Рішення від 21.01.2026 по справі 380/15817/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 січня 2026 рокусправа № 380/15817/24

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши у порядку письмового провадження у місті Львові за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Львівській області (далі - відповідач-1), Державної податкової служби України (далі - відповідач-2), у якому просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області від 30.01.2024 № 10473253/43891420 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації ПН від 03.04.2023 № 1;

- зобов'язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ПН від 03.04.2023 № 1 на загальну суму 495 600 грн (з ПДВ);

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області від 30.01.2024 № 10473254/43891420 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації ПН від 03.04.2023 № 2;

- зобов'язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від ПН від 03.04.2023 № 2 на загальну суму 567 000 грн (з ПДВ);

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області від 30.01.2024 № 10473252/43891420 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації ПН від 03.04.2023 № 3;

- зобов'язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 03.04.2023 № 3 на загальну суму 562 800 грн (з ПДВ);

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області від 01.02.2024 № 10489519/43891420 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації ПН від 03.04.2023 № 4;

- зобов'язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 03.04.2023 № 4 на загальну суму 497 700 грн (з ПДВ);

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області від 06.02.2024 № 10510774/43891420 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації ПН від 03.04.2023 № 5;

- зобов'язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 03.04.2023 № 5 на загальну суму 499 800 грн (з ПДВ);

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Львівській області від 11.04.2024 № 10886926/43891420 про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яким відмовлено в реєстрації ПН від 07.06.2023 № 10;

- зобов'язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 07.06.2023 № 10; на загальну суму 485 940 грн (з ПДВ);

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач склав та подав для реєстрації в ЄРПН шість податкових накладних: № 1 від 03.04.2023 на загальну суму 495 600 грн (з ПДВ); № 2 від 03.04.2023 на загальну суму 567 000 грн (з ПДВ); № 3 від 03.04.2023 на загальну суму 562 800 грн (з ПДВ); № 4 від 03.04.2023 на загальну суму 497 700 грн (з ПДВ); № 5 від 03.04.2023 на загальну суму 499 800 грн (з ПДВ); № 10 від 07.06.2023 на загальну суму 485 940 грн (з ПДВ).

01.05.2023, 03.05.2023, 04.07.2023 відповідач-1 сформував квитанції, в яких зазначив про зупинення реєстрації податкових накладних № 1 від 03.04.2023; № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023; № 10 від 07.06.2023, відповідно, запропонувавши надати пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в ПН № 1, № 2, № 3, № 4, № 5, № 10.

Відповідач-1 надіслав позивачу повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних щодо ПН № 1 від 03.04.2023; № 2 від 03.04.2023; №3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023, № 10 від 07.06.2023, а саме: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів з додатками до них: договорів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, з додатками до них, первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, первинних документів щодо постачання, придбання товарів, документів щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявністю яких передбачено договором та/або законодавством, сертифікати відповідності.

25.01.2024 та 30.01.2024 та 18.04.2024 ТОВ "Ріал-Груп" надіслало Повідомлення про подання пояснень та копії документів щодо податкових накладних № 1 від 03.04.2023; № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023, № 10 від 07.06.2023.

Рішеннями Комісії Головного управління ДПС у Львівській області №10473253/43891420 від 30.01.2024, № 10473254/43891420 від 03.04.2023, №10473252/43891420 від 30.01.2024, № 10489519/43891420 від 01.02.2024, №10510774/43891420 від 06.02.2024, № 26051/43891420/2 від 11.04.2024 відповідач-1 відмовив у реєстрації ПН № 1 від 03.04.2023; № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023; № 10 від 07.06.2023 відповідно.

Позивач подав до ДПС України скаргу на рішення від 11.04.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 10886926/43891420 ПН № 10 від 07.06.2023 відповідача-1, отримавши відмову у задоволенні скарги.

Позивач вважає протиправними оспорювані рішення податкового органу, оскільки контролюючим органом не зазначені конкретні підстави для зупинення реєстрації податкових накладних ПН № 1 від 03.04.2023; № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023; № 10 від 07.06.2023, тоді як позивач надав усі необхідні документи, що підтверджують факт здійснення господарських операцій згідно із вказаними ПН. У Квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних запропоновано надати пояснення та/або копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у ПН для розгляду питання прийняття рішення без жодної конкретизації, які саме документи не надані для реєстрації ПН.

Отже, спірні рішення є такими, що суперечать вимогам законодавства, порушують права та інтереси позивача у сфері господарської діяльності, а тому такі необхідно скасувати, а податкові накладні - зареєструвати.

Із наведених підстав, просить позов задовольнити повністю.

Ухвалою від 29.07.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

30.08.2024 відповідач-1 надіслав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позову, з огляду на те, що підставами для зупинення реєстрації вищевказаних ПН є: коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/ послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Окрім вищенаведеного, контролюючим органом запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідач-1 чітко визначив підставу зупинення реєстрації податкової накладної, а не вжив загальне посилання на пункт 1 Критеріїв ризиковості платника податку.

Пропозиція надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній, була викладена у відповідності до вимог пунктів 4,5 Порядку №520.

Щодо конкретного переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, слід зазначити, що зупинення реєстрації податкової накладної відбувається в автоматичному режимі за наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.

Зміст господарської операції, у зв'язку з виконанням якої відбувається реєстрація ПН, податковому органу невідомий. Тобто сам платник податку має визначити які первинні документи необхідно надати податковому органу на підтвердження реальності господарської операції та прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Позивач як активний учасник господарської діяльності на певному сегменті ринку, обізнаний з тонкощами роботи на цьому ринку, а відтак має розуміння сутності та тонкощів певних операцій, має усвідомлення не тільки щодо базових документів, які супроводжують певні операції, а й щодо інших документів, які зазвичай супроводжують такого роду операції. Відтак, саме позивач має можливість визначити конкретний перелік документів, який наявний у нього та супроводжує певні операції з тим, щоб подати ці документи для реєстрації ПН.

Позивачем подано повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

Обов'язок довести реальність господарської операції та підтвердити її належними документами покладається виключно на позивача. Комісія приймала рішення про відмову у реєстрації податкових накладних тільки на підставі тих документів, які надавались на розгляд Комісії.

Також відповідач-1 зазначає, що долучені позивачем до позовної заяви докази, не були предметом дослідження комісією Головного управління ДПС у Львівській області, а тому не можуть бути визнані належним доказом.

Отже, ДПС України та Головне управління ДПС у Львівській області вважає, що долучені позивачем докази відповідно до статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України є неналежними.

Щодо зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкові накладні, відповідач-1 вважає, що повноваження ДПС України щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН є дискреційними повноваженнями та виключною компетенцією уповноваженого органу, відтак зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних спірну ПН є передчасним, у той час як належним способом захисту порушеного права є зобов'язання повторно розглянути питання щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

У зв'язку із наведеним відповідач-1 у задоволенні позову просить відмовити.

