61022, м. Харків, пр. Науки, 5
23.01.2026 Справа № 905/1160/25
Господарський суд Донецької області у складі судді Харакоза К.С.,
у справі за позовом Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України» в особі філії - Донецького обласного управління Акціонерного товариства "Ощадбанк», м. Краматорськ, Донецька область,
до відповідача-1 Приватного підприємства "Восход", АДРЕСА_1,
до відповідача-2 ОСОБА_1 , АДРЕСА_1,
до відповідача-3 ОСОБА_2 , АДРЕСА_1,
про солідарне стягнення 433 250,55 грн, звернення стягнення на майно, що є предметом застави,
Акціонерне товариство "Державний ощадний банк України» в особі філії - Донецького обласного управління Акціонерного товариства "Ощадбанк» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовною заявою до відповідача-1 Приватного підприємства "Восход", до відповідача-2 ОСОБА_1 , до відповідача-3 ОСОБА_2 , про солідарне стягнення 433 250,55 грн, звернення стягнення на майно, що є предметом застави.
Ухвалою від 17.11.2025 суд відкрив провадження у справі №905/1160/25 за правилами загального позовного провадження, встановив відповідачам строк на подання відзивів на позовну заяву у 15 днів з моменту отримання ухвали, призначив підготовче засідання на 09.12.2025 (суддя Сковородіна О.М.).
Ухвалою від 09.12.2025 суд відклав підготовче засідання на 29.12.2025 року.
Згідно з розпорядженням від 22.12.2025 №02-01/93 "Щодо повторного автоматичного розподілу справи" призначено повторний автоматизований розподіл справи №905/1160/25 у зв'язку з призначенням судді Сковородіної О.М. на посаду судді Північного апеляційного господарського суду.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу справи між суддями від 22.12.2025 справу № 905/1160/25 розподілено для розгляду судді Харакозу К.С.
Ухвалою від 25.12.2025 суд прийняв до провадження справу №905/1160/25 на стадії підготовчого провадження, розгляд справи №905/1160/25 почати спочатку; призначив підготовче засідання на 09.01.2026 року.
Ухвалою від 09.01.2026 суд відклав розгляд справи на 26.01.2026 року о 12:45 год.
22.01.2026 через систему "Електронний суд" від представника позивача надійшла заява про участь у судовому засіданні 26.01.2026 року о 12:45 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів.
Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Задовольняючи заяву, суд вважає за необхідне роз'яснити, що відповідно до ч. 5 ст.197 Господарського процесуального кодексу України, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Керуючись ст.197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
Заяву представника позивача про участь у судовому засіданні, призначеному на 26.01.2026 року о 12:45 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із використанням власних технічних засобів задовольнити.
Відеоконференцію буде проведено з використанням системи відеоконференцзв'язку.
У судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів братиме участь представник позивача - Снайко Галина Олегівна (e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя К.С. Харакоз