Справа № 354/944/25
Провадження № 1-кс/354/27/26
22 січня 2026 року м. Яремче
Слідча суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора Яремчанського відділу Надвірнянської окружної прокуратури ОСОБА_3 ,
підозрюваної ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Яремчанського міського суду Івано-Франківської області клопотання про відсторонення підозрюваної ОСОБА_4 від займаної посади у кримінальному провадженні № 42024092200000019 від 30.05.2024 за ч. 4 ст. 191 КК України,
Старший слідчий СВ відділення поліції №1 (м. Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, майор поліції ОСОБА_6 , звернувся до слідчого судді Яремчанського міського суду Івано-Франківської області з клопотанням, яке погоджено з прокурором Яремчанського відділу Надвірнянської окружної прокуратури ОСОБА_3 , про відсторонення підозрюваної ОСОБА_4 від займаної посади.
В обґрунтування клопотання зазначає те, що відповідно до пунктів 1, 2 статті 3 розділу ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Пунктами 9, 11 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148 передбачено, що підприємство/відокремлений підрозділ підприємства/фізична особа-підприємець, яке/який/яка відповідно до законодавства України приймає до обслуговування платіжні інструменти з метою проведення оплати вартості товарів чи послуг з використанням платіжного термінала (включно зі з'єднаним чи поєднаним із реєстратором розрахункових операцій має право за рахунок готівкової виручки або готівки, отриманої в надавача платіжних послуг, надавати держателю платіжного інструменту (якщо така послуга передбачена правилами відповідної платіжної системи/еквайром) послуги з видачі готівки з друкуванням розрахункового документа, а також, але не виключно, із надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти та відображенням таких операцій у книзі обліку розрахункових операцій або розрахунковій книжці у разі їх використання. Готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі. Оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств та їх відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО та з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Відповідно до частини 2 Статуту акціонерного товариства «Українська залізниця» (далі - АТ «Укрзалізниця»), затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 02.09.2015 № 735, із змінами, вказане товариство утворене як акціонерне товариство, 100% акцій якого закріплюються в державній власності.
Пунктом 12 частини 7 Статуту АТ «Укрзалізниця» передбачено, що предметом його діяльності, серед іншого, є діяльність із зберігання та складування всіх видів вантажів, зокрема тих, що перебувають під митним контролем, а також вантажобагажу, багажу та ручної поклажі пасажирів.
Згідно пункту 1 частини 18 Статуту АТ «Укрзалізниця», дане товариство утворює філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, як на території України, так і за її межами, які діють на підставі положень.
Протоколом засідання правління АТ «Укрзалізниця» № Ц-54/92 Ком.т. від 31.10.2022 затверджено Положення про філію «Вокзальна компанія» АТ «Укрзалізниця» (далі - Положення), яке визначає її юридичний статус, мету та предмет діяльності, порядок формування та використання майна, порядок здійснення керівництва, основні принципи ведення господарської діяльності та інші питання діяльності філії.
Пунктом 2.1 Положення визначено, що філія є відокремленим підрозділом АТ «Укрзалізниця», який не має статусу юридичної особи. Філія діє від імені товариства та в його інтересах, здійснює делеговані товариством функції відповідно до мети, завдань та предмета його діяльності. Філія безпосередньо підпорядковується члену правління АТ «Укрзалізниця», який відповідає за напрям діяльності «Пасажирські перевезення».
Відповідно до пункту 2.3 Положення, до складу філії входять структурні (функціональні) підрозділи та структурні (виробничі) підрозділи, що забезпечують її діяльність.
Підпунктом 3.2.6 пункту 3.2 Положення передбачено, що предметом діяльності філії, серед іншого, є зберігання та складування багажу і ручної поклажі пасажирів.
Згідно пункту 4.1 Положення, у підпорядкуванні філії перебувають функціональні та виробничі підрозділи.
У відповідності до пункту 8.8 Положення, виробничі підрозділи філії забезпечують оформлення первинних документів на всі господарські операції, що проводяться підрозділами та надають їх філії для відображення в бухгалтерському та податковому обліках.
