22 січня 2026 року м. Кропивницький Справа № 340/160/25
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді В.В. НАУМЕНКА, розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу
за позовом: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
до відповідача: Відділ житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Новоархангельської селищної ради (вул. Центральна, б. 31, селище Новоархангельськ, Голованівський район, Кіровоградська область, 26100, ЄДРПОУ 45185657)
про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, через уповноваженого представника, звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
1) визнати протиправним та скасувати наказ «Про відмову в видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 15-од від "09" липня 2024 року Відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Новоархангельської селищної ради;
2) зобов'язати Відділ житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Новоархангельської селищної ради повторно розглянути заяву № АМ01:5205-1237-2139-7805 від 21.06.2024 з приводу надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки площею 0,00035 га (кадастровий номер 3523655,100:50:051:0070), з урахуванням висновків суду та прийняти законне та обґрунтоване рішення, яким видати ФОП ОСОБА_1 містобудівні умови та обмеження за правилами, встановленими ч.5 ст. 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
3) витребувати у Відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Новоархангельської селищної ради (Місцезнаходження: 26100, вулиця Центральна, будинок, 31, Кіровоградська область, Голованівський р-н, селище Новоархангельськ, ЄДРПОУ: 45185657) завірені належним чином копії наказу «Про відмову в видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки» № 15-од від "09" липня 2024 року Відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Новоархангельської селищної ради, а також заяву подану позивачем щодо видачі містобудівних умов та обмежень, яка зареєстрована за №АМ01:5205-12372139-7805 від 21.06.2024 року.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 20.01.2025 року відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
17.12.2025 року судом залишено без руху позовну заяву та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви та надання доказів.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 26.12.2025 року продовжено розгляд справи.
Відповідач правом подати відзив не скористався.
Ухвали від 20.01.2025, 17.12.2025 та 26.12.2025 були доставлені відповідачу в його електронний кабінет, що підтверджується довідками, складеними відповідальним працівником суду та які долучено до матеріалів справи.
Згідно з пунктом 2 частини шостої статті 251 КАС України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Отже, відповідач вважається належним чином повідомленим про відкриття провадження у цій справі.
Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зважаючи на неподання відповідачем відзиву на позов, суд кваліфікує вказану бездіяльність як визнання позову.
Дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, судом встановлено таке.
Судом встановлено, що 06 квітня 2017 року Новоархангельська селищна рада Новоархангельського району (нині - Голованівський) Кіровоградської області на тринадцятій сесії сьомого скликання було прийнято рішення №714 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для продажу права оренди на конкурентних засадах (земельних торгах) по вул. Центральна, 36-Б та включенням до Переліку земельної ділянки, яку виставлятимуть на земельні торги окремим лотом.
Рішенням №714 Новоархангельська селищна рада Новоархангельського району Кіровоградської області вирішила:
1 Затвердити проект землеустрою щодо відведення в оренду строком на 10 років земельної ділянки шляхом проведення земельних торгів (право оренди на яку набувається ла аукціоні) по вул. Центральна, 36-Б (кадастровий №3523655,100:50:051:0117) загальною площею 0,0035 га (у тому числі по угіддях: 0,0035 га т вулиці-та бульвари (включаючи тротуари), набережні, площі) для розміщення об'єкту торгівлі (згідно КВЦПЗ В.03.07) за рахунок земель житлової та громадської забудови, що перебувають у запасі.
2. Відповідно до вимог чинного законодавства України зареєструвати за територіальною громадою смт.Новоархангельська в особі Новоархангельського селищного голови право комунальної власності на земельну ділянку загальною площею -0,0030 га по вул. Пушкіна, 21-И (кадастровий N° 3523655100:50:051:0117) для розміщення магазину.
3. Встановити стартову ціну продажу права оренди на рівні 12 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
4. Включити до Переліку вільних земельних ділянок територіальної громади смт.Новоархангельська земельну ділянку, що зазначена у додатку та яка виставлятиметься на земельних торгах окремим лотом у формі аукціону.
