Постанова від 19.01.2026 по справі 509/389/26

Справа № 509/389/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2026 року Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу № 509/389/26 за поданням начальника Відділу поліції №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .

ВСТАНОВИВ:

Начальник ВП №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області звернувся до Овідіопольського районного суду Одеської області з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .

В поданні зазначено, що гр. ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі 16.11.2020 року на шлях виправлення не став, систематично порушує громадський порядок, схильний до вчинення правопорушень. За формальними ознаками підпадає під дії Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, які звільнилися з місця позбавлення волі». Тричі притягувався до адміністративної відповідальності: - 30.08.2025 року - ВП №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області за ч. 2 ст. 187 КУпАП; - 30.08.2025 року ВП №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області за ч.2 ст. 187 КУпАП; - 26.10.2025 року ВП №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області за ч. 2 ст. 187 КУпАП.

30.08.2025, 30.08.2025 та 26.10.2025 року ОСОБА_4 був попереджений про припинення ведення антигромадського способу життя та про можливість встановлення адміністративного нагляду щодо нього, але висновків для себе не зробив.

В судове засідання ОСОБА_4 з'явився, пояснив що згоден з поданням, додатково долучив письмову заяву.

Представник ВнП №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області в судове засідання не з'явився.

Дослідивши зміст подання про встановлення адміністративного нагляду та матеріали додані до нього, заслухавши пояснення особи щодо якої внесено подання, суд доходить до наступного.

Матеріали справи свідчать про те, що згідно п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ОСОБА_4 , являється особою, відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Статтею 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд автоматично припиняється: після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.

Після закінчення строку адміністративного нагляду він може бути знову встановлений за наявності підстав і з додержанням вимог, які передбачені статтями 4-6 Закону (абзац 3 пункту 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України N 3 від 28.03.86 р. "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" (зі змінами).

Згідно вищевказаної Постанови Пленуму Верховного Суду України, перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. "в" ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому законом порядку.

З урахуванням вищезазначеного, суд бере до уваги, що на попередження органів поліції про закінчення ведення антигромадського способу життя останній не реагує, систематично притягувався до адміністративної відповідальності, що підтверджується доданими до подання доказами, тобто на шлях виправлення стати не бажає, залишається небезпечним для суспільства, а тому суд доходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення подання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , із застосованням частини обмежень, передбачених ч.1 ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі". При цьому суд звертає увагу, що таке обмеження, зазначене в поданні, як заборона відвідувати торгові об'єкти, що здійснюють роздрібну реалізацію спиртних напоїв на розлив, нічим не обґрунтоване та не передбачене чинним законодавством України. Час явки та періодичність визначає не суд, а відповідний орган Національної поліції.

Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про встановлення адміністративного нагляду за особами, що звільнились з місць позбавлення волі" та Постановою Пленуму Верховного Суду України N 3 від 28.03.86 р. "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду", суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Відділу поліції №1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити частково.

Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , терміном на 1 (один) рік, із встановленням наступних обмежень адміністративного нагляду:

-зобов'язати гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з'являтися для реєстрації до територіального підрозділу поліції кожний 1-й, 2-й четверг кожного місяця для реєстрації, згідно вказівок керівництва та з'являтися за викликом поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.

-заборонити гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вихід з будинку (квартири) у визначений час, а саме з 22:00 години вечора до 06:00 години ранку наступної доби.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Овідіопольський районний суд Одеської області.

Суддя: ОСОБА_1