02.09.2024 позивач подав відповідь на відзив, в якій зазначив, що покликання відповідача на те, що позивачем не було представлено додаткові пояснення та або документи відповідно до скерованого Комісією повідомлення про необхідність надання додаткових документів, яким було конкретизовано перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію спірних ПН, не заслуговує на увагу та спростовується тим, що

отримавши повідомлення про зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, позивач щодо кожної з них подав повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено .

Оскільки господарські операції, за якими була зупинена реєстрація податкових накладних є для позивача типовими, то на пропозицію контролюючого органу щодо кожної такої податкової накладної ним було надано пакет документів у складі: пояснювальної записки щодо змісту господарської операції; договір поставки з покупцем; видаткова накладна на поставку товару покупцю; товаро-транспортна накладна про доставку товару покупцю; ветеринарні свідоцтва; договори поставки корму; акти звірки з постачальником кормів, акти звірки з покупцем, відомості зважування тварин тощо.

Пояснення, які було надані позивачем в Повідомленнях про надання пояснень, а також долучений пакет документів були достатніми для підтвердження вчинення операції постачання товару на користь покупця та виникнення обов'язку в позивача виписати та зареєструвати в ЄРПН податкові накладні. Так вказані документи розкривали зміст господарської операції, ідентифікували її учасників, обсяг цієї операції, вказували на наявність об'єкта оподаткування ПДВ, визначали базу оподаткування ПДВ, а також свідчили про виникнення в Позивача обов'язку виписати та зареєструвати кожну зі спірних накладних.

За результатами розгляду пакета документів тільки по податковій накладній № 10 комісією 02.04.2024 було прийнято повідомлення про необхідність подання додаткових документів з відміткою про необхідність подання додаткових документів для підтвердження інформації вказаної в податковій накладній. А саме: первинних документів щодо постачання/ придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів. Отже, у повідомленні про необхідність надання додаткових документів, на яке покликається відповідач, так і не було конкретизовано, яких саме документів бракує комісії, чому представлені документи є недостатніми.

Позивач акцентує на тому, що додаткові документи, вимогу про надання яких висловила регіональна комісія, жодним чином не впливали на факт виникнення у позивача обов'язку виписати та зареєструвати податкову накладну у зв'язку з відвантаженням продукції покупцю. Витребування таких документів для вирішення питання про необхідність реєстрації податкової накладної було абсолютно недоцільним. Наявність чи відсутність таких додаткових документів ні не спростовувала, ні не підтверджувала виникнення в Позивача обов'язку зареєструвати податкову накладну. Однак такі додаткові пояснення були надані 08.04.2024 і долучені до позовної заяви. Однак вони залишені без уваги і комісією прийняті оскаржувані рішення про відмову в реєстрації ПН.

Зважаючи на твердження відповідач-1 про неподання позивачем додаткових пояснень на вимогу Комісії відповідно до повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень, позивач долучає до цієї відповіді "документи довільного формату", які підтверджують таке подання.

Розглянувши надані сторонами документи, проаналізувавши норми законодавства, які регулюють спірні відносини та їх застосування, суд встановив наступне.

Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" зареєстроване в Єдиному державному реєстрі 29.10.2020, код ЄДРПОУ: 43891420, платник податку на прибуток на загальних підставах, платник ПДВ з 01.07.2022.

Основним видом діяльності ТОВ "Ріал-Груп" є розведення свійської птиці (код КВЕД 01.47). Інші види діяльності: Будівництво житлових і нежитлових будівель (код КВЕД 41.20); Будівництво інших споруд, н.в.і.у. (код КВЕД 42.99); Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів (код КВЕД 45.20); Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами (код КВЕД 46.11); Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин (код КВЕД 46.21); Оптова торгівля квітами та рослинами (код КВЕД 46.22); Оптова торгівля живими тваринами (код КВЕД); Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами (код КВЕД 46.23); Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах (код КВЕД 47.19); Допоміжне обслуговування наземного транспорту (код КВЕД 52.21); Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування (код КВЕД 55.10); Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (код КВЕД 56.10); Купівля та продаж власного нерухомого майна (код КВЕД 68.10); Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код КВЕД 68.20); Агентства нерухомості (код КВЕД 68.31); Управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту (код КВЕД 68.32); Виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах (код КВЕД 10.91).

25.07.2022 Товариство з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (Постачальник) та Фермерське господарство "Улар" (Покупець) уклади Договір поставки № 25/07/2022-1 (далі - Договір №25/07/2022-1), за умовами якого Постачальник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених у цьому Договорі, передати у власність Покупцеві товар, визначений у п. 1.2 цього Договору, а Покупець зобов'язується прийняти та оплатити визначений товар.

На виконання умов Договору № 25/07/2022-1 Постачальник поставив у власність Покупцеві товар (кури-бройлери), що підтверджується видатковою накладною від 03.04.2023 №11 на суму 495 600,00 грн, у т. ч. ПДВ на суму 82 600,00 грн.

У зв'язку із здійсненням господарської операції за правилом першої події, на виконання вимог пп. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ "Ріал-Груп" склало та подало для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 03.04.2023 №1 на загальну суму 495 600,00 грн, у т. ч. ПДВ 82 600,00 грн.

01.05.2023 відповідач-1 сформував квитанцію № 9097244493, в якій зазначив про зупинення реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 1 та запропонував надати пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній № 1. Підставою для зупинення реєстрації спірної податкової накладної вказано: обсяг постачання товару/послуги 0105, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=9,3175%, "Рпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою підтвердження інформації, зазначеної у ПН від 03.04.2023 № 1, позивач 25.01.2024 скерував відповідачу-1 Пояснення, які підтверджують господарську операцію та копії документів щодо податкової накладної, реєстрація якої зупинена, а саме:

- Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування реєстрацію яких зупинено від 02.01.2024 № 1;

- пояснююча записка № 25/01/2024-01 від 25.01.2024;

- Договір поставки живих курей- бройлерів з покупцем ФГ "Улар" № 25/07/2022-1 від 25.07.2022;

- товарно-транспортна накладна № Р11 від 03.04.2023;

- податкова накладна №1 від 03.04.2023;

- Акт звірки з покупцем ФГ "Улар" від 31.05.2023;

- платіжні доручення від покупця ФГ "Улар" № 7577077 № 7577083 від 30.05.2023;

- Договір поставки добових курчат № 10/02/2023 від 10.02.2023;

- видаткова накладна курчат- бройлера № 38 від 17.02.2023;

- Ветеринарне свідоцтво ІБ № 477501 від 16.02.2023;

- платіжні доручення постачальнику добових курчат № 61, № 65, № 97 від 15.05.2023;

- Акт звірки з постачальником добових курчат ТОВ "Агроном-Цент" № б/н від 08.06.2023;

- Договір поставки кормів з постачальником ФГ "Улар" № 22/07/2022-2 від 22.07.2022;

- видаткові накладні корма № УЛ- 0000224, № УЛ-00004882, № УЛ-00004883, № УЛ-00007541 від 20.03.2023;

