Провадження №2-а/447/12/26
Справа №447/158/26
про залишення позову без руху
20.01.2026 року м. Миколаїв
Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Рябчун А. В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області, інспектор Відділу поліцейської діяльності Стрийського РУП ГУНП у Львівській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення за ст. 121-1 КУпАП, ч. 1 ст. 121 КУпАП,
19 січня 2026 року до Миколаївського районного суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_2 до Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області, інспектор Відділу поліцейської діяльності Стрийського РУП ГУНП у Львівській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення за ст. 121-1 КУпАП, ч. 1 ст. 121 КУпАП.
За результатами автоматизованого розподілу справа передана для розгляду судді Рябчун А. В.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Вивчивши матеріали адміністративного позову та додані до нього додатки, суд вважає за необхідне даний позов залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Згідно пункту 3 частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Статтею 160 КАС України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути враховані позивачем при складанні та поданні позовної заяви до суду.
Частиною першою ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Однак позивачем цієї вимоги не дотримано, копії позовної заяви з додатками додано лише в одному екземплярі, тобто не надано копій додатків до позову відповідачам у справі.
Окрім того, ч. 3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з положеннями статей 3,5 Закону України «Про судовий збір» особи, які оскаржують постанову у справі про адміністративне правопорушення, не віднесені до кола суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до об'єктів, за подання яких судовий збір не справляється.
У постанові від 18.03.2020 року (провадження №11-1287апп18) Велика Палата Верховного Суду відступила від висновку Верховного Суду України, викладеного в постанові від 13.12.2016 року (провадження № 21-1410а16) про те, що у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення судовий збір у порядку і розмірах, встановленихЗаконом № 3674-VI, сплаті не підлягає, вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права вказала, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (665, 60 грн.).
Таким чином, позивачем за подання даного позову має бути сплачено судовий збір у розмірі 665, 60 гривень або надані належні документи, які б підтверджували підстави звільнення від сплати судового збору.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях
Отримувач коштів ГУК Львiв/Миколаївська тг /22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38008294
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)
Рахунок отримувача UA818999980313181206000013887
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу 101 __________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Миколаївський районний суд Львівської області (назва суду, де розглядається справа).
Крім того, позивач просить скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення серії ЕНА №6446598 від 02.01.2026, однак копії даної постанови суду на надав та не зазначив інформації щодо її наявності чи клопотання щодо її витребування.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на викладене, адміністративний позов підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення вказаних в даній ухвалі недоліків.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суддя -
позов ОСОБА_1 до Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області, інспектор Відділу поліцейської діяльності Стрийського РУП ГУНП у Львівській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення за ст. 121-1 КУпАП, ч. 1 ст. 121 КУпАП- залишити без руху.
Надати позивачу строк тривалістю десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, усунути зазначені недоліки позовної заяви.
Роз'яснити, що у разі якщо недоліки не будуть усунуті у строк встановлений судом, заяву буде повернуто.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя: Анна Рябчун