Рішення від 20.01.2026 по справі 420/37157/25

Справа № 420/37157/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Вовченко О.А

секретар судового засідання Іщенко С.О.

за участю сторін:

представника відповідача - Хавич Т. (згідно виписки)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за правилами загального позовного провадження позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, суд,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 03.11.2025 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0066710-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року на суму 58 965,50 грн.

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0066709-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року на суму 26 128,00 грн.

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0066711-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року на суму 244 822,20 грн.

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №006671012-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року на суму 64 993,40 грн.

Ухвалою суду від 10.11.2025 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження по справі та визначено розглядати справу за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 03 грудня 2025 року закрито підготовче провадження у справі № 420/37157/25 та призначено розгляд справи по суті.

В обґрунтування позовних вимог в адміністративному позові зазначено, що 12.05.2025 року ОСОБА_1 засобами поштового зв'язку отримав повідомлення-рішення від Головного управління ДПС в Одеській області, а саме: податкове повідомлення-рішення №0066710-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року на суму 58 965,50 грн.; податкове повідомлення-рішення №0066709-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року на суму 26 128,00 грн.; податкове повідомлення-рішення №0066711-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року на суму 244 822,20 грн.; податкове повідомлення-рішення №006671012-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року на суму 64 993,40 грн. Підставою формування вказаних податкових повідомлень рішень вказано п. 266.7. ст.266 ПК України, нарахований податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2024 рік. Позивач вважає податкові повідомлення-рішення протиправними, оскільки нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за яке відповідачем нараховано податок та висталено оскаржувані податкові повідомлення рішення, не є об'єктом оподаткування в розумінні підпункту "ж" пункту 266.2 ст. 266 ПК України, оскільки є будівлями сільськогосподарського призначення та перебувають у власності сільськогосподарського товаровиробника.

24 листопада 2025 року до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (Вхід.№ЕС/123741/25) де з посиланням на п.п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10, п.42.5 ст. 42, п.п. 266.1.1 п. 266.1, п.п. 266.2.1, п.п 266.2.2 п. 266.2, п.п. 266.3.1 п. 266.3, п.п. 266.4.2 п. 266.4, п.п. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 ПК України ч. 2 ст. 331 ЦК України зазначено, що контролюючий орган дослідивши матеріали адміністративного позову не погоджується з доводами позивача. Головним управлінням ДПС в Одеській області 11.04.2025 в автоматизованому режимі сформовано за 2024 податковий період ФО ОСОБА_1 податкові повідомлення-рішення по сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Податкові повідомлення-рішення направлено платнику, рекомендованим листом з повідомленням про вручення на останню відому податкову адресу платника, які повернулися до відправника з повідомленням про вручення. Наявність спеціального статусу будівлі, а саме: будівлі промисловості не може бути достатньою підставою для звільнення від оподаткування, законодавець пов'язує звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відміне від земельної ділянки, не тільки і не стільки із його статусом, а й з використанням будівлі з метою провадження виробничої діяльності, тобто з використанням такої за цільовим призначенням для виготовлення промислової продукції.

27 листопада 2025 року від представника позивача до суду надійшла відповідь на відзив (Вхід.№ЕС/125917/25) де зазначено, що позивач вважає, що відзив на позовну заяву не містить контраргументів щодо доводів позовної заяви, оскільки питання правомірності направлення позивачу ППР не є предметом доказування у даній справі, як і припущення відповідача про те, що приміщення позивача мають відношення до об'єктів промисловості, пільга для яких передбачається п «є» п.п. 266.2.2 ст. 266 ПК України. Позивач вважає податкові повідомлення-рішення протиправними, оскільки нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, за яке відповідачем нараховано податок та виставлено оскаржувані податкові повідомлення-рішення, не є об'єктом оподаткування в розумінні підпункту «ж» п.п. 266.2 ст. 266 ПК України, оскільки є будівлями сільськогосподарського призначення, перебувають у власності сільськогосподарського товаровиробника, використовуються за призначенням та не здаються їх власником в оренду, лізинг, позичку, що було встановлено рішеннями Одеського окружного адміністративного суду від 27.01.2015 року у справі №420/25428/24, від 08.09.2025 у справі №420/10836/25.

В судові засідання позивач та представник позивача не з'явилися. Від представника позивача 12.01.2026 року надійшла заява про розгляд справи за відсутності позивача та представника позивача.

Представник відповідача в судових засіданнях заперечував проти задоволення позовних вимог покладаючись на обставини зазначені у відзиві на позовну заяву.

Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою, відзивом на позовну заяву, відповіддю на відзив, дослідивши обставини, якими обґрунтовано позовні вимоги і заперечення та перевіривши їх наданими доказами, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в м. Одеса, що підтверджено паспортом громадянина України від 20.10.1995 року (а.с. 9-11) та перебуває на податковому обліку в ГУ ДПС в Одеській області.

З досліджених матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 на праві приватної власності належить:

- комплекс будівель та споруд №4 будівля №11, що складаються з літ. А будівля комбікормового заводу, загальною площею 915,40 кв.м. за адресою: Одеська область, Березанська с/рада, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нежитлову будівлю від 17.07.2007 року серія НОМЕР_1 (а.с. 13), витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 26.10.2017 (а.с. 14), технічним паспортом на будівлю комбікормового заводу № 11 комплекс будівель та споруд №4 (а.с. 15-17);

- комплекс будівель та споруд №4 будівля №9, що складається з літ. «А» будівля критого току загальною площею 830,5 кв.м., за адресою: Одеська область, Березанська с/рада, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нежитлову будівлю від 07.11.2007 року серія НОМЕР_2 (а.с.18), витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 30.10.2017 (а.с. 18зв.-19), технічним паспортом на комплекс будівель та споруд № НОМЕР_3 будівля № НОМЕР_4 (а.с. 19зв.-22);

- комплекс будівель та споруд №4 будівля №11-А, що складаються з літ. «А» будівля комбікормового заводу загальною нежитловою площею 368,00 кв.м. за адресою: Одеська область, Березанська с/рада, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нежитлову будівлю від 17.07.2007 року серія НОМЕР_5 (а.с.23), витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 30.10.2017 (а.с. 24), технічним паспортом на комплекс будівель та споруд №4 будівля №11а (а.с. 25-27);

- комплекс будівель та споруд №4 будівля №8, що складаються з літ. «А» будівля тваринницького комплексу загальною площею 3448,2 кв.м. за адресою: Одеська область, Березанська с/рада, що підтверджується свідоцтвом про право власності на нежитлову будівлю від 17.07.2007 року серія НОМЕР_6 (а.с.28), витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 26.10.2017 (а.с. 29-30), технічним паспортом на комплекс будівель та споруд № НОМЕР_3 будівля № НОМЕР_7 (а.с. 30зв.-33).

ОСОБА_1 , з 03.03.2009 року, є керівником Фермерського господарства «АКРОН-В», код ЄДРПОУ 36404007, яке зареєстровано за адресою: 67600, Одеська обл., м. Біляївка, вул. Дзержинського, будинок 51, що підтверджено витягом ї Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АГ № 043396 (а.с.34), свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи ФГ «АКРОН-В» (а.с. 35).

Позивач є засновником Фермерського господарства «АКРОН-В», що підтверджено Статутом (а.с.36-40).

Фермерське господарство «АКРОН-В», здійснює діяльність згідно КВЕД: 01.49 Розведення інших тварин (основний) 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур 10.13 Виробництво м'ясних продуктів 10.91 Виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин 46.32 Оптова торгівля м'ясом і м'ясними продуктами.

Головним управлінням ДПС в Одеській області прийняті податкові повідомлення-рішення:

- №0066710-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року, де визначено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фіз. особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості за податковий період - 2024 рік, площею - 830,5 кв.м., на суму 58965,50 грн. (а.с.47);

- №0066709-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року, де визначено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фіз. особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості площею за податковий період - 2024 рік, площею 368,00 кв.м., на суму 26128,00 грн (а.с. 48);

- №0066711-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року, де визначено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фіз. особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості площею за податковий період - 2024 рік, площею 3448,2 кв.м., на суму 244 822,20 грн (а.с. 49);

- №0066712-2407-1553-UA51100090000094901 від 11.04.2025 року, де визначено податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачується фіз. особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості площею за податковий період - 2024 рік, площею 915,40 кв.м., на суму 64 993,40 грн (а.с. 50);

Позивач вважає протиправним та такими, що підлягають скасуванню податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС в Одеській області від 11.04.2025 року, що прийняті відносно ОСОБА_1 , а тому звернувся до суду з даним позовом

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПК України).

Порядок оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначено в ст. 266 ПК України.

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. (п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 ПК України).

Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка (п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПК України).

Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. (п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 ПК України).

База оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності. (п.п. 266.3.2 п. 266.3 ст.266 ПК України).

Ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування. (п.п. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 ПК України).

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року. (п.п. 266.6.1 п. 266.6 ст. 266 ПК України).

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, разом з детальним розрахунком суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) (п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПК України).

