Рішення від 19.01.2026 по справі 600/3660/25-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2026 р. м. Чернівці Справа № 600/3660/25-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнір В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом, в якому просить суду:

- визнати протиправною відмову Головного сервісного центру МВС України у проведенні державної реєстрації автомобіля Skoda Octavia A5 Ambiente 2011 року випуску, VIN: НОМЕР_1 ;

- зобов'язати Головний сервісний центр МВС України скасувати запис про утилізацію в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів щодо цього автомобіля як такий, що не відповідає дійсності;

- зобов'язати Головний сервісний центр МВС України здійснити державну реєстрацію зазначеного транспортного засобу за ОСОБА_1 .

1. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

Ухвалою суду від 04.08.2025 позовну заяву залишено без руху та надано строк позивачу для усунення недоліків позову.

05.08.2025 від позивача до суду надійшла заява про усунення недоліків з додатками.

Ухвалою суду від 11.08.2025 відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 15.12.2025 витребувано у позивача докази на підтвердження факту набуття ним права власності на автомобіль SKODA Octavia A5 Ambiente.

2.АРГУМЕНТИ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

2.1. ПОЗИЦІЯ ПОЗИВАЧА.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що ним було придбано конфіскований транспортний засіб на державному аукціоні в офіційній державній установі Федеративної Республіки Німеччина. Однак, після звернення до Головного сервісного центру МВС позивач отримав відповідь про те, що вказаний транспортний засіб знятий з обліку у зв'язку з вибракуванням (утилізацією) та повторна реєстрація такого транспортного засобу не передбачена. Вважаючи, що такими діями відповідача порушене його права власності як добросовісного набувача, позивач клопотав про задоволення позову у повному обсязі.

2.2 ПОЗИЦІЯ ВІДПОВІДАЧА.

Представник відповідача подав до суду відзив на позов, в якому вказав, що реєстрація транспортного засобу, який знятий з реєстрації у зв'язку з вибракуванням, чинним законодавством України не передбачено, а нова реєстрація транспортного засобу неможлива без додержання алгоритму, способу, порядку, передбаченого чинним законодавством та Порядком №1388. Враховуючи те, що вказаний позивачем транспортний засіб знятий з реєстрації, на обліку не перебуває, відповідно відсутні законні підстави для повторної реєстрації. Відтак, відсутні підстави у скасуванні запису про утилізацію в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів чи поновлені реєстрації даного автомобіля, а доводи позивача є не обґрунтовані і не узгоджуються з Законом №3353-XII та Порядком №1388. За таких обставин просив суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.

2.3. ВІДПОВІДЬ НА ВІДЗИВ ПОЗИВАЧА.

Позивач подав до суду відповідь на відзив, у якій підтримав доводи, викладені у позовній заяві, та додатково зазначив, що на момент внесення запису про утилізацію автомобіль перебував за межами України у власності держави ФРН як конфісковане майно, відтак відповідач не мав правових підстав здійснювати реєстраційні дії відносно майна, яке перебувало під юрисдикцією іноземної держави.

3. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ, ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН.

Згідно з інформацією в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, станом на 08 грудня 2023 року транспортний засіб SKODA Octavia A5 Ambiente, 2011 року випуску, колір зелений, VIN: НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 зареєстрований за ОСОБА_2 , дата реєстрації 28.09.2011.

08 грудня 2023 року за заявою власника ОСОБА_2 про надання послуги «Зняття з обліку у зв'язку із вибраковкою» в територіальному сервісному центрі №6841 регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій області (філія ГСЦ МВС) вказаний вище транспортний засіб знято з обліку у ТСЦ МВС №6841 у зв'язку з вибракуванням.

15.01.2025 позивачем було отримано вищевказаний транспортний засіб SKODA Octavia A5 Ambiente, номерний знак НОМЕР_2 після покупки на аукціоні justiz-auktion.de, організованому Управлінням зберігання доказів м.Дрезден, що підтверджується актом про отримання речей від 16.01.2025 (а.с.8, а.с.10).

