21 січня 2026 р.Справа № 440/10800/25
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Бегунца А.О.,
Суддів: Русанової В.Б. , П'янової Я.В. ,
за участю секретаря судового засідання Реброва А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 02.10.2025, головуючий суддя І інстанції: О.О. Кукоба, вул. Пушкарівська, 9/26, м. Полтава, 36039, повний текст складено 07.10.25 року по справі № 440/10800/25
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "П.Рітейл"
до Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області)
про визнання протиправною та скасування постанови,
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "П.Рітейл" звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області), у якому просив суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову від 11.07.2025 №23-16/25 про застосування штрафних санкцій у розмірі 68000,00 грн.
В обгрунтування позовних вимог зазначено про безпідставність висновків контролюючого органу щодо порушення ТОВ "П.Рітейл" вимог пункту 9 Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №927. За твердженням позивача, на вимогу посадових осіб Держекоінспекції Придніпровського округу у ході проведення планового заходу державного нагляду (контролю) надано паспорт якості країни-виробника, що підтверджував відповідність бензину автомобільного А-95 Premium стандартам EN 228, внаслідок чого у відповідача не було підстав для застосування до ТОВ "П.Рітейл" штрафних санкцій за невиконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 02.10.2025 позовні вимоги задоволено.
Визнано протиправною та скасовано постанову Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) від 11.07.2025 №23-16/25.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "П.Рітейл" судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2422,40 грн.
Не погодившись з вказаним рішенням, відповідачем Державною екологічною інспекцією Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) подано апеляційну скаргу, в якій, вказуючи на порушення норм права та невідповідність висновків суду першої інстанції обставинам справи, просить рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 02.10.2025 скасувати та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.
В обгрунтування вимог апеляційної скарги зазначено, що наданий позивачем паспорт якості на бензин неетильований Premium, 95 не відповідав встановленим вимогам, а саме: відсутні показник якості біоетанол, дата виготовлення палива, дата проведення випробування, номер партії (резервуару), дані про вид та кількість добавок (присадок), гарантійний термін зберігання. Вказує, що постанова про накладення штрафу №23-16/25 від 11.07.2025 за порушення вимог законодавства у сфері державного ринкового накляду і контролю нехарчової продукції є обгрунтованою.
Відповідно до відзиву на апеляційну скаргу, позивачем зазначено, що при прийнятті рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів №110-РН від 13.06.2025, відповідачем встановлено факт невідповіності продукції-бензину автомобільного, встановленим вимогам, а саме невідповідність паспорта якості Технічного регламенту. При цьому, апелянтом не надано обгрунтувань щодо того, в чому саме полягає невідповідність продукції - бензину автомобільного та яким саме вимогам. Вказує, що доводи, викладені в апеляційній скарзі, не спростовують висновків суду першої інстанції, а зводяться лише до переоцінки обставин справи.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла до наступних висновків.
Матеріалами справи підтверджено, що на виконання наказу Держекоінспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) від 06.06.2025 №279-ТП, направлення на проведення перевірки від 09.06.2025 №4-93-16, з 10 по 13 червня 2025 року проведено плановий захід державного ринкового нагляду з перевірки характеристик продукції, а саме: автомобільних бензинів та дизельного палива на ТОВ "П.Рітейл" (ЄДРПОУ 44796056), місцезнаходження юридичної особи: вул. Каденюка Леоніда, б.4Б, м. Полтава, Полтавської області, в місці її розповсюдження: автозаправна станція (АЗС) "МОТТО" вул. Журналістів, 16, м. Дніпро.
За результатами перевірки складено акт перевірки характеристик продукції від 13.06.2025 №37/16/25, в якому вказані виявлені порушення вимог Технічного Регламенту (ст.ст. 7, 8, 9, 19), а також п. 6 ч. 7 ст. 23 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції".