- товарно-транспортні накладні кормів №Р2224, № Р4882, № Р4883, № Р7540, №Р7541 від 20.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику кормів № 114 № 111 № 110 від 30.05.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів ФГ "Улар" № б/н від 08.06.2023;

- Договір з постачальником кормів ТОВ "Агроном-центр" № 15/02/2023 від 15.02.2023;

- видаткові накладні на купівлю кормів № 2 від 01.03.2023;

- товарно-транспортні накладні на купівлю кормів № Р2 від 01.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику кормів № 64, № 62 від 29.03.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів ТОВ "Агроном-центр" № б/н від 08.06.2023;

- Договір розподілу природного газу № 42ОР880-3547-22 від 25.05.2022;

- Акти наданих послуг розподілу газу № ЗКЯ83027502, № ЗКЯ83015162, №ЗКЯ83007316 від 30.04.2023;

- платіжні доручення постачальнику розподілу газу № 55, № 57, № 58, № 55 від 23.03.2023;

- Договір постачання природного газу № ЗАК/2022/264 від 26.05.2022;

- Акт приймання-передачі природного газу № 00000007846 від 31.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику природного газу № 79, № 75, № 67, № 54, № 53 №48, № 61, № 56, № 51 від 12.04.2023;

- Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №о/р 240902 від 30.09.2022;

- Акти про використану електричну енергію № б/н від 31.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику розподілу електричної енергії № 83, № 82, №60, №58, № 52, № 53 від 20.04.2023;

- Договір про постачання електричної енергії споживачу № 240902 від 01.10.2022;

- Акти приймання-передавання активної електроенергії № 240902/4/1, №240902/3/1 №240902/2/1 від 30.04.2023;

- платіжні доручення постачальнику електричної енергії № 84, № 57, № 43, № 54 від 21.04.2023;

- Договір на укладення угоди про надання ветеринарних послуг суб'єкту господарювання щодо забою тварин, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження, що підлягає державному ветеринарному нагляду та контролю №26/10 від 03.10.2022;

- Акт наданих послуг № 1 від 28.02.2023;

- платіжні доручення ветслужбі № 63 від 29.03.2023;

- накладна-вимога на посадку добових курчат № 1 від 17.02.2023;

- Книга обліку руху птиці на фермі № б/н від 03.04.2023;

- Акти вибуття біологічних активів № 02/1, № 02/2, № 02/3, № 02/4, № 02/5 від 24.03.2023;

- Відомість витрати кормів № 2 від 02.04.2023;

- Відомість зважування птиці на фермі № 2 від 03.04.2023;

- накладна-вимога на отримання готової продукції № 2, № 2а від 03.04.2023;

- відомість отримання готової продукції № 2 від 03.04.2023.

30.01.2024 Комісія Головного управління ДПС у Львівській області прийняла рішення № 10473253/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 1. Підставою для відмови зазначено: надання платником податку документів/копій документів, складених із порушенням законодавства.

На виконання умов Договору № 25/07/2022-1 від 25.07.2022 Постачальник поставив у власність Покупцеві товар (кури-бройлери), що підтверджується видатковою накладною від 03.04.2023 № 12 на суму 567 000,00 грн, у т.ч. ПДВ на суму 94 500,00 грн.

У зв'язку із здійсненням господарської операції за правилом першої події, на виконання вимог пп. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ "Ріал-Груп" склало та подало для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 03.04.2023 № 2 на загальну суму 567 000,00 грн, у т. ч. ПДВ 94 500,00 грн.

01.05.2023 відповідач-1 сформував квитанцію № 9097786825, в якій зазначив про зупинення реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 2 та запропонував надати пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній № 2. Підставою зупинення реєстрації по податковій накладній відповідачем вказано, що обсяг постачання товару/послуги 0105, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=9,3175%, "Рпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою підтвердження інформації, зазначеної у ПН від 03.04.2023 № 2, позивач 25.01.2024 скерував відповідачу-1 Пояснення, які підтверджують господарську операцію та копії документів щодо податкової накладної, реєстрація якої зупинена, а саме:

- Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування реєстрацію яких зупинена від 02.01.2024 № 2;

- пояснююча записка № 25/01/2024-02 від 25.01.2024;

- Договір поставки живих курей- бройлерів з покупцем ФГ "Улар" № 25/07/2022-1 від 25.07.2022;

- видаткова накладна № 12 від 03.04.2023;

- товарно-транспортна накладна № Р12 від 03.04.2023;

- податкова накладна № 2 від 03.04.2023;

- Акт звірки з покупцем ФГ "Улар" від 31.05.2023;

- платіжні доручення від покупця ФГ "Улар" № 7577077 № 7577083 від 30.05.2023;

- Договір поставки добових курчат № 10/02/2023 від 10.02.2023;

- видаткова накладна курчат- бройлера № 38 від 17.02.2023;

- Ветеринарне свідоцтво ІБ № 477501 від 16.02.2023;

- платіжні доручення постачальнику добових курчат № 61, № 65, № 97 від 15.05.2023;

- Акт звірки з постачальником добових курчат ТОВ "Агроном-Цент" № б/н від 08.06.2023;

- Договір поставки кормів з постачальником ФГ "Улар" № 22/07/2022-2 від 22.07.2022;

- видаткові накладні корма № УЛ- 0000224, № УЛ-00004882, № УЛ-00004883, № УЛ-00007541 від 20.03.2023;

- товарно-транспортні накладні кормів № Р2224, № Р4882, № Р4883, № Р7540, №Р7541 від 20.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику кормів № 114 № 111 № 110 від 30.05.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів ФГ "Улар" № б/н від 08.06.2023;

- Договір з постачальником кормів ТОВ "Агроном-центр" № 15/02/2023 від 15.02.2023;

- видаткові накладні на купівлю кормів № 2 від 01.03.2023;

- товарно-транспортні накладні на купівлю кормів № Р2 від 01.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику кормів № 64, № 62 від 29.03.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів ТОВ "Агроном-центр" № б/н від 08.06.2023;

- Договір розподілу природного газу № 42ОР880-3547-22 від 25.05.2022;

- Акти наданих послуг розподілу газу № ЗКЯ83027502, № ЗКЯ83015162, №ЗКЯ83007316 від 30.04.2023;

- платіжні доручення постачальнику розподілу газу № 55, № 57, № 58, № 55 від 23.03.2023;

- Договір постачання природного газу № ЗАК/2022/264 від 26.05.2022;

- Акт приймання-передачі природного газу № 00000007846 від 31.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику природного газу № 79, № 75, № 67, № 54, № 53 №48, № 61, № 56, № 51 від 12.04.2023;

- Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №о/р 240902 від 30.09.2022;

- Акти про використану електричну енергію № б/н від 31.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику розподілу електричної енергії № 83, № 82, №60, №58, № 52, № 53 від 20.04.2023;

- Договір про постачання електричної енергії споживачу № 240902 від 01.10.2022;

