вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-58, fax (056) 377-38-63
21.01.2026м. ДніпроСправа № 904/6410/25
Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Новікова Р.Г., розглянувши матеріали
за позовом Акціонерного товариства «Дніпровська теплоелектроцентраль» м. Кам'янське
до Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Центральні тепломережі» м. Кам'янське
про стягнення суми боргу у розмірі 407556грн71коп., 3% річних у розмірі 14563грн, інфляційних втрат у розмірі 47500грн08коп.
Без участі представників сторін.
СУТЬ СПОРУ: Акціонерне товариство «Дніпровська теплоелектроцентраль» звернулось до Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Центральні тепломережі" з позовом про стягнення суми боргу у розмірі 407556грн71коп., 3% річних у розмірі 14563грн, інфляційних втрат у розмірі 47500грн08коп.
В обґрунтування заявлених вимог позивач послався на порушення відповідачем зобов'язання з оплати поставленої теплової енергії відповідно до договору про постачання теплової енергії від 01.11.2023 №522т.
Позивач зазначив, що на виконання договору про постачання теплової енергії від 01.11.2023 №522т протягом опалювальних періодів грудень 2023 року - березень 2024 року та листопад - грудень 2024 року поставив, а відповідач спожив теплову енергію на загальну суму 583135грн27коп. згідно з актами про постачання теплової енергії №12-00522 від 31.12.2023 за грудень на суму 137190грн14коп, №1-00522 від 31.01.2024 за січень 2024 року на суму 109822грн92коп., №2-00522 від 29.02.2024 за лютий 2024 року на суму 89957грн94коп., №3-00522 від 31.03.2024 за березень 2024 року на суму 38388грн42коп., №11-0522 від 30.11.2024 на суму 110426грн50коп., №12-00522 від 31.12.2024 на суму 97349грн35коп.
Позивач вказав про оплату відповідачем 175578грн56коп. за грудень 2023року та березень 2024року.
На підставі статті 625 Цивільного кодексу України позивач нарахував та заявив до стягнення 3% річних у розмірі 14563грн за загальний період 01.03.2024-27.10.2025, інфляційні втрати у розмірі 47500грн08коп. за загальний період березень 2024року - липень 2025 року.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 14.11.2025 суд залишив позов без розгляду та запропонував позивачу усунути виявлені недоліки.
На адресу суду 18.11.2025 надійшла сформована у системі «Електронний суд» заява позивача разом з доказом усунення недоліків.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20.11.2025 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними матеріалами справи.
Суд запропонував відповідачу у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзив на позов відповідно до вимог статті 165 Господарського процесуального кодексу України, а також всі докази, що підтверджують заперечення проти позову; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду.
Згідно з довідкою Господарського суду Дніпропетровської області ухвала суду від 20.11.2025 доставлена до електронного кабінету відповідача 20.11.2025 о 17:43. Відповідач мав право подати відзив до суду в строк до 08.12.2025 включно.
На адресу суду 25.11.2025 надійшов сформований в системі «Електронний суд» відзив відповідача про незгоду з позовними вимогами.
Відповідач зазначив, що є комунальним підприємством 100% статутного капіталу якого належить Кам'янській міській раді. Комунальне підприємство Кам'янської міської ради «Центральні тепломережі» здійснювало діяльність у сфері забезпечення транспортування теплової енергії споживачам. Згідно з нормами Закону України «Про публічні закупівлі» відповідач належить до замовників.
Відповідач послався на пункт 1 частини першої статті 43 Закону України «Про публічні закупівлі» та вказав, що договір про постачання теплової енергії від 01.11.2023 №522т є нікчемним та не створює юридичних наслідків для сторін, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. Адже відповідач уклав договір про закупівлю до/без проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі, передбаченої Законом України «Про публічні закупівлі».
Відповідач стверджував, що фактично не здійснював закупівлю теплової енергії, оскільки не було потреби. Планування такої закупівлі також не здійснювалося. До річного плану закупівель відповідача закупівля не включалася. Інформація про закупівлю не оприлюднювалась.
Відповідач також звернув увагу суду, що у прохальній частині позовної заяви позивач просить стягнути кошти з іншої юридичної особи.
На адресу суду 26.11.2025 надійшла сформована в системі «Електронний суд» заява позивача про виправлення описки у тексті позовної заяви. До заяви надана виправлена позовна заява.
На адресу суду 26.11.2025 надійшла сформована в системі «Електронний суд» позовна заява з виправленнями.
