20 січня 2026 рокусправа № 380/15686/25
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Кузана Р.І., розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії, -
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо внесення недостовірної інформації стосовно ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_3 , до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 здійснити виправлення в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів недостовірної інформації стосовно ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_3 шляхом внесення дійсних даних, а саме: у розділі звання зазначити старший лейтенант запасу; у розділі військово-облікова спеціальність зазначити 121201 - Організація зв'язку та автоматизованих систем управління.
В обґрунтування цього позову позивач зазначив, що закінчив Донецький державний технічний університет за спеціальністю «Охорона праці та екологія металургійного виробництва». Згідно з рішенням державної екзаменаційної комісії від 20.06.2000 йому присвоєно кваліфікацію спеціаліста інженера-металурга еколога, що підтверджується дипломом серії НОМЕР_4 від 20 червня 2000 року. У цьому ж навчальному закладі ОСОБА_1 пройшов військову підготовку на військовій кафедрі та здобув звання офіцера запасу. Зазначає, що 02.10.2017 ОСОБА_1 , як внутрішньо переміщеній особі з м. Донецьк, за фактичним місцем проживання у м. Харкові видано Немишлянським РВК міста Харкова тимчасове посвідчення офіцера запасу №209 у зв'язку із відсутністю бланків військових квитків офіцерів запасу. Згідно з цим документом військове звання ОСОБА_2 : старший лейтенант, а військово облікова спеціальність: 121201 - Організація зв'язку та автоматизованих систем управління. Ці дані підтверджуються даними тимчасового посвідчення офіцера запасу від 02.10.2017. Однак, при постановці на військовий облік у м. Львові представниками ІНФОРМАЦІЯ_4 протиправно змінено у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів військове звання ОСОБА_2 з старший лейтенант на солдат, а військово-облікову спеціальність з 121201 - Організація зв'язку та автоматизованих систем управління на 956647 - Будівельних робіт, Робітник підсобний.
Представником позивача 23.04.2025 скеровано адвокатський запит до ІНФОРМАЦІЯ_5 з метою отримання інформації щодо військового звання ОСОБА_1 . Отримано відповідь, у якій зазначається, що ОСОБА_1 згідно з військово-обліковими даними присвоєне звання «старший лейтенант запасу» Командувачем Південного ОК від 18.05.2004 наказом №72 та ОСОБА_1 перебував на військовому обліку ІНФОРМАЦІЯ_5 як «старший лейтенант запасу» з 02.10.2017. Крім цього, листом від 10.07.2025 № 179/1/7304 Галузевий державний архів Міністерства оборони України надав Архівну довідку, в якій вказано, що в наказі командувача військами Південного оперативного командування (по особовому складу) АДРЕСА_3 , від 18.05.2004 №72 у п.118 значиться: «відповідно до пункту 84 Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних України нижчепойменованим офіцерам запасу ПРИСВОЇТИ чергові військові звання: СТАРШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ ЗАПАСУ лейтенанту запасу ОСОБА_1 , 1978 р.н. м. Донецьк, на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН НОМЕР_1 ».
З огляду на викладене вважає, що дії працівників ІНФОРМАЦІЯ_7 щодо відображення в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів військового звання ОСОБА_1 - солдат, а військово-облікову спеціальність як № 956647 - Будівельних робіт, Робітник підсобний, є протиправними та не відповідають дійсним обставинам, свідчать про неналежне виконання службових обов'язків посадовими особами, що шкодить правам та інтересам позивача. Просить позов задовольнити повністю.
Ухвалою судді від 04.08.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідач проти позову заперечив з підстав викладених у відзиві. Вказав, що ОСОБА_3 , як військовозобов'язаний, 22.03.2025 призваний на військову службу, знятий з обліку в ІНФОРМАЦІЯ_8 та направлений у команду 2144. На даний час, ОСОБА_1 є діючим військовослужбовцем, тобто з часу призову втратив статус військовозобов'язаного. Як вбачається зі змісту позовної заяви та додатків до неї, такі не містять будь який відомостей, не кажучи вже про докази, про те, що військовозобов'язаний ОСОБА_1 надав 22.03.2025 ІНФОРМАЦІЯ_8 повні персональні та службові дані, а Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів до 22.03.2025 не містив жодних даних стосовно громадянина України - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 . Отже, підстав для задоволення позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_4 відсутні.
