Постанова від 12.01.2026 по справі 333/11412/25

Справа №333/11412/25

Провадження № 3/333/266/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2026 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Михайлової А.В., за участю секретаря судового засідання Панченко К.О., прокурора Ляленко О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої (на момент вчинення правопорушення) головним державним виконавцем Центрального відділу державної виконавчої служби у місті Запоріжжі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

02.12.2025 року до Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшли матеріали справи щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

За протоколом про адміністративне правопорушення № 423 від 27.11.2025 року визначено, що ОСОБА_1 - член ліквідаційної комісії КНП «Міська лікарня №1» Запорізької міської ради, будучи відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом декларування, у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за формою «при звільненні», а саме - 04.03.2025 року о 16 год. 33 хв., тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі, вину визнала у повному обсязі.

Прокурор Ляленко О.О. підтримала протокол про адміністративне правопорушення № 423 від 27.11.2025 року, просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити стягнення у виді штрафу.

Заслухавши пояснення прокурора, взявши до уваги заяву ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що остання вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема, протоколом № 423 від 27.11.2025 року, поясненнями від 18.11.2025 року, повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції від 06.03.2025 року, копією виписки про подачу декларації ОСОБА_1 , поданої 04.03.2025 року о 16 год. 33 хв.

Закон України «Про запобігання корупції» визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

Статтею 1 вищевказаного Закону визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Суб'єктом правопорушень у цій статті, відповідно до примітки, є особи, які відповідно до ч. 1 ст. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з п.п. «в» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є державні службовці.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, особи, зазначенi у пункті 1, пiдпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, якi припиняють дiяльнiсть, пов'язану з виконанням функцiй держави або мiсцевого самоврядування, протягом 30 календарних днiв з дня припинення вiдповiдної дiяльностi подають декларацiю особи, уповноваженої на виконання функцiй держави або мiсцевого самоврядування, за перiод, не охоплений ранiше поданими декларацiями.

З матеріалів справи слідує, що з урахуванням того, що ОСОБА_1 припинила повноваження державного службовця 27.12.2024 року, обов'язок подати декларацiю за формою «при звiльненнi» для ОСОБА_2 настав до 26.01.2025 року включно. Вiдповiдно декларацii, якi поданi в 00 годин 00 хвилин, тобто 27.01.2025 року, та пiзнiше, вважаються такими, якi поданi з порушенням вимог ч.2 ст.45 Закону Украiни «Про запобігання корупції».

Вiдповiдно до iнформацii, яка мiститься в публiчнiй частинi Єдиного державного реестру декларацiй осiб, уповноважених на виконання функцiй держави або мiсцевого самоврядування, розмiщеного за посиланням public.nazk.gov.ua встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацiю за формою при звiльненi за перiод з 01.01.2024 року по 27.12.2024 року, 04.03.2025 року об 16 годиннi 33 хвилинi, що вiдповiдно є порушенням вимог Закону.

В наданих поясненнях ОСОБА_1 зазначила, що несвоєчаснiсть подання декларацii виникла у зв'язку з тим, що iй не було вiдомо про необхiднiсть подання декларацiї за формою «при звiльненнi», та у зв'язку з тим, що на неї впливали зовнiшнi обставини, викликані хворобою її матері.

Отже, в судовому засіданні встановлено порушення ОСОБА_1 вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Виходячи зі змісту ст. 57 Конституції України, в державі діє презумпція знання закону всіма громадянами, якщо закон був доведений до їх відома шляхом його офіційного оприлюднення.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У зв'язку із чим, суд вважає, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості та які підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвосчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженоi на виконання функцiй держави або місцевого самоврядування за видом «при звільненні» та є всі достатні підстави для визнання винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та притягнення її до адміністративної відповідальності за цією статтею у межах санкції встановленої цією статтею у вигляді штрафу. При цьому, строк накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією визначений ч. 4 ст. 38 КУпАП, який становить шість місяців з дня виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення - не пропущено.

При визначенні виду та міри адміністративного стягнення суд, враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, вважає за необхідне покласти на неї стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у виді штрафу.

Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп.

Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.33, 36, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави (Отримувач: ГУК у Зап.обл/ТГ м.Запорiжжя/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN): UA558999980313060106000008479, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави (Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)) - 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп. судового збору.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення, особою, щодо якої її винесено, її захисником - протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя.

Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя А.В.Михайлова