Постанова від 19.01.2026 по справі 931/10/26

Справа № 931/10/26

Провадження № 3/931/32/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 січня 2026 року селище Локачі

Суддя Локачинського районного суду Волинської області Безп'ятко О.І., з участю прокурора Сулімук Ю.М. (в режимі відеоконференції), ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли від Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , не працюючого, протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИЛА:

Згідно з протоколом № 01/2026 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 05 січня 2026 року, який складено старшим оперуповноваженим Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України підполковником поліції Бондаруком А.В., начальник караулу 15 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Волинській області ОСОБА_1 , який перебував у розпорядженні начальника Головного управління ДСНС України у Волинській області, при припиненні діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування несвоєчасно, 11.10.2025 року, подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями з 01.01.2025 року по 03.09.2025 року, хоча зобов'язаний був її подати не пізніше 03.10.2025 року, чим порушив вимоги абзацу 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав повністю, щиро розкаявся. Пояснив, що знав про обов'язок подати декларацію після звільнення, однак подав таку несвоєчасно.

Прокурор Сулімук Ю.М. зазначила, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, його вина підтверджується поясненнями в судовому засіданні та доказами, доданими до протоколу, а також матеріалами справи, тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступних висновків.

Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозиція ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно витягу із наказу (по особовому складу) від 28 квітня 2025 року № 119, виданого начальником ГУ ДСНС України у Волинській області ОСОБА_2 , капітана служби цивільного захисту ОСОБА_1 , начальника караулу 15 державної пожежно-рятувальної частини 3 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Волинській області звільнено із займаної посади та зараховано у розпорядження начальника Головного управління ДСНС України у Волинській області з 01 травня 2025 року (а.с. 38).

Згідно витягу із наказу (по особовому складу) від 03 вересня 2025 року № 273, виданого начальником ГУ ДСНС України у Волинській області ОСОБА_2 , капітана служби цивільного захисту ОСОБА_1 , який перебуває у розпорядженні начальника Головного управління ДСНС України у Волинській області звільнено із служби цивільного захисту за пп.4 п.176 (з зв'язку із скороченням штату), знято з усіх видів забезпечення та виключено з кадрів ДСНС 03 вересня 2025 року (а.с. 39).

За правилами п.п. "д" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи начальницького складу служби цивільного захисту.

Відповідно до абзацу 1 ч.2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно підпункту 2 пункту 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом голови НАЗК від 08.11.2023 № 252/23, декларація при звільненні -декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.

Виходячи з викладеного, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та зобов'язаний був подати декларацію при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 03.10.2025.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України "Про запобігання корупції", передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно з вимогами ст. 47 згаданого Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.

Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 декларацію при звільненні особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями) 01.01.2025-03.09.2025 подав тільки 11.10.2025 року о 09 год. 20 хв., тобто несвоєчасно.

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.

Окрім визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується: протоколом № 01/2026 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП від 05.01.2026 року; листом Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України № 43879-2025 від 13.11.2025 року; листом управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції № 47-06/91043-25 від 06.11.2025 року; повідомленням НАЗК від 13.10.2025 року № 02/10; відомостями послідовності дій користувача ОСОБА_1 «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», з яких вбачається, що документ подано 11.10.2025 о 09:20:18; декларацією ОСОБА_1 з сайту «publac.nazk.gov.ua»; витягом щодо подання ОСОБА_1 декларацій; відповіддю Департаменту інформаційних систем, аналітичної роботи та захисту інформації НАЗК № 70-09/88607-25 від 29.10.2025 року; запитом Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України № 89077-2025 від 20.11.2025 року; витягом із наказу (по особовому складу) від 28 квітня 2025 року № 119 виданого начальником ГУ ДСНС України у Волинській області ОСОБА_3 ; витягом із наказу (по особовому складу) від 03 вересня 2025 року № 273 виданого начальником ГУ ДСНС України у Волинській області ОСОБА_3 ; біографічною довідкою ОСОБА_1 ; присягою особового складу органів і підрозділів цивільного захисту; пам'яткою стосовно дотримання вимог антикорупційного законодавства персоналом (кадрами) органів та підрозділів цивільного захисту та попередженням ОСОБА_1 про недопущення корупційних та пов'язаних з корупцією правопорушень, в яких ОСОБА_1 розписався 22.03.2025; посадовою інструкцією; службовою характеристикою ОСОБА_1 ; письмовими поясненнями ОСОБА_1 ; довідкою про доходи.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Об'єктивних підстав ставити під сумнів досліджені судом докази, які надані органом, що склав протокол про адміністративне правопорушення, у судді не має.

Враховуючи вищезазначене, а також те, що ОСОБА_1 не наведено поважних причин несвоєчасного подання декларації, приходжу до висновку, що в його діях є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, пов'язаного з корупцією, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, те, що ОСОБА_1 вперше притягається до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення вважаю, що до нього слід застосувати стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП. Таке стягнення є необхідним для попередження вчинення особою протиправних дій у майбутньому.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 665,60 грн.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 221, 283, ч.1 п.1 ст.284, 294, ЗУ «Про судовий збір», на підставі ч.1 ст.172-6 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.

Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня одержання копії постанови на рахунок за такими реквізитами: отримувач коштів - ГУК у Волин.обл/смт Локачі/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38009371, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), рахунок отримувача - UA298999980314080542000003554, код класифікації доходів бюджету - 21081100.

У порядку примусового виконання штраф стягнути в подвійному розмірі в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665 грн 60 коп., який має бути сплачений на р/р UА908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106.

Строк звернення постанови до виконання становить три місяці з дати винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу може бути подано до Волинського апеляційного суду через Локачинський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Локачинського районного суду О.І. Безп'ятко