Рішення від 21.01.2026 по справі 420/7513/25

Справа № 420/7513/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді: Юхтенко Л.Р.,

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенніОдеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна компанія «ПРОМО ЮГ» (код ЄДРПОУ43334379, місце знаходження: 65078, м. Одеса, вул.. Героїв Крут, 13) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8) про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 14 березня 2025 року надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна компанія «ПРОМО ЮГ» (код ЄДРПОУ 43334379, місце знаходження: 65078, м. Одеса, вул. Героїв Крут, 13) до Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8), в якій просить:

Визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 05.12.2024р. №12161267/43334379 про відмову в реєстрації податкової накладної №364 від 02.12.2024р.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних днем її фактичного подання податкову накладну №364 від 02.12.2024р. на суму 122 500,0 грн., яка складена ТОВ «РК «ПРОМО ЮГ» та направлена 03.12.2024р. для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Ухвалою від 19 березня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) учасників справи в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.

Так, зазначені позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржуване рішення, яким відмовлено у реєстрації податкової накладної є протиправним, у зв'язку з чим підлягає скасуванню.

На обґрунтування вказаних тверджень представник зазначив, що основну господарську діяльність підприємство здійснює за кодом КВЕД: 73.11 - Рекламні агентства.

ТОВ «РК «ПРОМО ЮГ» самостійно здійснює повний цикл надання рекламних послуг, код УКТЗЕД 73.11, а саме: поклейка плівки оракал з печаттю, продаж різноманітних рекламних вивісок та банерів, брендування авто, монтаж та демонтаж рекламних конструкцій, ремонт рекламних виробів, рекламне оформлення різних об'єктів, ремонт світлових знаків, облицювання рекламних коробів, виготовлення рекламних лед-екранів, лайтбоксів, світлових вивісок, світлових показників та рекламних навігацій, тощо.

Для господарської діяльності з виробництва та надання рекламних послуг, підприємство використовує належне йому виробниче обладнання.

В рамках основного виду господарської діяльності 31.10.2024р. між ТОВ «РК «ПРОМО ЮГ» (Виконавець) та ТОВ «ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНА» (Замовник) укладено Договір №15.10.24/11.

Згідно з п. 1 Специфікації Додаток №1 до Договору №15.10.204/11 від 31.10.2024 року Виконавець зобов'язується надати (виконати) Замовнику наступні послуги (роботи): демонтаж рекламних конструкцій на суму 175 000,00 грн.

ТОВ «ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНА» відповідно до умов Договору, перерахувало 08.11.2024 року грошові кошти за демонтаж рекламних конструкцій в сумі 52 500,0 гривень, що склало 30% від загальної вартості послуг (робіт) визначеної у Специфікації.

Також, Замовником на прохання Виконавця 03.01.2025 року було перераховано грошові кошти за демонтаж рекламних конструкцій в сумі 20 416,67 гривень.

Відповідно до умов пункту 2.3.2 Договору №15.10.204/11 від 31.10.2024 року залишок грошових коштів за виконані роботи з демонтажу рекламних конструкцій не перераховуються до реєстрації податкової накладної Виконавцем.

Для проведення демонтажу рекламної конструкції TOB «РК «Промо Юг» власними силами та з задіянням сторонньої організації виконало послугу в повному обсязі, що підтверджується підписаним з боку Замовника ТОВ «ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНИ» Актом надання послуг від 02 грудня 2024р. №254.

Також, для виконання робіт, TOB «РК «Промо Юг» було замовлено у Виконавця ТОВ «Спеценергобуд-Бесарабія» послуги автовишки 27 м, акт наданих послуг від 02.12.2024 року №410.

Крім того, для виконання робіт з демонтажу TOB «РК «Промо Юг» було долучено ФОП ОСОБА_1 , Акт прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг) від 29.11.2024р. №61.

Відповідно до вимог ст. 187,201 ПК України, Позивачем було складено: Податкову накладну №364 від 02.12.2024р., яку було направлено для реєстрації в ЄРПН 03.12.2024р. та в її реєстрації відмовлено.

На пропозицію надати додаткові пояснення, підприємством було направлено пояснення. Проте за результатами їх розгляду, прийнято оскаржуване рішення про відмову у реєстрації ПН в ЄРПН.

На думку представника позивача, рішення Комісії ГУ ДПС в Одеській області не містить жодного доказу, що подані до податкового органу документи складені з порушенням вимог законодавства. Крім того, перелік не конкретизованих документів, зазначений в додатковій інформації до оскаржуваних рішень не дає змоги встановити належність перелічених документів до Позивача.

