Постанова від 23.01.2026 по справі 420/40711/24

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2026 р.м. ОдесаСправа № 420/40711/24

Перша інстанція: суддя Хом'якова В.В.

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Вербицької Н.В.,

суддів - Джабурії О.В.,

- Кравченко К.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

30 грудня 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просив:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо не здійснення перерахунку пенсії по інвалідності (пенсійна справа №1502022393), застосувавши вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 та виходячи із прожиткового мінімуму 2684,00 грн для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік",

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії по інвалідності з 01.01.2024 року, застосувавши вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №704 та виходячи із прожиткового мінімуму 2684,00 грн для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про Державний бюджет України на 2023 рік";

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок пенсії по інвалідності з 01.01.2024 року у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення" від 28.12.2011 року № 1381, шляхом збільшення на 25 відсотків основного розміру пенсії з урахуванням проведеної індексації у 2022, 2023, 2024 роках та без обмеження пенсії максимальним розміром, та виплатити донараховану пенсію.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Одеській області та отримує пенсію по інвалідності, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Позивач, зазначаючи про право на перерахунок пенсії з урахуванням приписів постанови № 704, звернувся до пенсійного органу із відповідною заявою, однак відповідач відмовив у здійсненні перерахунку пенсії, посилаючись на відсутність законних підстав для проведення такого перерахунку.

Відповідач заперечував проти задоволення позову, зазначаючи, що ним отримано оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача № 1347 від 14.06.2024 станом на 05 березня 2019 року. Разом з тим, довідка надана Головному управлінню з порушенням вимог Порядку № 45, тому відсутні законні підстави для здійснення перерахунку пенсії за наданою довідкою. Крім того, зазначена довідка не є підставою для проведення перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2024 року.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2025 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо непроведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01.04.2019 року на підставі довідки Управління СБУ в Одеській області від 14.06.2024 № 1547 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019.

Зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести з 01.04.2019 року перерахунок пенсії ОСОБА_1 , виходячи з розміру грошового забезпечення станом на 05.03.2019, яке зазначено в довідці Управління СБУ в Одеській області від 14.06.2024 № 1547, та виплатити донарахованої суми пенсії.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.

Не погодившись із прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить рішення суду в частині відмови в задоволенні позовних вимог скасувати та прийняти нове, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Зокрема апелянт зазначає, що суд першої інстанції не врахував, що постановою № 704 прямо передбачено його право на проведення перерахунку пенсії з урахуванням прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня календарного року.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.311 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом першої інстанції встановлено та з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є пенсіонером Служби безпеки України по інвалідності 2 групи, причина інвалідності - захворювання, пов'язані з проходженням військової служби, з 30.08.2018 (пенсійна справа №1502022393). Розмір пенсії обчислений із 60% грошового забезпечення. При призначенні пенсії її загальний розмір становив 5181 грн. 85 коп.

Перерахунки пенсії станом на 01.10.2020, на 01.07.2021, на 01.03.2022, на 01.03.2023, 01.03.2024 свідчать про те, що пенсія обчислювалась, виходячи з розміру грошового забезпечення 9234 грн. ( в т.ч. посадовий оклад 5500 грн., оклад за військовим званням 1340 грн., надбавка за вислугу років 2394 грн), відповідно до довідки УСБУ про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії ОСОБА_1 станом на 01 березня 2018 року.

Управління Служби безпеки в Одеській області на заяву позивача сформувала довідку № 1347 від 14.06.2024 про розмір грошового забезпечення за останньою посадою позивача станом на 05.03.2019, яку направило до ГУ ПФУ в Одеській області 17.06.2024 року.

Згідно довідки розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 за відповідною (аналогічною) посадою старший оперуповноважений УСБУ становить 14946 грн 96 коп., в тому числі посадовий оклад 5500 грн, оклад за військове звання (майор) 1340 грн, надбавка за вислугу років (35%) 2394 грн, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%) 825 грн, надбавка за особливості проходження служби (44%) 4062 грн 96 коп., доплата військовослужбовцям оперативних підрозділів, які постійно співробітничають з особами, залученими до участі в оперативно-розшуковій діяльності на конфіденційній основі (5%) 275 грн., премія (10%) 550 грн.

Разом з тим, відповідач не провів перерахунок пенсії позивача на підставі направленої довідки. Згідно крайнього перерахунку пенсії станом на 02.09.2024, пенсія позивача склала 10161 грн 12 коп. та продовжує обчислюватись з розміру грошового забезпечення 9234 грн. з урахуванням індексацій 2022, 2023, 2024 років та щомісячної доплати 2000 грн. за постановою 713 від 14.07.2021 та без урахування додаткових складових грошового забезпечення.

11.10.2024 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Одеській області із заявою про перерахунок пенсії з 01.01.2023 виходячи з посадового окладу та окладу за військове звання з урахуванням прожиткового мінімуму 2684 грн. для працездатних осіб, встановленого Законом України "Про Державний бюджет на 2023 рік", оскільки дізнався про те, що пенсія розрахована з 2018 по 2024 роки виходячи з прожиткового мінімуму 1762 грн.

На дане звернення відповідач повідомив про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії.

Щодо довідки станом на 05 березня 2019 року пенсійний орган зазначив, що така надійшла з порушенням вимог Порядку № 45, а тому відсутні законні підстави для здійснення перерахунку пенсії на підставі виданої довідки.

Позивач вважає свої права на належний розмір пенсії порушеними Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області, яке не застосувало при нарахуванні та виплаті пенсії по інвалідності розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня 2022 року, на 01 липня 2022 року, на 01 січня 2023 року, на 01 січня 2024 рку, тому звернувся до суду з цим позовом.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, після одержання довідки Управління СБУ в Одеській області від 14.06.2024 № 1547 було зобов'язане перерахувати пенсію позивачу, починаючи з 05.03.2019 року, тобто з дати набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103.

