Харківський окружний адміністративний суд
61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
23 січня 2026 р. №520/28806/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бідонько А.В., розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд.5, Держпром, під.3, пов.2, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом, в якому просить суд:
1. Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 27.05.2025 №20001-31290782-2025-1 про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги члену сім'ї загиблого (померлого) працівника об'єкту критичної інфраструктури.
2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівнику об'єкту критичної інфраструктури, згідно з ЗУ «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України» у зв'язку з нещасним випадком, який стався 27.04.2023 при виконанні ОСОБА_2 своїх трудових обов'язків на АТ «Харківобленерго» (код ЄДРПОУ 00131954).
В обґрунтування позову позивач зазначила, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 27.05.2025 №20001-31290782-2025-1 про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги члену сім'ї загиблого (померлого) працівника об'єкту критичної інфраструктури є протиправним та таким, що винесено з порушенням норм чинного законодавства України, а тому підлягає скасуванню.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 11.11.2025 року відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику (повідомлення) сторін у судове засідання.
Відповідач, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, подало до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що згідно з відповіддю уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури, Акціонерне товариство «Харківобленерго» (Код ЄДРПОУ 00131954), станом на 15:25, 27.04.2023, до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури не внесений. На підставі отриманої відповіді, Головним управлінням прийнято рішення від 12.08.2024 №20001-31290782-2024-1 про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю.
Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову, суд встановив наступне.
Позивач, ОСОБА_1 , 05.07.2024 звернулась до Головного управління з заявою про призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 27.05.2025 №20001-31290782-2025-1 відмовлено позивачці у призначенні одноразової грошової допомоги члену сім'ї загиблого (померлого) працівника об'єкту критичної інфраструктури.
Підставою для відмови вказано, що Відповідно до абзацу другого пункту 11 Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2023 № 1396 для підтвердження факту віднесення об'єкта інфраструктури, на якому працює потерпіла особа, до об'єкта критичної інфраструктури працівник уповноваженого органу надсилає письмовий запит до уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури України щодо надання інформації про включення об'єкта до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та набуття ним правового статусу об'єкта критичної інфраструктури.
Згідно з відповіддю уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури України, Акціонерне товариство "ХАРКІВОБЛЕНЕРГО" (Код ЄДРПОУ 00131954), станом на 15:25, 27.04.2023, до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури не внесений.
Вирішено, відмовити у призначенні одноразової грошової допомоги члену сім'ї загиблого (померлого) працівника об'єкту критичної інфраструктури згідно з Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 № 2980-IX. Підстава: Акціонерне товариство "ХАРКІВОБЛЕНЕРГО" (Код ЄДРПОУ 00131954), станом на 15:25, 27.04.2023, до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури не внесений.
Не погоджуючись із відмовою відповідача, вважаючи рішення протиправним, позивач звернулась до суду з відповідним позовом.
З приводу спірних правовідносин суд зазначає наступне.
Згідно зі статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до частин першої-третьої статті 1 Закону України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України» від 20.03.2023 №2980-ІХ (далі - Закон №2980-ІХ) визначено, що право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю мають особи з числа працівників об'єктів критичної інфраструктури, державних службовців,посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.
У разі загибелі (смерті) осіб, зазначених у частині першій цієї статті, у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю призначається і виплачується членам їхніх сімей.
До членів сімей загиблих (померлих) осіб, зазначених у частині першій цієї статті, належать:
діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої (померлої) особи та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких загиблу (померлу) особу за її життя було позбавлено батьківських прав;
один із подружжя, який пережив загиблу (померлу) особу;
батьки (усиновлювачі) загиблої (померлої) особи, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час її загибелі (смерті);
внуки загиблої (померлої) особи, якщо на момент її загибелі (смерті) їх батьки загинули (померли);
жінка (чоловік), з якою (з яким) загибла (померла) особа проживали однією сім'єю, але не перебували у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, за умови що цей факт встановлено рішенням суду, яке набрало законної сили;
утриманці загиблої (померлої) особи, визначені відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону №2980-ІХ одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю призначається і виплачується за рішенням органу, визначеного Кабінетом Міністрів України. Визначений Кабінетом Міністрів України орган безоплатно в порядку електронної взаємодії отримує необхідну інформацію від державних органів, які є власниками (розпорядниками, держателями, володільцями, адміністраторами тощо) інформаційних (автоматизованих), інформаційнокомунікаційних, комунікаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, у тому числі з Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного державного реєстру судових рішень, Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів тощо, про осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги. Порядок отримання інформації з реєстрів та інформаційних баз даних визначається розпорядником персональних даних, що містяться у відповідних реєстрах або базах даних.
Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України (далі - одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю), передбаченої Законом №2980-ІХ, визначає Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2023 №1396, відповідно до абзацу 2 пункту 11 якого визначено, що для підтвердження факту віднесення об'єкта інфраструктури, на якому служить/працює (служила/працювала) особа, зазначена у частині першій статті 1 Закону, до об'єкта критичної інфраструктури працівник уповноваженого органу надсилає до уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури письмовий запит щодо надання інформації про включення об'єкта до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та набуття ним правового статусу об'єкта критичної інфраструктури.
На виконання вимог вказаної норми, з метою врегулювання питання призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю особам, які мають на це право відповідно до Закону № 2980, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області до Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України було направлено запит відповідно абзацу другого пункту 11 Порядку з метою підтвердження факту віднесення об'єкта інфраструктури, на якому працювала потерпіла особа, до об'єкта критичної інфраструктури (далі ОКІ), включення такого об'єкта до Реєстру ОКІ та набуття ним правового статусу ОКІ на момент нещасного випадку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є дружиною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (підтверджено свідоцтвом про шлюб, серія НОМЕР_2 , виданого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Богодухівського районного управління юстиції Харківської області, копія додається).
ОСОБА_2 працював водієм автотранспортних засобів АТ «Харківобленерго» (копія трудової книжки НОМЕР_3 додається).
27.04.2023 із ОСОБА_2 при виконанні трудових обов'язків на АТ «Харківобленерго» стався нещасний випадок (наїзд на мінно-вибуховий пристрій), внаслідок якого ОСОБА_2 отримав травми, несумісні з життям (загибель).
Так, актом спеціального розслідування групового нещасного випадку від 07.08.2023, затвердженого начальником Північно-Східного міжрегіонального Управління Державної служби з питань праці О. Розумним, що стався 27.04.2023 (копію акту додано) підтверджено, що цього дня бригади Золочівської та Богодухівської дільниці служби ліній Харківського ВРЕМ виконували роботи з ремонту електропроводів опор №№8-14 ПЛ 35кВ «Токарівка-Прудянка», пошкоджених внаслідок військової агресії рф. По закінченні робіт, персонал почав виїжджати з робочого місця. Під час руху автомобіля ГАЗ-66, в якому знаходились ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_2 , стався вибух. Внаслідок вибуху, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 отримали травми різного ступеня важкості, а ОСОБА_2 - не сумісні з життям (загибель).
Смерть ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 підтверджена свідоцтвом про смерть, серія НОМЕР_4 , виданого Богодухівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Богодухівському районі Харківської області.
Указом Президента України від 23.08.2023 року № 502/2023 ОСОБА_2 посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з метою отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України».
19.05.2025 ОСОБА_1 повторно звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з метою отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України».
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 27.05.2025 №20001-31290782-2025-1 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні одноразової грошової допомоги члену сім'ї загиблого (померлого) працівника об'єкту критичної інфраструктури відповідно до Закону України «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України» від 20.03.2023 № 2980-ІХ.
В обґрунтування прийнятого рішення про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги члену сім'ї загиблого (померлого) працівника об'єкту критичної інфраструктури відповідачем зазначено, що згідно з відповіддю уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури України Акціонерне товариство «Харківобленерго» (код ЄДРПОУ 00131954) станом на 23.05.2025 до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури не внесено.
Надаючи оцінку доводам відповідача, покладеним в основу прийняття спірного рішення, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про критичну інфраструктуру» від 16 листопада 2021 року № 1882-IX об'єкти критичної інфраструктури - об'єкти інфраструктури, системи, їх частини та їх сукупність, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам.
Згідно з п. 18 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про критичну інфраструктуру» реєстр об'єктів критичної інфраструктури - автоматизована система, що містить перелік найбільш важливої для життєдіяльності суспільства та держави критичної інфраструктури, щодо якої встановлюються особливі вимоги із забезпечення її безпеки та стійкості і здійснюється моніторинг їх дотримання.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про критичну інфраструктуру» віднесення об'єктів до критичної інфраструктури здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2023 №415 затверджено Порядок ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, включення таких об'єктів до Реєстру, доступу та надання інформації з нього, який визначає процедури формування і ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури (далі - Реєстр), включення об'єктів критичної інфраструктури до Реєстру, внесення до нього інформації про об'єкти критичної інфраструктури та їх виключення, доступу та надання інформації з Реєстру.
Відповідно до п.4 цієї Постанови - Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації під час воєнного стану, а також протягом дванадцяти місяців після його припинення чи скасування з дня набрання чинності цією постановою забезпечити: функціонування, формування і ведення Реєстру в автоматизованій системі, що забезпечує роботу як одномашинний однокористувачевий комплекс, який обробляє інформацію однієї або кількох ступенів обмеження доступу; внесення відомостей про об'єкти критичної інфраструктури до Реєстру.
Тобто, як вбачається з вищевикладеного, Порядок ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури, включення таких об'єктів до Реєстру, доступу та надання інформації з нього, який визначає процедури формування і ведення Реєстру об'єктів критичної інфраструктури було затверджено пізніше настання нещасного випадку з позивачем (27.04.2023).
