Ухвала від 21.01.2026 по справі 712/370/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 712/370/18

Провадження № 1-кп/712/32 /26

21 січня 2026 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

судді ОСОБА_2

судді ОСОБА_3

секретар ОСОБА_4

за участю:

прокурора ОСОБА_5 , ОСОБА_6

захисника ОСОБА_7

обвинуваченого ОСОБА_8

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси об'єднане кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Сміла, українця, громадянина України, з вищою освітою, працюючого на посаді начальника Департаменту житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації, одруженого, неповнолітніх дітей на утриманні не маючий, постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, інвалідом, учасником бойових дій не являється, зареєстрований та фактично проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 , раніше несудимий,-

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1, 2 ст. 366 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Органами досудового розслідування ОСОБА_8 обвинувачується у тому що згідно з розпорядженням голови Черкаської обласної державної адміністрації ОСОБА_9 від 11.06.2015 за № 91-к «Про призначення ОСОБА_8 » призначений па посаду начальника управління житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації із присвоєнням ОСОБА_8 восьмого рангу державного службовця.

Відповідно до ст. 6 Конституції України, державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до Законів України.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закон України «Про державну службу» (в редакції від 10.12.2015), державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Відповідно до Положення про управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 19.10.2004 № 582, начальник Управління житлово-комунального господарства здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну відповідальність перед головою облдержадміністрації за виконання покладених на управління завдань, в тому числі розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису управління.

Відповідно до п. 2.1 розділу 2 посадової інструкції начальника управління житлово-комунального господарства Черкаської обласної держадміністрації, начальник Управління здійснює керівництво Управлінням, несе персональну відповідальність за організацію та результати його діяльності, згідно п. 2.1.13 розділу 2 забезпечує використання коштів у межах затвердженого головою обласної державної адміністрації кошторису управління, згідно п. 3.5 розділу 3 вказаної інструкції, начальник управління здійснює контроль за виконанням підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, також громадянами нормативних актів з питань утримання і ремонту житлового фонду, експлуатації комунальних об'єктів, благоустрою території міст і селищ міського типу, згідно з розділом 4 начальник управління відповідно до чинного законодавства несе відповідальність за неякісне або несвоєчасне виконання завдань та посадових обов'язків, бездіяльність або невикористання наданих йому прав.

З урахування наведеного, ОСОБА_8 є службовою особою, яка наділена спеціальними повноваженнями, передбаченими законом, а також постійно обіймає посаду в державному, органі, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій.

Так, ОСОБА_8 , перебуваючи на посаді начальника Управління житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Управління), будучи службовою особою, та, відповідно до розпорядження № 441 Черкаської обласної державної адміністрації від 08.09.2015, розпорядником бюджетних коштів, 07.12.2015 уклав від імені Управління із Державним підприємством «Черкаське будівельно-монтажне управління» (далі ДП «ЧБМУ») договір будівельного підряду № 162 на проведення реконструкції напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області на загальну суму 4 251 020,4 грн. (додаткова угода від 07.12.2015 - ціна договору 1468920,0 грн., додаткова угода від 29.12.2015 - ціна договору 4143620,40 грн.) з терміном виконання - до 31.12.2015 (додаткова угода від 07.12.2015 - договір діє по 2016 рік).

Згідно вказаного договору, Виконавець - ДП «ЧБМУ» зобов'язується виконати, а замовник - Управління зобов'язується прийняти й оплатити Виконавцю роботи по об'єкту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вул. Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області (коригування)». Крім того, згідно пункту 4.4 вищевказаного договору Замовник здійснює оплату фактично виконаних робіт, що не були оплачені шляхом внесення Замовником попередньої оплати, після прийняття у встановленому законодавством порядку таких робіт, або поетапно проміжними платежами в міру виконання таких робіт, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця, та в такому випадку розрахунки за виконання роботи проводяться на підставі документів про обсяги виконаних робіт та їх вартість. Замовник здійснює оплату робіт, виконаних Виконавцем, після підписання актів виконаних робіт КБ-2в і довідок КБ-3. Кінцеві розрахунки з Виконавцем за виконані роботи Замовник здійснює після виконання Виконавцем і приймання Замовником всіх передбачених Договором робіт, за умови здачі об'єкта в експлуатацію, з оформленням відповідного акту.