Рішенням тридцять сьомої сесії восьмого скликання Новоархангельської селищної ради Новоархангельського району від 02.03.2023 року №2276 Про внесення змін у рішення № 714 від 6 квітня 2017 року Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для продажу права оренди на конкурентних засадах (земельних торгах) по вул. Центральна, 36-Б та включення до Переліку земельної ділянки, яку виставлятимуть на земельні торги окремим лотом, селищна рада вирішила:
1. Внести зміни в рішення 13 сесії Новоархангельської селищної ради № 714 від 6 квітня 2017 року та в усіх пунктах рішення слова «для продажу права оренди на конкурентних засадах (земельних торгах)» та «земельних торгів (право оренди на яку набувається на аукціоні)» замінити на «продажу права оренди на земельних торгах у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет».
2. Кадастровий номер 3523655100:50:051:0117 замінити на кадастровий номер 3523655100:50:051:0070.
3. У пункті 2 площу 0,0030 га замінити на площу 0,0035 га та адресу вул. Пушкіна, 21-Й замінити на вул. Центральна, 36-Б.
4. Внести зміни в додаток до рішення 13 сесії Новоархангельської селищної ради №714 від 6 квітня 2017 року та викласти його в наступній редакції: Умови земельних торгів у формі електронного аукціону із продажу права оренди земельної ділянки комунальної власності площею 0.0035 га, кадастровий номер 3523655100:50:051:0070, за адресою: Кіровоградська область, Голованівський район, смт. Новоархангельськ, вул. Центральна, 36-Б, з цільовим призначенням - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі
1. Земельні торги провести не раніше 30 днів та не пізніше 45 днів з дня оприлюднення оголошення про їх проведення.
2. Земельні торги провести в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
3. Місцезнаходження земельної ділянки: смт.Новоархангельськ, вул. Центральна, 36-Б.
4. Площа земельної ділянки 0.0035 га.
5. Кадастровий номер-№3523655100:50:051:0070.
6. Напрямок використання - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
7. Обов'язкові умови використання земельної ділянки:
- дотримання вимог та обмежень, зазначених у висновках погоджувальних організацій, які мають бути враховані при використанні території;
- дотримання статей 20, 39, 103, 134-139 Земельного кодексу України, Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", ДБН 360-92**;
- при необхідності зняття ґрунтового покриву із земельної ділянки дотримуватись вимог статті 168 Земельного кодексу України.
8. Умови відведення: оренда - 0.0035 га.
9. Нормативно-грошова оцінка земельної ділянки -14323.29 грн.
10. Термін оренди -10 років.
11. Стартова ціна лота (у розмірі річної орендної плати) -1718,79 грн.
12. Гарантійний внесок для прийняття участі в земельних торгах - 85,94 грн.
13. Крок земельних торгів по даному лоту - 8,59 грн.
14. Використовувати земельну ділянку після укладення договору оренди та його державної реєстрації.
На сайті ДП Прозоро «Prozorro.Продажі - Prozorro.Sale. Електронна торгова система» було розміщено оголошення про проведення земельних торгів (аукціону) (відповідні документи розміщені у вільному доступі за посиланням - httns://zakupivli.pro/auctions/lre001-ua-20230602-39881).
До оголошення додано документи, що стосуються об'єкта аукціону, а саме: фотографічні зображення земельної ділянки та ілюстрації, копії документів та матеріалів на лот, такі як: рішення сесії, витяг з Державного реєстру речових прав, на нерухоме майно про реєстрацію права власності, проект договору оренди, витяг з ДЗК, витяг про нормативно грошову оцінку земельної ділянки.
Згідно умов земельних торгів до продажу запропоновано право оренди земельної ділянки комунальної власності, категорія земель - землі житлової та громадської забудови, цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, площа земельної ділянки - 0,0035 га, кадастровий номер 3523655100:50:051:0070. Місце розташування - вул. Центральна, 36-Б, смт. Новоархангельськ Голованівського району Кіровоградської області. Термін оренди-10 років.
Також, умовами визначено стартова ціна лота: 1 718,79 грн без ПДВ Ціна лота: 101 100,00 грн без ПДВ, мінімальний крок земельних торгів: 17,19 грн, розмір гарантійного внеску: 515,64 грн, розмір реєстраційного внеску: 670,00 грн..
Позивачем по справі було прийнято рішення взяти участь у проведенні вказаних земельних торгів, у зв'язку з чим було подано відповідний пакет документів для реєстрації, сплачено гарантійний та реєстраційний внески та отримано підтвердження про участь у земельних торгах.