Приписами підпункту «ж» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПК України визначено, що не є об'єктом оподаткування: будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників (юридичних та фізичних осіб), віднесені до класу «Нежитлові сільськогосподарські будівлі» (код 1271) Класифікатора будівель і споруд НК 018:2023, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб'єктів господарювання та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку (в редакції з 16.03.2024).

З зазначених положень вбачається, що в підпункті «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПК України зазначено об'єкти нерухомості, які не є об'єктами оподаткування.

Отже, будівля не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за наявності одночасно таких умов:

(1) нежитлова будівля віднесена до класу «Нежитлові сільськогосподарські будівлі» (код 1271) Класифікатора будівель і споруд НК 018:2023;

(2) власником будівлі є сільськогосподарський товаровиробник (юридична та фізична особа);

(3) нежитлова будівля не здається її власником в оренду, лізинг, позичку.

Щодо належності нежитлових будівель: комплекс будівель та споруд №4 будівля №11, що складаються з літ. «А» будівля комбікормового заводу, загальною нежитловою площею 915,40 кв.м.; комплекс будівель та споруд №4 будівля №9, що складається з літ. «А» будівля критого току загальною площею 830,5 кв.м.; комплекс будівель та споруд №4 будівля №11-А, що складаються з літ. «А» будівля комбікормового заводу загальною нежитловою площею 368,00 кв.м.; комплекс будівель та споруд №4 будівля №8, що складаються з літ. «А» будівля тваринницького комплексу загальною площею 3448,2 кв.м. за адресою: Одеська область, Біляївський район, Березанська с/рада, до класу «Нежитлові сільськогосподарські будівлі» (код 1271) Класифікатора будівель і споруд НК 018:2023, суд зазначає наступне.

Згідно з положеннями Національного класифікатора будівель та споруд НК 018:2023, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 16 травня 2023 року № 3573, до класу (код 1271) «Нежитлові сільськогосподарські будівлі» належать будівлі, призначені для сільськогосподарської діяльності, наприклад, корівники, стайні, свинарники, кошари, конюшні, розплідники, промислові курники, зерносховища, ангари та фермерські господарські будівлі, погреби, виноробні заводи, винні чани, теплиці, сільськогосподарські силоси тощо.

Отже, належні позивачу на праві власності нежитлові будівлі: комплекс будівель та споруд №4 будівля №11 що складаються з літ. «А» будівля комбікормового заводу, загальною нежитловою площею 915,40 кв.м.; комплекс будівель та споруд №4 будівля №9, що складається з літ. «А» будівля критого току загальною площею 830,5 кв.м.; комплекс будівель та споруд №4 будівля №11-А, що складаються з літ. «А» будівля комбікормового заводу загальною нежитловою площею 368,00 кв.м.; комплекс будівель та споруд №4 будівля №8, що складаються з літ. «А» будівля тваринницького комплексу загальною площею 3448,2 кв.м. відносяться до класу «Нежитлові сільськогосподарські будівлі» (код 1271) Класифікатора будівель і споруд НК 018:2023

Суд зазначає, що визначення законодавцем переліку об'єктів, які не є об'єктами оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (у даному випадку підпункт «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПК України), спрямоване на збалансування суспільних відносин у сфері справляння податків та мало на меті створити умови для стимулювання та зменшення податкового навантаження на тих платників податків фізичних та юридичних осіб, які є власниками певних об'єктів нерухомості, що використовуються за функціональним призначенням, тобто для сільськогосподарського призначення.

Функціональне призначення об'єкта, який не є об'єктом оподаткування будівлі сільськогосподарського призначення (вид нежитлової нерухомості); не є об'єктом оподаткування саме будівлі сільськогосподарського призначення, тобто будівлі, які використовуються для сільського господарства.

Щодо другої умови чи є позивач сільськогосподарським товаровиробником, суд зазначає таке.

Поняття «сільськогосподарського товаровиробника» визначене в п.п. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПК України, сільськогосподарський товаровиробник - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми або фізична особа - підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно виробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Верховний Суд в постанові від 04 березня 2021 року у справі № 500/2782/18, аналізуючи положення підпункту «ж» 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПК України в частині визначення «сільськогосподарський товаровиробник», зазначив, що це поняття, яке міститься у підпункті 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 ПК України, застосовується для цілей глави розділу ХІV цього Кодексу «Спрощена система оподаткування, облік та звітність», тоді як в даному випадку йдеться про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (розділ ХІІ «Податок на майно»).

Відповідно до пунктів 5.2, 5.3 статті 5 ПК України у разі якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням цього Кодексу, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення цього Кодексу. Інші терміни, що застосовуються у цьому Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Поняття «сільськогосподарський товаровиробник» міститься у ст. 1 Закону України «Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 - 2004 років» від 18 січня 2001 року №2238-III, під яким законодавець визначає фізичну або юридичну особу, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власно виробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.