У подальшому, будучи службовою особою, умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою з директором ДП «ЧБМУ» ОСОБА_10 , маючи умисел на розтрату бюджетних коштів, розпорядником яких він був, в період часу з 28.12.2015 по 29.12.2015 у приміщенні Управління, що знаходиться за адресою м. Черкаси, вул. Хрещатик, 193, володіючи інформацією про реальну якість, кількість, вартість та об'єми виконаних робіт на вказаному вище об'єкті, підписав попередньо підписані ОСОБА_10 та завірені печаткою ДП «ЧБМУ» акт приймання виконаних будівельних робіт №КБ-2в б/н від 28.12.2015, акт № 1 вартості устаткування, що придбаваєгься виконавцем робіт від 28.12.2015 (додатково до Акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015) та акт приймання виконаних будівельних робіт №КБ-2в б/н від 29.12.2015, які не відповідали дійсності та в яких ним же були засвідчені завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт, кількості матеріалів, використаних на виконання робіт по реконструкції напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області, оскільки на момент підписання вказаних актів фактично роботи взагалі не були розпочаті та об'єкт не був зданий в експлуатацію. Крім того, 30.12.2015 на адресу Управління надійшов лист від директора ДП «ЧБМУ» ОСОБА_10 про те, що в зв'язку із тривалим погіршенням погодних умов, не можливе закінчення робіт по реконструкції напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області з послідуючою здачею об'єкта в експлуатацію, з проханням перенести виконання договору до кінця першого кварталу 2016 року.

Разом з тим, 05.04.2016 проведено огляд місця події за результатами якого встановлено, що на момент огляду на об'єкті «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області» проводились ремонтно-будівельні роботи.

На підставі вказаних актів виконаних робіт та вартості устаткування, які в подальшому були завірені відтиском печатки Управління, через ГУ Державної казначейської служби України у Черкаській області бюджетні кошти з рахунків Управління були перераховані на розрахунковий рахунок ДП «ЧБМУ», що підтверджено довідкою про рух коштів, згідно якої на рахунок ДП «ЧБМУ» у грудні 2015 року перераховано бюджетних коштів Управління на загальну суму 3 936 439, 38 грн. (три мільйони дев'ятсот тридцять шість тисяч чотириста тридцять дев'ять гривень 38 коп.).

Відповідно до п. 2.2 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 02.03.2012 № 309, розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати взяття бюджетного зобов'язання подають до відповідного органу Казначейства Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів за формою згідно з додатком 1 (далі - Реєстр) на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях і оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов'язання.

Згідно листа Головного управління Державної казначейської служби України в Черкаській області від 27.10.2017 № 07.2-12/292-5865, Управлінням проведена реєстрація бюджетних зобов'язань щодо здійснення технічного нагляду по об'єкту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вул. Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області (коригування)». Проте, бюджетні фінансові зобов'язання щодо оплати коштів за такі послуги, в порядку передбаченому п. 2.4 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 02.03.2012 № 309, в органах казначейства не реєструвалися та не перераховувалися, отже такий нагляд не здійснювався, що є порушенням п. 2 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 № 903, яким визначається, що технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта.

Вищевикладене свідчить про те, що ОСОБА_11 як начальником Управління, в порушення вимог Положення про управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням Черкаської обласної державної адміністрації від 19.10.2004 № 582, не виконано покладених на управління завдань, в тому числі щодо розпорядження коштами в межах затвердженого кошторису управління, а також в порушення вимоги п. 2.1.13 розділу 2 посадової інструкції не забезпечено неналежного використання коштів у межах затвердженого головою обласної державної адміністрації кошторису управління.