13.06.2025 позивачу направлено рішення №110-РН про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів щодо продукції бензину неетильованого "Premium" з вмістом кисню до 2,7%, паспорт якості №180873_6380644 від 18.04.2025 про приведення продукції у відповідність до встановлених вимог шляхом взаємодії з суб'єктами господарювання у ланцюжку постачання відповідної продукції або в інший спосіб, що не суперечить законодавству.
В обґрунтування прийнятого рішення відповідач зазначив, що позивач здійснив розповсюдження бензину неетильованого, Premium, 95 з вмістом кисню до 2,7% мас., з біоетанолом, клас В", за паспортом якості Akcine bendrove "ORLEN Lietuva" (Литва) від 18.04.2025 №180873_6380644, який не відповідає встановленим вимогам, а саме: відсутні показник якості біоетанолу, дата виготовлення палива, дата проведення випробування, номер партії (резервуару), дані про вид та кількість добавок (присадок), гарантійний термін зберігання відповідно до пункту 9 Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою КМУ від 01.08.2013 №927 та Додатку 2 до цього Технічного регламенту.
У рішенні містилась вимога до позивача у строк до 23.06.2025 надати паспорт якості на бензин автомобільний А-95-Євро5-Е5, що розповсюджується на АЗС за адресою: вулиця Журналістів, 16, м. Дніпро, який відповідає вимогам пункту 9 Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив №927.
20.06.2025 за вих.№20/06-2025/04 позивач надіслав Держекоінспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) повідомлення про виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 13.06.2025 №110-РН, у якому позивач, посилаючись на приписи постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2022 №555 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 927 і від 26 травня 2021 р. № 523", стверджував про те, що наданий в ході перевірки характеристик продукції паспорт якості Akcine bendrove "ORLEN Lietuva" (Литва) від 18.04.2025 №180873_6380644 підтверджує відповідність бензину автомобільного стандартам EN 228, внаслідок чого вказане пальне та його характеристики відповідають вимогам Технічного регламенту №927.
На виконання наказу Держекоінспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) від 23.06.2025 №318-ТП, направлення на проведення перевірки від 24.06.2025 №4-101-16, з 25 по 30 червня 2025 року проведено плановий захід державного ринкового нагляду з перевірки стану виконання суб'єктом господарювання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 13.06.2025 за номерами 107-РН, 108-РН, 109-РН, 110-РН, 111-РН, 112-РН, 113-РН на ТОВ "П.Рітейл" (ЄДРПОУ 44796056) за місцем розповсюдження продукції автозаправна станція (АЗС) за адресою: вул. Журналістів, 16, м. Дніпро.
За результатами перевірки складено акт від 30.06.2025 №40/16/25, у якому встановлено невиконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 13.06.2025 № 110-РН, а саме: розповсюдження бензину неетильованого, Premium, 95 з вмістом кисню до 2,7% мас., з біоетанолом, клас В за паспортом якості від 18.04.2025 №180873_6380644, який не відповідає встановленим вимогам, а саме: відсутні показник якості біоетанолу (в паспорті етанол), дата виготовлення палива, дата проведення випробування, номер партії (резервуару), дані про вид та кількість добавок (присадок), гарантійний термін зберігання. Паспорт якості на бензин автомобільний А-95-Євро5-Е5 (виробник Akcine bendrove "ORLEN Lietuva" (Литва), який відповідає вимогам пункту 9 Технічного регламенту №927 не надано, листа-роз'яснення виробника щодо показника біоетанолу не надано.
Постановою Держекоінспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) від 11.07.2025 №23-16/25 за невиконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 13.06.2025 № 110-РН відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" на ТОВ "П.Рітейл" накладено штраф у розмірі 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 68000,00 грн.
Не погодившись із зазначеною постановою, позивач оскаржив її до суду.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з їх обгрунтованості.
Колегія суддів погоджується з вказаним висновком суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції визначено Законом України від 02.12.2010 №2735-VI "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" (далі - Закон №2735-VІ).
