про відкриття провадження у справі про банкрутство
19 січня 2026 року Справа № 915/2132/25
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,
при секретарі судового засідання Матвєєвій А.В.,
розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи
за заявою: Фізичної особи-підприємця Окуня Максима Ігоровича ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до боржника: Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (55207, Миколаївська обл., м.Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, буд. 42а, ідентифікаційний код 31728060)
про відкриття провадження у справі про банкрутство
Представники сторін в судове засідання не з'явилися
Фізична особа-підприємець Окунь Максим Ігорович звернувся до Господарського суду Миколаївської області з заявою №б/н від 19.12.2025, сформованою в системі "Електронний суд" (вх. №18370/25 від 19.12.2025), про відкриття провадження у справі про банкрутство, в якій просить суд:
1. Прийняти заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (код ЄДРПОУ 31728060, адреса: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, 42а, індекс 55207).
2. Відкрити провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (код ЄДРПОУ 31728060, адреса: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, 42а, індекс 55207).
3. Визнати грошові вимоги Фізичної особи-підприємця Окунь Максима Ігоровича (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 ) до Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (код ЄДРПОУ 31728060, адреса: Миколаївська область, м.Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, 42а, індекс 55207) в розмірі 1019948,00 грн, які є сумою основного боргу.
4. Судові витрати у розмірі 96224,00 грн, в т.ч. 24224,00 грн судового збору та 72000,00 грн авансування винагороди арбітражного керуючого, покласти на боржника.
5. Ввести процедуру розпорядження майном боржника Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (код ЄДРПОУ 31728060, адреса: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, 42а, індекс 55207).
6. Призначити розпорядником майна Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (код ЄДРПОУ 31728060, адреса: Миколаївська область, м.Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, 42а, індекс 55207) арбітражного керуючого Балєва Валентина Петровича (РНОКПП НОМЕР_2 , свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1926 від 19.12.2019 року, електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 адреса офісу: Миколаївська область, м. Первомайськ, вул. І. Гонти, 5/3, індекс 55213).
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.12.2025 автоматизованою системою документообігу суду визначено головуючого суддю у справі №915/2132/25 - Адаховську В.С.
24.12.2025, у зв'язку з тим, що заявником не було дотримано вимог ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), господарський суд на підставі ст. 37 КУзПБ та ст. 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) постановив ухвалу, якою заяву заявника залишив без руху та приписав заявнику усунути встановлені при поданні заяви недоліки протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
На виконання вимог ухвали суду від 24.12.2025, до суду від заявника надійшла заява про усунення недоліків, сформована в системі "Електронний суд" 02.01.2026 (вх. №70/26 від 02.01.2026), до якої додано виправлену заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою суду від 06.01.2026 прийнято до розгляду заяву фізичної особи-підприємця Окуня Максима Ігоровича про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс". Підготовче засідання суду призначено на 19 січня 2026 року о 14:30. Зобов'язано боржника, за три дні до проведення підготовчого засідання, надати до суду відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство з доказами відправлення заявнику його копії із зазначенням у відзиві заперечень щодо вимог заявника; відомості щодо загальної суми заборгованості перед кредиторами за зобов'язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити; відомості про проведення боржником діяльності, пов'язаної з державною таємницею; докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності); довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) про наявність або відсутність на балансі підприємства, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу боржника; установчі документи; статистичну та бухгалтерську звітність, яка надавалась до управління статистики за 2022-2025 роки; аудиторські висновки; звіти за 2022-2025 роки; інші відомості, що мають значення для розгляду справи.
12.01.2026 від боржника до суду надійшов відзив на заяву фізичної особи-підприємця Окуня Максима Ігоровича про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс", сформований в системі "Електронний суд" 12.01.2026 (вх. №468/26 від 12.01.2026), в якому визнає заборгованість перед кредитором та не заперечує проти поданої заяви.