Наказом філії «Вокзальна компанія» АТ «Укрзалізниця» від 12.01.2021 №ВК-01/103 затверджено Положення про виробничий підрозділ вокзал станції Івано-Франківськ філії «Вокзальна компанія» АТ «Укрзалізниця» (далі - виробничий підрозділ), яке визначає його правовий статус, мету та предмет діяльності, порядок та принципи ведення господарської діяльності та інші питання діяльності цього виробничого підрозділу.
Пунктом 1.2 Положення визначено, що виробничий підрозділ не має статусу юридичної особи.
Відповідно до пункту 1.10 Положення, у прямому виробничому та адміністративному підпорядкуванні виробничого підрозділу знаходяться структурні підрозділи (функціональні, вокзали, виробничі дільниці).
Згідно підпункту 2.2.2 пункту 2.2 Положення, основними завданнями виробничого підрозділу, серед іншого, є отримання прибутку від здійснення господарської діяльності.
Підпунктом 3.1.12 пункту 3.1 Положення встановлено, що виробничий підрозділ, відповідно до покладених на нього завдань та в межах компетенції, здійснює, серед іншого, функції зберігання ручної поклажі в автоматизованих та стаціонарних камерах схову.
Розділом 2 Технологічного процесу з надання послуг пасажирам та організації роботи вокзалу станції Яремче виробничого підрозділу «Вокзал станції Івано-Франківськ» (далі - Технологічний процес) встановлено, що вокзал станції Яремче - комплекс спеціальних споруд, приміщень, обладнання, який призначений для обслуговування пасажирів, надання їм послуг та розміщення персоналу.
Згідно з пунктом 3.5 розділу 3 Технологічного процесу, для зберігання ручної поклажі пасажирів на вокзалі станції Яремче працює стаціонарна камера зберігання ручної поклажі на 50 місць. Керівництво роботою камери зберігання ручної поклажі, контроль за санітарно-технічним і протипожежним станом приміщень, за організацію обслуговування пасажирів камерами зберігання, за виконання кожним працівником технологічного процесу, покладено на начальника вокзалу.
Підпунктом 3.5.1 пункту 3.5 розділу 3 Технологічного процесу передбачено, що при зверненні пасажира до камери схову, черговий по вокзалу:
-оглядає стан речей, переконується в їх цілісності та чистоті і за необхідністю пояснює правила їх зберігання;
-погоджує з пасажиром термін зберігання речей;
-отримує від пасажира плату за оголошений термін зберігання речей;
-здійснює операцію з отримання фіскального чеку з відповідною сумою та його копію через реєстратори розрахункових операцій(РРО) «MINI-Т400.МЕ»;
-розміщує речі на відповідному місці стелажу;
-бере жетон, що складений з двох однакових частин, прикріплює одну частину жетону (дублікат) та копію фіскального чеку до речей;
-видає пасажиру фіскальний чек, здачу та другу частину жетону;
-вносить запис в книгу «Обліку прийому/видачі ручної поклажі», із зазначенням часу і дати прийому, кількістю місць, № фіскального чеку, № жетона; суми оплати, ПІП пасажира; номера телефону (за згодою пасажира).
Згідно вимог розділу 5 Технологічного процесу, щоденно, після робочої зміни, черговий по вокзалу проводить інкасацію грошових коштів, формує інкасаторську сумку і здає касиру ПКУЦОП згідно встановленого графіку здачі виручки. Необхідні форми звітності подаються в бухгалтерію ВП вокзал станції Івано-Франківськ у встановлені терміни. Облік здачі виторгу ведеться начальником вокзалу.
Розділом 8 Технологічного процесу передбачено, що загальне управління вокзалом станції Яремче здійснює начальник вокзалу, який несе відповідальність за виконання завдань, покладених на вокзал керівництвом ВП вокзал станції Івано-Франківськ.
