Ухвала від 13.01.2026 по справі 922/3117/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

УХВАЛА

"13" січня 2026 р. м. ХарківСправа № 922/3117/25

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Кононова О.В.

при секретарі судового засідання Зубко Ю.В.

розглянувши заяву Головного управління ДПС у Полтавській області (вх. № 25500 від 03.11.2025) до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіа Агро-Тех" по справі № 922/3117/25

за заявоюТовариства з обмеженою відповідальністю "Лізена Бм"

про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіа Агро-Тех"

За участю:

розпорядника майна - Гриценко І.І.

представника ГУ ДПС у Полтавській області - Гайдара І.В.

представника ТОВ "Авіа Тех Трейд" - Харченко О.В.

представника АТ "Банк інвестицій та заощаджень" - Єфремова І.В.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Лізена БМ" звернулось до Господарського суду Харківської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Авіа Агро-Тех". В обґрунтування заяви кредитор зазначає, що у боржника ТОВ "Авіа Агро-Тех" наявна безспірна заборгованість перед кредитором у розмірі 2 199 160,00 грн, яка виникла на підставі Договору поставки №2023103-2 від 03.01.2022.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 30.09.2025 серед іншого відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіа Агро-Тех", код ЄДРПОУ 43324292.

Визнано розмір вимог ініціюючого кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "Лізена БМ" (РНОКПП 43787611) в сумі 2 301 440,00 грн. (з яких 2 199 160,00 грн. сума заборгованості, 30 280,00 грн судовий збір за звернення із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство у даній справі та 72 000,00 грн. витрат пов'язаних із розглядом цієї справи (авансовий платіж згідно ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства).

Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника.

Призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Гриценка Ігора Івановича (свідоцтво № 1216 від 04.07.2013).

Встановлено строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів до 30.11.2025.

Призначено проведення попереднього засідання суду.

01.10.2025 здійснено офіційне оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади України про відкриття справи про банкрутство боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіа Агро - Тех", м. Харків, код ЄДРПОУ 43324292 із зазначенням повного найменування боржника, його поштової адреси, банківських реквізитів, найменування та адреси господарського суду, номера справи, відомостей про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника (номер публікації 77300).

На адресу господарського суду після офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про визнання банкрутом надійшла заява Головного управління ДПС у Полтавській області (вх. № 25500 від 03.11.2025) з грошовими вимогами до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіа Агро-Тех" на загальну суму 26 174 041,93 грн.

Ухвалою від 04.11.2025 суд залишив без руху заяву Головного управління ДПС у Полтавській області (вх. №25500 від 03.11.2025) з грошовими вимогами до боржника, повідомив Головне управління ДПС у Полтавській області про недоліки заяви з грошовими вимогами до боржника (вх. №25500 від 03.11.2025).

Надав заявнику - Головному управлінню ДПС у Полтавській області у п'ятиденний строк з дня вручення ухвали на усунення недоліків шляхом надання суду доказів сплати судового збору у розмірі 6 056,00 грн.

11.11.2025 до суду від Головного управління ДПС у Полтавській області через систему Електронний суд надійшли докази сплати судового збору у розмірі 6 056,00 грн.

Ухвалою від 12.11.2025 суд прийняв заяву Головного управління ДПС у Полтавській області (вх.№ 25500 від "03" листопада 2025 р.) з грошовими вимогами до боржника до розгляду в попередньому засіданні господарського суду. Зобов'язав розпорядника майна разом з боржником розглянути заяву кредитора та письмово повідомити про результати розгляду заявника та суд до дати проведення попереднього засідання.

17.11.2025 до суду через систему Електронний суд від розпорядника майна надійшло повідомлення (вх. №26644) про розгляд вимог Головного управління ДПС у Полтавській області. З наданого повідомлення вбачається, що розпорядником майна заявлені Головного управління ДПС у Полтавській області вимоги розглянуті та визнані в повному обсязі.

18.11.2025 суд відклав розгляд справи в попередньому засіданні на "13" січня 2026 року о(б) 15:00 год. , ухвалу про що було занесено до протоколу судового засідання.

Представник ГУ ДПС у Полтавській області в судовому засіданні наполягав на задоволенні заяви з кредиторськими вимогами до боржника, просив суд їх визнати в повному обсязі у розмірі 26 174 041,93 грн.

