вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
"20" січня 2026 р. Справа № 918/1075/24
Господарський суд Рівненської області у складі судді А.Качура,
розглянувши матеріали заяв арбітражного керуючого про затвердження звіту про роботу ліквідатора, звіту про нарахування та виплату винагороди та відшкодування витрат, затвердження ліквідаційного балансу та припинення провадження
у справі за заявою: Tank Trans Polska Sp. Z o.o.
про визнання банкрутом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс"
кредитор: Tank Trans Polska Sp. Z o.o.
кредитор: Головне управління ДПС у Рівненській області
секретар судового засідання: С.Коваль
представники сторін у судове засідання не з'явились
Обставини справи
У листопаді 2024 року Tank Trans Polska Sp. Z o.o. звернулось до Господарського суду Рівненської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" (ідентифікаційний код 40209608).
Процесуальні дії у справі
Ухвалою від 17 грудня 2024 року суд відкрив провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс", визнав вимоги кредитора Tank Trans Polska Sp. Z o.o. у розмірі: 24 224,00 грн судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (перша черга); 5 062 496,22 грн заборгованості (4 черга задоволення). Вказаною ухвалою введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна призначено Сокотуна Віталія Аполлінарійовича, проведення попереднього засідання суд призначив на 4 лютого 2025 року.
17 грудня 2024 року здійснено оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Ухвалою від 4 лютого 2025 року суд підсумкове засідання призначив на 25 лютого 2025 року.
Постановою Господарського суду Рівненської області від 25 лютого 2025 року визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс", відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
25 лютого 2025 року здійснено опублікування повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Ухвалою від 1 квітня 2025 року суд визнав вимоги Головного управління ДПС у Рівненській області, як вимоги конкурсного кредитора який не має права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів у розмірі: 53 677,60 грн (3 черга).
Додатковою ухвалою від 15 квітня 2025 року суд визнав вимоги Головного управління ДПС у Рівненській області у розмірі 4 844,80 грн витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді (1 черга).
16 грудня 2025 року арбітражний керуючий подав суду заяву про затвердження звіту про роботу ліквідатора, звіту про нарахування та виплату винагороди та відшкодування витрат, затвердження ліквідаційного балансу та припинення провадження.
Ухвалою від 18 грудня 2025 року суд призначив розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу у судовому засіданні на 20 січня 2026 року.
20 січня 2026 року ліквідатор подав до суду клопотання про долучення до матеріалів справи протоколу засідання комітету кредиторів.
Учасники провадження у справі в судове засідання не з'явились.
Фактичні обставини, що встановлені судом за наслідками судового засідання
Згідно з правилами статті 61 КУзПБ, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; забезпечує виконання вимог частин четвертої - шостої статті 25 Закону України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення", крім випадків продажу майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу, та несе відповідальність за їх недотримання; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; подає відомості (інформацію), необхідні для ведення Єдиного реєстру боржників, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Згідно з нормами статті 62 КУзПБ, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання, включаються до складу ліквідаційної маси. Майно, визначене родовими ознаками, що належить банкруту на праві володіння або користування, включається до складу ліквідаційної маси.
За приписами статті 63 КУзПБ, після проведення інвентаризації та отримання згоди на продаж майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута на аукціоні.
Отже, ліквідатор в ліквідаційній процедурі вживає заходів щодо виявлення майна (активів) банкрута та формування ліквідаційної маси, організовує продаж майна та вчиняє інші дії відповідно до цього Кодексу.
Згідно з вимогами частини 1 статті 65 КУзПБ, після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про результати аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); у випадку, передбаченому абзацом чотирнадцятим частини першої статті 61 цього Кодексу, - документи, що підтверджують виконання вимог частин четвертої - шостої статті 25 Закону України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення"; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.
Обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів; подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених нім дій в ході ліквідаційної процедури.