На думку Позивача рішення Комісії ГУ ДПС в Одеській області повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної із зазначенням, зокрема, які саме документи складені платником податків із порушенням законодавства та в чому воно полягає.

З наведених підстав представник позивача просить задовольнити позовні вимоги.

Через канцелярію суду 04.04.2025 року від ГУ ДПС в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач проти задоволення позову заперечував та просив відмовити в задоволенні позову повністю, з огляду на таке.

Відповідно до фактичних обставин справи, ТОВ «Рекламна компанія «ПРОМО ЮГ» направило на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних податкову накладну № 364 від 02.12.2024, виписану на адресу ТОВ " ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНА " (код ЄДРПОУ35679295) на загальну суму з урахуванням ПДВ 122500.00 грн.

За отриманою Квитанцією №1 від 03.12.2024 з Єдиного вікна приймання звітності Державної податкової служби України Позивачу було повідомлено, що реєстрація податкової накладної № 364 зупинена, оскільки: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 02.12.2024 №364 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.5422%, "Рпоточ"=20166.68 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти прийманняпередачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».

Також, даною Квитанцією №1 Позивачу було запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податкових накладних.

На виконання п. 11 Порядків №1165 Позивачем було подане до контролюючого органу Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено.

Разом з повідомленням № 2 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено від 03.02.2025, Позивачем надано 14 додатків.

Однак, Комісією з питань зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області було прийняте рішення № 12161267/43334379 від 05.12.2024 у зв'язку з тим, що документи були складені/оформлені із порушенням законодавства.Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/ послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; наявність податкової інформації, що свідчить про здійснення платником податку ризикових операцій.

Також представник зазначає, що згідно позовної заяви ТОВ «Рекламна компанія «ПРОМО ЮГ» закуповує сировину у компаній ТОВ «АВЕР-ТЕХ», ТОВ «МАС КОМ», ТОВ «МОДУС», ТОВ «БУДСЕРВІС ІВАНО-ФРАНКІВСЬК», ТОВ «ВРС ДІДЖИТАЛ», ТОВ «РЕМСЕРВІС», ТОВ «Пласиікс Україна», ТОВ «Р1», ТОВ «АВСК», проте контролюючому органу не було надано договорів поставки, складських документів, накладних (товарно- транспортні, видаткові, податкові тощо), банківських документів, документів щодо відповідності, транспортних документів щодо постачання матеріалів. Згідно даного позовної заяви виробничий цех Позивача знаходиться за адресою: м. Одеса площа Старосінна 1, а складські приміщення та офіс м. Одеса, вул. Героїв Крут 13, в позовній заяві вказано, що копії договорів оренди щодо даних об'єктів додаються до нього, проте дані документи не були подані контролюючому органу разом з повідомленням про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено. Також слід звернути увагу, що згідно рахунку на оплату № 512 від 28.11.2024 ТОВ «Рекламна компанія «ПРОМО ЮГ» отримували послуги автовишки від ТОВ «Спеценергобуд-Бесарабія» проте окрім рахунку на оплату даної послуги Позивачем не було надано контролюючому органу документів які підтверджували реальність, можливість виконання, правомірність та факт здійснення даної операції, а саме договори надання послуг, документи на підтвердження оренди чи права власності на техніку, документи щодо експлуатації та технічного огляду техніки, штатний розпис у якому зазначені оператори крану та акти прийняття-передачі послуг.

Разом з Повідомленнями про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування на розгляд Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування Головного управління ДПС в Одеській області Позивачем надані банківські виписки, що ймовірно складені з порушеннями чинного законодавства, так як у зазначеному документі відсутні обов'язкові реквізити, а саме підпис надавача платіжних послуг та підпис особи, що здійснювала платіжну операцію.

Проаналізувавши документи, надані Платником до Контролюючого органу, останній дійшов висновку про наступне: Порушено норми п. 51 Постанови Правління Національного Банку України від 04.07.2018 № 75 «Про затвердження Положення про організацію бухгалтерського обліку в банках України», а саме: - Рахунок на оплату №512 від 28.11.2025 - не завірені належним чином підписами посадових та службових осіб, а отже, не відповідають приписам п.п. 5, 6 зазначеної Постанови.

Отже, документи, які були подані на розгляд комісії є сумнівними та ймовірно складені із порушенням чинного законодавства.

Таким чином, комісією Головного управління ДПС в Одеській області, на підставі наданих ТОВ «ПРОМО ЮГ» документів, було правомірно винесено рішення про відмову в реєстрації податкової накладної.