16.01.2026 від фізичної особи-підприємця Окуня Максима Ігоровича надійшла заява про проведення засідання за відсутності учасника справи, сформована в системі "Електронний суд" від 16.01.2026 (вх. №715/26), в якій заявник підтримує заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство та просить її розгляд здійснювати за його відсутності за наявними в матеріалах справи документами.
16.01.2026 від Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" надійшла заява про проведення засідання за відсутності учасника справи, сформована в системі "Електронний суд" 16.01.2026 (вх. №753/26), в якій заявник визнає вимоги кредитора у повному обсязі, не заперечує проти відкриття провадження у справі про його банкрутство та просить розгляд заяви кредитора здійснювати за відсутності представника боржника.
У підготовче засідання 19.01.2026 повноважні представники сторін не з'явилися.
Відповідно до ст. 42 ГПК України участь в судових засіданнях учасників справи - це право, а не обов'язок, якщо інше не визначено законом.
Явка сторін в підготовче засідання не визнавалась судом обов'язковою.
Таким чином, враховуючи подані сторонами заяви про розгляд справи за відсутності їх представників, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами.
На підставі ст. 233 ГПК України, судом підписано вступну та резолютивну частини ухвали суду без її проголошення.
Розглянувши у підготовчому засіданні подані документи та дослідивши докази, заслухавши присутніх представників сторін, судом встановлено наступне.
Відповідно до наявної у матеріалах справи відповіді №2251829 від 19.01.2026 з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованої на запит судді Адаховської В.С. у зв'язку із розглядом заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" зареєстровано за адресою: 55207, Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, буд. 42а, та має ідентифікаційний код юридичної особи: 31728060. Назва та код КВЕД Збирання безпечних відходів - 38.11. Керівником юридичної особи є Музика Сергій Іванович. Розмір статутного капіталу боржника становить 243921 грн.
01 січня 2024 року між фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем та Комунальним підприємством Первомайської міської ради "Комунсервіс" укладено Договір №04/24 про надання автопослуг (надалі - Договір №04/24).
Згідно п. 1.1 Договору №04/24 Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" замовляє, а фізична особа-підприємець Окунь Максим Ігорович бере на себе зобов'язання надавати автопослуги: навантажувача фронтального марка та модель - Т-156, державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , автотранспорту КАМАЗ 5410 марка та модель - самоскид 5410, державний номер НОМЕР_4 , автотранспорту ЗІЛ ММЗ 4502 марка та модель - ЗІЛ ММЗ 4502, державний реєстраційний номер НОМЕР_5 , автотранспорту ГАЗ-53 марка та модель - ГАЗ-53, державний реєстраційний номер НОМЕР_6 , автопідйомника НОМЕР_7 марка та модель - ВС 2201, державний реєстраційний номер НОМЕР_8 , КАМАЗ 5511 (самоскид) державний номер НОМЕР_9 , КАМАЗ 5511 (самоскид) державний номер НОМЕР_10 .
Пунктом 4.2 Договору №04/24 сторони узгодили вартість послуг, яка складає: ЗІЛ ММЗ 4502 - 672,00 грн за відпрацьовану годину; ГАЗ-53 - 753,00 грн за відпрацьовану годину; ВС 2201 - 1085,00 грн за відпрацьовану 1 годину; КАМАЗ 5410 - 953,00 грн за відпрацьовану 1 годину; Т-156 - 1055,00 грн за відпрацьовану 1 годину; КАМАЗ 5511 (самоскид) ВЕ9371 СМ - 953,00 грн за відпрацьовану 1 годину; КАМАЗ 5511 (самоскид) НОМЕР_10 - 953,00 грн за відпрацьовану 1 годину відповідно до договірних цін (Додаток №1 до Договору №04/24, який є невід'ємною частиною даного Договору).
Відповідно до п. 2.2 Договору №04/24 Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" взяло на себе зобов'язання забезпечити фінансування робіт та прийняти виконані виконавцем роботи, вказані в п.1 п.1.1 Договору і оплатити їх на умовах даного договору.