В судовому засіданні розпорядник майна зазначив, що він розглянув зазначені вимоги та визнав в повному обсязі.

Інші присутні в судовому засіданні представники кредиторів не висловили заперечень стосовно заявлених вимог кредитора.

Розглянувши матеріали справи та заяву Головного управління ДПС у Полтавській області із грошовими вимогами до боржника, заслухавши пояснення учасників процесу, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Виходячи з аналізу положень статті 14 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає заяви з вимогами кредиторів не інакше як за зверненням особи та в межах заявлених нею вимог.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що кредитором є юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.

Згідно з положеннями частини 1 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування мають право подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують (абз. 6 ч. 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства).

Відповідно до частини 5 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства, розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.

Частиною 6 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду.

За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.

Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.

З матеріалів справи вбачається, що боржник Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіа Агро - Тех" перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Полтавській області (далі - ГУ ДПС у Полтавській області, кредитор, заявник або контролюючий орган), за неосновним місцем обліку, місцезнаходженням якого, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР), є адреса: 61037, Харківська обл., м. Харків, вул. Тарасенка Георгія, буд. 126.

Боржник перебуває на обліку як платник податків за основним місцем обліку в ТУ ДПС у Харківській області, що підтверджується Витягом з ЄДР.

Згідно п. 1 р. II Порядку ведення органами ДФС України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 травня 2016 за № 751/28881 (далі - Наказ № 422) з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками.

Відповідно до п.1 розділу II Наказу №422, ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

З 05.04.2021 набрав чинності Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 №5, далі - Наказ №5, який містить аналогічні норми тим, що визначені Наказом № 422 .

Зокрема, підпунктом 1 пункту 1 розділу 11 Наказу № 5 зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно- територіальних одиниць.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.

Як визначено п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що контролюючим органом проведено камеральну перевірку ТОВ "Авіа Агро - Тех", результати якої оформлено актом № 205/16-31-04-06-11/43324292 від 08.01.2025, який надісланий платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий уповноваженою особою боржника 17.01.2025 року.

На підставі проведеної перевірки винесене податкове повідомлення-рішення від 07.02.2025 форми "Н" № 1285/0406, яким до ТОВ "Авіа Агро - Тех" збільшено суму грошового зобов'язання у розмірі 3483,60 грн за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

Дане податкове повідомлення-рішення надіслане платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та повернуті з відміткою відділення поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання". В адміністративному або судовому порядку дане податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось.

Контролюючим органом проведено камеральну перевірку ТОВ "Авіа Агро - Тех" результати якої оформлено актом № 5513/16-31-04-06-11/43324292 від 25.04.2025, який надісланий платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий уповноваженою особою Відповідача 09.05.2025 року.

На підставі проведеної перевірки винесене податкове повідомлення-рішення від 30.05.2025 форми "Н" № 7361/0406 яким до ТОВ "Авіа Агро - Тех" збільшено суму грошового зобов'язання у розмірі 2150,98 грн. за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

Дане податкове повідомлення-рішення надіслане платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий уповноваженою особою боржника 20.06.2025. В адміністративному або судовому порядку дане податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось.

Контролюючим органом проведено камеральну перевірку TOB "Авіа Агро - Тех", результати якої оформлено актом № 204/16-31-04-06-11/43324292 від 08.01.2025, який надісланий платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий уповноваженою особою боржника 17.01.2025.

На підставі проведеної перевірки винесене податкове повідомлення-рішення від 07.02.2025 форми "Ш" № 1284/0406, яким ТОВ "Авіа Агро - Тех" застосовано штрафні санкції у розмірі 22117,33 грн за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

Дане податкове повідомлення-рішення надіслане платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та повернуті з відміткою відділення поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання". В адміністративному або судовому порядку дане податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось.

Контролюючим органом проведено камеральну перевірку ТОВ "Авіа Агро - Тех", результати якої оформлено актом № 5306/16-31-04-06-11/43324292 від 23.04.2025, який надісланий платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий уповноваженою особою Відповідача 09.05.2025.