- Акти приймання-передавання активної електроенергії № 240902/4/1, №240902/3/1 №240902/2/1 від 30.04.2023;

- платіжні доручення постачальнику електричної енергії № 84, № 57, № 43, № 54 від 21.04.2023;

- Договір на укладення угоди про надання ветеринарних послуг суб'єкту господарювання щодо забою тварин, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження, що підлягає державному ветеринарному нагляду та контролю №26/10 від 03.10.2022;

- Акт наданих послуг № 1 від 28.02.2023;

- платіжні доручення ветслужбі № 63 від 29.03.2023;

- накладна-вимога на посадку добових курчат № 1 від 17.02.2023;

- Книга обліку руху птиці на фермі № б/н від 03.04.2023;

- Акти вибуття біологічних активів № 02/1, № 02/2, № 02/3, № 02/4, № 02/5 від 24.03.2023;

- Відомість витрати кормів № 2 від 02.04.2023;

- Відомість зважування птиці на фермі № 2 від 03.04.2023;

- накладна-вимога на отримання готової продукції № 2, № 2а від 03.04.2023;

- відомість отримання готової продукції № 2 від 03.04.2023;

30.01.2024 Комісія Головного управління ДПС у Львівській області прийняла рішення № 10473254/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 2. Підставою зазначено надання платником податку документів/копій документів, складених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг.

На виконання умов Договору № 25/07/2022-1 Постачальник поставив у власність Покупцеві товар (кури-бройлери), що підтверджується видатковою накладною від 03.04.2023 № 13 на суму 562 800,00 грн, у т. ч. ПДВ на суму 93 800,00 грн.

У зв'язку із здійсненням господарської операції за правилом першої події, на виконання вимог пп. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ "Ріал-Груп" склало та подало для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 03.04.2023 №3 на загальну суму 562 800,00 грн, у т. ч. ПДВ на суму 93 800,00 грн.

01.05.2023 відповідач-1 сформував квитанцію № 9097769757, в якій зазначив про зупинення реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 3 та запропонував надати пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній № 3. Підставою для зупинення реєстрації спірної податкової накладної вказано: обсяг постачання товару/послуги 0105, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=9,3175%, "Рпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою підтвердження інформації, зазначеної у ПН від 03.04.2023 № 3, позивач 25.01.2024 скерував відповідачу-1 Пояснення, які підтверджують господарську операцію та копії документів щодо податкової накладної, реєстрація якої зупинена, а саме:

- Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування реєстрацію яких зупинено від 02.01.2024 № 3;

- пояснююча записка № 25/01/2024-03 від 25.01.2024;

- Договір поставки живих курей- бройлерів з покупцем ФГ "Улар" № 25/07/2022-1 від 25.07.2022;

- видаткова накладна № 13 від 03.04.2023;

- товарно-транспортна накладна № Р13 від 03.04.2023;

- податкова накладна № 3 від 03.04.2023;

- Акт звірки з покупцем ФГ "Улар" від 31.05.2023;

- платіжні доручення від покупця ФГ "Улар" № 7577090 № 7578391, № 1318 від 15.09.2023;

- Договір поставки добових курчат № 10/02/2023 від 10.02.2023;

- видаткова накладна курчат- бройлера № 38 від 17.02.2023;

- Ветеринарне свідоцтво ІБ № 477501 від 16.02.2023;

- платіжні доручення постачальнику добових курчат № 61, № 65, № 97 від 15.05.2023;

- Акт звірки з постачальником добових курчат ТОВ "Агроном-Цент" № б/н від 08.06.2023;

- Договір поставки кормів з постачальником ФГ "Улар" № 22/07/2022-2 від 22.07.2022;

- видаткові накладні корма № УЛ- 0000224, № УЛ-00004882, № УЛ-00004883, № УЛ-00007541 від 20.03.2023;

- товарно-транспортні накладні кормів №Р2224, № Р4882, № Р4883, № Р7540, №Р7541 від 20.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику кормів № 114 № 111 № 110 від 30.05.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів ФГ "Улар" № б/н від 08.06.2023;

- Договір з постачальником кормів ТОВ "Агроном-центр" № 15/02/2023 від 15.02.2023;

- видаткові накладні на купівлю кормів № 2 від 01.03.2023;

- товарно-транспортні накладні на купівлю кормів № Р2 від 01.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику кормів № 64, № 62 від 29.03.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів ТОВ "Агроном-центр" № б/н від 08.06.2023;

- Договір розподілу природного газу № 42ОР880-3547-22 від 25.05.2022;

- Акти наданих послуг розподілу газу № ЗКЯ83027502, № ЗКЯ83015162, №ЗКЯ83007316 від 30.04.2023;

- платіжні доручення постачальнику розподілу газу № 55, № 57, № 58, № 55 від 23.03.2023;

- Договір постачання природного газу № ЗАК/2022/264 від 26.05.2022;

- Акт приймання-передачі природного газу № 00000007846 від 31.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику природного газу № 79, № 75, № 67, № 54, № 53 №48, № 61, № 56, № 51 від 12.04.2023;

- Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії №о/р 240902 від 30.09.2022;

- Акти про використану електричну енергію № б/н від 31.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику розподілу електричної енергії № 83, № 82, №60, №58, № 52, № 53 від 20.04.2023;

- Договір про постачання електричної енергії споживачу № 240902 від 01.10.2022;

- Акти приймання-передавання активної електроенергії № 240902/4/1, №240902/3/1 №240902/2/1 від 30.04.2023;

- платіжні доручення постачальнику електричної енергії № 84, № 57, № 43, № 54 від 21.04.2023;

- Договір на укладення угоди про надання ветеринарних послуг суб'єкту господарювання щодо забою тварин, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження, що підлягає державному ветеринарному нагляду та контролю №26/10 від 03.10.2022;

- Акт наданих послуг № 1 від 28.02.2023;

- платіжні доручення ветслужбі № 63 від 29.03.2023;

- накладна-вимога на посадку добових курчат № 1 від 17.02.2023;

- Книга обліку руху птиці на фермі № б/н від 03.04.2023;

- Акти вибуття біологічних активів № 02/1, № 02/2, № 02/3, № 02/4, № 02/5 від 24.03.2023;

- Відомість витрати кормів № 2 від 02.04.2023;

- Відомість зважування птиці на фермі № 2 від 03.04.2023;

- накладна-вимога на отримання готової продукції № 2, № 2а від 03.04.2023;

- відомість отримання готової продукції № 2 від 03.04.2023.

30.01.2024 Комісія Головного управління ДПС у Львівській області прийняла рішення № 10473252/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 3. Підставою для відмови зазначено: надання платником податку документів/копій документів, складених із порушенням законодавства.

03.04.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (Постачальник) та Товариство з обмеженою відповідальністю "Чікенвест" (Покупець) уклади Договір поставки № 03042023 (далі - Договір № 03042023), за умовами якого Постачальник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених у цьому Договорі, передати у власність Покупцеві товар, визначений у п. 1.2 цього Договору, а Покупець зобов'язується прийняти та оплатити визначений товар.