З урахуванням зазначеного, ОСОБА_11 будучи службовою особою, шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою з директором ДП «ЧБМУ» ОСОБА_10 розтратив бюджетні кошти, які перебували в його віданні та відносно яких він був розпорядником, шляхом підписання акту приймання виконаних будівельних робіт №КБ-2в б/н від 28.12.2015, акту № 1 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 28.12.2015 (додатково до Акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015) та акту приймання виконаних будівельних робіт №КБ-2в б/н від 29.12.2015, в яких, відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи № 4/385 від 31.01.2017 фактичні об'єми виконаних робіт та витрачених матеріалів щодо будівництва об'єкту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області (коригування)» на підставі договору будівельного підряду № 162 від 07.12.2015 не відповідають об'ємам та витраченим матеріалам, що включені до актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та проектно- кошторисній документації по зазначеному об'єкту. Загальна вартість невиконаних будівельних робіт та невикористаних матеріалів щодо будівництва об'єкту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вул. Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області (коригування)» на підставі договору будівельного підряду №162 від 07.12.2015, розраховується як різниця прямих витрат затвердженого локального кошторису та прямих витрат фактичних об'ємів та витрачених матеріалів і складає 3 284 809,00 грн. (три мільйони двісті вісімдесят чотири тисячі вісімсот дев'ять 00 грн.) без нарахувань (в т.ч. ПДВ), що у шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Він же, перебуваючи на посаді начальника Управління, будучи службовою особою, та, відповідно до розпорядження № 441 Черкаської обласної державної адміністрації від 08.09.2015, розпорядником бюджетних коштів, уклавши договір будівельного підряду №162 від 07.12.2015 із ДП «ЧБМУ», згідно якого Виконавець - ДП «ЧБМУ» зобов'язується викопати, а замовник - Управління зобов'язується прийняти й оплатити Виконавцю роботи по об'єкту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області (коригування)», зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, володіючи інформацією про реальну якість, кількість і вартість виконаних робіт на вказаному вище об'єкті, підписав та завірив печаткою у приміщенні Управління, що знаходиться за адресою м. Черкаси, вул. Хрещатик, 193, завідомо неправдиві офіційні документи, а саме: 28.12.2015 акт приймання виконаних будівельних робіт №КБ-2в б/н на загальну суму 14731,2 грн. та акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт №1 (додатково до акту виконаних будівельних робіт за грудень 2015) на загальну суму 3123300,0 грн., 29.12.2015 акт приймання виконаних будівельних робіт №КБ-2в б/н на загальну суму 1005589,20 грн., що попередньо були складені та підписані директором ДП «ЧБМУ» ОСОБА_10 , знаючи про те, що вказані акти не відповідали дійсності та в яких ним же були засвідчені завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт, кількості матеріалів, використаних на виконання робіт по реконструкції напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області, оскільки на момент підписання вказаних актів фактично роботи взагалі не були розпочаті та об'єкт не був зданий в експлуатацію, та в подальшому вищевказані акти видав від імені Управління директору ДП «ЧБМУ» ОСОБА_10 та ГУ Державної казначейської служби України у Черкаській області.

На підставі вказаних актів виконаних робіт та вартості устаткування, через ГУ Державної казначейської служби України у Черкаській області бюджетні кошти з рахунків Управління були перераховані на розрахунковий рахунок ДП «ЧБМУ», що підтверджено довідкою про рух коштів, згідно якої на рахунок ДП «ЧБМУ» у грудні 2015 року перераховано бюджетних коштів Управління на загальну суму 3 936 439, 38 грн. (три мільйони дев'ятсот тридцять шість тисяч чотириста тридцять дев'ять гривень 38 коп.).