На підставі проведеної перевірки винесене податкове повідомлення-рішення від 30.05.2025 форми "Ш" № 7363/0406, яким до ТОВ "Авіа Агро - Тех" застосовано штрафні санкції у розмірі 3787,67 грн за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

Дане податкове повідомлення - рішення надіслане платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий уповноваженою особою боржника 20.06.2025. В адміністративному або судовому порядку дане податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось.

Контролюючим органом проведено камеральну перевірку ТОВ "Авіа Агро - Тех", результати якої оформлено актом № 2467/16-31-04-11/43324292 від 07.03.2024, який надісланий платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий уповноваженою особою боржника 21.03.2024.

На підставі проведеної перевірки винесене податкове повідомлення-рішення від 16.04.2024 форми "Н" № 0049980411, яким до ТОВ "Авіа Агро - Тех" застосовано штрафні санкції у розмірі 8992,03 грн за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

Дане податкове повідомлення - рішення надіслане платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий уповноваженою особою боржника 23.04.2024. В адміністративному або судовому порядку дане податкове повідомлення-рішення не оскаржувалось.

Контролюючим органом проведено камеральну перевірку ТОВ "Авіа Агро - Тех", результати якої оформлено актом № 2465/16-31-04-11-03/43324292 від 07.03.2024, який надісланий платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий уповноваженою особою боржника 21.03.2024.

На підставі проведеної перевірки винесені податкові повідомлення-рішення:

- від 22.04.2024 форми "Ш" № 0053580411, яким ТОВ "Авіа Агро - Тех" застосовано штрафні санкції у розмірі 6316,60 грн за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг);

- від 16.04.2024 форми "III" № 0049990411, яким ТОВ "Авіа Агро - Тех" застосовано штрафні санкції у розмірі 1199,55 грн за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг).

Дані податкові повідомлення - рішення надіслані платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримані уповноваженою особою боржника 23.04.2024. В адміністративному або судовому порядку дане податкове повідомлення-рішення не оскаржувались.

Боржником подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на додану вартість:

- за І квартал 2024 року № 9100649327 від 20.04.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 511203,00 грн (з урахуванням часткової сплати, сума яка заявляється до стягнення становить 509863,00 грн) по терміну сплати 30.04.2024;

- за 4 місяці 2024 року № 9135529397 від 20.05.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 314503,00 грн по терміну сплати 30.05.2024;

- за 5 місяців 2024 року № 9168753668 від 20.06.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 577451,00 грн по терміну сплати 01.07.2024;

- за 6 місяців 2024 року № 9202945645 від 21.07.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 746432,00 грн по терміну сплати 30.07.2024;

- за 8 місяців 2024 року № 9275294764 від 19.09.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 10400,00 гри по терміну сплати 30.09.2024;

- за 9 місяців 2024 року № 9311334015 від 20.10.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 33092,00 гри по терміну сплати 30.10.2024;

- за 10 місяців 2024 року № 9351431846 від 19.11.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 1028307,00 грн по терміну сплати 02.12.2024;

- за 11 місяців 2024 року № 9386831164 від 19.12.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 119346,00 грн по терміну сплати 30.12.2024;

- за 2024 рік № 9418581989 від 31.05.2025, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 322926,00 грн по терміну сплати 30.01.2025;

- за 1 місяць 2025 року № 9035043984 від 17.02.2025, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 145761,00 грн по терміну сплати 03.03.2025;

- за 2 місяці 2025 року № 9071497972 від 19.03.2025, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 38892,00 грн по терміну сплати 31.03.2025;

- за 3 місяць 2025 року № 9105884946 від 18.04.2025, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 1678.00 грн по терміну сплати 30.04.2025;

- за 4 місяць 2025 року № 9139323625 від 16.05.2025, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 3661740,00 грн по терміну сплати 30.05.2025;

- за 5 місяців 2025 року № 9167653607 від 12.06.2025, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 24095,00 грн по терміну сплати 30.06.2025;

- за 6 місяців 2025 року № 9210521965 від 16.07.2025, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 152834,00 грн по терміну сплати 30.07.2025;

- за 7 місяців 2025 року № 9250343537 від 19.08.2025, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 330160,00 грн по терміну сплати 01.09.2025.

