Ухвала від 19.01.2026 по справі 380/22121/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№ 380/22121/24

УХВАЛА

про прийняття звіту про виконання судового рішення

19 січня 2026 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брильовського Р.М. розглянувши звіт військової частини НОМЕР_1 про виконання судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частина НОМЕР_1 про визнання протиправним дій, зобов'язання вчинити дії,-

встановив:

У провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до Військової частина НОМЕР_1 про визнання протиправним дій, зобов'язання вчинити дії.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2024 року у справі №380/22121/24 позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_2 щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» за період: з 06.12.2022 по 25.01.2023; з 06.02.2023 по 24.04.2023; з 01.05.2023 по 19.05.2023 у розмірі 100 000 грн, пропорційно дням перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я, включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров'я до іншого, або перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії у зв'язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом) та зобов'язано військову частину НОМЕР_2 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» за період : з 06.12.2022 по 25.01.2023; з 06.02.2023 по 24.04.2023; з 01.05.2023 по 19.05.2023 у розмірі 100 000 грн, пропорційно дням перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я, включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров'я до іншого, або перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько- експертної. медичної) комісії у зв'язку і пораненням (контузією, травмою, каліцтвом).

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 01.04.2025 апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Шуліги Юлії Романівни залишено без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2024 року у справі №380/22121/24 - залишено без змін.

Ухвалою суду від 22 жовтня 2025 року у справі №380/22121/24 заяву про встановлення судового контролю у справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частина НОМЕР_2 про визнання протиправним дій, зобов'язання вчинити дії - задоволено. Зобов'язано Військову частину НОМЕР_2 подати до Львівського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення суду від 19 грудня 2024 року у справі №380/22121/24 у 30-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили.

Ухвалою суду від 28 листопада 2025 року у справі №380/22121/24 заяву представника військової частини НОМЕР_3 про заміну боржника виконавчого провадження - задоволено; замінено боржника в адміністративній справі № 380/22121/24: Військову частину НОМЕР_2 на його правонаступника Військову частину НОМЕР_3 .

Ухвалою суду від 02 грудня 2025 року у справі №380/22121/24 продовжено строк Військовій частині НОМЕР_3 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) для подання звіту про виконання рішення суду від 19 грудня 2024 року у справі №380/22121/24. Встановлено строк Військовій частині НОМЕР_3 для подання звіту про виконання рішення суду від 19 грудня 2024 року у справі №380/22121/24 у 30-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили.

На адресу суду від військової частини НОМЕР_3 надійшов звіт про виконання рішення. Зазначає про те, що відповідно до директиви командувача військ ОК « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 10.06.2025 № Д-35/ДСК військова частина НОМЕР_3 визначена правонаступником ліквідованої військової частини НОМЕР_2 та набула всіх її прав і обов'язків. Військовою частиною НОМЕР_3 як правонаступником та колишнім забезпечувальним фінансовим органом військової частини НОМЕР_2 здійснено нарахування зазначеної додаткової винагороди, що підтверджується відповідним розрахунком. Виплата коштів здійснюється за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки». З метою фінансування регулярно подаються заявки до ФЕУ КСВ ЗСУ. Станом на дату подання інформації бюджетні асигнування на зазначені виплати не надходили. Відповідно ст. 116 Бюджетного кодексу України виплата нарахованих сум буде здійснена невідкладно в межах бюджетних призначень після їх виділення.

Представник позивача подав до суду заперечення на звіт про виконання рішення суду. Вказує про те, що 10.01.2026 військова частина НОМЕР_3 подала звіт про виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 02.12.2025 у справі №380/22121/24, в якому заявила про часткове виконання рішення шляхом нарахування додаткової винагороди позивачу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №168. Проте, наданий розрахунок свідчить про неповне та вибіркове нарахування, оскільки не враховано визначені рішенням суду періоди з 20.03.2023 по 24.04.2023 та з 01.05.2023 по 19.05.2023; нарахування фактично здійснено лише до 19.03.2023, що вказує на умисне зменшення гарантованих виплат. Разом із тим, відповідач не надав жодних належних доказів подання заявок на фінансування та відповідей ФЕУ КСВ ЗСУ, а остання заявлена заявка датована 08.09.2025, після чого жодних дій для виконання рішення суду не вчинялося. Відтак, поданий звіт є не підтверджений доказами, не містить обґрунтованих обставин, що ускладнюють виконання рішення, та не забезпечує його своєчасного і повного виконання.

При вирішенні питання про прийняття звіту про виконання судового рішення суд керується наступним.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з положеннями статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» № 1402-VIII від 02.06.2016 (далі - Закон № 1402-VIII) судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.

Частинами 4, 7 ст. 13 Закону № 1402-VIII визначено, що невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом. Судові рішення не можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства, за винятком рішень про амністію та помилування.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Згідно з ст. 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

В силу дії норми ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до ст. 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.

Звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення; 5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання; 6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення; 7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.

До звіту додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися; 2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.

Згідно з ч. ч. 1-5 ст. 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.

Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.

У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.

Відповідно до ч. 11 ст. 382-3 КАС України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.

На підтвердження виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2024 року у справі № 380/22121/24 відповідач у звіті назначає про таке. Військова частина НОМЕР_3 , як колишній забезпечувальний фінансовий орган військової частини НОМЕР_2 , вживає всіх передбачених законодавством заходів для виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2024 року у справі №380/22121/24. На виконання зазначеного рішення здійснено нарахування ОСОБА_1 додаткової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 за визначені судом періоди, що підтверджується розрахунком додаткової винагороди ОСОБА_1 . З метою фактичної виплати нарахованих сум військовою частиною НОМЕР_3 зазначає, що систематично подаються заявки на фінансування за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» до забезпечувального фінансового органу. Вказують про те, що невиплата коштів на цей час обумовлена виключно відсутністю фінансування, а не бездіяльністю військової частини НОМЕР_3 , і виплата буде здійснена негайно після виділення відповідних бюджетних асигнувань.

Суд також бере до уваги, що відповідно до статті 15 Закону України “Про Збройні Сили України» фінансування діяльності Збройних Сил України здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України та інших джерел, передбачених законодавством, що фактично ставить в залежність виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 9 грудня 2024 року у справі № 380/22121/24.

З огляду на встановлені обставини суд дійшов висновку, що за наслідками розгляду поданого відповідачем звіту та доданих до нього матеріалів відсутні підстави для встановлення нового строку подання звіту та про наявність підстав для постановлення ухвали про прийняття звіту.

Керуючись ст.ст. 243, 248, 256, 293-295, 382, КАС України, суд -

ухвалив:

звіт Військової частини НОМЕР_3 про виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2024 року у справі №380/22121/24, за позовом ОСОБА_1 до Військової частина НОМЕР_3 про визнання протиправним дій, зобов'язання вчинити дії - прийняти.

Копію ухвали надіслати сторонам.

Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у п'ятнадцятиденний строк з дати складання повного тексту ухвали.

Суддя Брильовський Р.М.