З урахуванням зазначеного ОСОБА_11 , будучи службовою особою, шляхом зловживання своїм службовим становищем, видав від імені Управління директору ДП «ЧБМУ» ОСОБА_10 та ГУ Державної казначейської служби України у Черкаській області завідомо неправдиві офіційні документи, шляхом підписання та завірення печаткою Управління акту приймання виконаних будівельних робіт №КБ- 2в б/н від 28.12.2015, акту № 1 вартості устаткування, що придбавається виконавцем робіт від 28.12.2015 (додатково до Акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015) та акту приймання виконаних будівельних робіт №КБ-2в б/н від 29.12.2015, що стали підставою для перерахування бюджетних коштів з рахунків Управління на рахунки ДП «ЧБМУ», в яких, відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи № 4/385 від 31.01.2017 фактичні об'єми виконаних робіт та витрачених матеріалів щодо будівництва об'єкту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області (коригування)» на підставі договору будівельного підряду №162 від 07.12.2015 не відповідають об'ємам та витраченим матеріалам, що включені до актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та проектно-кошторисній документації по зазначеному об'єкту. Загальна вартість невиконаних будівельних робіт та невикористаних матеріалів щодо будівництва об'єкту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вул. Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області (коригування)» на підставі договору будівельного підряду №162 від 07.12.2015, розраховується як різниця прямих витрат затвердженого локального кошторису та прямих витрат фактичних об'ємів та витрачених матеріалів і складає 3 284 809,00 грн. (три мільйони двісті вісімдесят чотири тисячі вісімсот дев'ять 00 грн.) без нарахувань (в т.ч. ПДВ), що спричинило тяжкі наслідки.

Він же, будучи начальником управління житлово-комунального господарства

Черкаської обласної державної адміністрації та відповідно до ч. 2 ст. 1 Закон України «Про державну службу» (в редакції від 10.12.2015) державним службовцем є службовою особою, яка наділена спеціальними повноваженнями, передбаченими законом, а також постійно обіймає посаду в державному органі, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій.

Так, ОСОБА_8 , перебуваючи на посаді начальника Управління житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації (далі - Управління), будучи службовою особою, 24.11.2015 уклав від імені Управління із Товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕСТ- БУД 2014» (далі - ТОВ «ВЕСТ-БУД 2014») договір будівельного підряду № 163 на проведення будівельних робіт по об'єкту «Водозабірні свердловини для господарсько-питних потреб і санітарного тампонажу свердловин на Смілянському родовищі підземних вод м. Сміла - реконструкція і коригування)», на загальну суму 1 234 876,00 грн., з терміном виконання - до 31.12.2015 (додаткова угода від 29.12.2015 - договір діє по 2016 рік).

Згідно вказаного договору, Виконавець - ТОВ «ВЕСТ-БУД 2014» зобов'язується виконати, а замовник - Управління зобов'язується прийняти й оплатити Виконавцю роботи по об'єкту «Водозабірні свердловини для господарсько-питних потреб і санітарного тампонажу свердловин на Смілянському родовищі підземних вод

м. Сміла -реконструкція (коригування)» за переліком і за цінами, наведеними згідно додатків до цього Договору, а також в обсягах, передбачених Договором та відповідно до проектно-кошторисної документації з додержанням державних будівельних стандартів та технічних умов. Крім того, згідно пункту 4.4., 4.5., 4.6 вищевказаного договору Замовник здійснює оплату фактично виконаних робіт, що не були оплачені шляхом внесення Замовником попередньої оплати, після прийняття у встановленому законодавством порядку таких робіт, або поетапно проміжними платежами в міру виконання таких робіт, шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Виконавця, та в такому випадку розрахунки за виконання роботи проводяться на підставі документів про обсяги виконаних робіт та їх вартість. Замовник здійснює оплату робіт, виконаних Виконавцем, після підписання актів виконаних робіт КБ-2в і довідок КБ-3. Кінцеві розрахунки з Виконавцем за виконані роботи Замовник здійснює після виконання Виконавцем і приймання Замовником всіх передбачених Договором робіт, за умови здачі об'єкта в експлуатацію, з оформленням відповідного акту.

У подальшому, будучи службовою особою, умисно, повторно, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, за попередньою змовою з директором ТОВ «ВЕСТ-БУД 2014» ОСОБА_12 , маючи умисел на розтрату бюджетних коштів, розпорядником яких він був, в період часу з 28.12.2015 по 30.12.2015, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, володіючи інформацією про реальну якість, кількість, вартість та об'єми виконаних робіт на вказаному вище об'єкті, підписав акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 28.12.2015; акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 30.12.2015; акт №2 приймання виконаних будівельних ~ робіт за грудень 2015 року від 30.12.2015; акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 28.12.2015; акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 29.12.2015; акт №5 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 29.12.2015; акт №6 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 30.12.2015; акт №7 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 30.12.2015, які не відповідали дійсності та в яких ним же були засвідчені завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт, кількості матеріалів, використаних на виконання робіт по об'єкту «Водозабірні свердловини для господарсько-питних потреб і санітарного тампонажу свердловин на Смілянському родовищі підземних вод м. Сміла - реконструкція (коригування)», оскільки на момент підписання вказаних актів фактично роботи не були виконані та об'єкт не був зданий в експлуатацію.