Боржником подано до контролюючого органу уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених посилок:

- № 9001877536 за 01.08.2024 на суму 1612,00 грн;

- № 9001877542 за 01.06.2024 на суму 7425,00 грн;

- № 9001877546 за 01.05.2024 на суму 600,00 грн;

- № 9029969631 за 01.11.2024 на суму 2,00 грн;

- № 9029969725 за 01.06.2024 на суму 6944,00 грн;

- № 90335567402 за 01.08.2024 на суму 3676,00 грн;

- № 9035567402 за 01.05.2024 на суму 1838,00 грн;

- № 9069140422 за 01.01.2021 на суму 4168,00 грн.

З урахуванням вимог статті 129 ПК України та Порядку № 5 в ІКП ТОВ "Авіа Агро - Тех" з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) нараховано пеню у загальному розмірі 527 945,03 грн. на борг по:

- податковій декларації від 20.02.2024 № 9034572454 за період з 31.05.2024 по 18.06.2024, сума нарахованої пені 34,70 грн;

- податковій декларації від 20.02.2024 № 9034572454 за період з 31.05.2024 по 25.06.2024, сума нарахованої пені 92,84 грн;

- податковій декларації від 20.02.2024 № 9034572454 за період з 31.05.2024 по 26.06.2024, сума нарахованої пені 48,91 грн;

- податковій декларації від 20.02.2024 № 9034572454 за період з 31.05.2024 по 28.06.2024, сума нарахованої пені 0,45 грн;

- податковій декларації від 20.02.2024 № 9034572454 за період з 31.05.2024 по 04.07.2024, сума нарахованої пені 63,11 грн;

- податковій декларації від 20.02.2024 № 9034572454 за період з 31.05.2024 по 05.07.2024, сума нарахованої пені 64,89 грн;

- податковій декларації від 20.02.2024 № 9034572454 за період з 31.05.2024 по 16.07.2024, сума нарахованої пені 84,43 грн;

- податковій декларації від 20.02.2024 № 9034572454 за період з 31.05.2024 по 18.07.2024, сума нарахованої пені 169,55 грн;

- податковій декларації від 20.02.2024 № 9034572454 за період з 31.05.2024 по 03.08.2024, сума нарахованої пені 116,39 грн;

- податковій декларації від 20.02.2024 № 9034572454 за період з 31.05.2024 по 08.08.2024, сума нарахованої пені 1285,02 грн;

- податковій декларації від 20.03.2024 № 9065125096 за період з 01.07.2024 по 08.08.2024, сума нарахованої пені 669,11 грн;

- податковій декларації від 20.03.2024 № 9065125096 за період з 01.07.2024 по 02.09.2024, сума нарахованої пені 136,39 грн;

- податковій декларації від 20.03.2024 № 9065125096 за період з 01.07.2024 по 23.09.2024, сума нарахованої пені 388,61 грн;

- податковій декларації від 20.03.2024 № 9065125096 за період з 01.07.2024 по 23.10.2024, сума нарахованої пені 292,13 грн;

- податковій декларації від 20.03.2024 № 9065125096 за період з 01.07.2024 по 19.11.2024, сума нарахованої пені 12,94 грн;

- податковій декларації від 20.03.2024 № 9065125096 за період з 01.07.2024 по 25.11.2024, сума нарахованої пені 0,97 грн;

- податковій декларації від 20.03.2024 N? 9065125096 за період з 01.07.2024 по 27.12.2024, сума нарахованої пені 305,99 грн;

- податковій декларації від 20.03.2024 № 9065125096 за період з 01.07.2024 по 02.01.2025, сума нарахованої пені 2719,60 грн;

- податковій декларації від 20.03.2024 № 9065125096 за період з 01.07.2024 по 22.01.2025, сума нарахованої пені 2694,65 грн;

- податковій декларації від 20.04.2024 № 9100649327 за період з 30.07.2024 по 30.01.2025, сума нарахованої пені 89,25 грн;

- податковій декларації від 20.04.2024 № 9100649327 за період з 30.07.2024 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 86082.59 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 16.04.2024 № 0049980411 за період з 08.05.2024 по 30.09.2025, сума нарахована пені 2109,30 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 16.04.2024 № 0049980411 за період з 08.05.2024 по 30.09.2025, сума нарахована пені 36,08 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 16.04.2024 № 0049980411 за період з 22.05.2024 по 30.09.2025, сума нарахована пені 278.77 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 22.04.2024 № 0053580411 за період з 22.05.2024 по 30.09.2025, сума нарахована пені 1467,90 грн;