У відповідь на звернення позивача 19.03.2025 щодо реєстрації автомобіля конфіскованого у громадянина України та придбаного на аукціоні в Німеччині, листом ГСЦ МВС від 20.03.2025 (160775) за №31/К-1791-6669-2025, заявника поінформовано, зокрема про те, що згідно з інформацією, що міститься в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, станом на 20.03.2025, зазначений у зверненні транспортний засіб знято з обліку у зв'язку з вибракуванням 08.12.2023 у територіальному сервісному центрі №6841 регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Хмельницькій області (філія ГСЦ МВС). Повторна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів знятих з обліку у зв'язку з вибракуванням Порядком не передбачена (а.с.12).

Вважаючи, що такими діями відповідача порушено його законне право власності як добросовісного набувача, позивач звернувся до суду із вказаним позовом.

4. РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.

Питання державної реєстрації транспортного засобу регулюються Законом Україні "Про дорожній рух" (далі Закон №3353-ХІІ), Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року №1388, Інструкцією про порядок здійснення підрозділам Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом МВС України від 11.08.2010 року №379, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2011 року №123/18861, (із змінами) (далі Інструкція №379) та Порядком ведення Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого наказом МВС України від 16.11.2020 року №779 (далі Порядок №779).

Частиною 1 статті 34 Закону України №3353-XII визначено, що державна реєстрація транспортного засобу (далі - ТЗ) полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, а також відсутності будь-яких обтяжень, у тому числі за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, присвоєнням буквено-числової комбінації номерних знаків з їх видачею або без такої, оформленням і видачею реєстраційних документів та/або їх формуванням в електронному вигляді.

Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів. У разі наявності обтяжень реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів здійснюється за наявності згоди обтяжувача (обтяжувачів), справжність підпису (підписів) якого (яких) засвідчено нотаріусом (ч. 11 ст. 34 Закон №3353-XII).

Також, суд зазначає, що єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), присвоєння буквено-цифрової комбінації номерних знаків з їх видачею або без такої, оформлення і видачі реєстраційних документів та/або їх формування в електронній формі встановлюється Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року №1388, (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23.12.2009 року №1371), зі змінами, (далі - Порядок №1388), який носить імперативний характер.

Порядок №1388 є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх.

Згідно з пунктом 7 Порядку №1388 власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев'яноста днів.

Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають вимогам, установленим МВС, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

У відповідності до абз.1 п.8 Порядку №1388 державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух").

В свою чергу, відповідно до абз.1 п.40 Порядку №1388 зняття з обліку транспортних засобів (зокрема за бажанням власника, оскільки його транспортний засіб тимчасово не бере участь у дорожньому русі на території України, для відчуження транспортного засобу суб'єкту господарювання, що здійснює торгівлю транспортними засобами, та у зв'язку з вибракуванням (списанням) транспортного засобу в цілому) здійснюється в сервісному центрі МВС або через центр надання адміністративних послуг на підставі заяви власника, документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи, виконавчого напису нотаріуса, постанови державного або приватного виконавця чи рішення суду.

Відповідно до абз.1 та абз.2 п.45 Порядку №1388 вибракувані (списані) транспортні засоби (у тому числі ті, що перебувають на тимчасовому державному обліку) юридичних осіб знімаються з обліку на підставі затверджених актів, а фізичних осіб - за заявами їх власників.

Номерні знаки і реєстраційні документи здаються до сервісних центрів МВС.

Разом з тим, якщо власник не здає реєстраційний документ та номерні знаки з урахуванням їх фактичної відсутності, то в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів ставиться про це відмітка.

Вивільнені після зняття з обліку транспортних засобів у зв'язку з їх вибракуванням (списанням) складові частини, що мають ідентифікаційні номери, залишаються у розпорядженні власників. Відповідні сервісні центри МВС за зверненням власника видають на такі складові частини довідки встановленого зразка.

Як вбачається з матеріалів справи, 08.12.2023 транспортний засіб SKODA Octavia A5 Ambiente, 2011 року випуску, колір зелений, VIN: НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 знято з обліку у зв'язку з вибраковкою за заявою власника ОСОБА_3 .

