Справа № 212/134/26
3/212/133/26
21 січня 2026 року м. Кривий Ріг
Покровський районний суд міста Кривого Рогу в складі головуючого судді Ваврушак Н.М. за участю секретаря судового засідання Яненко О.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Кривому Розі матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України відносно:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , працює КНП «КМЛ №16» КМР лікар - терапевт, лікар - дублер, який має право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування осіб,
у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Учасники судового провадження: прокурор Яроцька Т.М., особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
ОСОБА_1 , є членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи в КНП «КМЛ №16» КМР в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, а саме - 15.12.2025 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч.1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі -КУпАП), за наступних обставин.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» від 19 грудня 2024 року за № 4170-IX, який 31.12.2024 набрав чинності, внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», в якому у підпункті "ґ" пункту 2 частини першої статті 3 та абзаці третьому частини п'ятої статті 45 слова "медико-соціальних експертних комісій" замінено словами "експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи".
Розпорядженням Генерального директора КНП «КМЛ №16» КМР врегульовано питання щодо визначення складу суб'єктів декларування, які зобов'язані подавати відповідні типи декларації серед лікарів, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд в КП «КМКЛ №16» КМР, порядок та строки подання декларацій.
Відповідно до п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» голів та членів експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи віднесено до суб'єктів декларування та суб'єктів на яких поширюється дія вказаного закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи членом експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи в КНП «КМЛ №16» КМР, відповідно до абз. 16 ст. 1, п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на члена експертної команди, і є суб'єктом декларування і відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією, і зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначених у ч. 1 ст. 45 вказаного Закону.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі.
Декларація подається незалежно від того, перебуває суб'єкт декларування в Україні чи за її межами.
Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua), встановлено, що ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2024 рік лише 15.12.2025 о 09:31 год.
При цьому, ОСОБА_1 обізнана з необхідністю подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що підтверджується ознайомленням 11.03.2025 з розпорядженням Генерального директора лікарні № 7 від 17.02.2025 та наданим ним поясненням.
Перевіркою не встановлено поважних причин несвоєчасного подання декларації.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 15.12.2025, тобто день несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Місцем вчинення правопорушення є місце несвоєчасного подання декларації за місцем роботи, за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Романа Шухевича, буд 32а.
Датою виявлення вчиненого даного адміністративного правопорушення, є дату складання зазначеного протоколу, а саме 05.01.2026 року.
Прокурор у судовому засіданні, підтримала правомірність складеного відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, вказувала, що остання є суб'єктом, на яку поширюється дія ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та ОСОБА_1 з порушенням строку подала щорічну декларацію..
ОСОБА_1 у суді повністю визнала вину, вказала, що з порушенням встановленого строку подала декларацію.
Вивчивши наявні матеріали справи, суд вважає доведеним наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Судом було встановлено, що ОСОБА_1 будучи лікарем - дублером, який має право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи у складі експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування осіб в КНП «КМЛ №16» КМР, є суб'єктом декларування, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно 15.12.2025 о 09:31 год. Без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «щорічна» за 2024 рік, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.
З урахуванням переліченого обґрунтування, вивчивши матеріали справи, зважаючи на особу правопорушника та обставини скоєного правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальних межах санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушника в дохід держави підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. 40-1, 268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 665,50 гривень на користь держави.
На підставі статті 307 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
Відповідно до вимог статті 308 КУпАП у разі несплати штрафу у строк 15 днів, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: Н. М. Ваврушак