Згідно пункту 2.2 розділу 2 цього Контракту, ОСОБА_4 , як начальник вокзалу станції Яремче зобов'язана:
-здійснювати керівництво підрозділом вокзал станції Яремче, організовувати його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечувати виконання планових завдань, передбачених законодавством, Положенням про виробничий підрозділ вокзал станції Івано- Франківськ;
-своєчасно і в повному обсязі виконувати всі покладені на неї обов?язки, виконувати належним чином роботу, визначену Контрактом, посадовою інструкцією та/або іншими локальними актами Роботодавця, що регулюють діяльність Працівника.
-знати та виконувати закони України «Про державну таємницю», «Про інформацію», «Про захист персональних даних», «Про доступ до публічної інформації» та інші нормативно-правові акти, вимоги яких передбачають захист та поводження з інформацією, що становить комерційну таємницю;
-забезпечувати безперебійну роботу Підрозділу, виконання поставлених виробничих та інших завдань;
- забезпечувати високу культуру обслуговування пасажирів, працювати над розширенням і впровадженням нових послуг для пасажирів;
-забезпечувати безумовне виконання наказів, розпоряджень і вказівок АТ "Укрзалізниця", керівництва філії "Вокзальна компанія", керівництва виробничого підрозділу вокзал станції Івано-Франківськ;
- забезпечувати виконання основних планових показників фінансово-господарської діяльності по Підрозділу, що затверджується керівництвом вокзалу станції Івано- Франківськ, відповідно до вимог філії " Вокзальна компанія";
- приймати заходи по поліпшенню стану трудової і технологічної дисципліни в очолюваному трудовому колективі;
-забезпечувати організацію позачергової перевірки знань працівників Підрозділу у разі встановлених фактів незнання чи неналежного знання нормативних актів, що регламентують їх діяльність, в разі надходження скарг від пасажирів або матеріалів перевірок контролюючих органів про неякісне виконання своїх трудових обов?язків;
-здійснювати розподіл обов?язків між підпорядкованими працівниками, розробляти в установленому порядку їхні посадові інструкції, інструктувати працівників вокзалу станції Яремче з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та правил протипожежної безпеки, направляти працівників для проходження медичного огляду.
Розділом 5 Контракту передбачено, що ОСОБА_4 , як начальник вокзалу станції Яремче несе відповідальність відповідно до законодавства України, локальних актів Роботодавця та цього Контракту за:
- невиконання чи неналежне виконання трудових обов?язків, передбачених цим Контрактом, посадовою інструкцією, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, та інших функцій та обов?язків, визначених локальними актами Роботодавця та законодавством України;
- невиконання вимог нормативно-правових актів та нормативних документів з питань безпеки, безпеки руху, екологічної, пожежної безпеки, охорони праці та невжиття заходів щодо запобігання нещасним випадкам, пожежам, аваріям тощо;
- невиконання планів роботи Роботодавця (виробничих програм тощо), завдань, доручень, вказівок;
- недотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища;
- шкоду, заподіяну АТ «Укрзалізниця» внаслідок порушення покладених на неї трудових обов?язків;
-незаконне отримання, використання, розголошення у будь-якій формі державної таємниці, комерційної таємниці, конфіденційної або службової інформації АТ «Укрзалізниця» (інформації з обмеженим доступом) згідно з законодавством України;
-розкриття державної таємниці, комерційної таємниці, конфіденційної або службової інформації АТ «Укрзалізниця» (інформації з обмеженим доступом) третім сторонам упродовж роботи та після припинення трудових відносин з роботодавцем;
-за недотримання або порушення вимог законодавства України, Кодексу етики АТ «Укрзалізниця», Політики запобігання Антикорупційної та протидії корупції АТ «Укрзалізниця», програми Товариства, рішень наглядової ради, правління, наказів, розпоряджень та інших локальних актів роботодавця.
У випадку недотримання вимог зазначених актів, ОСОБА_4 несе кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність згідно з вимогами чинного законодавства.
