Справа № 500/6548/25
22 січня 2026 рокум.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Чепенюк О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у порядку письмового провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (далі - ГУ ПФУ в Закарпатській області, відповідач), у якому просить:
визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Закарпатській області щодо неврахування при розрахунку пенсії державного службовця довідки про інші складові її заробітної плати за № 728/5/19-00-10-31 від 28.11.2024, виданої Головним управлінням ДПС у Тернопільській області;
зобов'язати ГУ ПФУ в Закарпатській області здійснити перерахунок пенсії державного службовця позивачу з урахуванням двох довідок про складові заробітної плати, виданих Головним управлінням ДПС у Тернопільській області, № 727/5/19-00-10-31 і №728/5/19-00-10-31 від 28.11.2024 з дати звернення 29.11.2024.
Позов обґрунтований тим, що позивач 29.11.2024 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (далі - ГУ ПФУ в Тернопільській області) із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", до якої додала дві довідки від 28.11.2024 про складові заробітної плати. Рішенням ГУ ПФУ в Закарпатській області від 05.12.2024 заявнику відмовлено у задоволенні цієї заяви через відсутність стажу державної служби. Це рішення позивач оскаржив до суду.
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 14.03.2025, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2025, у справі №500/7798/24 зобов'язано ГУ ПФУ в Закарпатській області перевести ОСОБА_1 з 29.11.2024 на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», зарахувавши до стажу державної служби періоди її роботи з 30.07.1999 по 12.06.2000 та з 14.08.2000 по 30.04.2016 в органах державної податкової служби. При цьому у вказаному рішенні суду було зазначено, що питання про здійснення нарахування та виплати пенсії на підставі довідок про заробітну плату є передчасним.
На виконання вказаного рішення суду, ГУ ПФУ в Закарпатській області переведено ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», зараховано періоди роботи до стажу державного службовця з врахуванням заробітку згідно з довідкою №727/5/19-00-10-31 від 28.11.2024. Довідку про інші складові заробітної плати №728/5/19-00-10-31 від 28.11.2024 відповідачем не враховано у зв'язку з відсутністю необхідного стажу державного службовця 20 років станом на 01.05.2016.
Позивач не погоджується з діями відповідача щодо неврахування іншої довідки та зазначає, що її право на пенсію державного службовця згідно з Закону України "Про державну службу" №889-VІII від 10.12.2015 (далі - Закон №889-VІII) встановлено рішенням суду у справі, яке набрало законної сили, а довідка про інші складові заробітної плати №728/5/19-00-10-31 від 28.11.2024, видана Головним управлінням ДПС у Тернопільській області, містить дані про надбавку за інтенсивність праці, розмір місячної премії за жовтень 2024 року. Виплати, включені в довідку, є складовими частинами заробітної плати, з якої сплачені внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, тому вони мають братися до уваги при розрахунку розміру пенсії позивача. З наведених підстав позивач звернулася до суду з цим позовом.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 24.11.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цій справі, постановлено судовий розгляд справи проводити суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
15.12.2025 до суду надійшов відзив ГУ ПФУ в Закарпатській області на позовну заяву, в якому представник відповідача просить відмовити позивачу у задоволенні позову. Зазначає, що на виконання рішення суду у справі №500/7798/24 до стажу державної служби ОСОБА_1 зараховано періоди роботи з 30.07.1999 по 12.06.2000 та з 14.08.2000 по 30.04.2016, стаж заявниці на посадах державної служби складає 16 років 6 місяців 28 днів. Позивач надала довідки про заробітну плату (додаток 4 та додаток 6 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 (далі - Порядок № 622)), видані Головним управлінням ДПС в Тернопільській області.
Вказує, що станом на 01.05.2016, на день набрання чинності Закону №889-VІII, у ОСОБА_1 відсутні необхідні 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, тому брати до уваги довідку про складові заробітної плати згідно з додатком 6 немає підстав (а.с.24-25).
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені в заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Тернопільській області та отримує пенсію за віком згідно з Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-ІV).