На виконання умов Договору №04/24 фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем були надані обумовлені договором послуги на загальну суму 853922,00 грн, що підтверджується Актами надання послуг №154 від 31.08.2024 на суму 255298,00 грн, №186 від 31.10.2024 на суму 265359,00 грн, №206 від 30.11.2024 на суму 224251,00 грн та №210 від 25.12.2024 на суму 109014,00 грн.
При цьому, як вбачається зі змісту вказаних актів надання послуг з боку Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс", як замовника, відсутні претензії щодо обсягу, якості та строків надання послуг, зазначених в актах.
Таким чином, фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем виконано прийняті на себе зобов'язання з надання послуг, обумовлених Договором №04/24 в зазначених обсягах та з належною якістю, а Комунальним підприємством Первомайської міської ради "Комунсервіс", у свою чергу, прийнято виконання цих послуг без будь-яких зауважень.
Пунктом 5.1 Договору №04/24 сторони узгодили, що Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" сплачує виконані фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем роботи протягом 3-х банківських днів після фактично виконаних робіт, але не пізніше 10 банківських днів.
На оплату вищезазначених наданих послуг фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем було надано Комунальному підприємству Первомайської міської ради "Комунсервіс" рахунки-фактури №154 від 31.08.2024 року на суму 255298,00 грн, №186 від 31.10.2024 року на суму 265359,00 грн, №206 від 30.11.2024 року на суму 224251,00 грн та №210 від 25.12.2024 року на суму 109014,00 грн.
В порушення умов договору Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" свої зобов'язання щодо своєчасної та в повному обсязі оплати наданих послуг не виконало, здійснивши часткову оплату наданих виконавцем послуг згідно виставлених рахунків на оплату та актів наданих послуг на загальну суму 770562,00 грн, що підтверджується банківськими виписками з особового рахунку ФОП Окунь М.І. за 19.11.2024 року про сплату 100800,00 грн згідно рахунку №154 від 31.08.2024, за 21.11.2024 року про сплату 125722,00 грн згідно рахунку №154 від 31.08.2024, за 13.02.2025 року про сплату 4101,00 грн згідно рахунку №154 від 31.08.2024 та 149301,00 грн згідно рахунку №186 від 31.10.2024, за 20.02.2025 року про сплату про сплату 200000,00 грн згідно рахунку №206 від 30.11.2024, за 18.03.2025 року про сплату 116058,00 грн згідно рахунку №186 від 31.10.2024, за 18.03.2025 року про сплату 2629,00 грн згідно рахунку №206 від 30.11.2024, за 11.04.2025 року про сплату 9540,00 грн згідно рахунку №154 від 31.08.2025 та за 17.07.2025 року про сплату 62411,00 грн згідно рахунку №210 від 25.12.2024.
Таким чином, Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" свої зобов'язання щодо здійснення повної оплати за надані послуги у встановлений строк, всупереч вимогам цивільного та господарського законодавства, а також умовам Договору, не виконало, в результаті чого у Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" утворилась прострочена заборгованість перед заявником за наведеним Договором у розмірі 83360,00 грн боргу.
01 січня 2025 року між фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем та Комунальним підприємством Первомайської міської ради "Комунсервіс" укладено Договір №03/25 про надання автопослуг (надалі - Договір №03/25).
Згідно п. 1.1 Договору №03/25 Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" замовляє, а фізична особа-підприємець Окунь Максим Ігорович бере на себе зобов'язання надавати автопослуги: навантажувача фронтального марка та модель - Т-156, державний реєстраційний номер НОМЕР_3 , автотранспорту КАМАЗ 5410 марка та модель - самоскид 5410, державний номер НОМЕР_4 , автотранспорту ЗІЛ ММЗ 4502 марка та модель - ЗІЛ ММЗ 4502, державний реєстраційний номер НОМЕР_5 , автотранспорту ГАЗ-53 марка та модель - ГАЗ-53, державний реєстраційний номер НОМЕР_11 , автопідйомника НОМЕР_7 марка та модель - ВС 2201, державний реєстраційний номер НОМЕР_8 , КАМАЗ 5511 (самоскид) державний номер НОМЕР_9 , КАМАЗ 5511 (самоскид) державний номер НОМЕР_10 .