Через канцелярію суду 08.04.2025 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив.

А також, 08.04.2025 року від представника позивача надійшло клопотання про приєднання додаткових документів по справі та зазначено, що фактична вартість наданих послуг буде визначена після закінчення розгляду справи № 420/7513/25 та надана до суду окремо.

Заперечення на відповідь на відзив до суду не надходили.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, суд встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Рекламна компанія «ПРОМО ЮГ'зареєстроване 06.11.2019 року. Основний вид господарської діяльності: 73.11 Рекламні агентства.

Судом встановлено, що з метою здійснення господарської діяльності 31.10.2024 року між ТОВ «РЕКЛАМНА КОМПАНІЯ ПРОМО ЮГ» (виконавець) та ТОВ «ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНА» (замовник) уклали договір №15.10.24/11, відповідно до умов якого виконавець зобов'язується надати замовнику послуги (виконати роботи) в порядку та на умовах визначених цим договором та додатками до нього, а замовник зобов'язується приймати послуги (роботи) та своєчасно здійснювати оплату згідно з умовами цього договору (п. 1.1 договору)

Конкретний предмет кожного замовлення узгоджується сторонами в специфікаціях, які є додатками до договору. Найменування, обсяг, ціна послуг (робіт) зазначається у специфікаціях, актах та рахунках виконавця (п. 1.3-1.4 договору)

Оплата послуг (робіт) здійснюється замовником за рахунком наданим замовнику виконавцем, у національній валюті України (гривні) шляхом безготівкового переказу грошових коштів на поточний рахунок виконавця, в наступному порядку:

- Шляхом передплати не менше 30% від загальної вартості послуг (робіт) визначеної у специфікації, на банківський рахунок виконавця протягом 5 банківських днів з дати укладення специфікації та отримання замовником рахунку-фактури;

- Остаточний розрахунок за послуги перераховується на рахунок виконавця протягом 14 банківських днів з дня отримання замовником послуг згідно специфікації та підписання належним чином оформленого акту приймання-передачі послуг, але в будь-якому випадку не раніше реєстрації належним чином складеної виконавцем податкової накладної в порядку, передбаченому законодавством України, у найближчий платіжний день замовника. (п. 2.3 договору)

Відповідно до специфікації виконавець зобов'язується надати (виконати) замовнику наступні послуги: демонтаж рекламних конструкцій, в кількості 1 послуга, на суму 175 000,00 грн.

Відповідно до додаткових умов: п.2 період надання (виконання) з 01.11.2024 року по 15.11.2024 року у наступному обсязі: демонтаж рекламних щитів при виїзді на територію магазину.

За вказані послуги виконавцем виставлено рахунок на оплату № 231 від 31.10.2024 року на суму 175000,00 грн у т.ч. ПДВ 29 166,67 грн.

Судом встановлено, що відповідно до банківської виписки по рахунку за період з 01.11.2024 року по 30.11.2024 року замовником 08.11.2024 року було здійснено передоплату в розмірі 30% - 52500,00 грн.

Так, судом встановлено, що на виконання умов вказаного договору виконавцем було надано послуги «демонтаж зовнішніх конструкцій» на суму 175000,00 грн, про що підписано Акт надання послуг № 254 від 02.12.2024 року підписаний сторонами договору, який став підставою для формування спірної податкової накладної.

Також, судом встановлено, що для виконання вказаних послуг позивачем було залучено до участі третіх осіб, про що свідчать: акт надання послуг №410 від 02.12.2024 року щодо надання послуги «послуги автовишки 27м» укладеного з ТОВ «Спеценергобуд-Бесарабія», Акт №61 від 29.1.2024 року прийому-передачі виконаних робіт з ФОП ОСОБА_1 .

Так, судом встановлено, що за фактом надання послуг, позивачем було сформовано та направлено на реєстрацію ПН № 364 від 02.12.2024 на загальну суму 122 500,00 грн.

Відповідно до квитанції № 9365776273 від 03.12.2024 року реєстрацію вказаної ПН зупинено, з підстав того, що «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 02.12.2024 №364 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.5422%, "Рпоточ"=20166.68 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».

На пропозицію податкового органу позивачем булонадано повідомлення №1 від 03.12.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення було надано: 8 додатків.