На адресу суду 26.11.2025 надійшла сформована в системі «Електронний суд» відповідь позивача на відзив.
Позивач вказав на помилковість доводів відповідача про застосування при укладанні договору про постачання теплової енергії від 01.11.2023 №522т норм Закону України «Про публічні закупівлі».
Позивач зазначив, що відповідач є комунальним підприємством, 100% статутного капіталу якого належить Кам'янській міській раді. Діяльність відповідача здійснюється у сфері забезпечення транспортування теплової енергії споживачам. Відповідач належить до замовників, визначених п.4 ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі» (юридична особа, яка здійснює діяльність в окремій сфері господарювання).
Позивач послався на пункт 5 частини 6 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» та вказав, що цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлю товарів, робіт і послуг, ціни (тарифи) на які затверджуються державними колегіальними органами, іншими органами влади відповідно до їх повноважень або визначаються в порядку, встановленому зазначеними органами, у тому числі якщо визначення таких цін здійснюється на аукціонах.
Позивач вказав, що згідно з пунктом 20 договору про постачання теплової енергії від 01.11.2023 №522т вартістю послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію, що визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, та затверджується рішенням виконавчого комітету Кам'янської міської ради. Таким чином за умови використання затвердженого тарифу норми Закону України «Про публічні закупівлі» не застосовуються під час укладення договору про постачання теплової енергії від 01.11.2023 №522т.
Позивач зазначив, що відповідач не надав доказів оплати заборгованості та обґрунтованих заперечень, що ним не споживалась теплова енергія на спірну суму.
На адресу суду 15.12.2025 надійшла сформована в системі “Електронний суд» заява позивача щодо виправлення описки у прохальній частині позовної заяви. Позивач просив суд прийняти уточнення та вважати правильним прохальну частину позовної заяви у такій редакції: «стягнути з Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Центральні тепломережі» на користь Акціонерного товариства «Дніпровська теплоелектроцентраль» основний борг у розмірі 407556грн71коп., 3% річних у розмірі 14563грн, інфляційні втрати у розмірі 47500грн08коп. та судовий збір у розмірі 5635грн44коп.»
З урахуванням режиму воєнного стану та повітряних тривог у суді встановлено особливий режим роботи й запроваджено відповідні організаційні заходи. Справу розглянуто у розумні строки, враховуючи вищевказані обставини та факти, а також беручи до уваги перебування судді у відпустці.
Дослідивши матеріали справи, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, господарський суд встановив таке.
Між Акціонерним товариством «Дніпровська теплоелектроцентраль» (далі - виконавець) та Комунальним підприємством Кам'янської міської ради «Центральні тепломережі» (далі - споживач) укладений договір про постачання теплової енергії від 01.11.2023 №552т (далі - договір від 01.11.2023).
Пунктом 1 договору від 01.11.2023 передбачено, що виконавець бере на себе зобов'язання поставити споживачеві теплову енергію для потреб опалення/на індивідуальний тепловий пункт для потреб опалення (далі - послуга) відповідної якості та в обсязі відповідно до теплового навантаження/або в обсязі визначеному умовами договору, а споживач зобов'язується прийняти та своєчасно та в повному обсязі сплатити за надану послугу в строки і на умовах, що визначені договором.
Відповідно до пункту 3 договору від 01.11.2023 споживач зобов'язаний надати проектно-технічну документацію, інвентарну справу (договір оренди) по будівлям/приміщенням споживача, які підключені до теплових мереж.
Адреси об'єктів споживача та їх опалювальна площа визначені сторонами у договорі від 01.11.2023.
У пункті 5 договору від 01.11.2023 зазначено, що будівля/приміщення обладнана вузлом (вузлами) комерційного обліку теплової енергії, які внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, мають свідоцтва про метрологічну атестацію. Вузли обліку пломбуються у встановленому порядку за участі повноважених представників сторін.
Пунктом 10 договору від 01.11.2023 передбачено, що обсяг спожитої у будівлі/приміщенні послуги визначається як обсяг теплової енергії, спожитої в будівлі/приміщенні за показаннями засобів вимірювальної техніки вузла (вузлів) комерційного обліку або розрахунково відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22.11.2018 №315 (далі - Методика розподілу). Якщо будівлю/приміщення оснащено двома та більше вузлами комерційного обліку теплової енергії відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», обсяг (кількість) спожитої послуги у будівлі визначається як сума показань таких вузлів обліку. Одиницею вимірювання обсягу спожитої послуги є гігакалорія (Гкал).