За змістом статті 1 вказаного Закону державний ринковий нагляд (далі - ринковий нагляд) - діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.
Орган державного ринкового нагляду - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного ринкового нагляду у межах сфери своєї відповідальності, що визначається відповідно до цього Закону. У разі якщо орган ринкового нагляду здійснює визначені цим Законом та Законом України "Про загальну безпечність нехарчової продукції" повноваження також через свої територіальні органи, термін орган ринкового нагляду позначає також його територіальні органи.
Стаття 4 Закону №2735-VІ визначає, що метою здійснення ринкового нагляду є вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів з відповідним інформуванням про це громадськості щодо продукції, яка при її використанні за призначенням або за обґрунтовано передбачуваних умов при належному встановленні та технічному обслуговуванні становить загрозу суспільним інтересам чи яка в інший спосіб не відповідає встановленим вимогам.
У частині першій статті 22 Закону №2735-VI визначені заходи державного ринкового нагляду, зокрема, перевірка характеристик продукції.
Відповідно до статті 23 Закону №2735-VI під час проведення перевірок характеристик продукції проводиться перевірка документів, у разі необхідності - обстеження зразків продукції, за результатами яких приймається рішення про відбір та експертизу (випробування) зразків продукції, про що зазначається в акті, підготовленому відповідно до вимог статті 23-1 цього Закону. При проведенні перевірок характеристик продукції органи ринкового нагляду враховують ступінь ризику, який може становити відповідна продукція, а також відомості, що містяться у зверненнях споживачів (користувачів) про захист їх права на безпечність продукції, та іншу інформацію щодо продукції. Органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції. Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові - у розповсюджувачів та виробників такої продукції. Предметом таких перевірок є характеристики продукції певного виду (типу), категорії та/або групи. Під час проведення перевірок продукції певного виду (типу), категорії та/або групи забороняється перевіряти продукцію іншого виду (типу), категорії та/або групи. Перевірки характеристик продукції проводяться на підставі наказів органів ринкового нагляду та направлень на проведення перевірки, що видаються та оформлюються відповідно до цього Закону. У разі одержання інформації про надання на ринку продукції, що становить серйозний ризик, відповідні накази та направлення видаються і оформлюються невідкладно.
У силу приписів статті 24 Закону №2735-VI органи ринкового нагляду проводять планові перевірки характеристик продукції у розповсюджувачів згідно із секторальними планами ринкового нагляду.
Згідно зі статтею 30 Закону №2735-VI обмеження надання продукції на ринку здійснюються шляхом: 1) приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами (згідно з частинами першою і четвертою статті 29 цього Закону); 2) усунення формальної невідповідності (згідно з частиною третьою статті 29 цього Закону); 3) тимчасової заборони надання продукції на ринку.
Відповідно до частини першої статті 29 Закону №2735-VІ у разі, якщо органом ринкового нагляду встановлено, що продукція не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 цього Закону, та формальної невідповідності), орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб'єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо приведення такої продукції у відповідність із встановленими вимогами.
Згідно з частиною третьою статті 29 Закону №2735-VI орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб'єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо усунення формальної невідповідності, якщо цей орган встановить будь-яку таку невідповідність: знак відповідності технічним регламентам було нанесено з порушенням вимог, визначених у відповідному технічному регламенті; не було нанесено знак відповідності технічним регламентам, якщо його нанесення передбачено відповідним технічним регламентом; не було складено декларацію про відповідність або декларація про відповідність (її копія чи спрощена декларація про відповідність) не супроводжує продукцію, якщо це передбачено відповідним технічним регламентом; декларацію про відповідність було складено з порушенням вимог; органу ринкового нагляду не надано доступу до технічної документації або вона є неповною; вчинено інші порушення встановлених вимог, визначені у відповідному технічному регламенті як формальна невідповідність. Перелік порушень встановлених вимог, які вважаються формальною невідповідністю, уточнюється у відповідних технічних регламентах.