В графі «пояснення» зазначено: ТОВ "ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНА" у зв'язку із ліквідацією бренду в м. Одеса, перерахувало 08.11.24р. аванс в сумі 52500,00 грн за демонтаж рекламних конструкцій на фасаді. ТОВ "РК "ПРОМО ЮГ" власними силами в листопаді 2024 року демонтувало рекламні конструкції, підписавши акт виконаних послуг. ТОВ "РК "ПРОМО ЮГ" 28.11.24р. замовило послуги автовишки (оплата з послуги та рахунок надається). Демонтовані рекламні конструкції були передані керівництву ТОВ "ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНА" з подальшою їх утилізацією.

Проте, 05.12.2024 року відповідачем за результатами розгляду наявних документів прийняло рішення № 12161267/43334379 про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Підставою для відмови у реєстрації якої вказано: надання платником податків копій документів складених з порушенням законодавства.

Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Не погодившись із прийнятим рішенням, позивач подав скаргу до ДПС України надавши всі наявні документи, проте у її задоволенні було відмовлено, а рішення регіонального рівня залишено без змін.

Не врахування пояснень та додатних документів на підтвердження реального здійснення господарської операції, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Судом також досліджено всі надані до податкового органу первинні документи серед яких:копії договору оренду, акти прийому-передачі, рахунки на оплату, банківські виписки тощо.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню повністю, з огляду на таке.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено).

Аналізуючи правомірність прийняття оскаржуваного рішення, що є змістом правовідносин у цій справі, відповідно до приписів ст. 2 КАС України, суд виходить із такого.

Спірні правовідносини врегульовано нормами Податкового кодексу України.

Згідно з пп. «а», «б» п. 185.1 ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Пунктом 187.1 статті 187 ПК України встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п. 188.1 ст. 188 ПК України).

Пунктом 201.10 ст. 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.п.14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Пунктом 201.16 статті 201 ПК України встановлено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року № 1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Порядок № 1246) (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 341) податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Пунктом 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2245-VIII Кабінету Міністрів України доручено до 1 березня 2018 року визначити порядок зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд та приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

З 01.02.2020 року діє Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019р. №1165 (далі - Порядок № 1165), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Згідно з п. 3 Порядку №1165 податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, складеної на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості хоча б одного з товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку, за винятком розрахунку коригування, визначеного підпунктом 7 цього пункту), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації).

Відповідно до п. 5, п.6 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом сьомим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

Відповідно до п. 10, п. 11 Порядку №1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації. У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Так, судом встановлено, що в порядку встановленого податковим законодавством за фактом надання послуг, позивачем було сформовано та направлено на реєстрацію ПН № 364 від 02.12.2024 на загальну суму 122 500,00 грн.

Відповідно до квитанції № 9365776273 від 03.12.2024 року реєстрацію вказаної ПН зупинено, з підстав того, що «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 02.12.2024 №364 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 73.11, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=1.5422%, "Рпоточ"=20166.68 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».

У Додатку 3 до Порядку № 1165 встановлено Критерії ризиковості здійснення операцій.

Пунктом 1 зазначених Критеріїв визначено такі критерії ризиковості здійснення операцій: «Відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС».

Таким чином, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган має витребувати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітити платнику податків у своїх поясненнях.

Отже, реєстрація податкової накладної поданої позивачем зупинена з пропозицією надання додаткових документів, перелік яких визначено формально без визначення конкретних обставин, які необхідно підтвердити вказаними документами та висвітлити у наданих до вказаних документів поясненнях.

Можливість виконання платником податків обов'язку надати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів. Хоча перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, визначено Порядком № 520, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема, від змісту операції з постачання, суб'єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520).

Пунктом 2 Порядку № 520 визначено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку № 520, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі. Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

Разом із тим, пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункти 6, 7 Порядку № 520).

Згідно з вимогами пунктів 9, 10 та 11 Порядку № 520, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. Комісія регіонального рівня приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.

Підставами для прийняття комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Судом встановлено, що на пропозицію податкового органу позивачем було надано повідомлення №1 від 03.12.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

До вказаного повідомлення було надано: 8 додатків.

В графі «пояснення» зазначено: ТОВ "ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНА" у зв'язку із ліквідацією бренду в м. Одеса, перерахувало 08.11.24р. аванс в сумі 52500,00 грн за демонтаж рекламних конструкцій на фасаді. ТОВ "РК "ПРОМО ЮГ" власними силами в листопаді 2024 року демонтувало рекламні конструкції, підписавши акт виконаних послуг. ТОВ "РК "ПРОМО ЮГ" 28.11.24р. замовило послуги автовишки (оплата з послуги та рахунок надається). Демонтовані рекламні конструкції були передані керівництву ТОВ "ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНА" з подальшою їх утилізацією.

