Постанова від 19.01.2026 по справі 303/191/26

Ст. 1 із 4

Cправа №303/191/26

№ 3/303/79/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2026 року м. Мукачево

Суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області Камінський С.Е.,

з участю: прокурора Кюкало П.П.

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши об'єднану справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Вишневе Покровського району Дніпропетровської області, зареєстрованої в АДРЕСА_1 , мешканки АДРЕСА_2 , провідного спеціаліста відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , відповідно до розпорядження голови Сурсько - Литовської сільської ради Дніпропетровської області № 69/к від 29.11.2016 року призначена на посаду начальника - адміністратора відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Сурсько - Литовської сільської ради Дніпропетровської області з 01.12.2016 року, яка будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, як суб'єкт декларування, згідно підпункту в) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (посадова особа місцевого самоврядування) зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік до 01.04.2021 року, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, 08.10.2024 року о 14 год. 27 хв. подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_1 , відповідно до розпорядження голови Сурсько - Литовської сільської ради Дніпропетровської області № 69/к від 29.11.2016 року призначена на посаду начальника - адміністратора відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Сурсько - Литовської сільської ради Дніпропетровської області з 01.12.2016 року, та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, як суб'єкт декларування, згідно підпункту в) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (посадова особа місцевого самоврядування) зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік до 01.02.2024 року, в порушення вимог пункту 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцевих положень»

Ст. 2 із 4

Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 08.10.2024 року о 14 год. 18 хв. подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Також, ОСОБА_1 , відповідно до розпорядження голови Сурсько - Литовської сільської ради Дніпропетровської області № 38-р від 11.04.2023 року призначена на посаду виконуючого обов'язки начальника відділу «Центр надання адміністративних послуг» Сурсько - Литовської сільської ради Дніпропетровської області та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, як суб'єкт декларування, згідно підпункту в) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (посадова особа місцевого самоврядування) зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік до 01.04.2024 року, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, лише 02.04.2024 року о 10 год. 08 хв. подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

У суді прокурор висловив думку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та з урахуванням особи правопорушника, відсутності обставин, що обтяжують відповідальність, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих доходів громадян, тобто у розмірі 850 грн., про що подав письмовий висновок до матеріалів справи, який просив врахувати при прийнятті судового рішення відносно ОСОБА_1 .

У суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даних адміністративних правопорушень визнала у повному обсязі за обставин викладених у протоколах про адміністративні правопорушення від 02 січня 2026 року та пояснила, що вчасно сформувала чернетки декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, 2021 рік та 2023 рік. Однак, через велике навантаження на роботі, внесла ці декларації за вказаний період у систему вже із запізненням, тобто несвоєчасно. У вчиненому щиро розкаялася.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та думку прокурора, дослідивши матеріали об'єднаної справи суддя, прийшов до наступного.

Згідно статті 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

У відповідності до вимог ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон), суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи місцевого самоврядування.

Ст. 3 із 4

Частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

За пунктом 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Як свідчить розпорядження в.о. сільського голови виконавчого комітету Сурсько-Литовської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області № 58-к від 10.10.2016 року «Про прийняття ОСОБА_1 на посаду адміністратора відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Сурсько-Литовської ради, з 11.10.2016 року прийнято ОСОБА_1 на посаду адміністратора відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Сурсько - Литовської сільської ради.

Із розпорядження сільського голови виконавчого комітету Сурсько - Литовської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області № 69-к від 29.11.2016 року «Про призначення ОСОБА_1 на посаду начальника - адміністратора відділу «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Сурсько-Литовської сільської ради» вбачається, що відповідно до рішення одинадцятої сесії сільської ради від 12.07.2016 року №182-11/УП, Постанови КМУ від 22.07.2016 року № 451, призначено ОСОБА_1 на посаду начальника-адміністратора «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Сурсько-Литовської сільської ради з 01.12.2016 року.

Відповідно до розпорядження сільського голови Сурсько-Литовської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області № 38-р від 11.04.2023 року «Про призначення в.о. начальника ЦНАПу» призначено ОСОБА_1 виконуючою обов'язки начальника відділу «Центру надання адміністративних послуг» Сурсько-Литовської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області.

Як свідчать відомості із Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічні декларації за 2020 рік - 08.10.2024 року о 14 год. 27 хв., за 2021 рік - 08.10.2024 року о 14 год. 18 хв., за 2023 рік - 02.04.2024 року о 10 год. 08 хв., що підтверджується скріншотом декларації з веб-сайту НАЗК.

Враховуючи вищенаведене, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є доведеною повністю.

Згідно ч. 1 ст. 34 КУпАП, обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, судом визнано щире розкаяння винної. Обставин, які обтяжують її відповідальність судом не встановлено.

У відповідності до вимог ч.2 ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення судом враховано характер вчинених

Ст. 4 із 4

правопорушень, особу порушника ОСОБА_1 , яка характеризується позитивно, офіційно працює (провідний спеціаліст відділення призову ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених (у даному випадку вони є повністю аналогічними).

Таким чином, враховуючи характер вчинених правопорушень, наявність обставин, що пом'якшують відповідальність та відсутність обтяжуючих обставин, особу порушника, яка визнала свою вину, щиро розкаялася, суд прийшов до висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу, передбаченому санкцією вказаної частини статті КУпАП.

Крім цього, у відповідності до вимог ст. 40-1 КУпАП, необхідно стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у розмірі, встановленому законом на час вчинення адміністративних правопорушень.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Оплату адміністративного штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень провести за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Зак.обл/Мукачівська ТГ/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37975895, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) р/рUA798999980313050106000007383, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу - судовий збір.

У відповідності до ч.1 ст.307, ч.2 ст.308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів з дня вручення постанови штраф стягується у подвійному розмірі.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя С.Е. Камінський