Справа № 420/16662/23
23 січня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Хурси О.О., розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду звіт Територіальне управління Служби судової охорони у Одеській області про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2023 по справі №420/16662/23,
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2023 по справі №420/16662/23:
- зобов'язано Територіальне управління Служби судової охорони у Одеській області нарахувати і виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», в розмірі 30000 грн на місяць, з 24.02.2022 по 20.01.2023.
Ухвалою суду від 03.10.2025 встановлено Територіальне управління Служби судової охорони у Одеській області подати у місячний строк з моменту отримання копії даної ухвали суду звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2023 по справі № 420/16662/23.
29.10.2025 Територіальне управління Служби судової охорони у Одеській області подало, клопотання про продовження строк подання звіту, яке є фактично звітом про виконання рішення суду, відповідно до якого на виконання рішення суду враховуючи відсутність бюджетних асигнувань на виконання вищевказаного рішення суду станом на жовтень 2025 року територіальним управлінням Служби судової охорони у Одеській області 08.10.2025 вих.№46.06-991/вн надіслана доповідна записка щодо виділення додаткових кошторисних призначень по КЕКВ 2800. Кошторисні призначення для нарахування та виплати додаткової винагороди ОСОБА_1 визначеної постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 на виконання зазначеного рішення суду територіальне управління Служби судової охорони у Одеській області від центрального органу управління Служби не отримало. Територіальним управлінням в межах компетенції вживаються вичерпні заходи на виконання вищевказаного рішення суду.
Позивач подав клопотання та заперечення, у просить відмовити у прийнятті звіту, та зазначає, що у 2024 та 2025 роках Територіальне управління Служби судової охорони в Одеській області отримувало бюджетні асигнування, що не свідчить про відсутність фінансування.
Згідно частини першої статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
В силу вимог абзацу першого частини другої статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Проаналізувавши звіт та надані докази, суд вважає, що Територіальне управління Служби судової охорони у Одеській області вчинило передбачені законодавством необхідні дії для виконання рішення суду та з метою виплати позивачу коштів направила територіальним управлінням Служби судової охорони у Одеській області 08.10.2025 вих.№46.06-991/вн надіслана доповідна записка щодо виділення додаткових кошторисних призначень по КЕКВ 2800.
Так, специфіка категорії справ, до якої належить розглядувана справа, полягає у залежності проведення виплат від бюджетних асигнувань на відповідні цілі з Державного бюджету України. В даному випадку Територіальне управління Служби судової охорони у Одеській області не є розпорядником бюджетних коштів.
Відповідно до частини першої та другої статті 23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.
Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно пунктів 20, 29 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України, зокрема, взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушеннями бюджетного законодавства.
Отже, виділення коштів із державного бюджету на здійснення видатків, не залежить від керівника Територіального управління Служби судової охорони у Одеській області.
Підсумовуючи викладене, суд зазначає, що суб'єктом владних повноважень наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення та повідомлено про вжиті заходи для виконання судового рішення, а тому на переконання суду вчинені заходи свідчать про добросовісність у діях суб'єкта владних повноважень, які на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Верховний Суд у постановах від 07.11.2019 у справі № 420/70/19 та від 24.01.2018 у справі № 405/3663/13-а дійшов висновку про те, що невиконання судового рішення в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатись невиконанням судового рішення без поважних причин.
На момент розгляду звіту, судом не встановлено свідомого невжиття відповідачем залежних від нього заходів з метою виконання судового рішення.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку щодо наявності достатніх та необхідних правових підстав для прийняття звіту Територіального управління Служби судової охорони у Одеській області про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2024 по справі №420/16662/23.
Відповідно до частини одинадцятої статті 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Враховуючи, що станом на момент прийняття звіту кошти позивачу не виплачені, тому суд встановлює суб'єкту владних повноважень новий строк для подання звіту про виконання судового рішення до 22.04.2026.
Керуючись статтями 248, 382, 382-1, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Прийняти звіт Територіальне управління Служби судової охорони у Одеській області про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2023 по справі №420/16662/23.
Встановити Територіальному управлінню Служби судової охорони у Одеській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.12.2023 по справі №420/16662/23 до 22.04.2026.
Роз'яснити Територіальному управлінню Служби судової охорони у Одеській області, що звіт про виконання судового рішення має містити, зокрема: орієнтовні строки виконання судового рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вживаються ним для їх усунення.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 23.01.2026.
Суддя Олександр Хурса