А відтак, відмова відповідача з тих підстав, що об'єкт Акціонерне товариство «Харківобленерго» (код ЄДРПОУ 00131954) не був включений до Реєстру є необґрунтованим.
Більше того, частина 4 статті 6 Закону №2980-ІХ установлює, що до завершення формування реєстру об'єктів критичної інфраструктури відповідно до Закону України "Про критичну інфраструктуру" перелік об'єктів критичної інфраструктури, на працівників яких поширюється дія цього Закону, визначається Кабінетом Міністрів України.
Так, постановою Кабінету Міністрів України №1109 від 09.10.2020 «Деякі питання об'єктів критичної інфраструктури» (в редакції, чинній на 27.04.2023 року (день загибелі ОСОБА_2 ), далі - Постанова №1109) затверджено Перелік об'єктів критичної інфраструктури, серед яких в розділі 1 «Паливно-енергетичний сектор» вказана «електроенергетика», а саме виробництво електричної енергії, забезпечення функціонування ринку електричної енергії, організація купівлі-продажу електричної енергії на ринку, управління системами передачі та енергопостачання, розподіл електричної енергії.
Згідно відомостей ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основним КВЕДом діяльності АТ «Харківобленерго» є 35.13 Розподілення електроенергії, що свідчить про відповідність АТ «Харківобленерго» по всім критеріям, визначеним КМУ, до об'єктів критичної інфраструктури.
Також, АТ «Харківобленерго» внесене до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави (розділ - Паливноенергетичний комплекс), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83.
Відповідно до ст.14 ЗУ «Про критичну інфраструктуру» суб'єктами національної системи захисту критичної інфраструктури є:
п. 16) оператори критичної інфраструктури.
Відповідно до п.14 ч.1 ст.1 ЗУ «Про критичну інфраструктуру» оператор критичної інфраструктури - юридична особа будь-якої форми власності та/або фізична особа - підприємець, що на правах власності, оренди або на інших законних підставах здійснює управління об'єктом критичної інфраструктури та відповідає за його поточне функціонування.
Відповідно до наказу Міністерства енергетики України від 07.09.2022 №1-ДСК (зі змінами) АТ "Харківобленерго" внесено до Переліку об'єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури.
Відтак, з огляду на вказане, як станом на 27.04.2023 (день загибелі ОСОБА_2 ), так і на час прийняття оскаржуваного рішення, АТ «Харківобленерго» відповідно до Постанови КМУ №1109 відносилось до переліку об'єктів критичної інфраструктури.
Як вже зазначалося, відповідно до частин першої-третьої статті 1 Закону України №2980-ІХ, право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю мають особи з числа працівників об'єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.
У разі загибелі (смерті) осіб, зазначених у частині першій цієї статті, у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю призначається і виплачується членам їхніх сімей.
До членів сімей загиблих (померлих) осіб, зазначених у частині першій цієї статті, належать, зокрема, один із подружжя, який пережив загиблу (померлу) особу.
Тому ОСОБА_1 , як дружина загиблого ОСОБА_2 має право на отримання одноразової грошової допомоги. Проте в оскаржуваному рішенні ГУ ПФУ України в Харківській від 27.05.2025 №20001-31290782-2025-1 відсутнє обґрунтування неврахування вказаних обставин, в розрізі норми п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону №2980-ІХ.
Таким чином, подані ОСОБА_7 разом із заявою від 19.05.2025 документи у повному обсязі надавали змогу відповідачу встановити право позивача на призначення та виплату останньому одноразової грошової допомоги як члену сім'ї загиблого (померлого) працівника об'єкту критичної інфраструктури, а отже, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 27.05.2025 №20001-31290782-2025-1 про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Тому належним захистом порушених прав позивача буде зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівнику об'єкту критичної інфраструктури, згідно з ЗУ «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України» у зв'язку з нещасним випадком, який стався 27.04.2023 при виконанні ОСОБА_2 своїх трудових обов'язків на АТ «Харківобленерго» (код ЄДРПОУ 00131954).
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 14, 243-246, 291, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд.5, Держпром, під.3, пов.2, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 27.05.2025 №20001-31290782-2025-1 про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги члену сім'ї загиблого (померлого) працівника об'єкту критичної інфраструктури.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівнику об'єкту критичної інфраструктури, згідно з ЗУ «Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії російської федерації проти України» у зв'язку з нещасним випадком, який стався 27.04.2023 при виконанні ОСОБА_2 своїх трудових обов'язків на АТ «Харківобленерго» (код ЄДРПОУ 00131954).
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344) витрати по сплаті судового збору на користь ОСОБА_1 ( код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у розмірі 968 грн. (дев'ятсот шістдесят вісім) гривень 96 копійок.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бідонько А.В.