Частиною першою статті 33 Закону №2735-VI визначено, що обмежувальні (корегувальні) заходи запроваджуються відповідними рішеннями органів ринкового нагляду.
Відповідальність суб'єктів господарювання за порушення у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції встановлено нормами статті 44 Закону №2735-VI.
Зокрема, відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 44 Закону №2735-VI до суб'єкта господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в разі невиконання або неповного виконання рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, визначених статтею 29 цього Закону, крім усунення формальної невідповідності, передбаченої частиною третьою статті 29 цього Закону, - у розмірі шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для осіб, які ввели продукцію в обіг або відповідно до цього Закону вважаються такими, що ввели продукцію в обіг, та у розмірі чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для розповсюджувачів.
У спірному рішенні відповідач встановив, що ТОВ "П.Рітейл" здійснило розповсюдження бензину неетильованого, "Premium, 95 з вмістом кисню до 2,7% мас., з біоетанолом, клас В" за паспортом якості Akcine bendrove "ORLEN Lietuva" (Литва) від 18.04.2025 №180873_6380644, який не відповідає встановленим вимогам, а саме: відсутні показник якості біоетанол (в паспорті етанол), дата виготовлення палива, дата проведення випробування, номер партії (резервуару), дані про вид та кількість добавок (присадок), гарантійний термін зберігання.
Відповідач вказує, що паспорт якості на бензин автомобільний А-95-Євро5-Е5 (виробник Akcine bendrove "ORLEN Lietuva" (Литва)) не відповідає вимогам пункту 9 Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2013 №927.
Відповідно до абзацу першого пункту 1 Технічного регламенту №927 цей Технічний регламент встановлює вимоги до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив (далі - палива), що вводяться в обіг та реалізуються на території України, з метою захисту життя та здоров'я людини, тварин, рослин, національної безпеки, охорони навколишнього середовища та природних ресурсів.
Пунктами 5, 7 Технічного регламенту №927 передбачено, що дозволяється виготовлення, введення в обіг і обіг палив, які відповідають вимогам цього Технічного регламенту. Під час роздрібного постачання (реалізації) палива позначення палив повинне бути розміщено у місцях, доступних для споживача (на паливо-розподільчому обладнанні), а також відображено в розрахункових документах. На вимогу споживача (покупця) продавець повинен надати копію документа про якість (паспорт якості) палива та копію декларації про відповідність.
Згідно з пунктом 8 Технічного регламенту №927 кожна партія палива, що вводиться в обіг або перебуває в обігу, повинна мати документ про якість (паспорт якості) палива.
При цьому, як визначено у пункті 3 Технічного регламенту №927, документ про якість (паспорт якості) палива - документ, що містить дані для ідентифікації та фактичні значення показників якості нафтопродуктів, отримані в результаті лабораторних випробувань, а також інформацію про їх відповідність вимогам нормативних документів.
У пункті 9 Технічного регламенту №927 визначено, що документ про якість (паспорт якості) палива повинен містити: дату видачі і номер документа; назву, марку палива; товарний знак підприємства-виробника, його назву та адресу; назву та адресу постачальника (за наявності); дату виготовлення палива; дату відбирання проби та дату проведення випробування; нормативні значення та фактичні результати випробувань, які підтверджують відповідність марки палива вимогам цього Технічного регламенту; відомості щодо декларації про відповідність; посилання на нормативні документи на методи випробування згідно з нормативним документом на паливо; номер партії (резервуара); дані про вид та кількість добавок (присадок); підпис начальника відділу технічного контролювання або керівника лабораторії, яка виконує функції відділу, або уповноваженої особи, завірений печаткою.