З поданого звіту ліквідатора суд встановив зокрема, що на виконання вимог частини 1 статті 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатором вжито заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна, що знаходиться у третіх осіб, а саме направлено запити до наступних реєструючих органів: Державній інспекції архітектури та містобудування, філії "Головного інформаційно-обчислювального центру" АТ "Укрзалізниця", Державному космічному агентству України, Регіональному сервісному центру МВС у Рівненській, Волинській та Житомирській областях, Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, Головному управлінню ДПС у Рівненській області, Західному міжрегіональному управлінню Державної служби з питань праці, Головному управлінню Держгеокадастру у Рівненській області, Головному управлінню Держпродспоживслужби у Рівненській області.
14.05.2025 року Державна інспекція архітектури та містобудування листом №2729/03/18-25 повідомила повідомила про відсутність інформації та документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів за ТОВ "Осмонд Плюс".
22.05.2025 року Головне управління Держгеокадастру у Рівненській області листом №33-17-0.2-2417/2-25 повідомило про відсутність відомостей щодо реєстрації земельних ділянок в межах Рівненської області за ТОВ "Осмонд Плюс".
14.05.2025 року філія "Головного інформаційно-обчислювального центру" АТ "Укрзалізниця" листом № ГОЦ-50/348н повідомила про відсутність вантажних вагонів, локомотивів, під'їзних колій зареєстрованих за ТОВ "Осмонд Плюс".
15.05.2025 року Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС у Рівненській, Волинській та Житомирській областях листом № 31/35/14-5898-2025 повідомив про відсутність транспортних засобів зареєстрованих за ТОВ "Осмонд Плюс".
12.05.2025 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку листом №10/04/7888 повідомила про відсутність ТОВ "Осмонд Плюс" серед власників голосуючих акцій акціонерних товариств.
14.05.2025 року Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці листом № 3Х/3.3/8445-25 повідомило про відсутність великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів зареєстрованих за ТОВ "Осмонд Плюс".
19.05.2025 року Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України листом № 8068/02-1-2/15-25 повідомила про відсутність суден зареєстрованих за ТОВ "Осмонд Плюс".
13.05.2025 року Головне управління Держпродспоживслужби у Рівненській області листом № 08-17/01-11/2469-25 повідомило про відсутність сільськогосподарської, дорожньо-будівельної, меліоративної та іншої техніки за ТОВ "Осмонд Плюс".
05.05.2025 року документи з кадрових питань та особового складу, а також установчі документи ТОВ "Осмонд Плюс" було здано на зберігання до КП "Трудовий архів Рівненської міської ради", що підтверджується актом та архівною довідкою.
Іншого майна та будь - яких активів у підприємства банкрута немає про, підтверджують довідки з реєструючих органів.
Розрахункові рахунки закриті, що підтверджується листом ГУ ДПС у Рівненській області № 14255/6/17-00-12-01-05 від 11.12.2025 року.
Непогашеною залишилась кредиторська заборгованість на загальну суму 5 145 242,02 грн., основна грошова винагорода ліквідатора в розмірі 230 184,33 грн.
Заходи солідарної та субсидіарної відповідальності до керівника та засновників боржника ліквідатором не вживались, оскільки згідно з проведеним аналізом фінансово-господарсього стану ТОВ "Осмонд Плюс" не знайдено ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства проведеного відповідно до Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 19.01.2006 № 14 (у редакції наказу Міністерства економіки України від 26.10.2010р. № 1361).
Ліквідатор вказує, що згідно із правилами частини 7 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, непогашені у зв'язку з відсутністю майна, вважаються погашеними, боржник Товариство з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" невільний від боргів, а тому підлягає ліквідації, підсумовуючи вищенаведене ліквідатор просить суд затвердити звіт про роботу ліквідатора, ліквідаційний баланс та ліквідувати юридичну особу ТОВ "Осмонд Плюс".