Відповідно до пункту 5.1 Інструкції №379 посадовими особами Центру приймаються до розгляду письмові заяви власників (фізичних або юридичних осіб) про зняття ТЗ з обліку (вибракування), зразки яких наведено в додатках 9, 10 до цієї Інструкції. Такі заяви можуть прийматись від осіб, уповноважених у встановленому порядку на такі дії.

Згідно з пункту 5.5 Інструкції № 379 при знятті з обліку ТЗ у зв'язку з їх вибракуванням виконуються дії, передбачені пунктами 3.2-3.6, 3.9, 3.17, 3.18 глави 3 та пунктом 5.2 глави 5 цієї Інструкції, огляд ТЗ не проводиться, номерні знаки для разових поїздок не видаються.

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ анулюється способом, що не дозволяє його повторного використання, і долучається до матеріалів про зняття з обліку ТЗ.

Якщо номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) викрадені або власником втрачені, зняття з обліку ТЗ у зв'язку з його вибракуванням працівниками центру проводиться після внесення відповідної інформації до ЄДР ТЗ.

Отже, зняття з обліку транспортних засобів у зв'язку з вибраковкою здійснюється з ініціативи власника (юридичної чи фізичної особи) на підставі затвердженого акту (для підприємства) чи заяви власника (для громадян).

Абзацом першим пункту 15 Порядку №1388 передбачено, що державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюються після проведення уповноваженими особами сервісного центру МВС перевірки відповідних документів та/або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, державному Реєстрі атестованих судових експертів, автоматизованій базі даних про розшукувані транспортні засоби, банку даних Генерального секретаріату Інтерполу, перевірки відомостей про обмеження відчуження з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також відомостей про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі (крім внутрішньо переміщених осіб, інформація щодо і підтверджується даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб), відомостей про особу, що містяться в Єдиному реєстрі боржників, відповідних базах даних та державних реєстрах щодо осіб, які перебувають у розшуку, перевірки дійсності довіреності за Єдиним реєстром довіреностей, дійсності сертифіката відповідності за Державним реєстром сертифікатів відповідності транспортних засобів, виданих уповноваженими органами або органами із сертифікації, та реєстром виданих сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання, що формується за повідомленнями уповноважених органів, і сертифікатів відповідності нових транспортних засобів, виданих виробником документів, що підтверджують правомірність придбання, отримання відомостей щодо митного оформлення транспортних засобів, а також установлення відповідності конструкції вимогам правил та нормативів. За результатами таких перевірок на заяві власника транспортного засобу робиться відповідний напис про їх проведення, що засвідчується підписом уповноваженої особи сервісного центру МВС із зазначене за наявності згоди обтяжувача (обтяжувачів), справжність підпису (підписів) якого (яких) засвідчено нотаріусом (ч.11 ст.34 Закон №3353-XII).

Матеріалами справи підтверджено, що 08.12.2023 працівниками ТСЦ 6841 під час обробки заяви ОСОБА_2 щодо зняття з обліку транспортного засобу у зв'язку з вибракуванням, було проведено перевірку відповідних документів та/або відомостей відповідно до абзацу 1 пункту 15 Порядку №1388, згідно яких власником транспортного засобу марки SKODA Octavia A5 Ambiente, 2011 року випуску, колір зелений, VIN: НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 - значився саме ОСОБА_2 .

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що працівники ТСЦ 6841 вчиняючи реєстраційні дії - «зняття з обліку в зв'язку вибракуванням», вчиненої 08.12.2023 відносно транспортного засобу марки SKODA Octavia A5 Ambiente, 2011 року випуску, колір зелений, VIN: НОМЕР_1 , номерний знак НОМЕР_2 - діяли відповідно до вимог чинного законодавства, тому відсутні правові підстави для скасування в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів операції зі зняття з обліку вищезазначеного транспортного засобу.