- податковій декларації від 20.05.2024 № 9135529397 за період з 29.08.2024 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 49747,78 грн;

- податковій декларації від 20.06.2024 № 9135529397 за період з 30.09.2024 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 84777,25 грн;

- податковій декларації від 21.07.2024 № 9202945645 за період з 29.10.2024 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 101897,19 грн;

- податковій декларації від 19.09.2024 № 9275294764 за період з 30.12.2024 по 30.09.2025. сума нарахованої пені 1188,29 грн;

- податковій декларації від 20.10.2024 № 9311334015 за період з 29.01.2025 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 3409,38 грн;

- податковій декларації від 19.11.2024 № 9351431846 за період з 03.03.2025 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 92463,11 грн;

- податковій декларації від 19.12.2024 № 9386831164 за період з 31.03.2025 по 30.09.2025. сума нарахованої пені 9325,34 грн;

- податковій декларації від 13.01.2025 № 9001877536 за період з 14.04.2025 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 116,37 грн;

- податковій декларації від 13.01.2025 № 9001877542 за період з 14.04.2025 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 536,02 грн;

- податковій декларації від 13.01.2025 № 9001877546 за період з 01.05.2025 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 43,32 грн;

- податковій декларації від 19.01.2025 № 9418581989 за період з 01.05.2025 по 30.09.2025. сума нарахованої пені 20981,34 грн;

- податковій декларації від 13.02.2025 № 9029969631 за період з 15.05.2025 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 0,12 грн;

- податковій декларації від 13.02.2025 № 9029969725 за період з 15.05.2025 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 409,89 грн;

- податковій декларації від 13.02.2025 № 9029971750 за період з 15.05.2025 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 216,98 грн;

- податковій декларації від 17.02.2025 № 9035043984 за період з 20.05.2025 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 104,59 грн;

- податковій декларації від 18.02.2025 № 9035567402 за період з 02.06.2025 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 7489,72 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 07.02.2025 № 1285/0406 за період з 14.03.2025 по 30.09.2025. сума нарахована пені 247,54 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 07.02.2025 № 1285/0406 за період з 14.03.2025 по 30.09.2025. сума нарахована пені 101,01 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 07.02.2025 № 1285/0406 за період з 14.03.2025 по 30.09.2025, сума нарахована пені 8,26 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 07.02.2025 № 1284/0406 за період з 14.03.2025 по 30.09.2025, сума нарахована пені 2265,42 грн;

- податковій декларації від 17.03.2025 № 9069140422 за період з 16.06.2025 по 30.09.2025 сума нарахованої пені 189,39 грн;

- податковій декларації від 19.03.2025 № 9071497972 за період з 30.06.2025 по 30.09.2025 сума нарахованої пені 1535,97 грн;

- податковій декларації від 18.04.2025 № 9105884946 за період з 30.07.2025 по 30.09.2025 сума нарахованої пені 44,89 грн;

- податковій декларації від 16.05.2025 № 9139323625 за період з 29.08.2025 по 30.09.2025 сума нарахованої пені 51314,52 грн;

- податковій декларації від 12.06.2025 № 9167653607 за період з 29.09.2025 по 30.09.2025 сума нарахованої пені 20,46 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 30.05.2025 № 7361/0406 за період з 05.07.2025 по 30.09.2025, сума нарахована пені 71,43 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 30.05.2025 № 7361/0406 за період з 05.07.2025 по 30.09.2025, сума нарахована пені 25,03 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 30.05.2025 № 7361/0406 за період з 05.07.2025 по 30.09.2025, сума нарахована пені 169,85 грн.

Також контролюючим органом проведено камеральну перевірку ТОВ "Авіа Агро - Тех", результати якої оформлено актом № 1155/16-31-04-06-11/43324292 від 24.01.2025, який надісланий платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отримано уповноваженою особою Відповідача 29.01.2025.

