Справа № 592/13513/23
2-о/579/8/26
19 січня 2026 року Кролевецький районний суд Сумської області
в складі судді - Моргуна О.В.
присяжних - Шумило М.П., Петренко С.М.
з участю секретаря - Сергієнко Ж.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за клопотанням ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки та піклування виконавчого комітету Сумської міської ради, про продовження строку дії рішення Кролевецького районного суду Сумської області від 21 грудня 2023 року про визнання особи недієздатною,
В матеріалах справи відсутні відомості про те, що інтереси ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Ярославець Кролевецького району Сумської області, місце проживання: АДРЕСА_1 , представляє адвокат.
Відповідно до ч. 1 ст. 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров'я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа, про що суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Згідно із п. 24 ч.1 ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правничу допомогу» право на безоплатну вторинну правничу допомогу згідно з цим Законом та іншими законами мають особи, стосовно яких суд розглядає справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною; поновлення цивільної дієздатності недієздатних фізичних осіб та фізичних осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, звільнення від повноважень опікунів чи піклувальників таких осіб, - на правничі послуги, передбачені пунктами 2 і 3 частини другої статті 13 цього Закону, протягом розгляду справи в суді.
Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутні відомості про те, що інтереси ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , представляє адвокат, суд вважає за необхідне залучити представника особи, щодо якої розглядається питання про продовження строку дії рішення Кролевецького районного суду Сумської області від 21 грудня 2023 року про визнання особи недієздатною, через Східний міжрегіональний центр з надання безоплатної правової допомоги.
Керуючись ст.254, 258-261 ЦПК України, суд,
Залучити представника (адвоката) Воловик Людмилі Володимирівні, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , через Східний міжрегіональний центр з надання безоплатної правової допомоги для надання правничої допомоги у справі про продовження строку дії рішення Кролевецького районного суду Сумської області від 21 грудня 2023 року про визнання особи недієздатною.
Копію ухвали направити до Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правової допомоги для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяО. В. Моргун
Присяжні: М.П. Шумило
С.М. Петренко