Рішення від 19.01.2026 по справі 914/2821/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.01.2026 Справа № 914/2821/25

м. Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Ростислава Матвіїва за участю секретаря судового засідання Анни - Сніжани Дудяк розглянув матеріали справи

позивача: Дрогобицької міської ради Львівської області, місто Дрогобич, Львівська область,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Надрагідробурмаш», місто Дрогобич, Львівська область,

предмет позову: стягнення 4 335 976, 78 грн,

підстава позову: користування земельною ділянкою без правовстановлюючих документів,

за участю представників:

позивача: не з'явився,

відповідача: не з'явився.

1. ПРОЦЕС

1.1. До Господарського суду Львівської області 09.09.2025 надійшла позовна заява Дрогобицької міської ради Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Надрагідробурмаш» про стягнення 4 335 976, 78 грн.

1.2. Ухвалою суду від 12.09.2025 позовну заяву залишено без руху, а ухвалою від 25.09.2025 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Хід судових засідань відображено в протоколах судових засідань та ухвалах суду.

1.3. Зокрема, у судовому засіданні 03.12.2025 представник позивача подав копію листа Дрогобицької міської ради про неможливість підписання мирової угоди на запропонованих відповідачем умовах; закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті. За час розгляду справи мирова угода не укладена.

1.4. Відводів суду сторонами не заявлялось.

1.5. У судовому засіданні 07.01.2026 суд завершив стадію розгляду справи по суті та оголосив перерву в судовому засіданні до 14.01.2026 до 14:25 год для ухвалення та проголошення рішення. Однак, судове засідання 14.01.2026 не відбулося у зв'язку з відключенням електроенергії, у зв'язку з чим судове засідання призначено на 19.01.2026 на 10:20 год, про що повідомлено сторін у спосіб надіслання ухвали суду до електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

1.6. У судове засідання 19.01.2026 сторони явку представників не забезпечили, причин неявки не повідомили. Проте, явка представників сторін обов'язковою не визнавалась. Враховуючи обізнаність сторін про дату та час судового засідання і стадію ухвалення рішення, суд не має підстав для відкладення судового засідання.

1.7. У судовому засіданні 19.01.2026 підписано вступну та резолютивну частини рішення.

2. СУТЬ СПОРУ ТА ПРАВОВА ПОЗИЦІЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

2.1. Позивач зазначає, що відповідач після закінчення строку дії договору оренди земельної ділянки (01.06.2023) продовжив користуватись земельною ділянкою, хоча заяв про продовження дії договору оренди земельної ділянки не подавав. 18.09.2024 відповідач відчужив об'єкти нерухомості, які розміщувались на відповідній земельній ділянці. Тобто з 01.06.2023 по 18.09.2024 відповідач користувався ділянкою без достатніх правових підстав, у зв'язку з чим за такий період на підставі ст. ст. 1212 - 1214 Цивільного кодексу України відповідачу нараховано 4 335 976,78 грн безпідставно збережених грошових коштів.

2.2. Відповідач заперечує стосовно позовних вимог та зазначає, що відповідно до п. 4.1 договору орендна плата вноситься у розмірі 1 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, тому відшкодуванню підлягає саме неотримана плата, нарахована на підставі нормативної грошової оцінки, яка діяла на момент нарахування збитків, без зміни відсотку, що підлягає застосуванню, про що у зворотному випадку було б зазначено у договорі.

2.3. Відповідач стверджує, що якщо суб'єкт господарювання продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди та не отримав письмового заперечення від органу місцевого самоврядування (орендодавця) щодо використання земельної ділянки, то до укладення договору оренди на новий строк такий суб'єкт має сплачувати орендну плату відповідно до умов попереднього договору оренди. При цьому річна сума орендної плати не може бути меншою за розмір, встановлений п. п. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України. Крім цього, зазначає про ненадання позивачем документа на підтвердження розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки за 2023 рік.

3. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ІЗ МАТЕРІАЛІВ СПРАВИ

3.1. Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 04.06.2020 земельна ділянка з кадастровим номером 4610600000:01:073:0107, площею 10,1882 га, зареєстрована за територіальною громадою міста Дрогобича в особі Дрогобицької міської ради 02.06.2020.

3.2. Крім цього, 02.06.2020 на цю земельну ділянку зареєстровано право оренди Товариства з обмеженою відповідальністю «Надрагідробурмаш» на підставі договору оренди землі від 01.06.2020 зі строком дії 01.06.2023.