Разом з тим, наведений у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної перелік документів є формальним, оскільки повністю дублює приписи п. 5 Порядку № 520, без врахування особливостей господарської операції між позивачем та його контрагентом.

Таким чином, у контролюючого органу були наявні достатні документи для спростування сумнівів щодо ризиковості здійснення операції, а наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Проте, 05.12.2024 року відповідачем за результатами розгляду наявних документів прийняло рішення № 12161267/43334379 про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН.

Підставою для відмови у реєстрації якої вказано: надання платником податків копій документів складених з порушенням законодавства.

Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Оцінивши надані сторонами докази та виходячи із вищенаведених норм права, суд доходить висновку, що відповідачем прийнято оскаржуване рішення помилково, з огляду на таке.

Так, судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що основний вид господарської діяльності підприємства: 73.11 Рекламні агентства.

Судом встановлено, що з метою здійснення господарської діяльності 31.10.2024 року між ТОВ «РЕКЛАМНА КОМПАНІЯ ПРОМО ЮГ» (виконавець) та ТОВ «ЛЕРУА МЕРЛЕН УКРАЇНА» (замовник) уклали договір №15.10.24/11, відповідно до умов якого виконавець зобов'язується надати замовнику послуги (виконати роботи) в порядку та на умовах визначених цим договором та додатками до нього, а замовник зобов'язується приймати послуги (роботи) та своєчасно здійснювати оплату згідно з умовами цього договору (п. 1.1 договору)

Конкретний предмет кожного замовлення узгоджується сторонами в специфікаціях, які є додатками до договору. Найменування, обсяг, ціна послуг (робіт) зазначається у специфікаціях, актах та рахунках виконавця (п. 1.3-1.4 договору)

Оплата послуг (робіт) здійснюється замовником за рахунком наданим замовнику виконавцем, у національній валюті України (гривні) шляхом безготівкового переказу грошових коштів на поточний рахунок виконавця, в наступному порядку:

- Шляхом передплати не менше 30% від загальної вартості послуг (робіт) визначеної у специфікації, на банківський рахунок виконавця протягом 5 банківських днів з дати укладення специфікації та отримання замовником рахунку-фактури;

- Остаточний розрахунок за послуги перераховується на рахунок виконавця протягом 14 банківських днів з дня отримання замовником послуг згідно специфікації та підписання належним чином оформленого акту приймання-передачі послуг, але в будь-якому випадку не раніше реєстрації належним чином складеної виконавцем податкової накладної в порядку, передбаченому законодавством України , у найближчий платіжний день замовника. (п. 2.3 договору)

Відповідно до специфікації виконавець зобов'язується надати (виконати) замовнику наступні послуги: демонтаж рекламних конструкцій, в кількості 1 послуга, на суму 175 000,00 грн.

Відповідно до додаткових умов: п.2 період надання (виконання) з 01.11.2024 року по 15.11.2024 року у наступному обсязі: демонтаж рекламних щитів при виїзді на територію магазину.

За вказані послуги виконавцем виставлено рахунок на оплату № 231 від 31.10.2024 року на суму 175000,00 грн у т.ч. ПДВ 29 166,67 грн.

Судом встановлено, що відповідно до банківської виписки по рахунку за період з 01.11.2024 року по 30.11.2024 року замовником 08.11.2024 року було здійснено передоплату в розмірі 30% - 52 500,00 грн.

Так, судом встановлено, що на виконання умов вказаного договору виконавцем було надано послуги «демонтаж зовнішніх конструкцій» на суму 175000,00 грн, про що підписано Акт надання послуг № 254 від 02.12.2024 року підписаний сторонами договору, який став підставою для формування спірної податкової накладної.

Також, судом встановлено, що для виконання вказаних послуг позивачем було залучено до участі третіх осіб, про що свідчать: акт надання послуг №410 від 02.12.2024 року щодо надання послуги «послуги автовишки 27м» укладеного з ТОВ «Спеценергобуд-Бесарабія», Акт №61 від 29.1.2024 року прийому-передачі виконаних робіт з ФОП ОСОБА_1 .

Так, судом встановлено, що за фактом надання послуг, позивачем було сформовано та направлено на реєстрацію ПН № 364 від 02.12.2024 на загальну суму 122 500,00 грн.