На підставі вказаних актів приймання виконаних будівельних робіт, які в подальшому були завірені відтиском печатки Управління, через ГУ Державної казначейської служби України у Черкаській області, бюджетні кошти з рахунків Управління були перераховані на розрахунковий рахунок ТОВ «ВЕСТ-БУД 2014», на загальну суму 970135 грн. (дев'ятсот сімдесят тисяч сто тридцять п'ять гривень).

З урахуванням зазначеного, ОСОБА_8 , будучи службовою особою, шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою з директором ТОВ «ВЕСТ-БУД 2014» ОСОБА_12 , розтратив бюджетні кошти, які перебували в його віданні та відносно яких він був розпорядником, шляхом підписання вищевказаних актів, у яких, відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи № 6/56 від 08.02.2019 встановлено, що фактичні об'єми виконаних будівельних робіт та витрачених матеріалів по об'єкту «Водозабірні свердловини для господарсько-питних потреб і санітарного тампонажу свердловин на Смілянському родовищі підземних вод м. Сміла - реконструкція» не відповідають даним внесеним в акти приймання виконаних будівельних робіт. А саме для свердловин № 5, № 7, № 11, №12 не виконані роботи з ліквідаційного тампонажу старих свердловин, а також відсутній факт проведення робіт по влаштуванню вентиляції та вимощення на даних об'єктах дослідження.

На водозабірній свердловині № 2 відсутній факт проведення робіт, внесених до акту виконаних будівельних робіт (КБ-2в).

Загальна вартість фактично невиконаних будівельних робіт та невикористаних матеріалів по об'єкту «Водозабірні свердловини для господарсько-питних потреб і санітарного тампонажу свердловин на Смілянському родовищі підземних вод м. Сміла - реконструкція» виходячи з актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, складає 276 301 гривня (двісті сімдесят шість тисяч триста одна гривня), що у 453 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, станом на грудень 2015 року.

Він же, перебуваючи на посаді начальника Управління, будучи службовою особою, уклавши договір будівельного підряду №163 від 24.11.2015 із ТОВ «ВЕСТ-БУД 2014», згідно якого Виконавець - ТОВ «ВЕСТ-БУД 2014» зобов'язується виконати, а замовник - Управління зобов'язується прийняти й оплатити Виконавцю роботи по об'єкту «Водозабірні свердловини для господарсько-питних потреб і санітарного тампонажу свердловин на Смілянському родовищі підземних вод м. Сміла - реконструкція (коригування)», зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно,володіючи інформацією про реальну якість, кількість і вартість виконаних робіт на вказаному вище об'єкті, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, підписав та завірив печаткою завідомо неправдиві офіційні документи, а саме: акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 28.12.2015; акт №1 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 30.12.2015; акт №2 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 30.12.2015; акт №3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 28.12.2015; акт №4 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 29.12.2015; акт №5 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 29.12.2015; акт №6 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 30.12.2015; акт №7 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року від 30.12.2015, знаючи про те, що вказані акти не відповідали дійсності та в яких ним же були засвідчені завідомо неправдиві відомості щодо обсягів виконаних робіт, кількості матеріалів, використаних на виконання робіт по об'єкту «Водозабірні свердловини для господарсько-питних потреб і санітарного тампонажу свердловин на Смілянському родовищі підземних вод м. Сміла - реконструкція (коригування)», оскільки на момент підписання вказаних актів фактично роботи не були виконані, та в подальшому вищевказані акти видав від імені Управління директору «ВЕСТ-БУД 2014» ОСОБА_12 та ГУ Державної казначейської служби України у Черкаській області.