Пунктом 1.2 Договору № 03042023 передбачено, що під товаром розуміється кури (бройлери).

На виконання умов Договору № 03042023 від 03.04.2023 Постачальник поставив у власність Покупцеві товар (кури-бройлери), що підтверджується видатковою накладною від 03.04.2023 № 15 на суму 497 700,00 грн, у т. ч. ПДВ 82 950,00 грн.

У зв'язку із здійсненням господарської операції за правилом першої події, на виконання вимог пп. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ "Ріал-Груп" склало та подало для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 03.04.2023 № 4 на загальну суму 497 700,00 грн, у т. ч. ПДВ 82 950,00 грн.

01.05.2023 відповідач-1 сформував квитанцію № 9097245839, в якій зазначив про зупинення реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 4 та запропонував надати пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній № 4. Підставою зупинення реєстрації по податковій накладній відповідачем вказано, що обсяг постачання товару/послуги 0105, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=9,3175%, "Рпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою підтвердження інформації, зазначеної у ПН від 03.04.2023 № 4, позивач 02.01.2024 скерував відповідачу-1 Пояснення, які підтверджують господарську операцію та копії документів щодо податкової накладної, реєстрація якої зупинена, а саме:

- Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування реєстрацію яких зупинена від 02.01.2024 № 4;

- Пояснююча записка № 30/01/24-01 від 26.01.2024 до видаткової накладної № 15 від 03.04.2023;

- Договір поставки живих курей-бройлерів ТОВ "Чікенвест" № 03042023 від 03.04.2023;

- Товарно-транспортна накладна № 030423/4 від 03.04.2023;

- видаткова накладна № 15 від 03.04.2023;

- податкова накладна № 4 від 03.04.2023, квитанція про зупинення реєстрації;

- Акт звірки з покупцем ТОВ "Чікенвест" від 21.11.2023;

- Акт звірки з покупцем ТОВ "Чікенвест" № б/н від 21 травня 2023;

- платіжні доручення від покупця ТОВ "Чікенвест" № 275, № 362, № 421 від 15.05.2023;

- Договір поставки добових курчат № 10/02/2023 від 10.02.2023;

- видаткова накладна курчат- бройлера № 38 від 17.02.2023;

- Ветеринарне свідоцтво ІБ № 477501 від 16.02.2023;

- платіжні доручення постачальнику добових курчат № 97, № 65, № 61 від 15.05.2023;

- Акт звірки з постачальником добових курчат ТОВ "Агроном Центр" №б/н від 08.06.2023;

- Договір поставки кормів з постачальником ФГ "Улар" № 22/07/2022-2 від 22.07.2022;

- видаткові накладні корма № УЛ-0000224, № УЛ-00004882, № УЛ-00004883, № УЛ-00007541 від 20.03.2023;

- Товарно-транспортні накладні кормів № Р2224, № Р4882, № Р4883, № Р7540, №Р7541 від 20.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику кормів № 114, № 111, № 110 від 30.05.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів ФГ "Улар" № б/н від 08.06.2023;

- Договір з постачальником кормів № 15/02/2023 від 15.02.2023;

- видкові накладні на купівлю кормів № 2 від 01.03.2023;

- Товарно-транспортні накладні на купівлю кормів № Р2 від 01.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику кормів № 64, № 62 від 29.03.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів ТОВ "Агроном центр" № б/н від 08.06.2023;

- Договір розподілу природного газу № 42ОР880-3547-22 від 25.05.2022;

- Акти наданих послуг розподілу газу № ЗКЯ83027502, № ЗКЯ83015162, №ЗКЯ83007316 від 30.04.2023;

- платіжні доручення постачальнику розподілу газу № 55, № 57, № 58, № 55 від 23.03.2023;

- Договір постачання природного газу № ЗАК/2022/264 від 26.05.2022;

- Акт приймання-передачі природного газу № 00000007846 від 31.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику природного газу № 79, № 75, № 67, № 54, № 53, №48, № 61, № 56, № 51 від 12.04.2023;

- Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії № о/р 240902 від 30.09.2022;

- Акт про використану електричну енергію № б/н від 31.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику розподілу електричної енергії № 83, № 82, № 60, № 58, № 52, № 53 від 20.04.2023;

- Договір про постачання електричної енергії споживачу №240902 від 01.10.2022;

- Акти прийняття-передавання активної електроенергії № 240902/4/1, № 240902/3/1, №240902/2/1 від 30.04.2023;

- платіжні доручення постачальнику електричної енергії № 84, № 57, № 43, № 54 від 21.04.2023;

- Договір на укладення угоди про надання ветеринарних послуг суб'єкту господарювання щодо забою тварин, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження, що підлягає державному ветеринарному нагляду та контролю №26/10 від 03.10. 2022;

- Акт наданих послуг ветслужба №1 від 28.02.2023;

- платіжне доручення ветслужбі № 63 від 29.03.2023;

- Накладна-вимога на посадку добових курчат № 1 від 17.02.2023;

- Книга обліку руху птиці на фермі № б/н від 03.04.2023;

- Акти вибуття біологічних активів № 02/1, № 02/2, № 02/3, № 02/4, № 02/5 від 24.03.2023;

- Відомість витрати кормів № 2 від 02.04.2023;

- Відомість зважування птиці на фермі № 2 від 03.04.2023;

- Накладна-вимога на отримання готової продукції № 2, № 2а від 03.04.2023;

- Відомість отримання готової продукції № 2 від 03.04.202;

01.02.2024 Комісія Головного управління ДПС у Львівській області прийняла рішення № 10489519/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 4. Підставою для відмови зазначено: надання платником податку документів/копій документів, складених із порушенням законодавства.

На виконання умов Договору № 03042023 від 03.04.2023 Постачальник поставив у власність Покупцеві товар (кури-бройлери), що підтверджується видатковою накладною від 03.04.2023 № 16 на суму 499 800,00 грн, у т.ч. ПДВ на суму 83 300,00 грн.

У зв'язку із здійсненням господарської операції за правилом першої події, на виконання вимог пп. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ "Ріал-Груп" склало та подало для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 03.04.2023 № 5 на загальну суму 499 800,00 грн, у т. ч. ПДВ 83 300,00 грн.