05.07.2023 року були проведені земельні торги у формі аукціону, організатором яких виступила Новоархангельська селищна рада. Склад лота - право оренди земельної ділянки комунальної власності для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, площею 0,0035 га, кадастровий номер 3523655100:50:051:0070, що розташована за адресою: вул. Центральна, 6-Б, смт.Новоархангельск Голованівського району Кіровоградської області, категорія земель - землі житлової та громадської забудови, цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
За результатами вказаних торгів ФОП ОСОБА_1 став переможцем, у зв'язку з чим на його адресу надійшов електронний протокол про результати земельних торгів № LRE001-UA-20230602-39881, який сформований 05.07.2023 року о 13 годині 55 хвилин.
Оператором, через електронний майданчик якого було заведено інформацію про лот в ETC: Товариство з обмеженою відповідальністю "Е-ТЕНДЕР". Оператор, через електронний майданчик якого надано найвищу цінову пропозицію: Товариство з обмеженою відповідальністю "ВЕР-ТАС". Оператор, через електронний майданчик якого надано наступну за розміром цінову пропозицію після цінової пропозиції переможця земельних торгів: ПП ТЕНДЕРОНЛАЙН.
Вказаний протокол було підписано позивачем у встановленому законодавством порядку та надіслано, для підписання організатором - Новоархангельській селищній раді, для отримання та підписання відповідного договору оренди.
25.07.2023 року між Новоархангельською селищною радою (орендодавець) в особі голови селищної ради ОСОБА_2 та ФОП ОСОБА_1 (орендар) було укладено договір оренди земельної ділянки комунальної власності, що знаходиться по АДРЕСА_2 , загальною площею 0,0035 га, кадастровий номер 3523655100:50:051:0070, цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (КВЦПЗ - В.03.07).
21.06.2024 року ФОП ОСОБА_1 , в зв'язку з прийняттям рішення про зведення на земельній ділянці будівлі для здійснення підприємницької діяльності, подав до Відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Новоархангельської селищної ради заяву про надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, а саме: нове будівництво магазину за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер 3523655100:50:051:0070.
Наказом Відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Новоархангельської селищної ради №15-од від 09.07.2024 року ФОП ОСОБА_1 відмовлено у видачі таких умов на підставі невідповідності намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, передбаченої частиною 4 статті 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач звернувся з вказаним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.
Вирішуючи спір по суті і перевіряючи відповідність закону оскарженого діяння владного суб'єкта, суд вважає, що до відносин, які склались на підставі установлених обставин спору, підлягають застосуванню наступні норми права.
У ч.2 ст.19 Конституції України згадано, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
При цьому, у ч.1 ст.68 Конституції України також згадано, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Так, відповідно до статей 316 - 319 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та вправі вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Статтею 373 ЦК України передбачено зокрема, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю (земельну ділянку) набувається і здійснюється відповідно до закону. Власник земельної ділянки має право використовувати її на свій розсуд відповідно до її цільового призначення.
Згідно зі статтею 375 ЦК України власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.
Відповідно до статті 39 Земельного кодексу України використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.
Аналіз наведених норм права свідчить про те, що обов'язковими ознаками права власності на землю є володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою відповідно до закону і використання земельної ділянки за її цільовим призначенням. Право власника на забудову на своїй земельній ділянці здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлює Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі - Закон № 3038-VI), який спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Згідно із частинами 1 та 2 статті 5 Закону № 3038-VI програми розвитку регіонів та населених пунктів, програми господарського, соціального та культурного розвитку повинні узгоджуватися з містобудівною документацією відповідного рівня. Вимоги містобудівної документації є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами містобудування.
Частиною 1 статті 16 Закону № 3038-VI встановлено, що порядок планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території.
Відповідно до частини 1 статті 25 Закону № 3038-VI режим забудови територій, визначених для містобудівних потреб, встановлюється у генеральних планах населених пунктів, планах зонування та детальних планах територій.
Згідно із частиною 5 статті 25 Закону № 3038-VI встановлення режиму забудови територій, визначених для містобудівних потреб, не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, зміни адміністративно-територіальних меж до моменту вилучення (викупу) земельних ділянок.
