22 січня 2026 рокум. Ужгород№ 260/8201/25
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), в особі представника Жупана Артура Юрійовича ( АДРЕСА_2 ,) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88008, Закарпатська обл., м. Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063), Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21100, Вінницька область, м. Вінниця, вул. Хмельницьке Шосе, буд. 7, код ЄДРПОУ 13322403) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
06 жовтня 2025 року ОСОБА_1 , через уповноваженого представника Жупана Артура Юрійовича звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, якою просить: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про відмову ОСОБА_1 у призначенні пенсії від 17.07.2025 №072250010070; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, на підставі рішення №072250010070 від 04.07.2025, оформленого протоколом призначення пенсії. Версія 1.6.78.1. Дата-час розрахунку: 02.07.2025 14:27 про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», здійснити ОСОБА_1 виплату пенсії за віком з дати набуття права на таку, а саме - з 25.06.2025 року.
13 жовтня 2025 року ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Зобов'язано Головне управління ПФУ в Закарпатській області надати суду до 11 листопада 2025 року відмовну пенсійну справу ОСОБА_1 .
29 жовтня 2025 року Головне управління ПФУ в Закарпатській області надано копії відмовної електронної пенсійної справи ОСОБА_1 .
19 листопада 2025 року ухвалою суду витребувано від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області рішення про призначення пенсії від 02 липня 2025 року та звернення до територіального органу Пенсійного фонду України від 17 липня 2025 року.
01 грудня 2025 року відповідачем 1, на виконання вимог ухвали суду, надано рішення про призначення пенсії від 02 липня 2025 року та рішення про відмову у призначенні пенсії від 17 липня 2025 року.
Таким чином, судом встановлено часткове виконання вимог ухвали суду, оскільки не надано звернення до територіального органу Пенсійного фонду України від 17 липня 2025 року на підставі якого прийнято рішення від 17 липня 2025 року № 072250010070.
12 грудня 2025 року ухвалою суду витребувано повторно від Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області звернення до територіального органу Пенсійного фонду України від 17 липня 2025 року.
23 грудня 2025 року відповідачем 1 надіслано відмовну пенсійну справу ОСОБА_1 , однак звернення до територіального органу Пенсійного фонду України від 17 липня 2025 року не надано.
Відповідно до частини 9 статті 80 КАС України у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.
Таким чином, суд вважає за необхідне розглянути справу за наявними в ній доказами.
1. Позиції сторін.
Заявлені позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про відмову у призначенні пенсії від 17.07.2025 №072250010070 не містить кваліфікованого електронного підпису. Відповідно таке прийняте Відповідачем 2 з порушенням п. 4.3 Порядку 22-1. Як вже зазначалось, 25.06.2025 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою про призначення пенсії за віком згідно статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Рішенням Відповідача 2 від 04.07.2025 р. №072250010070, ОСОБА_1 призначено пенсію за віком згідно статті 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». З огляду на прийняте Відповідачем 2 рішення від рішення №072250010070 від 04.07.2025 про призначення пенсії за віком, оформленого протоколом Призначення пенсії. Версія 1.6.78.1. Дата-час розрахунку: 02.07.2025 14:27, в останнього були відсутні підстави для повторного розгляду заяви Позивача від 25.06.2025 та прийняття нового рішення про відмову у призначенні пенсії від 17.07.2025 №072250010070. Вказане свідчить, що оскаржуване рішення прийнято не у спосіб, передбачений Законом №1058-IV та Порядком №22-1. Позивач вважає, що Відповідачем 2. при прийнятті оскаржуваного рішення, порушено також доктрину venire contra factum proprium (заборони суперечливої поведінки), яка базується на римській максимі - «non concedit venire contra factum proprium» (ніхто не може діяти всупереч своїй попередній поведінці). В основі доктрини venire contra factum proprium - принцип добросовісності.
28 жовтня 2025 року відповідачем 1 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просять відмовити в задоволенні позову. В обґрунтування зазначено, що розглянувши документи подані для призначення пенсії ОСОБА_1 Головним управлінням у Вінницькій області (структурного підрозділу, що розглядав заяву позивача за принципом екстериторіальності) встановлено, що загальний страховий стаж відповідно до ст.24 Закону України від 09.07.2003 р. №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» становить 21 рік 06 місяців 07 днів. Наявного стажу роботи є недостатньо для призначення пенсії за віком. Згідно частини 1 статті 26 Закону України від 09.07.2003 р. №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу роботи з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року не менше 32 роки. У разі відсутності страхового стажу передбаченого частиною першою статті 26 Закону, право на призначення пенсії призначаються особам після досягнення віку 63 років за наявності страхового стажу з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року від 21 до 31 років, та після досягнення 65 років -за наявності страхового стажу з 1 січня 2026 р. по 31 грудня 2026 року від 15-23 років. У зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу, який необхідний позивачу для призначення пенсії Головним управлінням у Вінницькій області прийнято рішення за №072250010070 від 17.07.2025 р. про відмову у призначенні пенсії. За результатами розгляду документів, поданих до заяви не зараховані такі періоди: з 05.08.1980 року по 01.09.1990 року згідно війкового квитка серії НОМЕР_2 , оскільки період проходження військової служби перетинається з періодом навчання з 01.09.1980 року по 05.07.1984 року згідно диплома про навчання серії НОМЕР_3 ; з 01.09.1980 року по 05.07.1984 року на території Республіки Білорусь згідно диплома про навчання серії НОМЕР_3 , у зв'язку з тим, що такий перетинається з періодом проходження військової служби та суперечить вимогам частини 2 статті 241 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки періоди трудової діяльності за межами України у республіках колишнього Союзу РСР зараховуються до 01.01.1992 року за умови підтвердження нездійснення пенсійних виплат особі, яка проживає в Україні за зазначені періоди роботи.
14 листопада 2025 року відповідачем 2 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому просять відмовити в задоволенні позову. В обґрунтування зазначено, що за результатами розгляду заяви позивача про призначення пенсії, доданих до неї документів та наявних відомостей, органом Пенсійного фонду встановлено, що до загального страхового стажу не зараховано період проходження військової служби зазначений у військовому квитку НОМЕР_4 від 03.10.1990 з 05.08.1980 по 01.09.1990, оскільки період проходження військової служби перетинається (співпадає) з періодом навчання з 01.09.1980 по 05.07.1984 згідно диплому НОМЕР_3 від 06.07.1984. Для зарахування до страхового стажу періоду проходження військової служби позивачу слід надати уточнюючу довідку, про що останнього було проінформовано даним рішенням. До загального страхового стажу також не зараховано період навчання з 01.09.1980 по 05.07.1984 на території Республіки Білорусь. До страхового стажу позивача не зараховано періоди, зазначені у трудовій книжці НОМЕР_5 , оскільки на титульній сторінці трудової книжки відсутня дата її заповнення. У разі надання уточнюючих довідок за дані періоди стаж позивача може бути переглянуто, про що останнього було проінформовано даним рішенням.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
2. Обставини, встановлені судом.
Судом встановлено, що 25 червня 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою № 2133 за призначенням/перерахунком пенсії за віком, (а.с. 34-35).
04 липня 2025 року ОСОБА_1 призначено пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 25 червня 2025 року, відповідно до рішення № 072250010070, (а.с. 78).
17 липня 2025 року Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області рішенням № 072250010070 відмовило у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 за зверненням до територіального органу Пенсійного фонду України від 17 липня 2025 року, (а.с. 79-80).
В рішенні зазначено, що за доданими документами до страхового стажу не зараховано:
- період проходження військової служби зазначений в військовому квит № НОМЕР_6 від 03.10.1990 року, з 05.08.1980 по 01.09.1990, оскільки період проходження військової служби перетинається з періодом, навчання з 01.09.1980 по 05.07.1984 згідно диплома НОМЕР_3 від 06.07.1984р. Для зарахування до страхового стажу вище зазначеного періоду проходження військової служби заявнику слід надати уточнюючу довідку;
- період навчання з 01.09.1980 по 05.07.1984р. на території Республіки Білорусь, який перетинається з періодом проходження військової служби та суперечить вимогам. частини 2 ст. 24-1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки періоди трудової діяльності за межами України у республіках, колишнього Союзу РСР зараховується до 01.01.1992 року за умови підтвердження нездійснення пенсійних виплат особі, яка проживає в Україні за зазначені періоди роботи.
- періоди роботи згідно трудової книжки НОМЕР_5 , оскільки на титульній сторінці відсутня дата заповнення, що суперечить Інструкції про порядок ведення трудових книжок. В разі надання уточнюючих довідок стаж буде переглянуто.
На обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України не перебуває та пенсію не отримує.
Не погодившись із рішенням відповідача 2 про відмову у призначенні пенсії від 17 липня 2025 року № 072250010070, позивач звернувся до суду.
3. Мотиви суду та норми права, застосовані судом.
Згідно з статтею 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Згідно із частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною першою статті 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Отже, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ( далі по тексту - Закон № 1058-IV).
Частиною третьою статті 4 Закону № 1058-IV визначено, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.
Статтею 5 Закону № 1058-IV передбачено, що дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом, зокрема, визначаються порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування.
Отже, нормативно-правовим актом, яким, зокрема, визначено підстави припинення пенсійних виплат, є Закон № 1058-IV. Інші нормативно-правові акти у сфері правовідносин, врегульованих Законом № 1058-IV, можуть застосовуватися за умови, якщо вони не суперечать цьому Закону.
Питання виплати пенсій врегульовані статтею 47 Закону № 1058-IV за якою пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством.