03.05.2023 відповідач-1 сформував квитанцію № 9100092345, в якій зазначив про зупинення реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 5 та запропонував надати пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній № 5. Підставою зупинення реєстрації по податковій накладній відповідачем вказано, що обсяг постачання товару/послуги 0105, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=9,3175%, "Рпоточ"=0. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З метою підтвердження інформації, зазначеної у ПН від 03.04.2023 № 5, позивач 30.01.2024 скерував відповідачу-1 Пояснення, які підтверджують господарську операцію та копії документів щодо податкової накладної, реєстрація якої зупинена, а саме:

- Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування реєстрацію яких зупинена від 30.01.2024 № 1;

- Пояснююча записка № 30/01/24-01 від 30.01.2024 до видаткової накладної № 16 від 03.04.2023;

- Договір поставки живих курей- бройлерів ТОВ "Чікенвест" № 03042023 від 03.04.2023;

- Товарно-транспортна накладна № 030423/5 від 03.04.2023;

- видаткова накладна № 16 від 03.04.2023;

- податкова накладна № 5 від 03.04.2023, квитанція про зупинення реєстрації;

- Акт звірки з покупцем ТОВ "Чікенвест" від 21.11.2023;

- Акт звірки з покупцем ТОВ "Чікенвест" № б/н від 11 травня 2023;

- платіжні доручення від покупця ТОВ "Чікенвест" № 275, № 362, № 421 від 15.05.2023;

- Договір поставки добових курчат № 10/02/2023 від 10.02.2023;

- видаткова накладна курчат- бройлера № 38 від 17.02.2023;

- Ветеринарне свідоцтво ІБ № 477501 від 16.02.2023;

- платіжні доручення постачальнику добових курчат № 97, № 65, № 61 від 15.05.2023;

- Акт звірки з постачальником добових курчат ТОВ "Агроном Центр" № б/н від 08.06.2023;

- Договір поставки кормів з постачальником ФГ "Улар" № 22/07/2022-2 від 22.07.2022;

- видаткові накладні корма № УЛ-0000224, № УЛ-00004882, № УЛ-00004883, № УЛ-00007541 від 20.03.2023;

- Товарно-транспортні накладні кормів № Р2224, № Р4882, № Р4883, № Р7540, №Р7541 від 20.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику кормів № 114, № 111, № 110 від 30.05.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів ФГ "Улар" № б/н від 08.06.2023;

- Договір з постачальником кормів № 15/02/2023 від 15.02.2023;

- видкові накладні на купівлю кормів № 2 від 01.03.2023;

- Товарно-транспортні накладні на купівлю кормів № Р2 від 01.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику кормів № 64, № 62 від 29.03.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів ТОВ "Агроном центр" № б/н від 08.06.2023;

- Договір розподілу природного газу № 42ОР880-3547-22 від 25.05.2022;

- Акти наданих послуг розподілу газу № ЗКЯ83027502, № ЗКЯ83015162, №ЗКЯ83007316 від 30.04.2023;

- платіжні доручення постачальнику розподілу газу № 55, № 57, № 58, № 55 від 23.03.2023;

- Договір постачання природного газу № ЗАК/2022/264 від 26.05.2022;

- Акт приймання-передачі природного газу № 00000007846 від 31.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику природного газу № 79, № 75, № 67, № 54, № 53, №48, № 61, № 56, № 51 від 12.04.2023;

- Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії № о/р 240902 від 30.09.2022;

- Акт про використану електричну енергію № б/н від 31.03.2023;

- платіжні доручення постачальнику розподілу електричної енергії № 83, № 82, № 60, № 58, № 52, № 53 від 20.04.2023;

- Договір про постачання електричної енергії споживачу №240902 від 01.10.2022;

- Акти прийняття-передавання активної електроенергії № 240902/4/1, № 240902/3/1, №240902/2/1 від 30.04.2023;

- платіжні доручення постачальнику електричної енергії № 84, № 57, № 43, № 54 від 21.04.2023;

- Договір на укладення угоди про надання ветеринарних послуг суб'єкту господарювання щодо забою тварин, зберігання, транспортування й реалізації продукції тваринного походження, що підлягає державному ветеринарному нагляду та контролю №26/10 від 03.10. 2022;

- Акт наданих послуг ветслужба № 1 від 28.02.2023;

- платіжне доручення ветслужбі № 63 від 29.03.2023;

- Накладна-вимога на посадку добових курчат № 1 від 17.02.2023;

- Книга обліку руху птиці на фермі № б/н від 03.04.2023;

- Акти вибуття біологічних активів № 02/1, № 02/2, № 02/3, № 02/4, № 02/5 від 24.03.2023;

- Відомість витрати кормів № 2 від 02.04.2023;

- Відомість зважування птиці на фермі № 2 від 03.04.2023;

- Накладна-вимога на отримання готової продукції № 2, № 2а від 03.04.2023;

- Відомість отримання готової продукції № 2 від 03.04.202;

06.02.2024 Комісія Головного управління ДПС у Львівській області прийняла рішення № 10510774/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 5. Підставою для відмови зазначено: надання платником податку документів/копій документів, складених із порушенням законодавства.

На виконання умов Договору № 25/07/2022-1 від 25.07.2022 Постачальник поставив у власність Покупцеві товар (кури-бройлери), що підтверджується видатковою накладною від 07.06.2023 № 128 на суму 485 940,00 грн, у т.ч. ПДВ на суму 80 990,00 грн.

У зв'язку із здійсненням господарської операції за правилом першої події, на виконання вимог пп. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ "Ріал-Груп" склало та подало для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 07.06.2023 № 10 на загальну суму 485 940,00 грн, у т.ч. ПДВ на суму 80 990,00 грн.

04.07.2023 відповідач-1 сформував квитанцію № 9159951674, в якій зазначив про зупинення реєстрації податкової накладної від 07.06.2023 № 10 та запропонував надати пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній № 10. Підставою зупинення реєстрації по податковій накладній відповідачем вказано, що обсяг постачання товару/послуги 0105, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=8,3052%, "Рпоточ"=253149,9. Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

02.04.2024 відповідач-1 направило позивачу повідомлення № 10824312/43891420 про необхідність подання додаткових пояснень та або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

З метою підтвердження інформації, зазначеної у ПН від 07.06.2023 № 10, позивач 18.04.2024 скерував відповідачу-1 Пояснення, які підтверджують господарську операцію та копії документів щодо податкової накладної, реєстрація якої зупинена, а саме:

- Пояснююча записка №18/04/24- 01 від 18.04.2024 до видаткової накладної № 28 від 07.06.2023;

- Договір поставки з покупцем живої птиці ФГ "Улар" № 25/07/2022-1 від 25.07.2022;

- видаткова накладна № 28 від 07.06.2023;

-Товарно-транспортна накладна № 07/06-3 від 07.06.2023;

- Ветеринарне свідоцтво ІБ № 680965 від 07.06.2023;

- платіжні доручення від покупця ФГ "Улар" № 101329 № 101330;

- Акт звірки від 15.09.2023;

- податкова накладна та квитанція про зупинення реєстрації № 10 від 07.06.2023;

- Договір поставки добової курочки від продавця ФГ "Улар" № 22/07/2022-1 від 22.07.2022;

- видаткова накладна на добову курочку № УЛ-00009815 від 21.04.2023;

- Товарно-транспортна накладна на посадку добової курочки № Р9815 від 21.04.2023;

- Ветеринарне свідоцтво на посадку партії добової курочки ІБ № 623224 від 21.04.2023;

- платіжні доручення на оплату добової курочки № 112, № 211 від 15.09.2023;

- Акт звірки з постачальником добових курчат ФГ "Улар" № б/н від 19.09.2023р.