Пунктами 19, 20 договору від 01.11.2023 встановлено, що плата виконавцю за послугу за договором визначається відповідно до Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №830 (Офіційний вісник України, 2019р., №71, ст.2507), - в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 №1022, та Методики розподілу і розраховується виходячи з розміру затвердженого уповноваженим органом тарифу та обсягу її споживання.
Вартістю послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію, який визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.
У разі прийняття уповноваженим органом рішення про зміну ціни/тарифу на послугу з постачання теплової енергії виконавець у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення їх у дію, повідомляє про це споживачу з посиланням на рішення відповідного органу.
У разі зміни зазначеного тарифу протягом строку дії договору новий розмір тарифу застосовується з моменту його введення в дію без внесення сторонами додаткових змін до договору. Виконавець зобов'язаний забезпечити їх оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті.
Згідно з пунктами 21, 22, 23 договору від 01.11.2023 розрахунковим періодом для оплати обсягу спожитої послуги є календарний місяць.
Виконавець формує та надає рахунок-фактуру та акт про спожиту теплову енергію на оплату спожитої послуги споживачу не пізніше ніж за десять днів до граничного строку внесення плати за спожиту послугу.
Рахунок-фактура та акт про спожиту теплову енергію надається на паперовому носії. На вимогу або за згодою споживача рахунок-фактура та акт про спожиту теплову енергію може надаватися в електронній формі.
Споживач здійснює оплату за договором щомісяця не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послуг.
Двосторонній акт про спожиту теплову енергію споживач підписує і один екземпляр повертає виконавцю в 5-ти денний термін. В разі не повернення акту в зазначений термін та відсутності мотивованої (письмової) відмови, кількість отриманої теплової енергії вважається беззаперечною та прийнятною до сплати.
Відповідно до пунктів 25, 26 договору від 01.11.2023 під час здійснення оплати споживач зобов'язаний зазначати розрахунковий період, за який вона здійснюється, та призначення платежу (плата виконавцю, сплати пені, штрафів). У разі коли споживачем не визначено розрахунковий період, або коли за зазначений споживачем період виникла переплата, виконавець має право зарахувати такий платіж (його частину в розмірі переплати) в рахунок заборгованості споживача за минулі розрахункові періоди, у разі її наявності (за винятком погашення пені та штрафів, нарахованих споживачеві), а разі відсутності такої заборгованості - в рахунок майбутніх платежів споживача, починаючи з найближчих періодів від дати здійснення платежу.
Споживач щомісячно зобов'язаний проводити звірку розрахунків за теплову енергію в бухгалтерії виконавця. У разі невиконання звірки протягом кварталу сума боргу нараховується у безспірному порядку.
Пунктом 38 договору від 01.11.2023 встановлено, що договір набирає чинності з моменту його підписання і діє до 31.12.2023, в частині проведення розрахунків до повного їх здійснення. Керуючись, ст. 631 Цивільного кодексу України, сторони прийшли до згоди, що умови договору поширюють дію на відносини, що фактично склалися між сторонами з 01.11.2023.
Пунктом 42 договору від 01.11.2023 передбачено, що у разі зміни тарифу на теплову енергію з моменту його введення в дію застосовується відповідно нова ціна (вартість) послуги без внесення сторонами додаткових змін до договору.
Відповідно до підписаних сторонами актів про постачання теплової енергії протягом опалювальних періодів грудень 2023 року - березень 2024року та листопад - грудень 2024року позивач поставив, а відповідач спожив теплову енергію на загальну суму 583135грн27коп:
- №12-00522 від 31.12.2023 за грудень 2023року у кількості 35,5166Гкал на суму 137190грн14коп;
- №1-00522 від 31.01.2024 за січень 2024року у кількості 29,3544Гкал на суму 109822грн92коп;
- №2-00522 від 29.02.2024 за лютий 2024року у кількості 24,8Гкал на суму 89957грн94коп;
- №3-00522 від 31.03.2024 за березень 2024року у кількості 10,92Гкал на суму 38388грн42коп;
- №11-0522 від 30.11.2024 за листопад 2024року у кількості 26,1662Гкал на суму 110426грн50коп;
- №12-00522 від 31.12.2024 за грудень 2024року у кількості 22,81Гкал на суму 97349грн35коп.