Таким чином, ОСОБА_4 , як начальник вокзалу станції Яремче,
в період з 01.09.2024 по даний час, обіймає постійну посаду, пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, а отже була наділена статусом службової особи в розумінні ч.3 ст.18 КК України та пункту 1 примітки до статті 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 01.09.2024 між начальником ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця» та ОСОБА_4 , як начальником вокзалу станції Яремче з іншої сторони, укладено письмовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, у відповідності до пункту 1 якого ОСОБА_4 зобов'язана:
-бережно відноситись до довірених їй грошових і матеріальних цінностей та вживати всі заходи для відвернення збитків;
-своєчасно повідомляти адміністрацію про всі обставини, які загрожують збереженню повірених їй грошей та матеріальних цінностей;
-вести облік, складати і подавати у встановленому порядку товарогрошові та інші звіти і залишок повірених їй грошових і матеріальних цінностей.
У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-IX, в Україні введено воєнний стан з 05 годин 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який надалі безперервно продовжувався та діє по даний час.
Слідством встановлено, що начальник вокзалу станції Яремче ОСОБА_4 , зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно за попередньою змовою із своїми підлеглими працівницями - черговими по вокзалу станції ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , повторно, в умовах воєнного стану, в період часу з 05.02.2025 по 01.08.2025, заволоділа разом із вказаними особами грошовими коштами філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця» на загальну суму 568 788 гривень.
20.01.2026 ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованій та проживаючій за адресою: АДРЕСА_1 , яка в даний час обіймає посаду начальника вокзалу станції Яремче ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця», повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненим повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні нею кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, повністю підтверджується: рапортом оперативного працівника Надвірнянського РВ УСБУ в Івано-Франківській області від 22.05.2024; протоколами за результатами проведення НСРД - зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж; протоколами про результати проведення НСРД - аудіо-, відеоконтролю осіб; протоколом огляду речей і документів (мобільного телефону); висновком експертів №29/10-25 комісійної судової економічної експертизи та іншими зібраними у кримінальному провадженні доказами.
Враховуючи, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, яке прямо пов'язане із виконанням нею своїх посадових обов'язків, сторона обвинувачення вважає, що перебування ОСОБА_4 саме на посаді начальника вокзалу станції Яремче ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця» сприяло вчиненню нею інкримінованого їй кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, та просить відсторонити підозрювану від займаної посади на строк 2 місяці.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 клопотання підтримав.
Підозрювана та захисник у судовому засіданні щодо задоволення клопотання заперечили, вказавши на безпідставність наведених в ньому ризиків. Захисник просив врахувати, що підозрювана не планує переховуватися від слідства чи впливати на підлеглих працівників, є мамою двох дітей, проживає в м. Яремче та має стійкі соціальні зв'язки. Повідомив про наявність у неї неповнолітньої дитини-інваліда.
Заслухавши прокурора, підозрювану, захисника, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Слідчим відділенням ВП № 1 (м. Яремче) Надвірнянського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024092200000019 від 30.05.2024, за підозрою ОСОБА_4 , у вчиненні нею кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
01.09.2024 між начальником ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця» та ОСОБА_4 укладено письмовий контракт з працівником №1, згідно якого ОСОБА_4 прийнято на посаду начальника вокзалу станції Яремче, з терміном дії до 28.02.2025.
Згідно з наказом начальника ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця» №13/ос від 28.02.2025, продовжено термін дії контракту із начальником вокзалу станції Яремче ОСОБА_4 по 28.02.2026.
28.02.2025 між начальником ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця» та начальником вокзалу станції Яремче ОСОБА_4 укладено додаткову письмову угоду до контракту від 01.09.2024 №1, згідно якої термін дії контракту №1 від 01.09.2024 продовжено по 28.02.2026.
Таким чином ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді начальника вокзалу станції Яремче ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця», є службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями.
Згідно ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину щодо особи, яка є службовою особою.
20.01.2026 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні нею кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, а саме у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненим повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, який відповідно до ст. 12 КК України відноситься до категорії тяжких злочинів.