- Договір поставки корму № 22/07/2022-2 від 22.07.2022;

- видаткові накладні на поставку корму № УЛ-00010154, № УЛ-00010155 № УЛ014245 № УЛ-014246, № УЛ- 014247 від 17.05.2023;

- Товарно-транспортні накладні на поставку корму № Р10154 №Р10155 №Р14245 №Р14246 №Р14247 від 17.05.2023р.

- платіжні доручення на оплату корму № 114, № 206, № 207, № 208, № 209, № 210 від 15.09.2023;

- Акт звірки з постачальником кормів № б/н від 18.09.2023;

- Договір з ветеринарною службою № 55 від 13.04.2023;

- Акт надання ветеринарних послуг № 47 від 31.05.2023;

- платіжні доручення на оплату ветпослуг № 106, № 120 від 06.06.2023;

- Договір з ПАТ "Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат" № 395 ЖГ від 10.02.2023;

- видаткова накладна на рулонний папір № 708 від 16.02.2023;

-Товарно-транспортна накладна на поставку рулонного паперу № 3203 від 16.02.2023;

- Договір перевезення рулонного паперу №1 від 15.02.2023;

- платіжне доручення на оплату послуг перевезення і оплата податку № 518, № 519, №520 від 28.03.2023;

- Договір оренди пташника в ТОВ "Довбуш-М" № 02/02/2023-1 від 02.02.2023;

- Акт наданих послуг оренди пташника № 03, № 04 від 31.05.2023;

- платіжні доручення на оплату оренди пташника № 93, № 122, № 176 від 17.08.2023;

- Акт звірки з орендодавцем ТОВ "Довбуш-М" № б/н від 17.08.2023;

- Накладна-вимога на посадку добової курочки № 4 від 21.04.2023;

- Книга обліку руху тварин (птиці) № б/н від 07.06.2023;

Акти вибуття поточних біологічних активів № 04/1, № 04/2, № 04/3, № 04/4, № 04/5, №04/6, № 04/7 від 07.06.2023;

- Відомість витрати кормів № від 07.06. 2023;

- Відомість зважування тварин (птиці ) № 4 від 06.06.2023;

- Відомість отримання готової продукції № 4 від 07.06.2023;

- Накладна-вимога на відпуск продукції № 4/1 від 07.06.2023.

11.04.2024 Комісія Головного управління ДПС у Львівській області прийняла рішення № 10886926/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 07.06.2023 № 10. Підставою для відмови зазначено: надання платником податку документів/копій документів, складених із порушенням законодавства.

Не погоджуючись з рішенням відповідача-1 № 10886926/43891420 від 11.04.2024, позивач 11.04.2024 подав скаргу до ДПС України

Рішенням ДПС України від 25.04.2024 № 26051/43891420/2 залишене в силі рішення №10886926/43891420 від 11.04.2024.

Не погоджуючись із рішеннями відповідача-1 про відмову у реєстрації податкових накладних, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи оцінку позиціям сторін у справі, суд застосовує наступні правові норми.

Згідно із статтею 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Податковий кодекс України (далі - ПК України) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Згідно із п.п. "а", "б" п. 185.1 ст. 185 ПК України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів та послуг місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно з приписами пункту 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів) (п.188.1 ст. 188 ПК України).

Пунктом 201.7 ст. 201 ПК України визначено, що податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Згідно із п. 201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми 11.12.2019 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №1165, якою затвердив Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165).

За змістом п. 4 Порядку № 1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пунктах 3 або 3-1 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку № 1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Не перевіряється на відповідність показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, платник податку, який склав та/або подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, які складені за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність". Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно до п. 6 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та/або подав податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (крім розрахунку коригування, складеного відповідно до вимог підпунктів "б" і "в" підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Кодексу). Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування (крім податкової накладної/розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність") встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (п. 7 Порядку № 1165).

Відповідно до п. 10 Порядку № 1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 р. № 520 (п. 11 Порядку № 1165).

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (п. 25 Порядку № 1165).

Варто зауважити, що у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних; ПН № 1 від 03.04.2023; № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023 та № 10 від 07.06.2023 не зазначено, які саме документи слід надати платнику податків та чого мають стосуватися пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкових накладних стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованих квитанцій вимогам до таких, що визначені пунктом 11 Порядку № 1165.

Водночас, механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, встановлено наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019, яким затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520).

Пунктом 2 Порядку № 520 визначено, що рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Відповідно до пунктів 3, 4 Порядку № 520 комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронні довірчі послуги".

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Разом із тим, пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, серед яких: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

У разі, коли у квитанції до податкової накладної/розрахунку коригування зазначено код товару/послуги згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності/умовним кодом товару/Державним класифікатором продукції та послуг, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.

Подання письмових пояснень та копій документів до розрахунків коригування, у яких передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, має право ініціювати отримувач (покупець), для чого: отримувач (покупець) надсилає такі пояснення та копії документів постачальнику (продавцю) через електронний кабінет в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису; постачальник (продавець) подає такі пояснення та копії документів з накладенням кваліфікованого електронного підпису до контролюючого органу; отримувачу (покупцю) надходить в електронний кабінет інформація щодо дати подання пояснень та копій документів постачальником (продавцем) і результату розгляду комісією регіонального рівня таких пояснень та копій документів.

При цьому, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної/розрахунку коригування (п. 6 Порядку № 520).

Письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" (п. 7 Порядку № 520).

Відповідно до п. 9 Порядку № 520, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня. За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги" за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Згідно із п. 10 Порядку № 520 Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання/часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Суд зауважує, що зазначена у рішеннях про відмову в реєстрації ПН інформація не відповідає дійсності, оскільки всі долучені позивачем документи до повідомлень складені із дотриманням вимог чинного законодавства України та податкових норм.

Також, у рішенні про відмову реєстрації ПН контролюючий орган визначив загальні підстави прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних без вказівки, які саме із наданих позивачем до пояснень документи складені з порушенням законодавства.

Суд звертає увагу, що контролюючий орган не сформував конкретних вимог щодо необхідності подання вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної, не зазначив яких саме документів не надано та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію ПН № 1 від 03.04.2023; № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023; №10 від 07.06.2023. При цьому, суд наголошує, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого зроблено не було.

Із досліджених матеріалів справи суд встановив, що позивач надав відповідачу-1 всі документи на підтвердження здійснення господарських операцій для реєстрації ПН № 1 від 03.04.2023, № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023; №10 від 07.06.2023, перелік яких наведений вище.

Суд також зазначає, що факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних не спростовує факту здійснення платником податків господарської операції, що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Одночасно, в межах спірних правовідносин, суд звертає особливу увагу на те, що, приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарської операцій позивача на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарської операції може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки, підстави та порядок проведення якої визначено нормами Податкового кодексу України. У свою чергу, при реєстрації податкової накладної фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями. Тому і суд за результати розгляду цієї справи не робить висновків щодо реальності господарської операції за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкових накладних.