3.3. Відповідно до наданого відповідачем витягу 28.11.2024 зареєстровано припинення речового права.

3.4. Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру від 26.09.2024 земельна ділянка з кадастровим номером 4610600000:01:073:0107 має цільове призначення 11.02 для розміщення та експлікації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, включаючи об'єкти оброблення відходів, зокрема із енергогенеруючим блоком, форма власності - комунальна, площа ділянки - 10,1882 га, місце розташування - Львівська область, м. Дрогобич, вул. Мирослава Тураша, 15, власник - територіальна громада міста Дрогобича в особі Дрогобицької міської ради, дата державної реєстрації права - 02.06.2020, орендар - Товариство з обмеженою відповідальністю «Надрагідробурмаш», дата державної реєстрації - 02.06.2020.

3.5. Відповідно до договору оренди землі від 01.10.2020 Дрогобицька міська рада надала в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю «Надрагідробурмаш» земельну ділянку, площею 101 882 кв. м, у тому числі забудовані землі - 5 422 кв. м, інші - 96 460 кв. м. Договір укладено строком на три роки. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 51 772 837,02 грн.

3.6. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу від 27.09.2024 становить 56 951 199,33 грн (п. 2.3). Орендна плата становить 1 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки і становить 43 144,03 грн в місяць (п. 4.1).

3.7. Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної бо комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими Кабінету Міністрів України формами, що заповнюються під час укладення або зміни умов договору оренди чи продовження його дії (п. 4.2).

3.8. Позивач листом від 05.04.2023 повідомив відповідача про закінчення строку дії договору 01.06.2023 та необхідність до 19.05.2023 повідомити про намір продовжувати дію договору, бо у випадку протилежного позивач здійснюватиме нарахування збитків у виді безпідставно збережених коштів, які підлягатимуть поверненню міській раді.

3.9. Листом від 04.10.2024 позивач повідомляв відповідача про проведення 22.10.2024 засідання комісії по відшкодуванню збитків, просив бути присутнім або забезпечити участь представника на чергове засідання комісії, а у випадку відсутності комісія прийме рішення щодо розгляду питання використання земельної ділянки відповідачем без його участі. На такому листі є напис «Отримав, 14.10.2024, підпис».

3.10. Відповідач отримав цей лист, адже відповів листом від 16.10.2024 про неможливість взяти участь в засіданні комісії 22.10.2024, про перенесення засідання на іншу дату після 04.11.2024. Відповідаючи на таке звернення відповідача, позивач відповів листом від 28.10.2024 про перенесення засідання комісії на 05.11.2024. Останній має напис про його отримання 01.11.2024 Дуліб'яник Христиною.

3.11. Управління майна громади виконавчих органів Дрогобицької міської ради склало розрахунок заборгованості у виді неотриманої орендної плати, оформлений № 731 від 21.10.2024, відповідно до якого

- за період 01.06 - 31.12.2023 року міська рада мала одержати орендну плату в розмірі 1 896 567,05 грн,

- за 01.01.2024 - 30.08.2024 - 2 278 048,00 грн,

- за 17 днів вересня 2024 року - 161 361,73 грн, що разом становить 4 335 976,78 грн.

3.12. Розрахунок здійснено на підставі витягів з нормативної грошової оцінки, інформації фінансового управління виконкому Дрогобицької міської ради по орендній платі за землю, Закону України «Про оцінку землі», Положення про оренду земельних ділянок на території Дрогобицької міської ради та порядок встановлення розмірів орендної плати за землю від 27.05.2021, рішення Дрогобицької міської ради від 24.03.2021 про встановлення розміру річної орендної плати щодо земельної ділянки, площею 101 882 кв. м, кадастровий номер 4610600000:01:073:0107.

3.13. Засіданням комісії по визначенню збитків власникам землі та землекористувачам 05.11.2024 складено протокол, яким оформлено розгляд питань порядку денного - про стан здійснення оплати за землю землекористувачами та про затвердження розрахунків збитків у виді неотриманої орендної плати, та відповідно до якого вирішили скласти акт про визначення безпідставно збережених коштів, які підлягають поверненню власнику землі від 05.11.2024, скерувати боржнику затверджений акт та повідомлення про відшкодування збитків в досудовому порядку, з можливістю розтермінування платежів, а також рекомендувати землекористувачу добровільно у 10-денний термін сплатити збитки.