Щодо обґрунтованості підозри слідча суддя зазначає, що оскільки чинне законодавство не розкриває це поняття, враховуючи ст. ст. 8, 9 КПК України, слід керуватися позиціями Європейського суду з прав людини. З точки зору практики ЄСПЛ обґрунтованість підозри - це певний стандарт доказування, який означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення. При чому факти, які викликали підозру, не обов'язково мають бути одного рівня з тими, які необхідні для того, щоб не лише обґрунтувати засудження, а й пред'явити обвинувачення, що є наступною стадією в процесі розслідування кримінальної справи.
При цьому, слідча суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї заходів забезпечення кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання з додатками, слідча суддя дійшла висновку, що підозра щодо вчинення ОСОБА_4 вказаного кримінального правопорушення обґрунтована. Причетність ОСОБА_4 до вчинення інкримінованого правопорушення достатньою мірою, для даної стадії кримінального провадження, доводиться доказами, які долучені слідчим до матеріалів клопотання та доведена прокурором при розгляді даного клопотання.
При вирішенні питання про відсторонення підозрюваної від посади, слідча суддя приймає до уваги, що органом досудового розслідування доведено, що подальше перебування підозрюваної на посаді може негативно вплинути на проведення досудового розслідування.
Зокрема, суд враховує ту обставину, що підозрюваній ОСОБА_4 відомі особи, які підозрюються у вчиненні даного кримінального правопорушення, які зокрема є працівниками станції Яремче ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця», а саме ОСОБА_10 і ОСОБА_9 та перебувають у службовій залежності від підозрюваної, а колишні працівники ОСОБА_8 , ОСОБА_11 проживають в м. Яремче та мають можливість спілкуватись між собою, у зв'язку з чим підозрювана може здійснювати вплив на вказаних осіб, переконуючи їх давати неправдиві показання, з метою уникнення кримінальної відповідальності, оскільки досудове розслідування даного кримінального провадження ще триває.
В судовому засіданні прокурором доведено, що перебування ОСОБА_4 , саме на посаді начальника вокзалу станції Яремче ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця», сприяло вчиненню нею інкримінованого їй кримінального правопорушення, а саме заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненим повторно, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.
Крім того, прокурором доведено, що перебуваючи на посаді начальника вокзалу станції Яремче ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця» підозрювана незаконними засобами може впливати на інших підозрюваних ( ОСОБА_10 , ОСОБА_9 ), які в даний час продовжують працювати на посаді чергових вокзалу станції Яремче, оскільки ОСОБА_4 є для них безпосереднім керівником.
Крім цього, на переконання слідчої судді можливі негативні наслідки у випадку відсторонення підозрюваної від посади, в свою чергу, не перевищуватимуть необхідність та можливість досягнення завдань в даному кримінальному провадженні.
Частиною 5 статті 65 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Враховуючи, що ОСОБА_4 є службовою особою та наявні правові підстави для відсторонення останньої від посади, а саме підозра у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, з метою запобігання протиправної поведінки підозрюваної, слідча суддя дійшла висновку, що на даній стадії кримінального провадження клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню частково, оскільки термін дії контракту №1 від 01.09.2024 продовжено тільки до 28.02.2026.
На підставі наведеного, керуючись ст. 154, 155, 156, 157, 309, 395 КПК України, слідча суддя, -
Клопотання задоволити частково.
Відсторонити підозрювану ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від займаної посади начальника вокзалу станції Яремче ВП «Вокзал станції Івано-Франківськ» філії «Вокзальна компанія» АТ «Українська залізниця», на строк дії контракту № 1 від 01.09.2024, тобто до 28 лютого 2026 року включно.
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого СВ відділення поліції №1 (м. Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, майора поліції ОСОБА_6 .
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду Івано-Франківської області протягом 5 днів з дня оголошення ухвали, а підозрюваною - протягом 5 днів з дня вручення їй копії ухвали.
Повний текст ухвали оголошено о 10:20 год 23.01.2026.
Слідча суддя: ОСОБА_12