Позивач виставив відповідачу рахунки - фактури від 31.12.2023 №12-00522 на суму 137190грн14коп, від 31.01.2024 №1-00522 на суму 109822грн92коп, від 29.02.2024 №2-00522 на суму 89957грн94коп, від 31.03.2024 №3-00522 на суму 38388грн42коп, від 30.11.2024 №11-00522 на суму 110426грн50коп, від 31.12.2024 №12-00522 на суму 97349грн35коп.
З огляду на положення пункту 23 договору від 01.11.2023 та статті 254 Цивільного кодексу України, відповідач мав сплатити:
- за грудень 2023року суму в розмірі 137190грн14коп. в строк до 31.01.2024 включно;
- за січень 2024року суму в розмірі 109822грн92коп. в строк до 29.02.2024 включно;
- за лютий 2024року суму в розмірі 89957грн94коп. в строк до 01.04.2024 включно;
- за березень 2024року суму в розмірі 38388грн42коп. в строк до 30.04.2024 включно;
- за листопад 2024року суму в розмірі 110426грн50коп. в строк до 31.12.2024 включно;
- за грудень 2024року суму в розмірі 97349грн35коп. в строк до 31.01.2025 включно.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов закону, інших правових актів, договору, а за відсутністю таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За приписами статті 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Статтею 530 Цивільного кодексу України визначено, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Приписи статті 525 Цивільного кодексу України встановлюють загальне правило щодо заборони односторонньої відмови від зобов'язання або односторонньої зміни його умов, що кореспондується із вимогами статті 629 Цивільного кодексу України щодо обов'язковості договору для виконання сторонами.
Згідно з статті 598 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняються виконанням, проведеним належним чином.
Положеннями статті 13 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до статті 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Позивач вказав про оплати відповідача за поставлену теплову енергію у загальному розмірі 175578грн56коп (137190грн14коп. за грудень 2023року та 38388грн42коп. за березень 2024року).
Доказів сплати відповідачем заборгованості за послуги з постачання теплової енергії за січень 2024року у розмірі 109822грн92коп, за лютий 2024року у розмірі 89957грн94коп, за листопад 2024року у розмірі 110426грн50коп, за грудень 2024року у розмірі 97349грн35коп. суду не надано.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог щодо стягнення з відповідача на користь позивача суми боргу за поставлену теплову енергію в загальному розмірі 407556грн71коп. за січень, лютий, листопад, грудень 2024року.
Щодо посилання відповідача на нікчемність договору від 01.11.2023 на підставі пункту 1 частини першої статті 43 Закону України «Про публічні закупівлі» суд зазначає таке.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 43 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (у редакції станом на 01.11.2023) договір про закупівлю є нікчемним, якщо замовник уклав договір про закупівлю до/без проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі згідно з вимогами цього Закону.
Пунктом 4 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (у редакції станом на 01.11.2023) встановлено, що до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать юридичні особи та/або суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання, визначених частиною другою цієї статті, та відповідають хоча б одній з таких ознак:
органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування або іншим замовникам належить частка у статутному капіталі юридичної особи та/або суб'єкта господарювання в розмірі більше ніж 50% або такі органи чи інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі юридичної особи та/або суб'єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради юридичної особи та/або суб'єкта господарювання;
наявність спеціальних або ексклюзивних прав - прав, наданих у межах повноважень органом державної влади або органом місцевого самоврядування на підставі будь-якого нормативно-правового акта та/або акта індивідуальної дії, що обмежують провадження діяльності у сферах, визначених цим Законом, однією чи кількома особами, що істотно впливає на здатність інших осіб провадити діяльність у зазначених сферах. Не вважаються спеціальними або ексклюзивними права, що надані за результатами конкурсів (тендерів, процедур закупівель), інформація про проведення яких разом з критеріями відбору попередньо оприлюднювалася та була наявна у публічному доступі, можливість участі у таких конкурсах (тендерах, процедурах закупівель) не була обмежена та якщо надання таких прав здійснювалося на основі об'єктивних критеріїв.
Згідно з пунктом 2 частини 2 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (у редакції станом на 01.11.2023) для цілей пункту 4 частини 1 цієї статті діяльність в окремих сферах господарювання - діяльність, що здійснюється у сфері забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії споживачам.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 100% статутного капіталу Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Центральні тепломережі» належить Кам'янській міській раді.