3.14. Рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради № 21 від 19.11.2024 вирішено затвердити акт про визначення безпідставно збережених коштів, які підлягають поверненню власнику землі від 05.11.2024, які завдало Товариство з обмеженою відповідальністю «Надрагідробурмаш» за користування земельною ділянкою, площею 101 882 кв. м, розташованою за адресою м. Дрогобич, вул. Тураша, 15; управлінню майна громади виконавчих органів Дрогобицької міської ради у 5-денний термін після затвердження акта направити Товариству з обмеженою відповідальністю «Надрагідробурмаш» повідомлення про необхідність повернення коштів.

3.15. Відповідно до такого акта комісія встановила, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Надрагідробурмаш» користується земельною ділянкою, площею 101 882 кв. м, розташованою за адресою м. Дрогобич, вул. Тураша, 15; нормативна грошова оцінка ділянки - 54 187 630, 19 грн в 2023 році (коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік - 1,051) і 56 951 199,33 грн в 2024 році; використання ділянки без плати за користування спричиняє неодержання доходу в формі орендної плати у загальному розмірі 4 335 976,78 грн за період 01.06.2023 - 18.09.2024.

3.16. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки в розмірі 56 951 199,33 грн в 2024 році підтверджена витягом від 27.09.2024.

3.17. Позивач стверджує, що попередня нормативна грошова оцінка була затверджена у 2019 році рішенням Дрогобицької міської ради № 1834 від 09.07.2019 і вводилась в дію з 01.01.2020 і водночас з 01.01.2020 втрачало чинність ще попереднє рішення про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Дрогобича від 10.07.2013. Вказаним рішенням затверджено норматив витрат на освоєння та облаштування території м. Дрогобича у розрахунку на кв. м - 145,87 грн і базову вартість 1 кв. м земель м. Дрогобича з врахуванням регіональних факторів - 408,44 грн.

3.18. Позивач надіслав відповідачу повідомлення від 22.11.2024 про необхідність розгляду розрахунку збитків у виді неотриманої орендної плати, поінформувати про результати розгляду Управління майном громади виконавчих органів Дрогобицької міської ради Львівської області, у разі визнання вимог добровільно відшкодувати збитки шляхом укладення договору про відшкодування збитків. Докази надіслання повідомлення (фіскальний чек і повідомлення про вручення поштового відправлення від 22.11.2024) долучено до позовної заяви.

3.19. До позовної заяви долучено також договір оренди землі від 14.01.2021 щодо ділянки площею 15545 кв. м, витяг з рішення міської ради від 15.10.2020 про надання в оренду ділянки, площею 15545 кв. м, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно стосовно цієї ділянки, і аналогічний пакет документів стосовно ділянки, площею 9338 кв. м. Суд зауважує, що спір стосується користування ділянкою, площею 10,1882 га, тому відомості стосовно інших земельних ділянок не досліджуються.

4. ВИСНОВКИ СУДУ

4.1. Дослідивши представлені суду докази, врахувавши пояснення представників сторін, суд вважає позовні вимоги підставними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню повністю, з огляду на таке.

4.2. Як встановлено вище та не спростовано відповідачем, між сторонами існували правовідносини оренди земельної ділянки на підставі договору від 01.06.2020 зі строком дії до 01.06.2023. Відповідач не ініціював укладення договору на новий період, однак і не повернув ділянку з орендного користування, у зв'язку з чим до 18.09.2024 вважався фактичним користувачем земельної ділянки, площею 10,1882 га.

4.3. Велика Палата Верховного Суду у справі № 629/4628/16-ц (постанова від 23.05.2018) зробила висновки, що до моменту оформлення власником об'єкта нерухомого майна права оренди земельної ділянки, на якій розташований цей об'єкт, відносини з фактичного користування земельною ділянкою без укладеного договору оренди та недоотримання її власником доходів у вигляді орендної плати є за своїм змістом кондикційними. Фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 ЦК України (близькі за змістом висновки сформульовані у постанові Верховного Суду України від 12.04.2017 у справі № 922/207/15).

4.4. Предметом регулювання глави 83 Цивільного кодексу України є відносини, що виникають у зв'язку з безпідставним отриманням чи збереженням майна і не врегульовані спеціальними інститутами цивільного права.

4.5. Відповідно до частин першої та другої статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення глави 83 ЦК України застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

4.6. Кондикційні зобов'язання виникають за наявності одночасно таких умов: набуття чи збереження майна однією особою (набувачем) за рахунок іншої (потерпілого); набуття чи збереження майна відбулося за відсутності правової підстави або підстава, на якій майно набувалося, згодом відпала (див. висновок, сформульований Верховним Судом України у постанові від 02.03.2016 у справі № 6-3090цс15).