На підставі вказаних актів виконаних робіт, через ГУ Державної казначейської служби України у Черкаській області, бюджетні кошти з рахунків Управління були перераховані на розрахунковий рахунок ТОВ «ВЕСТ-БУД 2014», на загальну суму 970135 грн. (дев'ятсот сімдесят тисяч сто тридцять п'ять гривень).

З урахуванням зазначеного, ОСОБА_8 , будучи службовою особою, шляхом зловживання своїм службовим становищем, видав від імені Управління директору «ВЕСТ-БУД 2014» ОСОБА_12 та ГУ Державної казначейської служби України у Черкаській області завідомо неправдиві вищевказані офіційні документи, шляхом підписання та завірення печаткою Управління, що стали підставою для перерахування бюджетних коштів з рахунків Управління на рахунки ТОВ «ВЕСТ-БУД 2014», в яких, відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи № 6/56 від 08.02.2019 встановлено, що фактичні об'єми виконаних будівельних робіт та витрачених матеріалів по об'єкту «Водозабірні свердловини для господарсько-питних потреб і санітарного тампонажу свердловин на Смілянському родовищі підземних вод м. Сміла - реконструкція» не відповідають даним внесеним в акти приймання виконаних будівельних робіт. А саме для свердловин № 5, № 7, № 11, №12 не виконані роботи з ліквідаційного тампонажу старих свердловин, а також відсутній факт проведення робіт по влаштуванню вентиляції та вимощення на даних об'єктах дослідження.

На водозабірній свердловині № 2 відсутній факт проведення робіт, внесених до акту виконаних будівельних робіт (КБ-2в).

Загальна вартість фактично невиконаних будівельних робіт та невикористаних матеріалів по об'єкту «Водозабірні свердловини для господарсько-питних потреб і санітарного тампонажу свердловин на Смілянському родовищі підземних вод м. Сміла - реконструкція» виходячи з актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, складає 276 301 штевня (двісті сімдесят шість тисяч триста одна гривня), що у 453 рази перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, станом на грудень 2015 року.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_8 свою винність у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст.191, ч.5 ст. 191, ч.1 ст.366, ч.2 ст. 366 КК України не визнав повністю.

Дії ОСОБА_8 органами досудового розслідування кваліфіковано у розтраті чужого майна, яке перебувало в його віданні, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, що вчинена в особливо великих розмірах ОСОБА_8 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 191 КК України; видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки, ОСОБА_8 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 366 КК України; ч. 4 ст. 191 КК України - розтрата чужого майна, яке перебувало в його віданні, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах; ч. 1 ст. 366 КК України - видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.

В судовому засіданні захисник заявив клопотання про звільнення обвинуваченого ОСОБА_8 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч.1, 2 ст. 366 КК України, у зв'язку з закінченням строків давності за ст. 49 КК України. Обвинувачений ОСОБА_8 просив звільнити його від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч.1, 2 ст. 366 КК України, у зв'язку з закінченням строків давності за ст. 49 КК України, вину в скоєнні кримінального правопорушення не визнав, надав заяву про згоду на закриття справи за нереабілітуючими обставинами, наслідки закриття справи йому зрозумілі.

Прокурор висловився на розсуд суду. Вислухавши сторони кримінального провадження, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного. Відповідно до ч. 1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність. Статтею 44 КК України встановлено, що особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом. Відповідно до ч. 4 ст. 286 КПК України якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.

Враховуючи, що ОСОБА_8 раніше не судимий, згодний на звільнення його від кримінальної відповідальності, суд вважає, що наявні передбачені законом підстави для звільнення його від кримінальної відповідальності.

У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: десять років - у разі вчинення тяжкого злочину. В судовому засіданні встановлено, що органами досудового розслідування ОСОБА_8 обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 1, 2 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України вчинений 28.12.2015, а отже з дня скоєння минуло десять років, тобто є підстави для звільнення останнього від кримінальної відповідальності.

Відповідно до ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв'язку із звільненням особи від кримінальної відповідальності

Наслідки закриття кримінального провадження обвинуваченому ОСОБА_8 роз'яснені та йому зрозумілі.