Згідно з підпунктом 2.2.1 пункту 2.2 Статуту Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Центральні тепломережі», розміщеним на сайті Кам'янської міської ради https://kam.gov.ua/viddili/departament_zhitlovo_komunalnogo_gospodarstva_ta_budivnitstva/pidporyadkovani_pidpriemstva/novyy_punkt/komunalne_pidpriemstvo_kam_yanskoi_miskoi_radi_tsentralni_teplomerezhi, одним з основних видів діяльності підприємства є виробництво, транспортування, реалізація та розподіл теплової енергії на опалення, вентиляцію, гаряче водопостачання та паропостачання об'єктів житлово-комунального, соціально-культурного та іншого призначення.
Таким чином відповідач належить до категорії замовників, визначених пунктом 4 частини 1 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (у редакції станом на 01.11.2023), та здійснює діяльність, передбачену пунктом 2 частини 2 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (у редакції станом на 01.11.2023).
Пунктом 5 частини 6 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (у редакції станом на 01.11.2023) встановлено, що цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини 1 статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі як товари, роботи і послуги, якщо ціни (тарифи) на них затверджуються державними колегіальними органами, іншими органами влади відповідно до їх повноважень або визначаються в порядку, встановленому зазначеними органами, у тому числі якщо визначення таких цін здійснюється на аукціонах.
Пунктами 19, 20 договору від 01.11.2023 передбачено, що вартістю послуги є встановлений відповідно до законодавства тариф на теплову енергію, що визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, та затверджується рішенням виконавчого комітету Кам'янської міської ради.
З огляду на наведене та враховуючи пункт 5 частини 6 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII (у редакції станом на 01.11.2023), твердження відповідача про нікчемність договору від 01.11.2023 на підставі пункту 1 частини першої статті 43 Закону України «Про публічні закупівлі» є помилковими. Норми Закону України «Про публічні закупівлі» не застосовуються до укладеного сторонами договору від 01.11.2023.
Згідно зі статтею 204 Цивільного кодексу України правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.
Суду не надано докази визнання недійсним договору від 01.11.2023 у судовому порядку.
На підставі статті 625 Цивільного кодексу України за порушення строку оплати позивач нарахував та заявив до стягнення 3% річних в розмірі 14563грн за загальний період з 01.03.2024-27.10.2025, інфляційні втрати в розмірі 47500грн08коп. за загальний період березень 2024 року - липень 2025 року.
Розрахунок 3% річних містить помилки, позивач неправильно визначив період заборгованості за лютий 2024 року. За порушення строку оплати суми боргу в розмірі 89957грн94коп. за період 02.04.2024-27.10.2025 розмір 3% річних становить 4238грн46коп.
За розрахунками суду, з урахуванням меж позовних вимог, обґрунтований розмір 3% дорівнює 14557грн46коп.
Тому суд відмовляє у задоволенні позовних вимог про стягнення 3% річних в розмірі 5грн54коп.
Суд перевірив складений позивачем розрахунок інфляційної складової. Розрахунок виконаний з дотриманням вимог чинного законодавства та є арифметично правильним. Позовні вимоги про стягнення інфляційної складової за загальний період прострочення березень 2024 року - липень 2025 року в розмірі 47500грн08коп. підлягають задоволенню.
На підставі статті 129 Господарського процесуального кодексу України та враховуючи часткове задоволення позовних вимог, суд покладає на відповідача витрати позивача зі сплати судового збору у розмірі 5635грн37коп.
Керуючись нормами Цивільного кодексу України, статтями 3, 4, 13, 20, 41, 42, 73, 74, 76, 77, 78, 86, 91, 129, 237, 238, 240, 241, 242, 250-252 Господарського процесуального кодексу України суд,
Позовні вимоги Акціонерного товариства «Дніпровська теплоелектроцентраль» до Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Центральні тепломережі» про стягнення суми боргу у розмірі 407556грн71коп., 3% річних у розмірі 14563грн, інфляційних втрат у розмірі 47500грн08коп.- задовольнити частково.
Стягнути з Комунального підприємства Кам'янської міської ради «Центральні тепломережі» (Ідентифікаційний код 43158553; адреса місцезнаходження: 51914, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Тритузна, буд. 168) на користь Акціонерного товариства «Дніпровська теплоелектроцентраль» (Ідентифікаційний код 00130820; адреса місцезнаходження: 51925, м. Кам'янське, вул. Заводська, буд. 2) суму боргу у розмірі 407556грн71коп., 3% річних у розмірі 14557грн46коп, інфляційні втрати у розмірі 47500грн08коп, витрати зі сплати судового збору у розмірі 5635грн37коп.
Відмовити у задоволенні позовних вимог про стягнення 3% річних у розмірі 5грн54коп.
Видати наказ після набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Р.Г. Новікова