Відмовляючи в задоволенні частини позовних вимог, суд першої інстанції зазначив, що підставою для перерахунку пенсії є довідка встановленої форми, видана уповноваженим органом станом на відповідну дату, в даному випадку на 01.01.2024 року, яка в матеріалах справи відсутня і не видавалась. Відповідач не уповноважений самостійно змінювати будь-які складові грошового забезпечення позивача, зокрема, посадовий оклад та оклад за військове звання та інші види грошового забезпечення, у випадку зміни розміру прожиткового мінімуму.

Крім того, суд зазначив, що позивачу призначена пенсія по інвалідності в розмірі 60% грошового забезпечення, інвалідність настала в період проходження служби, що підтверджується протоколом про призначення пенсії позивачу від 30.08.2018, а не внаслідок війни, тому дія пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 щодо збільшення на 25 відсотків основного розміру пенсії з урахуванням проведеної індексації у 2022, 2023, 2024 роках не розповсюджується на позивача. Додатково суд зазначив, що факт обмеження розміру пенсії максимальним розміром з матеріалів справи також не вбачається.

Судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-XII (далі - Закон №2262-XII).

Статтею 51 Закону №2262-XII визначено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за Законом №2262-XII, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до ч.3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.63 Закону №2262-XII, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням у дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Таким чином, набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року №704, якою змінено (збільшено) грошове забезпечення військовослужбовців, у розумінні ч.2 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є обставиною, що тягне за собою зміну розміру пенсії позивача, призначеної на підставі цього Закону.

Однак у подальшому Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12.12.2018 року по справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року, визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку №45.

Рішення судів першої та апеляційної інстанцій у справі №826/3858/18 залишено без змін постановою Верховного Суду від 12.11.2019 року, в якій суд касаційної інстанції зазначив, зокрема, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а приводом для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.

Оскільки зміни, внесені постановою №103, зокрема, до додатка 2 Порядку №45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18 діє редакція додатка 2 до Порядку №45 до зазначених змін.

Крім того, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року по справі №826/6453/18 за наслідками апеляційного перегляду справи було скасовано рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.10.2019 року в частині відмови в задоволенні позову до Кабінету Міністрів України, треті особи: Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України, про визнання протиправним та скасування пункту постанови і прийнято в цій частині нову постанову, якою позов до Кабінету Міністрів України, треті особи: Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України, про визнання протиправним та скасування пункту постанови - задоволено.

Визнано протиправним та скасовано п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». У іншій частині рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.10.2019 року залишено без змін.

Отже, з 29.01.2020 року, тобто з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/6453/18, пункт 6 постанови Кабінету Міністрів України №103 втратив чинність та була відновлена дія п.4 постанови КМ України №704 у первісній редакції, тобто в редакції, що передбачає визначення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

З огляду на викладене, після 29.01.2020 року, зокрема з 01 лютого 2023 року, виникли підстави для перерахунку пенсії позивача на підставі довідки зі складовими розрахованими відповідно до п.4 постанови Кабінету Міністрів України №704 у первісній редакції, тобто в редакції, що передбачає визначення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт.

При цьому, порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють відповідний орган Пенсійного фонду України.

На час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку № 45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Тобто, саме на управління СБУ покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.

При цьому колегія суддів зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.

Тобто, до моменту отримання належної довідки від уповноваженого органу, яким в даному випадку є управління СБУ, у пенсійного органу не виникає обов'язку з перерахунку пенсії позивача, зокрема, з урахуванням підвищеного прожиткового мінімуму.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у зразковій справі № 160/8324/19 від 17 грудня 2019 року.

Як вбачається з матеріалів справи, управління СБУ не виготовляло і не направляло до ГУ ПФУ в Одеській області довідок для перерахунку пенсії позивача станом на 01 січня 2022, 2023 чи 2024 років, а тому у відповідача до отримання відповідних довідок не виникло обов'язку для перерахунку пенсії, про який просить позивач.

Суд першої інстанції дійшов вірного висновку щодо відмови в задоволенні позовних вимог в цій частині.

Крім того, суд першої інстанції вірно зазначив, що пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 передбачено, що розміри пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни збільшуються на 25 відсотків.

В свою чергу, позивачу призначена пенсія по інвалідності в розмірі 60% грошового забезпечення, інвалідність настала в період проходження служби, а не внаслідок війни, а тому п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 не розповсюджується на позивача. Крім того, як вбачається з наданої позивачем копії заяви, відповідач не звертався з відповідним запитом до пенсійного органу та пенсійний орган не відмовляв позивачу у здійсненні такого перерахунку.

Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що пенсія позивача не досягла максимального розміру і пенсійний орган не застосовував до її розміру обмеження максимальним розміром, а тому в цій частині позовних вимог правомірно відмовлено ОСОБА_1 .

З урахуванням того, що ГУ ПФУ в Одеській області не оскаржує рішення суду першої інстанції в частині задоволених позовних вимог, колегія суддів не надає оцінки рішенню Одеського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2025 року в цій частині.

Оцінюючи викладене в сукупності, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно та у достатньому обсязі встановив обставини справи, і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, що відповідно до ст.316 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, що підтверджується ухвалою суду про відкриття провадження від 03 січня 2025 року, постанова суду апеляційної інстанції може бути оскаржена до Верховного Суду лише з підстав, передбачених пп. "а"- "г" п.2 ч.5 ст.328 КАС України

Керуючись ст.ст.308,311, 312, 315,316,321,328 КАС України, колегія суддів

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2025 року - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення з підстав, передбачених статтею 328 КАС України.

Головуючий: Н.В.Вербицька

Суддя: О.В.Джабурія

Суддя: К.В.Кравченко