Крім того, матеріалами справи підтверджується, що позивачем до податкового органу надавались додаткові поясненняразом з повідомленням №1від 03.12.2024 року, в яких представник детальніше розкрив суть господарської діяльності підприємства у співпраці з контрагентом, зокрема спірної господарської операції та надав докази на підтвердження її реальності, наявності матеріально-технічної можливості надавати такий вид послуг.

До даних пояснень було додано повний перелік документів, необхідних та достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Аналіз наданих копій первинних документів надає можливість встановити наявність трудової та технічної можливості позивача щодо реальності надання такого виду послуг.

В той же час, у квитанції зазначено посилання на відповідність Критеріїв, визначених в п. 1 та наведено загальний перелік документів, які може надати позивач, разом з цим конкретно не визначено документів, які слід надати позивачу для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Водночас можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання на реєстрацію податкової накладної напряму залежить від чіткого формулювання фіскальним органом позиції про те, під який саме критерій ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій підпадає платник податку, якому відповідає платник податку, що прямо впливає на можливість надання платником податку в подальшому відповідних документів, перелік яких міститься у вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРНП.

Суд відхиляє доводи представника відповідача викладені у відзиві, з підстав того, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної, а у подальшому в рішенні про відмову у реєстрації ПН, платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів.

Посилання представника відповідача на те, що наявні електронні документи які не містять належного підпису осіб, які брали участь в господарській операції, відхиляються судом, адже спірна податкова накладна була сформована за фактом надання послуг, за іншим договором та на підставі інших документів.А тому, такі доводи Головного управління є помилковими.

Таким чином, зупинення податкової накладної, виписаної позивачем не відповідає умовам критеріїв ризиковості платника податку та/або критерій ризиковості здійснення операцій та контролюючим органом, порушено вимоги Порядку № 1165.

Відповідно до ч. п. 25, 26, 27 Порядку № 1165 комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном. Комісія контролюючого органу в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, Податкового кодексу України та законів, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, а також цим Порядком.

Згідно з п. 44 Порядку № 1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.

Згідно з додатку до Порядку № 520 в рішенні про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних обов'язково зазначаються конкретні документи.

Так, як вбачається з матеріалів справи в оскаржуваному рішенні, податковим органом було зазначено підставою для відмови у реєстрації податкової накладної «надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства».

В графі «податкова інформація» (зазначити конкретні документи) оскаржуваного рішення, вказано: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Аналізуючи зазначену, як підставу для відмови у реєстрації поданої податкової накладної в ЄРПН, суд зазначає, що контролюючим органом не наведено конкретних документів, які саме складені чи сформовані позивачем з порушенням норм законодавства, а лише узагальнено зазначено перелік можливих документів.

Таким чином, суд доходить висновку, що матеріали справи не містять належних і достатніх доказів спростування відповідачами тверджень позивача, наведення відповідних мотивів прийняття спірного рішення та неврахування наданих позивачем документів, а відтак, підтверджень правомірності рішення податкового органу, у зв'язку з чим, таке рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН є протиправним та підлягає скасуванню.

Стосовно позовних вимог про зобов'язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 364від 02.12.2024року, суд зазначає таке.

Приписами пункту 20 Порядку № 1246 передбачено, що у разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

В даному випадку, зобов'язання відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані позивачем податкові накладні є дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права, а тому суд доходить висновку, що вказані позовні вимоги є правомірними та належать задоволенню повністю.

Відповідно до ч.1,3ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідачі, заперечуючи проти позову не довели, з посиланням на відповідні докази, правомірності своїх рішень, а тому позовні вимоги належать задоволенню повністю.

Враховуючи, що позов задоволено у повному обсязі сплачений судовий збір підлягає поверненню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління на користь позивача в розмірі 3028,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна компанія «ПРОМО ЮГ» (код ЄДРПОУ43334379, місце знаходження: 65078, м. Одеса, вул.. Героїв Крут, 13) до Головного управління ДПС в Одеськійобласті (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) та Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, пл. Львівська, 8) про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування № 12161267/43334379 від 05.12.2024 року про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа,8) зареєструвати податкову накладну № 364 від 02.12.2024 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна компанія «ПРОМО ЮГ» (код ЄДРПОУ43334379, місце знаходження: 65078, м. Одеса, вул.. Героїв Крут, 13)в Єдиному реєстрі податкових накладнихдатою її подання.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ ВП 44069166, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5) сплачений судовий збір на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна компанія «ПРОМО ЮГ» (код ЄДРПОУ43334379, місце знаходження: 65078, м. Одеса, вул.. Героїв Крут, 13) в розмірі 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок).

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст.ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко