ц, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
В провадженні Миколаївського окружного адміністративного суду перебуває справа № 640/1271/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 (далі- позивач) до Офісу Генерального прокурора (далі - відповідач), третя особа Генеральний прокурор Рябошапка Руслан Георгійович про визнання протиправним та скасування наказу від 21.12.2019 №2128ц, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ухвалою суду від 07.01.2026 суд поновив провадження у справі, яке було зупинено до набрання законної сили рішенням в адміністративній справі № 640/1425/20.
19.01.2026 відповідач подав клопотання про зупинення провадження у справі до закінчення касаційного розгляду у справі № 640/1425/20, мотивоване тим, що Офісом Генерального прокурора 15.01.2026 подано касаційну скаргу на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.12.2025 у справі 640/1425/20, якою скасовано рішення Київського окружного адміністративного суду від 20.06.2025 та прийнято нову постанову про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Вирішуючи зазначене клопотання суд враховує наступне.
Підстави та порядок зупинення провадження у справі визначені статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України передбачені обов'язкові підстави для зупинення провадження у справі, а у частині 2 цієї статті вказані факультативні підстави для зупинення провадження у справі.
Так, відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Саме на пункт 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України і посилається заявник як на підставу для зупинення провадження у справі.
Водночас у цій нормі також міститься застереження про те, що суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Об'єктивна неможливість розгляду справи до вирішення іншої полягає в тому, що рішення суду в іншій справі встановлює обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у цій справі, зокрема факти, що мають преюдиційне значення.
Метою зупинення провадження у справі до розгляду іншої справи є виявлення обставин, підстав, фактів тощо, які не можуть бути з'ясовані та встановлені в ході розгляду цієї справи, але мають значення для справи, провадження у якій слід зупинити.
За даними Єдиного державного реєстру судових рішень судом встановлено, що Верховним Судом 22.01.2026 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Офісу Генерального прокурора на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 09 грудня 2025 року у справі № 640/1425/20 за позовом ОСОБА_1 до Другої кадрової комісії, Офісу Генерального прокурора про визнання протиправним та скасування рішення.
Відповідно до положень статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з ч. 1 ст. 325 КАС України постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її ухвалення.
Аналіз наведених норм свідчить, що підставою для зупинення провадження у справі не може бути касаційне оскарження судового рішення у справі 640/1425/20, оскільки це рішення вже набрало законної сили.
Аналогічна позиція зазначена в постанові Верховного Суду від 03.05.2018 у справі №752/9802/17
Оскільки пункт 3 частини 1 статті 236 КАС України передбачає зупинення провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі, а рішення у справі № 640/1425/20 вже набрало законної сили 09.12.2025, з дати прийняття постанови Шостого апеляційного адміністративного суду, суд приходить до висновку, що касаційне оскарження вищезазначеної постанови не є підставою для зупинення провадження у даній справі згідно приписів п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України.
З урахуванням наведеного відсутні правові підстави для задоволення клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі.
Керуючись статтями 236, 248 КАС України, суд
У задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Офісу Генерального прокурора, третя особа: Генеральний прокурор Рябошапка Р.Г., про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Л.Л. Дерев'янко