Отже, відповідність обсягу реалізованих позивачем товарів/послуг підтверджується належними та допустимими письмовими доказами, які за допомогою сервісу "Електронний кабінет платника" були надіслані позивачем податковому органу для врахування під час вирішення питання про реєстрацію податкових накладних.

При цьому, відповідач-1 в оскаржуваних рішеннях не навів доводів щодо порушень законодавства при складенні поданих документів.

Також суд встановив, що позивач із повідомленнями надіслав відповідачу-1 пояснення та копії первинних документів для підтвердження здійсненої господарської операції, перелік яких наведений вище.

Суд зауважує, що факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних не спростовує факту здійснення платником податків господарської операції, що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Суд наголошує, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного критерію оцінки ступеня ризиків, а також зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів, чого зроблено не було.

Таким чином, надіслані позивачем письмові пояснення з копіями первинних та інших документів повністю відображають зміст господарських операцій позивача із його контрагентом та були достатніми для прийняття податковим органом рішення про реєстрацію спірних податкових накладних.

Суд враховує, що у постанові від 20.04.2023 у справі № 380/4746/22 Верховний Суд за наслідками аналізу положень Порядку № 520 зазначив, що можливість надання платником податків переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.

При цьому, Верховний Суд у постанові від 05.01.2021 у справі № 640/11321/20 зазначив, що незважаючи на те, що затверджена Порядком №1165 форма рішення, яка не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 критеріїв ризиковості платника податку, не скасовує обов'язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого ч. 2 ст. 77 КАС України.

На переконання суду, недотримання принципу правової визначеності під час зупинення реєстрації податкових накладних призвело до необізнаності платника податків щодо вичерпного переліку необхідних документів, які він повинен був надати контролюючому органу, внаслідок чого у відповідача виникла можливість прояву нічим не обмеженої дискреції. Вказане призвело до прояву суб'єктом владних повноважень негативного розсуду, внаслідок чого платник податків не зміг належним чином виконати свої обов'язки, мета яких реєстрація податкової накладної.

Аналогічне правозастосування міститься у постанові Верховного Суду від 23.05.2023 у справі № 500/770/21.

Враховуючи викладене, суд вважає, що контролюючий орган безпідставно зупинив реєстрацію складених позивачем податкових накладних: ПН № 1 від 03.04.2023, № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023; № 10 від 07.06.2023 у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зважаючи на те, що позивач надав достатньо первинних документів для спростування тверджень відповідача-1 щодо ризиковості здійснення операції, та враховуючи, що наданих контролюючому органу документів та письмових пояснень було достатньо для прийняття рішення про реєстрацію ПН № 1 від 03.04.2023; № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; №4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023; № 10 від 07.06.2023, суд вважає протиправними та скасовує рішення відповідача-1 № 10473253/43891420 від 30.01.2024 про відмову в реєстрації ПН № 1 від 03.04.2023, № 10473254/43891420 від 03.04.2023 про відмову в реєстрації № 2 від 03.04.2023, № 10473252/43891420 від 30.01.2024 про відмову в реєстрації № 3 від 03.04.2023, № 10489519/43891420 від 01.02.2024 про відмову в реєстрації № 4 від 03.04.2023, №10510774/43891420 від 06.02.2024 про відмову в реєстрації № 5 від 03.04.2023, від 11.04.2024 № 10886926/43891420 про відмову в реєстрації № 10 від 07.06.2023.

Щодо вимоги про зобов'язання відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкові накладні, суд зазначає таке.

Згідно вимог п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 ПК України, обов'язок реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних покладений на платника податків.

В той же час, суд звертає увагу, що наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних є іншим.

За приписами п. 19, п. 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку. Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням Державної податкової служби України.

Як встановив суд та підтверджується матеріалами справи, надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства та були достатніми для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних: № 1 від 03.04.2023, № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023; №10 від 07.06.2023 в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд не встановив.

Відтак, беручи до уваги вимоги КАС України щодо ефективності способу захисту порушеного права, суд вважає, що порушене право позивача підлягає захисту шляхом зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, подані позивачем ПН № 1 від 03.04.2023; № 2 від 03.04.2023; № 3 від 03.04.2023; № 4 від 03.04.2023; № 5 від 03.04.2023; № 10 від 07.06.2023, датою їх первинного подання на реєстрацію.

Висновки суду у цій справі узгоджуються із висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 02.04.2019 у справі № 822/1878/18 та від 18.07.2019 у справі №1740/2004/18.

Отже, покладання на Державну податкову службу України обов'язку зареєструвати податкову накладну не вважатиметься втручанням у його дискреційні повноваження.

З огляду на викладене вище, суд повністю задовольняє позовні вимоги ТОВ "Ріал- Груп".

Розподіл судових витрат суд здійснює за правилами ч. 1 ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування Головного управління ДПС у Львівській області від 30.01.2024 № 10473253/43891420, про відмову в реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 1 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8; ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складену Товариством з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Галицька, буд. 7А; ЄДРПОУ 43891420) податкову накладну від 03.04.2023 № 1, датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування Головного управління ДПС у Львівській області від 30.01.2024 № 10473254/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8; ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складену Товариством з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Галицька, буд. 7А; ЄДРПОУ 43891420) податкову накладну від 03.04.2023 № 2, датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування Головного управління ДПС у Львівській області від 30.01.2024 № 10473252/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 3 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8; ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складену Товариством з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Галицька, буд. 7А; ЄДРПОУ 43891420) податкову накладну від 03.04.2023 № 3, датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування Головного управління ДПС у Львівській області від 01.02.2024 № 10489519/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 4 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8; ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складену Товариством з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Галицька, буд. 7А; ЄДРПОУ 43891420) податкову накладну від 03.04.2023 № 4, датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування Головного управління ДПС у Львівській області від 06.02.2024 № 10510774/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 03.04.2023 № 5 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8; ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складену Товариством з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Галицька, буд. 7А; ЄДРПОУ 43891420) податкову накладну від 03.04.2023 № 5, датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування Головного управління ДПС у Львівській області від 11.04.2024 № 10886926/43891420 про відмову в реєстрації податкової накладної від 07.06.2023 № 10 в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8; ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складену Товариством з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Галицька, буд. 7А; ЄДРПОУ 43891420) податкову накладну від 07.06.2023 № 10, датою її подання на реєстрацію.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС України у Львівській області (79026, м. Львів, вул. Стрийська, буд. 35; ЄДРПОУ ВП 43968090) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Галицька, буд. 7А; ЄДРПОУ 43891420) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 7267 (сім тисяч двісті шістдесят сім) грн 20 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, буд. 8; ЄДРПОУ 43005393) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Ріал-Груп" (82400, Львівська обл., м. Стрий, вул. Галицька, буд. 7А; ЄДРПОУ 43891420) судові витрати зі сплати судового збору у сумі 7267 (сім тисяч двісті шістдесят сім) грн 20 коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

СуддяКисильова Ольга Йосипівна