Позивач 29.11.2024 звернулася до ГУ ПФУ в Тернопільській області з заявою, у якій просила перевести її на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу». До заяви позивач додала довідки про складові заробітної плати від 28.11.2024 № 727/5/19-00-10-31 та №728/5/19-00-10-31, видані Головним управлінням ДПС у Тернопільській області (а.с.16, 17).
За принципом екстериторіальності структурним підрозділом для прийняття рішення за цією заявою визначено ГУ ПФУ в Закарпатській області, рішенням якого від 05.12.2024 №192150002051 ОСОБА_1 відмовлено в переведенні з пенсії за віком згідно із Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», через відсутність стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців (а.с.13). Вказана відмова оскаржена в судовому порядку.
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 14.03.2025, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2025, у справі №500/7798/24 позов задоволено частково; визнано протиправним та скасовано рішення ГУ ПФУ в Закарпатській області від 05.12.2024 №192150002051 в частині відмови ОСОБА_1 у переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу»; зобов'язано ГУ ПФУ в Закарпатській області перевести ОСОБА_1 з 29.11.2024 на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», зарахувавши до стажу державної служби періоди її роботи з 30.07.1999 по 12.06.2000 та з 14.08.2000 по 30.04.2016 в органах державної податкової служби.
Рішення ГУ ПФУ в Закарпатській області від 22.10.2025 №192150002051 на виконання рішення суду ОСОБА_1 переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», зараховано періоди роботи до стажу державного службовця з врахуванням заробітку згідно з довідкою №727/5/19-00-10-31 від 28.11.2024 про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця, яка працювала в державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років). Стаж ОСОБА_1 на посадах державної служби складає 16 років 6 місяців 28 днів.
В частині врахування довідки №728/5/19-00-10-31 від 28.11.2024 про інші складові заробітної плати для призначення пенсій особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців прийнято рішення про часткову відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 в зв'язку з відсутністю необхідного стажу державного службовця 20 років станом на 01.05.2016, як це передбачено нормами Закону №889-VІII (а.с.14-15).
Позивач вважає, що відповідачем при виконанні рішення суду протиправно не враховано довідку про інші складові заробітної плати від 28.11.2024 №728/5/19-00-10-31, яка, в свою чергу, має враховуватися при розрахунку розміру пенсії.
Не погодившись з такими діями ГУ ПФУ в Закарпатській області, позивач звернулася до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує такі нормативно-правові акти.
Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом України “Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ).
01.05.2016 набув чинності Закону України “Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, згідно з пунктом 2 розділу ХІ якого визнано такими, що втратили чинність: Закон України “Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.
Згідно із пунктами 10-12 розділу ХІ Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №52, ст.490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
За приписами частини першої статті 37 Закону № 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Таким чином, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (вказані висновки щодо застосування норм права викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі №822/524/18).
Отже, після 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом №889-VIII) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону №889-VIII, та мають передбачені вік та страховий стаж.
Право ОСОБА_1 на переведення на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, підпунктів 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII встановлено рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 у справі №500/7798/24, що набрало законної сили за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Судом встановлено, що цей спір виник у зв'язку з не врахуванням довідки про інші складові заробітної плати №728/5/19-00-10-31 від 28.11.2024. З цього приводу суд зазначає.
Відповідно до частини восьмої статті 37 Закон №3723-ХІІ визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Порядок призначення пенсій згідно з Законом №889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб".
Пунктом 2 Порядку № 622 передбачено, що згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу» на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу» (далі - Закон) мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII “Про державну службу»: мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Згідно з пунктом 4 Порядку № 622 пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);
розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;
у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;
матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на дату виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах, визначених законодавством, таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Середньомісячна сума зазначених виплат за місяць визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за місяць на фактичну чисельність державних службовців за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
На час звернення позивача про призначення пенсії, з 20.07.2024 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 12.07.2024 №823 (далі - Постанова №823), якою затверджені зміни до Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб".
Згідно з пунктом 3 Постанови №823 ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 01.01.2024.