Пунктом 4.2 Договору №03/25 сторони узгодили вартість послуг, яка складає: ЗІЛ ММЗ 4502 - 1000,00 грн за відпрацьовану годину; ГАЗ-53 - 1000,00 грн за відпрацьовану годину; ВС 2201 - 1600,00 грн за відпрацьовану 1 годину; КАМАЗ 5410 - 1300,00 грн за відпрацьовану 1 годину; Т-156 - 1500,00 грн за відпрацьовану 1 годину; КАМАЗ 5511 (самоскид) ВЕ9371 СМ - 1300,00 грн за відпрацьовану 1 годину; КАМАЗ 5511 (самоскид) НОМЕР_10 - 1300,00 грн за відпрацьовану 1 годину відповідно до договірних цін (Додаток №1 до Договору №03/25, який є невід'ємною частиною даного Договору).
Відповідно до п. 2.2 Договору №03/25 Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" взяло на себе зобов'язання забезпечити фінансування робіт та прийняти виконані виконавцем роботи, вказані в п.1 п.1.1 Договору і оплатити їх на умовах даного договору.
На виконання умов Договору №03/25 фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем були надані обумовлені договором послуги на загальну суму 2823600,00 грн, що підтверджується Актами надання послуг №5 від 31.01.2025 року на суму 232800,00 грн, №23 від 28.02.2025 року на суму 194000,00 грн, №36 від 31.03.2025 року на суму 328600,00 грн, №52 від 30.04.2025 року на суму 274100,00 грн, №51 від 07.05.2025 року на суму 525 700,00 грн, №73 від 31.05.2025 року на суму 293500,00 грн, №90 від 30.06.2025 року на суму 268100,00 грн, №107 від 31.07.2025 року на суму 192700,00 грн, №125 від 31.08.2025 року на суму 268100,00 грн та №140 від 30.09.2025 року на суму 246000,00 грн.
Таким чином, фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем виконано прийняті на себе зобов'язання з надання послуг, обумовлених Договором №03/25 в зазначених обсягах та з належною якістю, а Комунальним підприємством Первомайської міської ради "Комунсервіс", у свою чергу, прийнято виконання цих послуг без будь-яких зауважень.
Пунктом 5.1 Договору №03/25 сторони узгодили, що Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" сплачує виконані фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем роботи протягом 3-х банківських днів після фактично виконаних робіт, але не пізніше 10 банківських днів.
На оплату вищезазначених наданих послуг фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем було надано Комунальному підприємству Первомайської міської ради "Комунсервіс" рахунки-фактури №5 від 31.01.2025 року на суму 232800,00 грн, №23 від 28.02.2025 року на суму 194000,00 грн, №36 від 31.03.2025 року на суму 328600,00 грн, №52 від 30.04.2025 року на суму 274100,00 грн, №51 від 07.05.2025 року на суму 525700,00 грн, №73 від 31.05.2025 року на суму 293500,00 грн, №90 від 30.06.2025 року на суму 268100,00 грн, №107 від 31.07.2025 року на суму 192700,00 грн, №125 від 31.08.2025 року на суму 268100,00 грн та №140 від 30.09.2025 року на суму 246000,00 грн.