Відповідно до вимог статті 26 Закону № 3038-VI забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва. Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів. Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації. Проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 3-1) отримання права на виконання підготовчих та будівельних робіт у випадках, визначених цим Законом; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 4-1) державна реєстрація спеціального майнового права на об'єкт незавершеного будівництва та майбутній об'єкт нерухомості у випадках, визначених законом; 4-2) проведення контрольного геодезичного знімання закінчених будівництвом об'єктів (крім об'єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об'єктів з незначними наслідками (СС1)) та здійснення їх технічної інвентаризації (крім об'єктів, перелік яких визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування); 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) державна реєстрація права власності на закінчений будівництвом та прийнятий в експлуатацію у випадках, визначених цим Законом, об'єкт (його складову).
Відповідно до частини першої статті 29 Закону № 3038-VI основними складовими вихідних даних є: містобудівні умови та обмеження; технічні умови; завдання на проектування.
Частиною 3 ст. 29 Закону № 3038-VI передбачено, що містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на підставі містобудівної документації на місцевому рівні на безоплатній основі за заявою замовника або особи, якій делеговані функції замовника відповідно до законодавства (із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки), до якої додаються:
1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію - у разі, якщо речове право на земельну ділянку не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
2) копія документа, що посвідчує право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці - у разі, якщо право власності на об'єкт нерухомого майна не зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або згода його власника, засвідчена в установленому законодавством порядку (у разі здійснення реконструкції або реставрації);
3) викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000.
Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовник також додає містобудівний розрахунок, що визначає інвестиційні наміри замовника, який складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об'єкта будівництва.
Цей перелік документів для надання містобудівних умов та обмежень є вичерпним.
При цьому частина ч. 4 цієї статті Закону № 3038-VI передбачає, що підставами для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є:
1) неподання визначених частиною третьою цієї статті документів, необхідних для прийняття рішення про надання містобудівних умов та обмежень;
2) виявлення недостовірних відомостей у документах, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою, або у документах, що посвідчують право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці;
3) невідповідність намірів забудови вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.
Рішення про відмову в наданні містобудівних умов та обмежень з обґрунтуванням підстави відмови приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні, передбаченого Законом України "Про адміністративну процедуру", у строк, що не перевищує строк, встановлений для їх надання.
Разом з тим, суд вважає, що у вказаних правовідносинах слід застосовувати ч. 3 ст. 7 КАС України, відповідно до якої у разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.
Частиною 5 статті 25 Закону № 3038-VI передбачено, що встановлення режиму забудови територій, визначених для містобудівних потреб, не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, зміни адміністративно-територіальних меж до моменту вилучення (викупу) земельних ділянок.
Частиною 2 статті 24 Закону № 3038-VI передбачено, що зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення обмежень у використанні земель, а також припинення права власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування до встановлення нового функціонального призначення територій, а також не тягне за собою обов'язковості зміни виду цільового призначення земельної ділянки незалежно від того, чи належить цей вид до переліку видів цільового призначення, встановлення яких є можливим у межах такої зони.
Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.
Забудова земельної ділянки, на яку встановлено право земельного сервітуту для розгортання та експлуатації електронних комунікаційних мереж та/або їх інфраструктури (в частині будівництва зазначених об'єктів), здійснюється без зміни цільового призначення земельної ділянки.
Відповідно до частини 1 статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
У зв'язку з відмовою відповідачем видати містобудівні умови та обмеження позивачу, порушено право останнього на забудову земельної ділянки в межах її цільового призначення визначеного договором оренди землі.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено те, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, здійснені позивачем документально підтверджені витрати на оплату судового збору підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати наказ Про відмову в видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки № 15-од від "09" липня 2024 року Відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Новоархангельської селищної ради.
Зобов'язати Відділ житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Новоархангельської селищної ради повторно розглянути заяву № АМ01:5205-1237-2139-7805 від 21.06.2024 з приводу надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки площею 0,00035 га (кадастровий номер 3523655,100:50:051:0070), з урахуванням висновків суду та прийняти законне та обґрунтоване рішення, яким видати ФОП ОСОБА_1 містобудівні умови та обмеження за правилами, встановленими ч.5 ст. 29 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Стягнути на користь Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Відділу житлово-комунального господарства, інфраструктури та благоустрою Новоархангельської селищної ради (код ЄДРПОУ 45185657) судовий збір в сумі 1211,20 грн.
Учасникам справи, які зареєстрували електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи. Вказане не позбавляє права таку особу отримати копію судового рішення у паперовій формі за її окремою заявою.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду у порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду В.В. НАУМЕНКО