На підставі проведеної перевірки винесені податкові повідомлення-рішення:

- від 19.02.2025 форми "Ш" № 1911/0406, яким до "Авіа Агро - Тех" застосовано штрафні санкції у розмірі 19769,00 грн за платежем податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платники;

- від 19.02.2025 форми "Ш" № 1910/0406, яким до "Авіа Агро - Тех" застосовано штрафні санкції у розмірі 10473,46 грн за платежем податок на прибуток підприємств, який сплачують інші платники.

Дані податкові повідомлення-рішення надіслані платнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення та повернуті з відміткою відділення поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання". В адміністративному або судовому порядку дане податкове повідомлення-рішення не оскаржувались.

Боржником подано до контролюючого органу податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, який сплачують інші платники:

- за 1 квартал 2023 року № 9385586729 від 26.03.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 1649340,00 грн (з урахуванням часткової сплати, сума яка заявляється до стягнення становить 1316470,37 грн);

- за 1 квартал 2023 року № 9385586729 від 26.03.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 49480,00 грн;

- за 2023 рік № 938562021 1 від 27.03.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 3775,00 грн;

- за 2023 рік № 9385620211 від 27.03.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 125820,00 грн;

- за півріччя 2023 року № 9385625917 від 28.03.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 118735,00 грн;

- за півріччя 2023 року № 9385625917 від 28.03.2024, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 3562,00 грн;

- за 2024 рік № 9427417351 від 02.03.2025, якою визначена сума податкового зобов'язання в розмірі 999580,00 грн.

3 урахування вимог статті 129 ПК України та Порядку № 5 в ІКП ТОВ "Авіа Агро - Тех" з податку на прибуток підприємств, який сплачують інші платники нараховано пеню у загальному розмірі 349425,73 грн на борг по:

- податковій декларації від 26.03.2024 № 9385586729 за період з 25.06.2024 по 03.08.2024, сума нарахованої пені 71,04 грн;

- податковій декларації від 26.03.2024 № 9385586729 за період з 25.06.2024 по 02.08.2024, сума нарахованої пені 149.18 грн;

- податковій декларації від 26.03.2024 № 9385586729 за період з 25.06.2024 по 17.12.2024, сума нарахованої пені 151,39 грн;

- податковій декларації від 26.03.2024 № 9385586729 за період з 25.06.2024 по 22.01.2025, сума нарахованої пені 5032,22 грн;

- податковій декларації від 26.03.2024 № 9385586729 за період з 25.06.2024 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 238631,91 грн;

- податковій декларації від 26.03.2024 № 9385586729 за період з 25.06.2024 по 30.09.2025. сума нарахованої пені 8969,06 грн;

- податковій декларації від 27.03.2024 № 9385620211 за період з 26.06.2024 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 682,94 грн;

- податковій декларації від 27.03.2024 № 9385620211 за період з 26.06.2024 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 22762,25 грн;

- податковій декларації від 28.03.2024 № 9385625917 за період з 27.06.2024 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 21438.32 грн;

- податковій декларації від 27.03.2024 № 385625917 за період з 26.06.2024 по 30.09.2025, сума нарахованої пені 643.14 грн;

- податковій декларації від 02.03.2025 № 9427417351 за період з 10.06.2024 по 30.09.2025. сума нарахованої пені 47966,15 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 19.02.2025 № 1910/0406 за період з 25.03.2025 по 30.09.2025, сума нарахована пені 1014,06 грн;

- податкове повідомлення - рішення від 19.02.2025 № 1911/0406 за період з 25.03.2025 по 30.09.2025, сума нарахована пені 1914,07 гривень.

Пунктом 36.1 статті 36 ПК України визначено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з митної справи, а згідно п.36.3 ст.36 ПК України податковий обов'язок с першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника, крім випадків, передбачених законом.

Пунктом 46.1 статті 46 ПК України визначено, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно пункту 57,1 статті 57 ПІК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Крім того, згідно пункту 56.11 статті 56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно пункту 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 робочих днів. що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно ст. 63 ПК України облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Щодо виникнення податкового боргу по пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства у розмірі 14 551 157,58 грн., то судом встановлено, що контролюючим органом проведено документальну позапланову перевірку ТОВ "Авіа Агро - Тех" з питань дотримання вимог валютного законодавства за контрактами. за результатами якої складено акт від 03.03.2025 № 2822/16-31-07-06-02/43324292.