З метою визнання осіб такими, що займаються сільськогосподарською діяльністю, законодавцем вживається також поняття «виробники сільськогосподарської продукції».

Згідно зі ст.. 1 Закону України «Про сільськогосподарський перепис»: виробники сільськогосподарської продукції це юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні особи (фізичні особи - підприємці, домогосподарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності, мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі сільськогосподарського призначення чи сільськогосподарських тварин.

Наведені вище поняття «сільськогосподарський товаровиробник» не суперечать його визначенню у підпункті 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 ПК України, яке, до того ж, має чітко обмежену сферу застосування. Як наслідок, для інших випадків мають бути застосовані субсидіарно норми інших законів у відповідності до положень пункту 5.3 статті 5 ПК України.

З досліджених матеріалів справи, судом встановлено, що ОСОБА_1 , з 03.03.2009 року, є засновником та керівником Фермерського господарства «АКРОН-В» (ідентифікаційний код 36404007).

Фермерське господарство, в розумінні ч. 1 ст. 1 Закону України від 19.06.2003 № 973-IV «Про фермерське господарство», є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, здійснювати її переробку та реалізацію з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, відповідно до закону.

Позивач, є засновником ФГ «АКРОН-В», видом діяльності якого згідно КВЕД є: 01.49 Розведення інших тварин (основний) 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур 10.13 Виробництво м'ясних продуктів 10.91 Виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин 46.32 Оптова торгівля м'ясом і м'ясними продуктами. При цьому позивач використовує об'єкти нерухомого майна сільськогосподарського призначення для господарської діяльності ФГ «АКРОН-В».

Отже, наявні у матеріалах справи докази свідчать про те, що позивач використовує нерухоме майно, що належить йому на праві власності, для розведення тварин та вирощування сільськогосподарської продукції та є сільськогосподарським товаровиробником.

Натомість, Відповідачем не спростовано таких обставин належними і допустимими доказами.

Відповідачем також не надано доказів того, що нежитлові будівлі: комплекс будівель та споруд №4 будівля №11 що складаються з літ. «А» будівля комбікормового заводу, загальною нежитловою площею 915,40 кв.м.; комплекс будівель та споруд №4 будівля №9, що складається з літ. «А» будівля критого току загальною площею 830,5 кв.м.; комплекс будівель та споруд №4 будівля №11-А, що складаються з літ. «А» будівля комбікормового заводу загальною нежитловою площею 368,00 кв.м.; комплекс будівель та споруд №4 будівля №8, що складаються з літ. «А» будівля тваринницького комплексу загальною площею 3448,2 кв.м., що належать позивачу на праві приватної власності, здаються власником в оренду, лізинг чи позичку.

Тому, суд дійшов висновку, що вказані приміщення не є об'єктами оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в силу приписів підпункту «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 ПК України.

За приписами статті 19 Конституції України від 28.06.1996 №254к/96-ВР, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості

Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу (ч.1). В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2).

У відповідності до ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідачем не доведено правомірності оскаржуваних податкових повідомлень-рішень від 11.04.2025 року де визначено позивачу податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за податковий період - 2024 рік: №0066710-2407-1553-UA51100090000094901, №0066709-2407-1553-UA51100090000094901, №0066711-2407-1553-UA51100090000094901, №0066712-2407-1553-UA51100090000094901, в порядку ст. 77 КАС України, а тому права та інтереси позивача підлягають судовому захисту шляхом визнання протиправними і скасування зазначених податкових повідомлень-рішень ГУ ДПС в Одеській області.

За правилами ч.1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На користь позивача підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 3159,30 грн, сплачена відповідно до квитанції №2.428425691-1.

Керуючись ст.ст. 72-77, 139, 241-246, 250, 255, 293, 295 КАС, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 11.04.2025 року №0066710-2407-1553-UA51100090000094901 на суму 58 965,50 грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 11.04.2025 року №0066709-2407-1553-UA51100090000094901 на суму 26 128,00 грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 11.04.2025 року №0066711-2407-1553-UA51100090000094901 на суму 244 822,20 грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Одеській області від 11.04.2025 року №0066712-2407-1553-UA51100090000094901 на суму 64 993,40 грн.

Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Одеській області на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті судового збору у розмірі 3159,30 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_8 )

Відповідач: Головне управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, б. 5, м. Одеса, 65044, ЄДРПОУ 44069166)

Суддя O.A. Вовченко