Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
20 січня 2026 року м. ХарківСправа №922/52/26
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Добрелі Н.С.
розглянувши заяву представника АТ "УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх. №1501/26 від 20.01.2026) по справі
за позовом Акціонерного товариства "УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "НОВЕК-УКРАЇНА"
про стягнення коштів
20.01.2026 через підсистему ЄСІТС "Електронний суд" від представника АТ "УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ" надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх. №1501/26), в якій просить суд забезпечити проведення судового засідання у справі №922/52/26, яке призначене на 10.02.2026 об 11:20 год., за участю представника позивача адвоката Котовської Тетяни Олександрівни в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Вирішуючи подану представником позивача заяву, суд зазначає наступне.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 19.01.2026 відкрито загальне позовне провадження у справі №922/52/26 та призначено підготовче засідання на 10.02.206 об 11:20 год.
Відповідно до частин першої, другої статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 (зі змінами) затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі по тексту - Положення).
Згідно з положеннями пункту 45 глави 3 розділу ІІІ Положення підсистема відеоконференцзв'язку забезпечує можливість користувачам брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (пункт 46 Положення).
За змістом частини шостої статті 6 ГПК України адвокати, реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов'язковому порядку.
Враховуючи вищенаведені положення ГПК України, суд вважає за необхідне задовольнити заяву представника АТ "УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ" та провести підготовче засідання у справі №922/52/26, призначене на 10.02.2026 об 11:20 год., за участю представника позивача адвоката Котовської Тетяни Олександрівни в режимі відеоконференції із застосування системи "Захищений відеоконференцзв'язок з судом" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (vkz.court.gov.ua).
На підставі викладеного, керуючись статтями 42, 120, 170, 197, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Заяву представника АТ "УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ" задовольнити.
2. Провести підготовче засідання у справі №922/52/26, призначене на 10.02.2026 об 11:20 год., за участю представника позивача адвоката Котовської Тетяни Олександрівни (номер засобу зв'язку - НОМЕР_1 ) в режимі відеоконференції із застосування системи "Захищений відеоконференцзв'язок з судом" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (vkz.court.gov.ua).
3. Попередити представника позивача адвоката Котовську Т.О. про те, що:
- ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який надав відповідну заяву;
- для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представник зобов'язаний у день судового засідання за 10 хвилин (орієнтовно) до початку слухання учасник авторизуватись на сайті https://vkz.court.gov.ua, виконати перевірку обладнання та очікувати на запрошення секретаря судового засідання до конференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 20.01.2026.
СуддяН.С. Добреля