На підставі висновку акту перевірки ГУ ДПС у Полтавській області винесено податкове повідомлення-рішення № 00034190706 від 21.03.2025, яким застосовано пеню у розмірі 14 551 157,58 гривень.

Вищезазначене податкове повідомлення-рішення направлене за місцезнаходженням платника рекомендованим листом з повідомленням про вручення т повернуто з відміткою поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання". Вказане податкове повідомлення-рішення у адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалось.

Підпунктом 1 пункту 1 розділу Порядку ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 12.01.2021 № 5, далі - Порядку № 5 зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених, повернутих та відшкодованих сум платежів територіальними органами ДПС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які мають сплачуватися такими платниками на рахунки, відкриті в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та фондами загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування за відповідним видом платежу та відповідною адміністративно-територіальною одиницею.

При нарахуванні контролюючим органом за результатами перевірки податкового зобов'язання та/або іншого зобов'язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, у разі виявлення його заниження - на суму такого заниження, нарахування пені розпочинається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків цього зобов'язання за відповідний податковий (звітний) період, щодо якого виявлено заниження, та за весь період заниження (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).

Відповідно до пп. 14.1.162 п.14.1 ст. 14 НК України (далі - ПК України) пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов'язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та порядку, передбачених цим Кодексом або інтим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Формування первинних показників за результатами контрольно-перевірочної роботи в підсистемі, що забезпечує відображення сум нарахування (зменшення) грошового зобов'язання, здійснюється на підставі податкових повідомлень-рішень, форми яких затверджені відповідним нормативно-правовим актом.

Податкове повідомлення-рішення формується на підставі інформації про виявлені заниження податкових зобов'язань в розрізі податкових (звітних) періодів/податкових декларацій (розрахунків), за кожним окремим податком, збором разом зі штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).

Після рознесення до підсистеми інформації щодо сум грошового зобов'язання платника, за результатами перевірки, до інтегрованої картки платника автоматично проводиться розрахунок пені, передбаченої ст. 129 ПК України.

Згідно п. 129.1 ст. 129 ПК України, нарахування пені розпочинається:

- пп. 129.1.1 - при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження):

- пп. 129.1.2 - при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом у випадках, не пов'язаних з проведенням податкових перевірок, - починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження);

- пп. 129.1.3 - при нарахуванні суми податкового зобов'язання, визначеного платником податків або податковим агентом. у тому числі у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до статті 50 цього Кодексу, - після спливу 90 календарних днів (270 календарних днів у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно ло пп. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 цього Кодексу), наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

Крім того, відповідно до п. 1 ч. 5 розділу б Порядку № 5, облік податкового боргу, заборгованості зі сплати єдиного внеску (заборгованості зі сплати платежів до бюджетів) боржників, що перебувають у процедурах банкрутства, а також погашення таких сум здійснюються з урахуванням особливостей, визначених законодавством з питань банкрутства.

Відповідно до п. 2 ч. 5 розділу 6 Порядку № 5, після надходження до територіального органу ДПС рішення суду в межах провадження у справі про банкрутство або отримання інформації про офіційне оприлюднення відомостей про справу про банкрутство відповідно до закону (про затвердження плану санації боржника до відкриття провадження у справі про банкрутство та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, про відкриття провадження у справі про банкрутство і введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, про закриття провадження у справі про банкрутство, про введення процедури санації, про затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі про банкрутство, про визнання мирової угоди недійсною та/або поновлення провадження у справі про банкрутство, про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури тощо) дані судового рішення реєструються підрозділом судового оскарження в інформаційній системі, яка забезпечує відображення результатів судового оскарження, датою отримання від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції територіального органу ДПС, або відповідальної особи, визначеної керівником (заступника керівника або уповноваженої особи) територіального органу ДІС або особою, що виконує його обов'язки, для виконання таких функцій (датою отримання інформації про офіційне оприлюднення) із занесенням лати відповідного рішення суду.

Згідно з п. 3 ч. 5 розділу 6 Порядку № 5, станом на дату постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі про банкрутство і введення мораторію на задоволення вимог кредиторів в ІКП банкрута здійснюється остаточний розрахунок податкового боргу (сум заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, на які поширюється дія мораторію) та відображаються облікові показники (операції), що фіксують (виділяють) суми боргу (заборгованості).