В порушення умов договору Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" свої зобов'язання щодо своєчасної та в повному обсязі оплати наданих послуг не виконало, здійснивши часткову оплату наданих виконавцем послуг згідно виставлених рахунків на оплату та актів наданих послуг на загальну суму 1887012,00 грн, що підтверджується банківськими виписками з особового рахунку ФОП Окунь М.І. за 18.03.2025 року про сплату 182934,00 грн згідно рахунку №23 від 28.02.2025, за 10.04.2025 року про сплату 40000,00 грн згідно рахунку №36 від 31.03.2025, за 11.04.2025 року про сплату 10000,00 грн згідно рахунку №23 від 28.02.2025 та 236148,00 грн згідно рахунку №36 від 31.03.2025, за 17.04.2025 року про сплату 120000,00 грн згідно рахунку №5 від 31.01.2025, за 27.05.2025 року про сплату 255298,00 грн згідно рахунку №52 від 30.04.2025, за 05.06.2025 року про сплату 400000,00 грн згідно рахунку №51 від 07.05.2025, за 08.07.2025 року про сплату 125700,00 грн згідно рахунку №51 від 07.05.2025 та 199343,00 грн згідно рахунку №73 від 31.05.2025, за 17.07.2025 року про сплату 27589,00 грн згідно рахунку №90 від 30.06.2025 та за 13.08.2025 року про сплату 237770,00 грн згідно рахунку №90 від 30.06.2025 та 52230,00 грн згідно рахунку №107 від 31.07.2025.
Таким чином, Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" свої зобов'язання щодо здійснення повної оплати за надані послуги у встановлений строк, всупереч вимогам цивільного та господарського законодавства, а також умовам Договору, не виконало, в результаті чого у Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" утворилась прострочена заборгованість перед фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем за наведеним Договором у розмірі 936588,00 грн боргу.
За такого, у Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" за Договором №03/25 наявне грошове зобов'язання сплатити фізичній особі-підприємцю Окуню Максиму Ігоровичу кошти в сумі 936588,00 грн, строк сплати яких настав.
Таким чином, зобов'язання Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" сплатити фізичній особі-підприємцю Окунь Максиму Ігоровичу відповідно до Договору №04/24 про надання автопослуг від 01 січня 2024 року та Договору №03/25 про надання автопослуг від 01 січня 2025 року, строк виконання яких настав, складає 1019948,00 грн (83360,00 + 936588,00).
Крім того, суд зазначає, що у матеріалах справи містяться Акти звірки взаємних розрахунків за 2024 та 2025 роки, якими Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" фактично підтвердило наявність заборгованості перед фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем у сумі 1019948,00 грн.
З метою досудового врегулювання питання щодо відшкодування Комунальним підприємством Первомайської міської ради "Комунсервіс" суми боргу за надані послуги, фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем 15.10.2025 року на адресу Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" було пред'явлено претензію про сплату боргу на суму 1019948,00 грн.
Комунальне підприємство Первомайської міської ради "Комунсервіс" листом №01-34/185 від 05.11.2025 року визнало претензію в повному обсязі та повідомило про неможливість погашення боргу з причини відсутності коштів.
Боржник у поданому до суду відзиві визнає заборгованість перед заявником за договором №04/24 про надання автопослуг від 01.01.2024 та договором №03/25 про надання автопослуг від 01.01.2025 на загальну суму 1019948,00 грн. Крім того, боржник зазначає, що станом на 01.12.2025 за даними бухгалтерського обліку вартість наявного на балансі майна боржника складає 4424396,08 грн; кредиторська заборгованість підприємства складає 45921886,04 грн, у тому числі 1972633,13 грн за товари, роботи, послуги; 24502948,62 грн за розрахунками з бюджетом (податки та збори (обов'язкові платежі); 19308171,91 грн за розрахунками зі страхування (єдиний соціальний внесок); 138132,38 грн за розрахунками з оплати праці, на підтвердження чого додав до відзиву, серед іншого, довідку щодо зобов'язань КП ПМР "Комунсервіс" станом на 01.12.2025, картку обліку майна КП ПМР "Комунсервіс" станом на 01.01.2026, фінансову звітність (баланс) станом на 31.12.2022, 31.12.2023 та 31.12.2024.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Кодексу України з процедур банкрутства, Закону України "Про міжнародне приватне право", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019 набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ), яким встановлені умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи та відновлення платоспроможності фізичної особи.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратив чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Частиною 1 ст. 2 КУзПБ передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Сторони у справі про банкрутство (неплатоспроможність) у відповідності до ст. 1 КУзПБ - конкурсні кредитори (голова комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут).
Відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 1 КУзПБ боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа-підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов'язання, строк виконання яких настав.
У відповідності до ст. 1 КУзПБ кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки" діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Статтею 1 КУзПБ визначено, що неплатоспроможність - це неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до визначень зазначеної норми грошове зобов'язання (борг) - зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань належать також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов'язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Згідно ч. 2 ст. 8 КУзПБ право на звернення до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство мають боржник, кредитор.
Частинами 1, 3 ст. 34 КУзПБ визначено, що заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником або Національним банком України у випадках, передбачених цим Кодексом, а стосовно боржника - державного підприємства або господарського товариства, у статутному капіталі якого більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, - також органом (суб'єктом), уповноваженим управляти державним майном, у письмовій формі. Заява кредитора, крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті. Заява кредитора може ґрунтуватися на об'єднаній заборгованості боржника за сукупністю його різних зобов'язань перед цим кредитором.
У разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду. Підготовче засідання суду проводиться не пізніше 14 днів з дня постановлення ухвали про прийняття заяви про відкриття провадження у справі, а за наявності поважних причин (здійснення сплати грошових зобов'язань кредиторам тощо) - не пізніше 20 днів (ч. 1, 2 ст. 35 КУзПБ).
Статтею 36 КУзПБ встановлено, що боржник до дати проведення підготовчого засідання надає до господарського суду та заявнику відзив на заяву про відкриття провадження у справі. До відзиву боржника додаються докази відправлення заявнику копії відзиву. Крім відомостей, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, у відзиві боржника зазначаються: заперечення боржника щодо вимог заявника (заявників); загальна сума заборгованості боржника перед кредиторами за зобов'язаннями, що передбачають виплату грошових коштів, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), з виплати заробітної плати; відомості про наявне у боржника майно, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків; відомості про всі рахунки, на яких ведеться облік прав на цінні папери, що належать боржнику у депозитарних установах, їх реквізити; відомості про всі рахунки, електронні гаманці, відкриті у небанківських надавачах платіжних послуг, емітентах електронних грошей, що належать боржнику, їх реквізити; відомості про проведення боржником діяльності, пов'язаної з державною таємницею; докази необґрунтованості вимог заявника (за наявності). У відзиві боржника можуть зазначатися й інші відомості, що мають значення для розгляду справи.
За умовами ч. 1-4 ст. 39 КУзПБ перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання. У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи. Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов'язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов'язання та погасити заборгованість. За результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.
Згідно з ч. 6 вказаної статті господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо: вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
Згідно ч. 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Статтею 509 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Згідно ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною 1 статті 629 ЦК України визначено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до положень ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов'язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди.
Статтею 73 ГПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
У відповідності до ч. 1, 3 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Згідно ч. 1 ст. 75 ГПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованих підстав вважати їх недостовірними або визнаними у зв'язку з примусом. Обставини, які визнаються учасниками справи, можуть бути зазначені в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їх представників.
Відповідно до ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Статтею 77 ГПК України визначено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Положеннями ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
У постанові Верховного Суду від 31.08.2023 у справі №922/595/23 зазначено, що завданням підготовчого засідання господарського суду у розгляді заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство є перевірка обґрунтованості вимог ініціюючого кредитора на предмет (1) наявності між заявником і боржником грошового зобов'язання в розумінні абзацу 5 частини першої статті 1 КУзПБ; (2) встановлення наявності спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; (3) встановлення обставин задоволення таких вимог до проведення підготовчого засідання у справі.