Необхідно зазначити, що за підсумками ліквідаційної процедури слід зробити висновок, що ліквідатором вчинені належні дії по виявленню активів та пасивів боржника. Внаслідок вжитих ліквідатором заходів доведена неможливість відновлення платоспроможності боржника та необхідність його ліквідації. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, долученими до справи.
Як видно з матеріалів справи, 18 грудня 2025 року відбулись збори комітету кредиторів у справі №918/1075/24, результати яких оформлені протоколом, збори вирішили схвалити та затвердити звіт про роботу ліквідатора і ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс", а також схвалити звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" про нарахування та виплату основної грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі про банкрутство №918/1075/24 в сумі 230 184,33 грн.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута затвердити.
Крім того, суд розглядає звіт ліквідатора Сокотуна Віталія Аполлінарійовича про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого в процедурі ліквідації.
Виходячи з приписів частини 6 статті 30 КУзПБ, звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи).
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Як встановив суд, рішення зборів комітету кредиторів схвалили звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" про нарахування та виплату основної грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі про банкрутство №918/1075/24 в сумі 230 184,33 грн.
З вказаного звіту видно, що основна грошова винагорода ліквідатора нарахована в розмірі 3 мінімальних заробітних плат за кожен місяць роботи за період з 25 лютого 2025 року по 15 грудня 2025 року та складає 230 184,33 грн.
З огляду на схвалення комітетом кредиторів звіту ліквідатора про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації, обґрунтований розрахунок вартості послуг арбітражного керуючого та документальне підтвердження витрат, суд затверджує звіт арбітражного керуючого Сокотуна Віталія Аполлінарійовича про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі про банкрутство.
Згідно з положеннями статті 65 КУзПБ, якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
Відповідно до норм частини 7 статті 64 КУзПБ, вимоги, не погашені у зв'язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.
Відповідно до частини 2 статті 65 КУзПБ, якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про припинення юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.
Відповідно до частини 5 статті 65 КУзПБ, якщо майна банкрута вистачило для задоволення вимог кредиторів у повному обсязі, він вважається таким, що не має боргів і може продовжувати свою підприємницьку діяльність. У такому разі ліквідатор протягом п'яти днів з дня прийняття господарським судом відповідного рішення повідомляє про це орган або посадову особу органу, до компетенції яких належить призначення керівника (органів управління) боржника, та за потреби скликає загальні збори чи засідання відповідного органу і продовжує виконувати повноваження керівника (органів управління) боржника до їх призначення в установленому порядку.
Господарський суд може постановити ухвалу про ліквідацію юридичної особи, що звільнилася від боргів, лише у разі, якщо залишок її майнових активів є меншим, ніж вимагається для продовження нею господарської діяльності згідно із законодавством.
Згідно з положеннями частини 6 статті 65 КУзПБ, ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно з правилами статті 90 КУзПБ, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт керуючого санацією або ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.
У випадках, передбачених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
Керуючись статтями 2, 30, 60, 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Затвердити звіт ліквідатора боржника Сокотуна В.А. про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі про банкрутство.
2. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" (ідентифікаційний код 40209608).
3. Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" (33016, м. Рівне, вул.Будівельників 1, ідентифікаційний код 40209608).
4. Вимоги, що не задоволені за недостатністю майна, вважати погашеними.
5. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.
6. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи - банкрута.
7. Зобов'язати державного реєстратора не пізніше наступного робочого дня з дати надходження цієї ухвали заповнити реєстраційну картку про державну реєстрацію припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Осмонд Плюс" (33016, м. Рівне, вул.Будівельників 1, ідентифікаційний код 40209608), внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.
8. Закрити провадження у справі №918/1075/24.
Копію ухвали направити: кредиторам, боржнику, арбітражному керуючому, Головному управлінню ДПС у Рівненській області, Управлінню забезпечення надання адміністративних послуг Рівненської міської ради (33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 2).
Ухвала набирає законної сили згідно ст.235 ГПК України та може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст.255-257 ГПК України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Андрій КАЧУР