Остаточний розрахунок боргу (заборгованості) станом на день постановлення ухвали складається із:

- суми несплачених податкових зобов'язань (основного платежу);

- суми несплачених штрафних (фінансових) санкцій (штрафів); суми несплаченої пені;

- суми несплачених процентів за користування розстроченням (відстроченням); пені, нарахованої на несплачені станом на день постановлення ухвали грошові (податкові) зобов'язання.

Відповідно до п. 4 ч. 5 розділу 6 Порядку № 5, податковий борг (суми заборгованості з платежів. контроль за справлянням яких покладено на податкові органи, на які поширюється дія мораторію), що обліковувався в територіальному органі ДПС на дату ухвали суду про відкриття провадження у справі про банкрутство і введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, фіксується та погашається виключно після зазначення в платіжному дорученні спрямування коштів на таке погашення.

Грошові зобов'язання платника податків, строк виконання яких настав протягом дії процедури банкрутства (після лати реєстрації в податковому органі ухвали суду про відкриття провадження у справі про банкрутство і введення мораторію на задоволення вимог кредиторів), погашаються у порядку черговості, передбаченому пунктом 87.9 статті 87 розділу ІІ Кодексу.

Як визначає пл. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Згідно з приписами пп. 16.1.3, п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний, у тому числі, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пл. 95.1 - 95.3 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коптів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

З урахуванням наведеного, судом встановлено, що станом на момент звернення до суду із заявою за ТОВ "Авіа Агро - Тех" обліковується заборгованість у загальному розмірі 26 167 985,93 грн., зокрема:

- з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 8 619 737,79 грн (з яких основний платіж - 8 043 745,00 грн, штрафні санкції - 48 047,76 грн, пеня - 527 945,03 грн);

- з податку на прибуток підприємств, який сплачують інші платники на суму 2 997 090,56 грн (з яких основний платіж - 2 617 422,37 грн, штрафна санкція - 30 242,46 грн, пеня - 349425,73 грн);

- по пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, за невиконання зобов'язань та штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства на суму 14 551 157,58 грн (пеня).

Кредитор зазначає, що станом на дату звернення до суду із відповідною заявою заборгованість боржником не погашена.

Зважаючи на вищезазначене, суд визнає грошові вимоги Головного управління ДПС у Полтавській області до ТОВ "Авіа Агро - Тех" в загальному розмірі 26 167 985,93 грн.

З урахуванням того, що офіційне повідомлення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 01.10.2025 (номер публікації 77300), а заява Головного управління ДПС у Полтавській області надійшла до суду 03.11.2025 (направлено 30.10.2025 поштовим відправленням), тобто в межах визначеного законом 30-денного строку, то зазначені вимоги є конкурсними з правом вирішального голосу на зборах кредиторів.

За подання заяви з грошовими вимогами заявником також був сплачений судовий збір у розмірі 6 056,00 грн. який також визнається судом та підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів.

Отже, зважаючи на наявність доказів, якими підтверджуються вимоги Головного управління ДПС у Полтавській області у розмірі 26 174 041,93 грн. суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення заяви Головного управління ДПС у Полтавській області (вх. 25500 від 03.11.2025) про визнання грошових вимог до боржника.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 45, 47 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 14, 73, 74, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Задовольнити заяву Головного управління ДПС у Полтавській області (вх. № 25500 від 03.11.2025) з грошовими вимогами до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Авіа Агро-Тех" по справі № 922/3117/25.

Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Полтавській області до боржника на загальну суму 26 174 041,93 грн., з яких :

- 10 661 167,37 грн. основного боргу (3-тя черга задоволення вимог кредиторів);

- 15 506 818,56 грн. (6-та черга задоволення вимог кредиторів);

- 6 056,00 грн. (1-га черга задоволення вимог кредиторів).

Зобов'язати розпорядника майна включити визнані судом вимоги до реєстру вимог кредиторів у визначеній Кодексом України з процедур банкрутства черговості.

Ухвалу направити боржнику, розпоряднику майна, кредитору Головному управлінню ДПС у Полтавській області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання.

Ухвала підписана 22.01.2026 (враховуючи тривалі повітряні тривоги, постійні обстріли міста Харкова та періодичну відсутність електропостачання в регіоні).

Суддя Кононова О.В.