З огляду на важливі правові наслідки відкриття провадження у справі про банкрутство, які, крім заявника та боржника, стосуються невизначеного кола осіб - потенційних кредиторів боржника, ухваленню відповідного рішення суду має передувати системний аналіз обставин, пов'язаних із правовідносинами, з посиланням на які заявник обґрунтовує свої вимоги до боржника, на підставі поданих доказів (постанова Верховного Суду від 16.02.2021 у справі №911/2042/20).
Судом встановлено, що заборгованість Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" перед фізичною особою-підприємцем Окунем Максимом Ігоровичем у сумі 1019948,00 грн за договорами №04/24 про надання автопослуг від 01.01.2024 та договором №03/25 про надання автопослуг від 01.01.2025 підтверджується Актами надання послуг №154 від 31.08.2024, №186 від 31.10.2024, №206 від 30.11.2024, №210 від 25.12.2024, №5 від 31.01.2025, №23 від 28.02.2025, №36 від 31.03.2025, №52 від 30.04.2025, №51 від 07.05.2025, №73 від 31.05.2025, №90 від 30.06.2025, №107 від 31.07.2025, №125 від 31.08.2025, №140 від 30.09.2025, виставленими кредитором рахунками-фактури№154 від 31.08.2024, №186 від 31.10.2024, №206 від 30.11.2024, №210 від 25.12.2024, №5 від 31.01.2025, №23 від 28.02.2025, №36 від 31.03.2025, №52 від 30.04.2025, №51 від 07.05.2025, №73 від 31.05.2025, №90 від 30.06.2025, №107 від 31.07.2025, №125 від 31.08.2025, №140 від 30.09.2025, виписками з особового рахунку кредитора, актами звірки взаємних розрахунків за 2024, 2025 роки, претензією про сплату боргу від 15.10.2025 та відповіддю боржника (вих. №01-34/185 від 05.11.2025) на претензію кредитора.
Отже, загальна сума заборгованості Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" не заперечується та узгоджена боржником у актах надання послуг за договором №04/24 про надання автопослуг від 01.01.2024 та договором №03/25 про надання автопослуг від 01.01.2025 на загальну суму 1019948,00 грн, строк виконання яких настав.
Таким чином, господарським судом встановлено, що станом на дату проведення підготовчого засідання спір між кредитором і боржником за заявленим боргом відсутній, заборгованість не погашена, законодавчі заборони щодо відкриття провадження у даній справі відсутні.
Враховуючи вищезазначене, суд установив наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс", передбачених ст. 34, 41, 44 КУзПБ, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів та визнання вимог фізичної особи-підприємця Окуня Максима Ігоровича у сумі 1019948,00 грн, що підлягають задоволенню у четверту чергу задоволення вимог кредиторів.
При цьому, господарський суд зазначає, що заявником у даній справі понесені судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 24224,00 грн та авансуванню винагороди арбітражного керуючого у розмірі 72000,00 грн, що підтверджується наявними у матеріалах справи платіжними інструкціями №591 від 18.12.2025 та №592 від 18.12.2025.
Відповідно до абз. 4 п. 1 ч. 1 ст. 64 КУзПБ витрати пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді підлягають задоволенню у першу чергу задоволення вимог кредиторів.
Системний аналіз положень ст. 1, 64 КУзПБ, ст. 123 ГПК України свідчить про те, що сума судового збору, сплаченого за подання заяви про відкриття провадження у справі, в розмірі 24224,00 грн не включається до складу грошового зобов'язання відповідно до ст. 1 КУзПБ, однак, враховуються в реєстрі вимог кредиторів у першу чергу відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 64 КУзПБ.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 КУзПБ щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника; санація боржника; ліквідація банкрута.
Відповідно до ч. 1 ст. 44 КУзПБ під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації).
Відповідно до частини 8 статті 39 КУзПБ, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
Вирішуючи питання призначення розпорядника майна боржника, суд зазначає наступне.