4.7. За змістом приписів глав 82 і 83 Цивільного кодексу України для деліктних зобов'язань, які виникають із заподіяння шкоди майну, характерним є, зокрема, зменшення майна потерпілого, а для кондикційних - приріст майна у набувача без достатніх правових підстав. Вина заподіювача шкоди є обов'язковим елементом настання відповідальності у деліктних зобов'язаннях. Натомість, для кондикційних зобов'язань вина не має значення, оскільки важливим є факт неправомірного набуття (збереження) майна однією особою за рахунок іншої.

4.8. Обов'язок набувача повернути потерпілому безпідставно набуте (збережене) майно чи відшкодувати його вартість не є заходом відповідальності, оскільки набувач зобов'язується повернути тільки майно, яке безпідставно набув (зберігав), або вартість цього майна.

4.9. Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до законодавства (п. 289.1 Податкового кодексу України); Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель (Кі), на який індексується нормативна грошова оцінка земель і земельних ділянок, у тому числі право на які фізичні особи мають як власники земельних часток (паїв), на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: Кi = І : 100, де І - індекс споживчих цін за попередній рік. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель, зазначеної в технічній документації з нормативної грошової оцінки земель та земельних ділянок (п. 289.2 Податкового кодексу України).

4.10. Як визначено у п. 3.5 Положенні про оренду земельних ділянок на території Дрогобицької міської ради та порядок встановлення розмірів орендної плати за землю, затвердженого рішенням Дрогобицької міської ради № 402 від 27.05.2021, розмір орендної плати не є сталим і змінюється у зв'язку з проведенням щорічної індексації грошової оцінки і внесення змін на підставі вимог діючого законодавства та інших нормативних документів. При зміні розміру орендної плати орендодавець письмово повідомляє орендаря.

4.11. Відповідно до п. 2.2 Положення річний розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється відповідно до їх функціонального призначення у розрізі економіко-планувальних зон м. Дрогобича, м. Стебника та населених пунктів територіальної громади, згідно з нормативною грошовою оцінкою. Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може бути менше 3% та не може перевищувати 12% їх нормативної грошової оцінки. У разі визначення орендаря на конкурентних засадах може бути встановлений більший розмір орендної плати.

4.12. Додатком № 1 до вказаного Положення визначено відсоткову ставку для орендарів, зареєстрованих на території Дрогобицької міської ради, та за її межами. Серед іншого, для орендарів, зареєстрованих за межами Дрогобицької міської ради, встановлено 6 % для земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення, а саме 11.02 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

4.13. Вказане спростовує заперечення відповідача і підтверджує позицію позивача про застосування чинного на час здійснення розрахунку і на час закінчення строку дії договору оренди показника 6 % від нормативної грошової оцінки, а не 1 %, який був передбачений договором.

4.14. Вказане Положення (п. 2.8) також передбачає, що землекористувачам на підставі акту обстеження земельної ділянки, яких своєчасно не було залучено до сплати за користування (володіння) земельною ділянкою або які уникали сплати за користування (володіння) земельною ділянкою, нараховується величина збитків від недоодержаних доходів в бюджет за фактичне користування земельною ділянкою, не більше як за три попередні роки в розмірі орендної плати, про що, у разі згоди, укладається угода на відшкодування збитків від несплати обов'язкових платежів згідно з «Порядком визначення та відшкодування земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю», затвердженого рішенням Дрогобицької міської ради № 603 від 26.04.2012, зі змінами. В іншому випадку питання вирішується в судовому порядку або в порядку, встановленому законодавством.

4.15. Відповідно до матеріалів справи угода на відшкодування збитків мж сторонами не укладена.

4.16. Щодо твердження відповідача про необхідність застосування п. 3.1 договору, то суд зазначає таке.

4.17. Так, п. 3.1 договору передбачав, що якщо орендар після закінчення договору оренди не має бажання продовжити термін дії договору на новий строк і по акту приймання - передачі не передав земельну ділянку орендодавцеві, то орендар зобов'язаний відшкодувати орендодавцю збитки в розмірі неотриманої орендної плати, нарахованої на підставі нормативної грошової оцінки, яка діяла на момент нарахування збитків, за весь період до моменту передачі земельної ділянки орендодавцю, або до моменту набрання чинності новим договором оренди землі.