Від представника позивача надійшла відповідь на відзив.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , РНОКПП НОМЕР_1 , закінчив Донецький державний технічний університет за спеціальністю «Охорона праці та екологія металургійного виробництва», згідно з рішенням державної екзаменаційної комісії від 20.06.2000 йому присвоєно кваліфікацію спеціаліста інженера-металурга еколога, що підтверджується дипломом серії НОМЕР_4 від 20 червня 2000 року. У цьому ж навчальному закладі ОСОБА_1 пройшов військову підготовку на військовій кафедрі та здобув звання офіцера запасу.
Немишлянським РВК міста Харкова позивачу видано тимчасове посвідчення офіцера запасу №209 від 02.10.2017. Згідно з цим тимчасовим посвідченням офіцера запасу військове звання ОСОБА_2 : старший лейтенант, а військово облікова спеціальність: 121201 - Організація зв'язку та автоматизованих систем управління.
Відповідно до відомостей застосунку «Резерв+» станом на 28.05.2025 позивач, ІНФОРМАЦІЯ_9 , є військовослужбовцем. Військову лікарську комісію позивач проходив 22.03.2025, якою визнаний придатним до військової служби. Звання - солдат, військово-облікова спеціальність: 956647 «Будівельних робіт, Робітник підсобний».
З метою отримання інформації щодо дійсного військового звання ОСОБА_1 представник позивача 23.04.2025 в інтересах ОСОБА_1 скерувала адвокатський запит до ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Листом від 26.04.2025 у відповідь на адвокатський запит ІНФОРМАЦІЯ_10 повідомлено, що у період перебування на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_11 військове звання громадянину ОСОБА_1 не присвоювалось. Тимчасове посвідчення офіцера запасу № 209 громадянину ОСОБА_1 видане 02.10.2017 під час постановки на військовий облік. Згідно з військово-обліковими даними військове звання «старший лейтенант запасу» було присвоєно Командувачем Південного ОК наказом №72 від 18.05.2004. Військове звання громадянина ОСОБА_1 під час перебування на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_11 не змінювалося. Громадянин ОСОБА_1 перебував на військовому обліку ІНФОРМАЦІЯ_5 як «старший лейтенант запасу» з 02.10.2017.
У відповідь на запит представника позивача Галузевий державний архів МОУ надав архівну довідку, в якій вказано що в наказі командувача військами Південного оперативного командування (по особовому складі) АДРЕСА_3 , від 18 травня 2004 року №72 у п.118 значиться: «відповідно до пункту 84 Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних України нижчепойменованим офіцерам запасу присвоїти чергові військові звання: СТАРШИЙ ЛЕЙТЕНАНТ ЗАПАСУ лейтенанту запасу ОСОБА_1 , 1978 р.н. м. Донецьк, на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІПН НОМЕР_1 ».
Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 №255 від 22.03.2025 солдат ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_9 ) призваний на військову службу 22.03.2025, знятий з військового обліку в ІНФОРМАЦІЯ_8 та направлений у команду 2144.
Водночас, у відповідь на адвокатський запит представника позивача, відповідач листом від 30.07.2025 повідомив, що ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_8 та користується правом на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Перевіркою системи АІТС «ОБЕРІГ» встановлено, що порушень правил військового обліку позивачем не встановлено, а тому щодо конкретного відображення статусу позивача в застосунку «РЕЗЕРВ+» позивачу слід уточнити облікові дані особисто або звернутися до адміністратора застосунку з вказаних питань.
Вважаючи протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо внесення недостовірної інформації до Єдиного державного Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, позивач звернувся із цим позовом до суду.
При вирішенні спору суд керувався таким.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 1 Закону України від 25.03.1992 року № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» (далі - Закон № 2232-XII) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Частиною 1 ст. 2 Закону № 2232-XII встановлено, що військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.
Особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави є військовозобов'язаними (ч. 9 ст. 1 Закону № 2232-XII).
Згідно з ч. 10 ст. 1 Закону № 2232-XII громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема, виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Пунктом 11 статті 38 Закону № 2232-XII визначено, що призовники, військовозобов'язані, резервісти в разі зміни їх сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання (перебування), номерів засобів зв'язку та адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти), освіти, місця роботи, посади зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи, де вони перебувають на військовому обліку, у тому числі у випадках, визначених Кабінетом Міністрів України, через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.
Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 та визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - військовий облік) центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами (далі - державні органи), органами місцевого самоврядування, органами військового управління (органами управління), військовими частинами (підрозділами) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, підприємствами, установами та організаціями, закладами освіти, закладами охорони здоров'я незалежно від підпорядкування і форми власності (далі - підприємства, установи та організації).
Відповідно до п. 2 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулювання відносин у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти) визначені в Законі України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» від 16 березня 2017 року № 1951-VIII (далі Закон № 1951-VIII).
Статтею 1 Закону № 1951-VIII визначено, що Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Частиною 1 ст.5 Закону № 1951-VIII передбачено, що держателем Реєстру є Міністерство оборони України (далі - Держатель Реєстру), розпорядником Реєстру є Генеральний штаб Збройних Сил України (далі - розпорядник Реєстру), а Служба безпеки України та розвідувальні органи України є органами адміністрування та ведення Реєстру. Адміністратором Реєстру є Держатель Реєстру.
Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону № 1951-VIII до Реєстру вносяться, обробляються та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості:
1) персональні дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
2) службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Пунктом 2 ч.1 ст. 9 № 1951-VIII передбачено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право, зокрема, звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Відповідно до статті 5 Закону України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" та з метою встановлення процедури збирання, зберігання, обробки та використання відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів 28.03.2022 Міністерство оборони України видало наказ №94 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі - Порядок №94).
Згідно із пунктами 2-4, 6 розділу І Порядку № 94, реєстр - автоматизована інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Основними завданнями Реєстру є:
- ведення військового обліку громадян України;
- забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом в мирний час та в особливий період;
- інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку.
Основними засадами ведення Реєстру є:
- обов'язковість внесення до Реєстру передбачених Законом України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
- повнота та актуалізація відомостей Реєстру;
- захищеність Реєстру та внесення до нього відомостей - держава гарантує захист бази даних Реєстру від несанкціонованого доступу, зловживання доступом, незаконного використання відомостей Реєстру, порушення цілісності бази даних Реєстру та його апаратного та програмного забезпечення відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації.
Дані Реєстру використовуються для реалізації завдань військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також для інформаційного забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку.
Відповідно до пунктів 1, 2, 16, 18 розділу ІІ Порядку № 94, суб'єктами Реєстру є володілець Реєстру, розпорядник Реєстру, органи адміністрування Реєстру та органи ведення Реєстру.
Володільцем Реєстру є Міністерство оборони України.
Органами ведення Реєстру є ТЦК та СП, Центральне управління СБУ та регіональні органи СБУ, відповідні підрозділи СЗРУ.
Призначена відповідальна особа за ведення Реєстру відповідно до покладених на неї обов'язків здійснює:
внесення відомостей до електронних форм облікових карток призовників, військовозобов'язаних та резервістів відповідно до нормативно-правових актів з питань ведення військового обліку, взяття (зняття) на військовий облік з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів з існуючими обліковими даними;
внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, ТЦК та СП, військових частин, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними та резервістами;
верифікацію персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних або резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію;
перегляд та друк облікових документів, звітів та статистичних відомостей Реєстру відповідного ТЦК та СП, Центрального управління СБУ та відповідного регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу СЗРУ;
знищення повторного запису з Реєстру.
Виправлення недостовірних відомостей Реєстру, а також включення (не включення) до Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, здійснюється за результатами розгляду їхньої мотивованої заяви із зазначенням підстав, передбачених законодавством, яка подається до органів ведення Реєстру (п. 9 розділу ІІІ Порядку № 94).
У відповідності до п.12 Порядку № 94, отримання призовником, військовозобов'язаним та резервістом інформації про своє включення (не включення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, здійснюється після особистого звернення та письмового запиту (в якому вказується прізвище, ім'я та по батькові (за наявності), місце проживання (місце перебування) і реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає запит) до органу ведення Реєстру або в електронному вигляді через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації.
Письмовий запит задовольняється протягом десяти календарних днів з дня його надходження.
