Ухвала від 14.11.2025 по справі 759/27089/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 2-а/759/350/25

ун. № 759/27089/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про передачу справи за підсудністю

14 листопада 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Єросова І.Ю., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 (останнє відоме місце реєстрації проживання: АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про скасування протоколу про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу,

ВСТАНОВИВ:

07.11.2025 ОСОБА_1 звернувся до Святошинського районного суду м. Києва із вищезазначеним позовом, у якому просить скасувати протоколІНФОРМАЦІЯ_1 №76 від 14.07.2025, яким йому відмовлено у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, зобов'язати відповідача винести протокол, яким ухвалити рішення про надання йому відстрочки, а також стягнути із відповідача понесені судові витрати.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.11.2025 для розгляду даного позову визначено суддю Святошинського районного суду м. Києва Єросову І.Ю.

В силу ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, визначеним вказаною статтею.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Положеннями ч. 1 ст. 20 КАС України чітко визначено коло спорів, які підлягають розгляду саме місцевими загальними судами як адміністративними судами, такими є:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

уточнення списку виборців;

оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів у сфері медіа, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників суб'єктів у сфері медіа, що порушують законодавство про вибори та референдум;

оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, або особами без громадянства;

затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";

6) адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

При цьому, в силу ч. 2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частинами першою та третьою цієї статті.

Зі змісту ч. 1 вказаної статті вбачається, що перелік справ, підсудних місцевому загальному суду як адміністративному суду є вичерпним, а питання, яке порушує у своїй позовній заяві ОСОБА_1 не відноситься до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного суду.

За таких обставин суддя доходить висновку про те, що даний позов не підсудний Святошинському районному суду м. Києва.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Частинами 5,6 вказаної статті визначено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.

Враховуючи, що при відкритті провадження суддею встановлено, що позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, який не належить до юрисдикції Святошинського районного суду м. Києва, то суддя доходить висновку, що дана позовна заява підлягає передачі за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 20, 25-29, 160, 161, 168, 171, 241, 242, 248, 256, 292-295 КАС України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (останнє відоме місце реєстрації проживання: АДРЕСА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про скасування протоколу про відмову у наданні відстрочки від призову на військову службу - передати за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду (01133, м. Київ, б-р. Лесі Українки, 26-А).

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 (п'ятнадцяти) днів з дня її проголошення.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Суддя І.Ю.Єросова