Перелік органів, які здійснюють державну реєстрацію, порядок реєстрації, а також порядок ведення відповідних реєстрів встановлюються законом. У ст.34 Закону України «Про дорожній рух» встановлено обов'язкову державну реєстрацію, перереєстрацію, облік транспортних засобів та їх власників, що здійснюються відповідними підрозділами Державтоінспекції МВС України, що забезпечують безпеку дорожнього руху. При цьому, власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів. Тобто, продаж транспортного засобу, що має ідентифікаційний номер, передбачає відповідне оформлення договору купівлі-продажу цього транспортного засобу, зняття його з обліку, отримання свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, затвердженим постановою №1388, встановлено обов'язок власників ТЗ та осіб, що експлуатують такі засоби на законних підставах, зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом 10 діб після придбання, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Верховний Суд у постанові від 30.10.2019 у справі №683/2694/16-ц вказав, що право власності на транспортний засіб виникає лише з моменту його державної реєстрації, а не з моменту передачі автомобіля за договором купівлі-продажу.

Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів. Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, тому, згідно ч.1 ст.328, ч.4 ст.334 ЦК України право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

Аналіз вищевикладених положень дає підстави для висновку, що договір купівлі-продажу без реального зняття з реєстрації та перереєстрації транспортного засобу у вищезазначеному порядку - не породжує правових наслідків у вигляді переходу права власності від продавця до покупця.

Позивачем у поданій позовній заяві вказується, що він є добросовісним набувачем, що підтверджується документами, виданими офіційним державним органом ФРН: аукціонним протоколом, договором купівлі-продажу, інвойсом, рахунком-довідкою та підтвердженням оплати.

Однак, жодного з вищевказаних документів позивачем не було додано до матеріалів позову.

На виконання ухвали суду від 15.12.2025 про витребування доказів позивачем долучено аналогічні поданим до позовної заяви: акт отримання речей від 16.01.2025 та повідомлення Управління зберігання доказів прокуратури м.Дрезден від 15.01.2025. Додатково позивачем долучено рахунок на оплату придбаних предметів через судовий аукціон від 03.01.2025 та підтвердження переказу коштів.

Суд зауважує, що акт про отримання речей від 16.01.2025, згідно якого транспортний засіб SKODA Octavia A5 Ambiente, номерний знак НОМЕР_2 передано ОСОБА_1 не є належним правовстановлюючим документом на право власності вищевказаного транспортного засобу, тим більше, після того, як єдиний та законний на той час власник даного автомобіля ОСОБА_2 08.12.2023 зняв його з реєстрації за вибракуванням.

Крім того, за приписами пункту 5.5. Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затверджена наказом МВС від 11 серпня 2010 року №379, про зняття з обліку ТЗ, у зв'язку з його вибракуванням, на заяві власника ТЗ робиться запис: «Знято з обліку у зв'язку з вибракуванням», а свідоцтво про реєстрацію ТЗ анулюється способом, що не дозволяє його повторного використання, і долучається до матеріалів про зняття з обліку ТЗ.

Порядком ведення Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затверджений наказом МВС України від 16 листопада 2020 року №779, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2020 року за №1337/35620 (далі Порядок №779) регламентована процедура ведення Єдиного державного реєстру транспортних засобів. У пункті 4 розділу ІІ Порядку №779 зазначено, що внесення до ЄДРТЗ інформації про об'єкти обліку здійснюється в разі:

1) державної реєстрації транспортного засобу;

2) перереєстрації транспортного засобу;

3) зняття з обліку транспортного засобу;

4) скасування державної реєстрації транспортного засобу;

5) скасування перереєстрації транспортного засобу;

6) скасування зняття з обліку транспортного засобу;

7) відомчої реєстрації транспортного засобу;

8) внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу;

9) передачі права користування та/або розпорядження транспортним засобом іншій особі з видачею тимчасового реєстраційного талона.

Отже, приписи Порядку №779 не містять підстави внесення до ЄДРТЗ інформацію про об'єкти обліку: «поновлення реєстрації ТЗ».

За таких обставин, суд доходить висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.

5.ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

6. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.

Оскільки у задоволенні позову відмовлено, розподіл судових витрат з підстав, передбачених ст.139 КАС України, не здійснюється.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову відмовити.

У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_4 );

Відповідач - Головний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України (вул.Лук'янівська, 62, м.Київ, 04052 ЄДРПОУ 40109173).

Суддя В.О. Кушнір