про залишення позовної заяви без руху
23 січня 2026 року м. Київ № 320/2725/26
Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Департаменту поліції особливого призначення «Об'єднана штурмова бригада Національної поліції України « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в якому просить суд:
- визнати протиправною відмову відповідача у зарахуванні до наявного у позивача стажу служби в поліції стаж в органах внутрішніх справ з 24.07.2008 по 24.04.2014 - 5 років 9 місяців 0 днів, що надає право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки;
- зобов'язати відповідача зарахувати до наявного у позивача стажу служби в поліції стаж служби в органах внутрішніх справ з 24.07.2008 по 24.04.2014 - 5 років 9 місяці 0 днів, що надає право на встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки та вчинити всі необхідні дії для поновлення прав позивача у зв'язку з таким зарахуванням.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Пунктом 4 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Частиною першою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Суд зауважує, що письмова позовна заява є зовнішньою формою адміністративного позову в частині відображення процесуальних вимог позивача до адміністративного суду щодо задоволення та реалізації прав, свобод і законних інтересів. Перелік таких позовних вимог є відкритим. Згідно зі статтею 21 Кодексу адміністративного судочинства України позивач наділений процесуальним правом поєднати в одній позовній заяві кілька взаємопов'язаних позовних вимог із додержанням правил підсудності.
Водночас, такі позовні вимоги повинні бути конкретизованими з огляду на закріплений частиною другою статті 9 КАС України обов'язок розгляду адміністративної справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
У прохальній частині позовної заяви позивач просить, зокрема, зобов'язати відповідача «вчинити всі необхідні дії для поновлення прав позивача у зв'язку з таким зарахуванням». Проте, відсутність чіткого переліку «всіх необхідних дій для поновлення прав позивача у зв'язку з таким зарахуванням» свідчить про неконкретизованість позовних вимог у цій частині, що, в свою чергу, може призвести до неповного захисту прав та інтересів позивача.
У зв'язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити зміст позовних вимог, з урахуванням вказаних судом зауважень.
Згідно з частинами першою та другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовну заяву залишити без руху.
Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- уточнити зміст позовних вимог з урахуванням вказаних судом зауважень.
Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали суду надіслати позивачу (його представнику).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Дудін С.О.