Пунктом 2-1 Прикінцевих та Перехідних положень КУзПБ встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Заява фізичної особи-підприємця Окуня Максима Ігоровича про відкриття провадження у справі про банкрутство містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Балєва В.П. (свідоцтво Міністерства юстиції України №791 від 18.04.2013) для виконання повноважень розпорядника майна та заяву зазначеного арбітражного керуючого про згоду на участь у справі про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс".
Враховуючи вищевикладене, проаналізувавши норми діючого законодавства та дослідивши подані документи, господарський суд дійшов висновку про відповідність кандидатури арбітражного керуючого Балєва В.П. вимогам КУзПБ та про призначення розпорядником майна Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" арбітражного керуючого Балєва В.П. (свідоцтво Міністерства юстиції України №791 від 18.04.2013).
Згідно з абз. 1 ч. 2 статті 30 КУзПБ, арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
З огляду на викладені норми законодавства, суд встановлює грошову винагороду арбітражному керуючому Балєва В.П. за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявника, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Миколаївської області.
Згідно з ч. 9 статті 39 КУзПБ, з метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному вебпорталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення).
Керуючись ст. 1, 2, 28, 30, 39, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232-234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
1. Відкрити провадження у справі №915/2132/25 про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (55207, Миколаївська обл., м.Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, буд. 42а, ідентифікаційний код 31728060).
2. Визнати вимоги кредитора - фізичної особи-підприємця Окуня Максима Ігоровича (РНОКПП НОМЕР_1 ) до Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (ідентифікаційний код 31728060) в розмірі 1019948,00 грн із задоволенням у четверту чергу вимог кредиторів.
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника.
4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника на строк до 170 календарних днів.
5. Призначити розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Балєва Валентина Петровича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора №791 від 18.04.2013).
6. Встановити розпоряднику майна боржника арбітражному керуючому Балєву Валентину Петровичу розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна боржника із розрахунку трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів авансованих заявником на депозитний рахунок Господарського суду Миколаївської області.
7. Зобов'язати розпорядника майна боржника надати суду не пізніше 25.02.2026 відомості про результати розгляду вимог кредиторів боржника.
8. Зобов'язати розпорядника майна боржника до 02.03.2026 організувати та провести інвентаризацію майна боржника.
9. Оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (55207, Миколаївська обл., м.Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, буд. 42а, ідентифікаційний код 31728060) у встановленому законодавством порядку.
10. Заборонити боржнику та власнику майна (органу уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації боржника, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.
11. Призначити попереднє засідання суду у справі на 02 березня 2026 року о 14:00.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м.Миколаїв, вул.Олексія Вадатурського, 14.
12. Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання.
13. Зобов'язати державного реєстратора внести відповідні відомості стосовно Комунального підприємства Первомайської міської ради "Комунсервіс" (55207, Миколаївська обл., м.Первомайськ, вул. Андрія Антонюка, буд. 42а, ідентифікаційний код 31728060) до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
14. Зобов'язати боржника надати розпоряднику майна необхідні документи на його вимогу для підготовки аналізу фінансово-господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках; надати розпоряднику майна всі необхідні документи та представити майно для проведення інвентаризації на вимогу розпорядника майна.
15. Копію ухвали направити сторонам, засновнику боржника - Первомайській міській раді Миколаївської області (55213, Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. Грушевського, буд. 3, ідентифікаційний код 35926170), розпоряднику майна - арбітражному керуючому Балєву Валентину Петровичу, Первомайському міськрайонному суду Миколаївської області (ідентифікаційний код 26498983), Першому відділу державної виконавчої служби у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (55213, Миколаївська обл., м. Первомайськ пров. Бебюш Капон, буд. 16.), державному реєстратору - Департаменту з надання адміністративних послуг Миколаївської міської ради (54003, м. Миколаїв, вул. Адміральська, 20, адреса ел. пошти: depap@mkrada.gov.ua).
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення згідно ч. 12 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України, ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства.
Повний текст ухвали складено і підписано 22.01.2026.
Суддя В.С. Адаховська