Процесуальні витрати звернути за рахунок держави.

Долю речових доказів вирішити в порядку ст. 100КПК України.

Керуючись ст. ст. 284-288, 350 КПК України, ст. 44, 49 КК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Звільнити ОСОБА_8 від кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень по кримінальному провадженню №12019250230000490 від 28.03.2019, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України та по кримінальному провадженню № 42017251230000011 від 27.02.2017, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України - у зв'язку із закінченням строків давності.

Кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 366, ч. 4 ст. 191 КК України - закрити.

Продовжити розгляд кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Судові витрати в сумі 13728грн. звернути за рахунок держави.

Речові докази:

- фотокопії журналів вхідних документів, надісланих з підприємств, установ і організацій та журнал реєстрації вихідних документів, які знаходились в Управлінні житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації - долучено до матеріалів кримінального провадження №42017251230000011 - залишити в матеріалах кримінального провадження;

- фотокопія договору №162 від 07.12.2015, укладеного між Управлінням житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації та ДП «Черкаське будівельно-монтажне управління, фотокопія додаткової угоди до договору №162 від 07.12.2015 року, фотокопія додаткової угоди від 29.12.2015 до Договору №162 від 07.12.2015, фотокопія додаткової угоди від 29.12.2015 до Договору №162 від 07.12.2015, фотокопія довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2015 року, фотокопія довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2015 року, фотокопія договірної ціни на будівництво «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області», що здійснюється в 2015 році, фотокопія зведеного кошторисного розрахунку вартості об'єкта будівництва «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. сміла Черкаської області, складений в поточних цінах, станом на 25 вересня 2015 року, фотокопія зведеного кошторисного розрахунку вартості об'єкта будівництва «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. сміла Черкаської області, складений в поточних цінах, станом на 11 червня 2015 року, фотокопія підсумкової відомості ресурсів по об'єкту: Зовнішні мережі каналізації Кін (витрати по факту), фотокопія зведеного кошторисного розрахунку вартості об'єкта будівництва «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вул. Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області», фотокопія об'єктного кошторису на будівництво: Зовнішні мережі напірної каналізації КІН, фотокопія локального кошторису на будівельні роботи №2-1-1 на каналізаційний колектор зовнішні мережі каналізації КІН, фотокопія відомості ресурсів до локального кошторису №2-1-1 на каналізаційний колектор, фотокопія підсумкової відомості ресурсів по об'єкту: Зовнішні мережі каналізації КІН (витрати по факту), фотокопія акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року, фотокопія акту №б/н приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2015 року, фотокопія акту №1, вартості устаткування,що придбавається виконавцем робіт, договір №113-ТН про надання послуг у сфері будівництва з технічного нагляду від 24.12.2015, укладений між Управлінням житлово-комунального господарства Черкаської обласної державної адміністрації та приватним підприємством «Техногравіс», протокол погодження договірної ціни «Реконструкції напірного каналізаційного колектора по вул. Карла Маркса в м. сміла Черкаської області, фотокопія рахунку-фактури №СФ-0000003 від 22 грудня 2015 року, фотокопія листа на адресу Управління житлово-комунального господарства Черкаської державної адміністрації від тимчасово виконуючого обов'язки директора державного підприємства «Черкаське будівельно-монтажне управління», фотокопія протоколу узгодження договірної ціни, лист від директора ПП «Техногравіс» на адресу Управління житлово-комунального господарства Державної адміністрації про те, що наданий ат приймання виконання будівельних робіт за грудень 2-015 року по об'єкту «Реконструкція напірного каналізаційного колектора по вулиці Карла Маркса в м. Сміла Черкаської області» відповідають договірній ціні, фотокопія декларації про початок будівельних робіт, наказ №33 від 21.09.2015 про затвердження проектно-кошторисної документації по управлінню житлово-комунального господарства ЧОДА, накладна №15, підписана директором ПП «Техногравіс» ОСОБА_13 та ОСОБА_14 - долучено до матеріалів кримінального провадження №42017251230000011 залишити в матеріалах кримінального провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду шляхом подання у семиденний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.

Головуючий: