Справа № 583/129/26
1-кс/583/104/26
"20" січня 2026 р. м. Охтирка
Слідча суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду №1 клопотання старшого слідчого СВ Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Охтирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 42025202520000030 від 25 березня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,
14 січня 2026 року на розгляд слідчої судді надійшло це клопотання про надання тимчасового доступу з правом вилучення оригіналів документів, що стосуються господарських відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, які пов'язані з постачанням матеріалів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » суб'єктом господарювання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Клопотанням мотивоване тим, що слідчим відділенням Охтирського РВП ГУНП в Сумській області проводиться досудове розслідування по матеріалам кримінального провадження за №42025202520000030 від 25 березня 2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 17 серпня 2023 року між ІНФОРМАЦІЯ_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ДП ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » БМП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) укладено Договір підряду №1708, предметом якого є виконання робіт по об'єкту «Реконструкція водогону в с. Мала Павлівка Охтирського району Сумської області по вулицях: АДРЕСА_1 років Перемоги, Кринична та по провулках: АДРЕСА_2 років Перемоги, Нафтовиків, Нечаїв, Шапарів (коригування)» (Код ДК 021:2015:45450000-6 Інші завершальні будівельні роботи) відповідно до проектно-кошторисної документації та умов Договору.
Відповідно до п.2.1. Договору підряду №1708 від 17 серпня 2023 року договірна ціна робіт складає 24222507 грн. 70 коп.
Відповідно до п.1.4 договору №1708 Підрядник повинен розпочати виконання робіт протягом 5-ти робочих днів після передачі дозвільної документації та надання фронту робіт Замовником і завершити виконання робіт до 30 травня 2024 року.
Відповідно до п.16.01. Договору підряду №1708 від 17 серпня 2023 року строк дії договору до 31 грудня 2024 року.
Відповідно до Додаткової угоди №2 від 30 квітня 2024 року до Договору №1708 строк виконання робіт продовжено до 31 жовтня 2024 року.
Додатковою угодою №3 від 25 жовтня 2024 року до договору №1708 строк виконання робіт продовжено до 31 грудня 2024 року.
Відповідно до додаткової угоди №4 від 23 грудня 2024 року до договору №1708, внесено зміни до п.2.1. договору та викладено в наступній редакції «Договірна ціна робіт (додаток №1) є невід'ємною частиною Договору, є динамічною і складає 24 200 379 грн. 32 коп. у тому числі з ПДВ 4 033 396 грн . 55 коп.
Відповідно до Додаткової угоди №5 від 30 грудня 2024 року до Договору №1708 зменшено Договірну ціну робіт до 24 188 271 грн. 12 коп.
Будівельні роботи відповідно до Договору підряду № 1708 від 17 серпня 2023 року виконано.
При цьому під час виконання робіт ДП ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » БМУ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) здійснило придбання матеріальних ресурсів (труби різних марок, люків каналізаційних, муфт) у посередника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Слідча вказала, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування кримінального провадження, зокрема, для отримання відомостей, котрі є необхідними для належної кваліфікації вчиненого діяння та встановлення осіб, які причетні до вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, а саме до документів, що безпосередньо стосуються господарських відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, які пов'язана з постачанням матеріалів між суб'єктами господарювання, які вказані в клопотанні.
Представник володільця документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » не повідомлявся про дату, час та місце розгляду клопотання, так як слідчою доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення документів.
У судове засідання слідча та прокурор не прибули, кожен окремо подали заяви про розгляд клопотання без їх участі.
Слідча суддя вважає за можливе провести судовий розгляд за відсутності учасників кримінального провадження.
Перевіривши матеріали клопотання, суд вважає, що воно підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до вимог ст. 163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи. У повістці про судовий виклик, що слідчий суддя, суд надсилає особі, у володінні якої знаходяться речі і документи, зазначається про обов'язок збереження речей і документів у тому вигляді, який вони мають на момент отримання судового виклику. Слідчий суддя розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті, коли сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів у тому вигляді, який вони мають на момент отримання судового виклику.
Частиною 1 статті 165 КПК України передбачено, що особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
Частина 2 статті 165 КПК України зобов'язує зазначену в ухвалі слідчого судді, суду особу пред'являти особі, яка зазначена в ухвалі як володілець документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію.
Слідча суддя дійшла висновку, що матеріали клопотання містять достатні дані про те, що інформація про тимчасовий доступ, до якої просить слідча, має значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не може бути встановлена в інший спосіб.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідча суддя
Задовольнити клопотання старшого слідчої СВ Охтирського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області капітана поліції ОСОБА_3
Надати групі слідчим у кримінальному провадженні № 42025202520000030 від 25 березня 2025 року, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 тимчасовий доступ з правом вилучення оригіналів документів, що стосуються господарських відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, які пов'язана з постачанням матеріалів на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » суб'єктом господарювання - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме:
-контракти (договори), пов'язані з продажем товарів або наданням робіт (послуг) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та додатки до них, додаткові угоди, що укладалися до контрактів (договорів), зміни та доповнення, тощо;
-первинні документи, які підтверджують виконання укладених договорів щодо продажу товарів або надання робіт (послуг) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » і є обов'язковими згідно змісту контракту (договору), а саме: видаткові накладні, акти виконаних робіт, довідки, звіти до актів виконаних робіт, транспортні накладні, тощо;
-фінансово-господарські документи, що підтверджують сплату коштів (платіжні доручення або виписки банківських установ, прибуткові та видаткові касові ордери, чеки РРО, тощо), що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_3 .
Строк дії ухвали слідчої судді становить два місяці.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Слідча суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1