Постановою №823 доповнено Порядок №622 пунктом 4-2, який передбачає, що для державних службовців, які працювали в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, та яких не було переведено на посади, передбачені штатним розписом, форму якого затверджено наказом Мінфіну від 28 січня 2002 р. № 57 (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 27 листопада 2023 р. № 661), або які звільнилися до 1 січня 2024 р. з таких органів, визначення заробітної плати для призначення пенсії державним службовцям здійснюється з урахуванням пункту 4 цього Порядку. При цьому посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на 31 грудня 2023 р., а розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, але не пізніше 31 грудня 2023 року.
Для призначення пенсії державного службовця таким особам та особам, які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби, подаються довідки про:
посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 4;
розміри виплат, зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 цього Порядку, за останнім місцем роботи на державній службі за формою згідно з додатком 5;
розміри виплат, зазначених в абзаці шостому пункту 4 цього Порядку, за формою згідно з додатком 6.
Пунктом 5 Порядку №622 в редакції Постанови №823 передбачено, що довідки про заробітну плату державних службовців, визначені за формами згідно з додатками 1-6, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII "Про державну службу" та не є підставою для перегляду раніше призначеної пенсії державного службовця.
Судом встановлено, що до заяви від 29.11.2024 про перехід на пенсію за віком державного службовця позивач додала довідки за формою, затвердженою Порядком №622, а саме:
довідку від 28.11.2024 № №727/5/19-00-10-31 про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024 р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), яка відповідає додатку 4 до Порядку №622,
довідку від 28.11.2024 №728/5/19-00-10-31 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та яка на дату виходу на пенсію не займала посаду в державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, яку було класифіковано, або працювала у державних органах, які не провели класифікацію посад державної служби, яка відповідає додатку 6 до Порядку № 622.
Відповідачем не була врахована довідка від 28.11.2024 №728/5/19-00-10-31 про інші складові заробітної плати в зв'язку з відсутністю необхідного стажу державного службовця 20 років станом на 01.05.2016.
У ОСОБА_1 такий стаж складає 16 років 6 місяців 28 днів, тому вона не набуває права на використання механізму, передбаченого пунктами 4-5 Порядку № 622 у редакції, чинній на час призначення їй пенсії.
Наявність стажу державної служби в подальшому, визначального значення в спірних правовідносинах не має.
Слід зазначити, що форма довідки, затверджена постановою Правління Пенсійного Фонду України від 17.01.2017 № 1-3, містить вимогу лише щодо наявності 20 років стажу, без зазначення дати 01.05.2016, проте форма довідки не є нормативним актом та не може змінювати чи розширювати умови, визначені Законом.
Аналогічні правові висновки викладено у постановах Верховного Суду від 06.10.2025 у справі № 380/4332/24 та від 17.12.2025 у справі №380/1383/25.
Зокрема, у постанові Верховного Суду від 17.12.2025 у справі №380/1383/25 викладено правовий висновок, згідно з яким застосування пунктів 4-5 Порядку №622 можливе лише за умови, якщо особа відповідає критеріям пункту 2 цього ж Порядку, тобто має необхідний стаж державної служби станом на 01.05.2016.
Верховний Суд у згаданій постанові наголосив, що визначальною умовою для збереження спеціального пенсійного забезпечення є наявність необхідного стажу саме станом на 01.05.2016, а не на момент звернення.
Таким чином, за відсутності станом на 01.05.2016 в позивача стажу 20 років на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому пункту 4 Порядку № 622 виплат, не підлягає визначенню в середніх розмірах, передбачених законодавством, таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі. Відтак суд не вбачає правових підстав для зобов'язання ГУ ПФУ в Закарпатській області здійснити перерахунок пенсії позивачу з урахуванням довідки про складові заробітної плати №728/5/19-00-10-31 від 28.11.2024.
Враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги до задоволення не підлягають.
З огляду на ухвалення судом рішення про відмову в задоволенні позовних вимог, за відсутності доказів понесення відповідачем судових витрат, підстав для їх розподілу немає.
Керуючись статтями 2, 72-77, 90, 243-246, 255, 258, 295 КАС України, суд
У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (площа Народна, 4, Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ 20453063) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складено та підписано 22 січня 2026 року.
Суддя Чепенюк О.В.