Згідно з п.2 розділу IV Поряду № 94, актуалізація (внесення змін) відомостей Реєстру здійснюється:
в електронному режимі - шляхом інформаційної взаємодії між Реєстром та інформаційно-телекомунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи;
у ручному режимі - шляхом внесення призначеною відповідальною особою за ведення Реєстру відомостей до електронних форм облікових карток призовників, військовозобов'язаних та резервістів, відповідно до нормативно-правових актів з питань ведення військового обліку.
Відповідно до п.8 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів і форми такого документа, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559 (далі Порядок № 559), військово-обліковий документ в електронній формі містить такі відомості з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (за наявності):
1) прізвище;
2) власне ім'я (усі власні імена);
3) по батькові (за наявності);
4) дата народження;
5) реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
6) окремий номер запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
7) відомості про результати медичних оглядів, що проводилися з метою визначення придатності до виконання військового обов'язку;
8) відомості про наявність відстрочки від направлення для проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для військовозобов'язаних та резервістів;
9) військове звання (для військовозобов'язаних та резервістів);
10) військово-облікова спеціальність;
11) відомості про виконання військового обов'язку (категорія обліку);
12) відомості про військовий облік (вид обліку та територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому перебуває на обліку);
13) відомості щодо звернення або надсилання до Національної поліції повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення;
14) адреса місця проживання;
15) номери засобів зв'язку;
16) адреси електронної пошти (за наявності);
17) дата і час оновлення облікових даних призовником, військовозобов'язаним та резервістом;
18) дата і час формування військово-облікового документа в електронній формі.
Згідно з абз. 5 п.7 Порядку №559, у разі коли відомості, зазначені у підпунктах 1-5, 8, 11-13 пункту 8 цього Порядку, на момент зчитування не відповідають відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 559 у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Таким чином, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відповідальними особами за ведення Реєстру до обов'язку яких належить, зокрема, внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних на підставі відомостей, що подаються органу ведення Реєстру військовозобов'язаними.
Тобто, внесення змін чи виправлень недостовірних відомостей у Реєстрі проводиться органами ведення Реєстру на підставі особистої заяви військовозобов'язаного та долучених ним документів.
З матеріалів справи судом встановлено, що Відповідно до тимчасового посвідчення офіцера запасу №209 від 02.10.2017 виданого ІНФОРМАЦІЯ_12 позивача було взято на військовий облік з військовим званням старший лейтенант, а його військово облікова спеціальність: 121201 - Організація зв'язку та автоматизованих систем управління. В подальшому ОСОБА_1 перебував на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Позивач вказує, що при постановці на військовий облік у АДРЕСА_4 представниками ІНФОРМАЦІЯ_4 протиправно змінено у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів військове звання ОСОБА_2 з старшого лейтенанта на солдат, а військово-облікову спеціальність з 121201 Організація зв'язку та автоматизованих систем управління на 956647 Будівельних робіт, Робітник підсобний.
Ця обставина стала відома позивачу з електронної форми його військово-облікового документа в системі Резерв+ та є підставою для звернення позивача до суду з позовом про визнання протиправними дій та зобов'язання відповідача внести зміни до Реєстру.
З аналізу положень Порядку №94 та Порядку № 559 випливає, що у разі виявлення розбіжностей у військово-облікових документах з відомостями які містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, така особа повинна звернутися до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку із відповідною заявою та всіма необхідними документами, або у паперовій формі або в електронній формі.
Суд зазначає, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, до компетенції та обов'язків якого належить внесення змін до персональних та службових даних військовозобов'язаних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, після отрмання від представника позивача заяви та документів, повинен внести зміни до Реєстру. Протиправна відмова у внесенні таких змін є підставою для оскарження таких рішень чи дій відповідача до суду.
Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Згідно з ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Водночас, позивачем не надано доказів того, що недостовірні відомості щодо нього внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів саме відповідачем під час взяття ОСОБА_1 на військовий облік.
Крім цього, позивач не надав суду доказів звернення до відповідача з заявою разом з долученням відповідних документів для внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Тобто, ІНФОРМАЦІЯ_13 , як орган ведення Реєстру, не відмовляв позивачу у виправлені недостовірних відомостей в реєстрі, оскільки позивач всупереч нормам Порядку №94 не звертався до відповідача з відповідною заявою.
За таких обставин суд зазначає, що заявлені у цій справі позовні вимоги є передчасними, а тому задоволенню не підлягають.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 139 КАС України понесенні позивачем судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити дії - відмовити повністю.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Р.І. Кузан