4.18. Однак, суд зауважує, що таке формулювання не підтверджує твердження відповідача про те, що для визначення розміру орендної плати потрібно застосовувати відсоткову ставку, передбачену договором - 1 %. Таке твердження зводиться тільки до того, що збитки визначаються за правилами визначення орендної плати та із застосуванням нормативної грошової оцінки, яка діяла на момент нарахування збитків.

4.19. Щодо розрахунку заявленої до стягнення суми, то така розрахована за користування земельною ділянкою, площею 101 882 кв. м, у період 01.06.2023 - 18.09.2024, з урахуванням нормативної грошової оцінки ділянки - 54 187 630, 19 грн в 2023 році (коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік - 1,051) і 56 951 199,33 грн в 2024 році.

4.20. Суд зазначає, що розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки в 2024 році підтверджується витягом від 27.09.2024 і становить 56 951 199,33 грн. На підтвердження розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки в 2023 році позивач не подав окремого витягу, а визначив її розмір із застосуванням коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік - 1,051 та отримав суму 54 187 630, 19 грн.

4.21. Стверджуючи про обґрунтоване застосування коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік - 1,051, позивач покликається на лист Держгеокадастру віл 12.01.2024, у висновку якого вказано, що витяги не місять коефіцієнтів індексації за 2023 рік, тому значення нормативної грошової оцінки потребує перерахунку із застосуванням коефіцієнта індексації за 2023 рік, а також вказано, що значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель за 2023 рік становить 1,051.

4.22. Крім цього, позивач надав пояснення, що попередня нормативна грошова оцінка була затверджена у 2019 році рішенням Дрогобицької міської ради № 1834 від 09.07.2019 і вводилась в дію з 01.01.2020 і водночас з 01.01.2020 втрачало чинність попереднє рішення про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Дрогобича від 10.07.2013.

4.23. Суд зауважує, що відповідач також не подав витягу стосовно розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки в 2023 році, які не подав інших доказів для підтвердження іншого розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки в 2023 році. Тобто не спростував вказаної позивачем вартості 54 187 630, 19 грн.

4.24. Відповідно до ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

4.25. Стаття 79 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.

4.26. Надавши правову оцінку доводам сторін, суд зазначає, що позивач підтвердив, а відповідач не спростував належними доказами розмір нормативної грошової оцінки за 2023 рік - 54 187 630, 19 грн.

4.27. Застосовуючи 6-тивідсотковий коефіцієнт до нормативної грошової оцінки у 2023 році - 54 187 630, 19 грн, платіж за місяць становив 270 938,15 грн (54 187 630,19 / 6 % = 3 251 257,81 / 12 = 270 938,15 грн). А застосовуючи 6-тивідсотковий коефіцієнт до нормативної грошової оцінки у 2024 році - 56 951 199,33 грн, платіж за місяць становив 284 756,00 грн (56 951 199,33 / 6 % = 3 417 071,96 / 12 = 284 756,00 грн).

4.28. Позивач обґрунтовано враховує, що у 2023 році прострочення тривало 7 місяців, а у 2024 - 8 місяців і 17 днів. Відповідно за сім місяців 2023 року сплаті підлягали 1 896 567,05 грн, за вісім місяців 2024 року - 2 278 048,00 грн, за 17 днів 2024 року - 161 361,73 грн (284 756,00 / 30 * 17), що разом становить 4 335 976,78 грн.

4.29. Підсумовуючи встановлені обставини справи, підстави позову та позицію відповідача, суд доходить висновку, що вимога про стягнення 4 335 976,78 грн є законною та обґрунтованою. Тому позовні вимоги Дрогобицької міської ради Львівської області підлягають задоволенню у повному обсязі.

4.30. Здійснюючи розподіл судового збору та враховуючи задоволення позовних вимог, судовий збір підлягає відшкодуванню відповідачем позивачу у розмірі 52 031,72 грн (з урахуванням коефіцієнта 0,8, передбаченого ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Керуючись ст. ст. 74, 76-80, 126, 129, 237, 238, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

вирішив:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Надрагідробурмаш» (ідентифікаційний код юридичної особи 37349225, 82109, Львівська область, Дрогобицький район, місто Дрогобич, вул. Бориславська, будинок 51/11) на користь Дрогобицької міської ради Львівської області (ідентифікаційний код юридичної особи 04055972, 82100, Львівська обл., місто Дрогобич, пл. Ринок, будинок 1) 4 335 976,78 грн заборгованості, 52 031,72 грн в рахунок відшкодування сплаченого судового збору.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не буде подано.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 20.01.2026.

Суддя Матвіїв Р.І.