Відповідно до статті 49 Закону № 1058-IV виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; (Положення пункту 2 частини 1 статті 49 втратили чинність, як такі, що є неконституційними на підставі Рішення КС “ 25-рп/2009 від 07.10.2009 року 2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України; 3) у разі смерті пенсіонера; 4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 5) в інших випадках, передбачених законом. Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з'ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому частиною третьою статті 35 та статтею 46 цього Закону.
Згідно з частиною 3 цієї статті у разі виявлення недостовірних даних у документах та відомостях, на підставі яких було встановлено та/або здійснюється виплата пенсії, рішенням територіального органу Пенсійного фонду України розмір та підстави виплати пенсії переглядаються відповідно до цього Закону без урахування таких даних.
Зазначений перелік підстав для припинення виплати пенсії розширеному тлумаченню не підлягає.
У даній справі позивач оскаржує рішення від 17 липня 2025 року № 072250010070 про відмову у призначенні пенсії за віком.
При цьому, як підтверджується матеріалами справи, позивачу ОСОБА_1 04 липня 2025 вже було призначено пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-IV, відповідно до рішення № 072250010070, ( а.с.78).
Отже, судом встановлено, що виплата пенсії позивачу припинена не з підстав, передбачених Законом №1058-ІV.
Згідно із статтею 1 Закону № 1788 громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Відповідно до статей 6, 7 Закону № 1788 особам, які мають одночасно право на різні державні пенсії, призначається одна пенсія за їх вибором, за винятком пенсій інвалідам внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи з виконанням інтернаціонального обов'язку.
Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 року за №1566/11846, затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі по тексту - Порядок №22-1).
Відповідно до пункту 1.1 вказаного Порядку заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1); заява про припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання (Заява про виплату пенсії - додаток 2); заява про працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (додаток 3); заява про виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера (додаток 4) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).
Відповідно до пункту 4.2 Порядку при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17-19 Порядку підтвердження наявного трудового стажу. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії; з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації.
Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
Отже, відповідач наділений правом перевіряти надані особою документи для призначення пенсії та вірного її обчислення.
Згідно з пунктом 4.3 Порядку створення та обробка документів здійснюється із накладенням кваліфікованого електронного підпису працівників, відповідальних за здійснення операцій.
Рішення за результатами розгляду заяви підписується керівником органу, що призначає пенсію (іншою посадовою особою, визначеною відповідно до наказу керівника органу, що призначає пенсію, щодо розподілу обов'язків), та зберігається в електронній пенсійній справі особи.
Рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви.
Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Отже, відповідач 2 повинен розглянути заяву позивача про призначення йому пенсії за віком та прийняти відповідне рішення.
Судом встановлено, що 25 червня 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою № 2133 за призначенням/перерахунком пенсії за віком, (а.с. 34-35).
04 липня 2025 року ОСОБА_1 призначено пенсію за віком, відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 25 червня 2025 року, відповідно до рішення № 072250010070, (а.с. 78).
17 липня 2025 року Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області рішенням № 072250010070 відмовило у призначенні пенсії за віком ОСОБА_1 за зверненням до територіального органу Пенсійного фонду України від 17 липня 2025 року, (а.с. 79-80).
Однак, на виконання вимог суду, відповідачем 1 не надано суду звернення до територіального органу Пенсійного фонду України від 17 липня 2025 року на підставі його прийнято оскаржуване рішення.
Крім того, в оскаржуваному рішенні зазначено, що позивач в територіальних органах Пенсійного фонду України не перебував та пенсію не отримує.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 17 липня 2025 року № 072250010070 та з метою належного захисту прав позивача зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, на підставі рішення про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 072250010070 від 04 липня 2025 року, здійснити ОСОБА_1 виплату пенсії за віком з дати набуття права на таку - з 25 червня 2025 року.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Відповідно до частини першоїстатті 139 КАС Українипри задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач при поданні адміністративного позову сплатив судовий збір у розмірі 968,96 грн, що підтверджується квитанцією від 02 жовтня 2025 року № 970210062, (а.с. 7).
Таким чином, вказана сума судових витрат підлягає стягненню на користь позивача.
Керуючись статтями 9, 14, 90, 139, 242-246, 255 КАС України, суд -
1. Позов ОСОБА_1 , в особі представника Жупана Артура Юрійовича до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 17 липня 2025 року № 072250010070.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, на підставі рішення про призначення пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 072250010070 від 04 липня 2025 року, здійснити ОСОБА_1 виплату пенсії за віком з дати набуття права на таку - з 25 червня 2025 року.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (21100, Вінницька область, м. Вінниця, вул. Хмельницьке Шосе, буд. 7, код ЄДРПОУ 13322403) судові витрати у розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень, 96 коп.) сплаченого судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 22 січня 2026 року.
СуддяТ.В.Скраль