Поряд з цим суд враховує, що Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-IX, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався та діє донині.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2022 №292 "Про внесення змін до Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив", відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указу Президента України від 24.02.2022 №64 "Про введення воєнного стану в Україні" внесено до Технічного регламенту №927 зміни, а саме: пункт 5 доповнено абзацами такого змісту: “Дозволяється введення в обіг і обіг палив, які ввозяться на митну територію України з країн ЄС на підставі документа, що підтверджує відповідність нафтопродуктів вимогам цього Технічного регламенту, виданого іноземним суб'єктом господарювання або органом з оцінки відповідності мовою оригіналу, що підтверджує відповідність нафтопродуктів стандартам EN 228 (автомобільні бензини) і EN 590 (дизельне паливо), - до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом наступних 90 календарних днів.
Нафтопродукти, підтверджені зазначеним документом, можуть реалізовуватися кінцевим споживачам на території України до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом наступних 90 календарних днів".
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2022 №555 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 927 і від 26 травня 2021 р. № 523" абзац другий пункту 5 Технічного регламенту №927 викладено в такій редакції: "Дозволяється введення в обіг і обіг палив, які ввозяться на митну територію України з держав - членів ЄС та інших держав (крім палива походженням з російської федерації та Республіки Білорусь та/або палива, власниками якого є юридичні особи, які зареєстровані на території російської федерації та Республіки Білорусь, або кінцевими бенефіціарами яких є російська федерація та Республіка Білорусь, фізичні та юридичні особи, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції"), на підставі документа, що підтверджує відповідність нафтопродуктів вимогам цього Технічного регламенту, виданого іноземним суб'єктом господарювання або органом з оцінки відповідності мовою оригіналу, що підтверджує відповідність нафтопродуктів стандартам EN 228 (автомобільні бензини) і EN 590 (дизельне паливо) або їх аналогів, - до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом наступних 90 календарних днів".
Таким чином, вказаними нормами на період дії воєнного стану і протягом 90 календарних днів після його припинення або скасування передбачено, що за документ, який підтверджує якість (паспорт якості) палива може прийматись відповідний документ, виданий іноземним суб'єктом господарювання або органом з оцінки відповідності мовою оригіналу, що підтверджує відповідність нафтопродуктів стандартам EN 228 (автомобільні бензини).
Колегія суддів враховує, що в ході проведення перевірки позивачем надавано контролюючому органу паспорт якості країни-виробника пального (Литва) від 18.04.2025 №180873_6380644 (а.с. 18 - зі звороту), у якому вказано на відповідність бензину стандарту EN 228.
Відповідач до суду першої та апеляційної інстанції не надав обгрунтованих пояснень, з яких саме підстав ним проігноровано або не враховано паспорт якості Akcine bendrove "ORLEN Lietuva" (Литва) від 18.04.2025 №180873_6380644. Посилання відповідача на невідповідність зазначеного паспорта якості вимогам пункту 9 Технічного регламенту №927 спростовуються нормами пункту 5 цього ж Технічного регламенту №927 у редакціях постанов Кабінету Міністрів України від 16.03.2022 №292 та від 10.05.2022 №555. При цьому, вказаний паспорт якості складений відповідно до європейського стандарту EN 228. Саме цей стандарт визначає технічні вимоги до бензинів, що вводяться в обіг на території Європейського Союзу, і, відповідно до законодавства України, є достатнім доказом.
З урахуванням викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції в повному обсязі дослідив положення нормативних актів, що регулюють спірні правовідносини та дійшов вірного висновку про задоволення позовних вимог.
Згідно з частинами першою, другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Згідно із ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Таким чином, колегія суддів, переглянувши рішення суду першої інстанції, дійшла висновку, що при прийнятті рішення, суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального права.
Наведені в апеляційній скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 242, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Державної екологічної інспекції Придніпровського округу (Дніпропетровська та Кіровоградська області) залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 02.10.2025 по справі № 440/10800/25 залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Головуючий суддя А.О. Бегунц
Судді В.Б. Русанова Я.В. П'янова
Повний текст постанови складено 22.01.2026 року