Рішення від 19.01.2026 по справі 280/9633/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

19 січня 2026 року о/об 15 год. 00 хв.Справа № 280/9633/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012)

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Запорізькій області), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 15.07.2025 за №084050021766 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити з 09.07.2025 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідок про заробітну плату для обчислення пенсії: від 01.07.2025 за №04-25К-1307, №04-25К-1308, №04-25К-1309, №04-25/К-1310, виданих архівним управлінням Запорізької міської ради, з урахуванням виплачених сум.

У позовній заяві зазначено наступне: «… ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1 або Позивач) звертається на адресу суду за захистом своїх законних прав та інтересів. Позивачка досягла пенсійного віку, оформила пенсію. Проте, розмір її пенсії є незначним. Позивачка не погодилася з затим розміром арахованої ій пенсії та звернулася до Головного управління пенсійного фонду за роз'ясненнями. Так вона дізналася, що піж час призначення їй пенсії до страхового стажу не було зараховані періоди роботи в Спеціалізованому управліні № 3 Спеціалізованого тресту з ремонту промислових будівель, споруд та обладнання «Укрметалургремонт», з 28.11.1994 року ЗАТ «Металургремонт- 3», за 1996 рік - 1998 рік. Також не було враховано працевлаштування в Спеціалізованосу тресті УМР Запорізьке СУ -3. Крім того, ознайомившись з документами пенсійної справи Позивачка звернулася до Архівного управління Запорізької міської ради та отримала архівні довідки від 01.07.2025 року за номерами 04-25/К 1310, 04-25К 1309, 04-25К 1308, 04-25К 1307. Отримавши вказані довідки Позивачка звернулася до Відповідача, та просила здійснити їй перерахунок її пенсії, оскільки пенсія їй була нарахована не правильно. 15.07.2025 року, Позивачка отримала Рішення про відмову у перерахунку пенсії № 084050021766 від 15.07.2025 року. Відділом перерахунків пенсії № 1 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фогду України в Запоріькій області була розгяеута заява № 2276 від 09.07.2025 року, подана ОСОБА_1 (пенсійна справа № 0840500021766, ідентифікаційний номер 2390412066), щодо перерахунку пенсії «Допризначення з наданими додатковими документами. Відповідач зазначив, що Заявниця додала архівні довідки про заробітну плату видані 01.07.2025 року за номерами 04-25/К 1310, 04-25К 1309, 04-25К 1308, 04-25К 1307, видані Архівним управлінням Запорізької міської ради за періоди роботи з 01.03.1989 року по 31.12.2001 року. Надані довідки не підтверджені первинними документами. Акт перевірок довідок також відсутній. Таким чином, прийнято рішення про відмову Позивачу в проведені заявленого перерахунку пенсії у звязку з відсутністю необхідних документів. Позивачка не погоджується з прийнятим рішення, оформленим листом від 15.07.2025 року № 084050021766 у зв'язку з наступним: … Архівні довідки від 01.07.2025 року за номерами 04-25/К 1310, 04-25К 1309, 04-25К 1308, 04-25К 1307, які видані Позивачу видані на підставі первинних бухгалтерських документів фонду 911, оп. 1-ОС, спр. 180 , акр. 13-14, спр. 318, арк.. 5. Заробітна плата указана в тих грошових одиницях, які діяли в той час на території України. В архівних довідках вказана сума нарахувань, за місяць, яка складається з «поврем оплати», «вислуга років», «доплата плательщ», «індексація робіт», «пом. На удор. Прод.» (так у документах), та з розщифрованих відповідно до первинних документів сум «у тому числі». Отже, надані позивачем довідки про заробітну плату видані у відповідності до вимог підпункту 3 пункту 2.1 Порядку №22-1. … Враховуючи, що подані позивачем довідки сформовані на підставі особових рахунків по нарахуванню заробітної плати, містять інформацію про загальний розмір заробітної плати за цей період та про розмір заробітної плати із розбивкою по місяцях, а також відомості про підстави їх видачі, Позивач вважає, що такі довідки відповідають вимогам Порядку №22-1, а тому у відповідача були відсутні підстави для відмови в перерахунку пенсії позивача на підставі таких довідок. Тому, Позивач вважає, що спірне рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про відмову в проведенні перерахунку пенсії позивача є протиправним та підлягає скасуванню. …».

Позивач підтримав позовну заяву.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Заява позивачки про перерахунок пенсії від 09.07.2025 року та додані до неї документи, була розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області. За результатами розгляду документів доданих до заяви, відповідачем було прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії позивачки № 084050021766 від 15.07.2025 р. з огляду на наступне. … Разом із заявою про призначення пенсії позивачкою були надані наступні документи: - архівні довідки про заробітну плату № 04-25/К-1307, №04-25/К-1308, №04-25/К-1309, від 01.07.2025 р., видані Архівним управлінням Запорізької МР за період роботи з 01.03.1989 по 31.12.2001 рік. … Довідки про заробітну плату № 04-25/К-1307, №04-25/К-1308, №04-25/К-1309, №04-25/К-1310 від 01.07.2025 р. додані позивачкою не підлягають врахуванню для обчислення пенсії, оскільки не підтверджені первинними документами, акт перевірки даних довідок також відсутній. Отже, підтвердження вищезазначених довідок про заробітну плату встановлюється виключно на підставі первинних документів або за результатами перевірки підстав її видачі, проведеної спеціалістами органів Пенсійного фонду України. Такі перевірки не є плановими, а тому можуть проводитися Пенсійним фондом в будь який час. Законодавством не встановлено чітких вказівок на строки стосовно проведення даних перевірок. … Відповідач на даний момент не має правових підстав для врахування довідок про заробітну плату. Також зазначаємо, що обов'язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами та сплатою страхових внесків. Іншого чинним законодавством не передбачено. Враховуючи вищевикладене, доцільно дійти висновку, що позовні вимоги є передчасними, оскільки повноваження стосовно розгляду звернень про перерахунок пенсії покладені законодавством на відповідача. … Отже, згідно чинного законодавства функції по призначенню, перерахунку і виплаті пенсій покладені саме на Пенсійний Фонд України, який здійснює свої повноваження через створенні в установленому порядку територіальні управління. Враховуючи вищенаведене, відповідач відмовляючи у перерахунку пенсії позивачці, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також з використанням повноважень з метою, з якою ці повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо, добросовісно та розсудливо. …».

Відповідач проти позовної заяви заперечував.

Ухвалою судді від 04.11.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

Відповідно до Паспорта громадянина України НОМЕР_2 ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 .

За результатами розгляду заяви від 09.07.2025 щодо перерахунку пенсії «Допризначення у зв'язку з наданими додатковими документами» ГУ ПФУ в Запорізькій області прийнято Рішення від 15.07.2025 за №084050021766 про відмову у перерахунку пенсії, в якому зазначено наступне: «… Відділом перерахунків пенсій № 1 управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області розглянута заява № 2276 від 09.07.2025 року ОСОБА_1 (пенсійна справа №084050021766, ІПН2390412066), щодо перерахунку пенсії «Допризначення у зв'язку з наданими додатковими документами». Пунктом 1 статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страховою стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами. Заявниця до заяви додала архівні довідки про заробітну плату №04-25/К-1307, №04-25/К-1308, №04-25/К-1309 від 01.07.2025р., видані Архівним управлінням Запорізької МР за період роботи з 01.03.1989 року по 31.12.2001 рік. Надані довідки не підтверджені первинними документами. Акти перевірок довідок також відсутні. Прийнято рішення відмовити ОСОБА_2 в проведенні заявленого перерахунку пенсії у зв'язку з відсутністю необхідних документів. …».

Судом досліджено: Архівні довідки від 01.07.2025 за №04-25/К-1309, №04-25/К-1308, №04-25/К-1307, видані Архівним управлінням Запорізької міської ради; Архівний витяг від 01.07.2025 за №04-25/К-1310, виданий Архівним управлінням Запорізької міської ради; Трудову книжку НОМЕР_3 ; інші документи, наявні у даній адміністративній справі.

При вирішенні публічно-правового спору по суті суд виходить з викладеного вище та наступного.

У ч.1 ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено: «1. Для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв. У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж. … Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини. Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. …».

У ст.64 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зазначено: «1.Виконавча дирекція Пенсійного фонду та її територіальні органи мають право: 1) отримувати безоплатно від органів державної влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості, пов'язані з нарахуванням, обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для виконання ними функцій, передбачених цим Законом та іншими законами України; 2) проводити планові та позапланові перевірки документів для оформлення пенсії, виданих підприємствами, установами та організаціями, а також поданих відомостей про застрахованих осіб, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсійні виплати; …».

У п.6 «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі», затвердженого 22.12.2014 постановою Правління Пенсійного фонду України №28-2 (у редакції постанови Правління Пенсійного фонду України від 21.12.2022 за №28-2), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за №40/26485 (надалі - «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі»), зазначено, що Головне управління Фонду має право: (…) 2) отримувати безоплатно в установленому законодавством порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності і від фізичних осіб - підприємців відомості про нарахування, обчислення і сплату страхових внесків, а також інші відомості, необхідні для здійснення покладених на головне управління Фонду завдань; (…) 5) користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв'язку та іншими технічними засобами; 6) проводити планові та позапланові перевірки документів для оформлення пенсії, виданих підприємствами, установами та організаціями, а також поданих відомостей про застрахованих осіб, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсійні виплати; (…).

У п.2.1 розділу II «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"», затвердженого 25.11.2005 Постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 07.07.2014 за №13-1), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (надалі - «Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"»), зазначено: «2.1.До заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: … 3) для підтвердження заробітної плати за період страхового стажу з 01 липня 2000 року орган, що призначає пенсію, додає індивідуальні відомості про застраховану особу (додатки 3, 4 до Положення). За бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 5) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам. У разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 5). …».

Як зазначено у п.2.7 розділу II «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"», до заяви про перерахунок пенсії у зв'язку з урахуванням страхового стажу (заробітної плати) після призначення пенсії, у зв'язку зі зміною кількості членів сім'ї, а також в інших випадках, які спричиняють збільшення чи зменшення розміру пенсії, надаються документи, передбачені підпунктами 2-4 пункту 2.1, пунктом 2.6 цього розділу.

Згідно з п.2.10 Розділу II «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»» довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. (…).

Пунктами 16.11 та 16.12 «Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами страхових зборів до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів», затвердженої 06.09.1996 постановою правління Пенсійного фонду України №11-1, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 24.09.1996 за №550/1575 (надалі - «Інструкція про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами страхових зборів до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів») (яка 07.02.2011 втратила чинність, але діяла на час виникнення спірних правовідносин), було передбачено: «16.11. Платники страхових зборів щоквартально подають до органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації платника зборів один примірник звіту в такі строки: до 8 квітня, до 8 липня, до 8 жовтня, до 15 січня. Другий примірник звіту залишається в бухгалтерії платника. 16.12. Особи, винні у неподанні чи несвоєчасному поданні до органу Пенсійного фонду встановленої звітності, а також у поданні недостовірної звітності, притягуються до відповідальності відповідно до чинного законодавства».

Відповідно до ч.4 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; (…).

За ч.5 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.

Згідно з ч.3 ст.44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Судом вивчено й інші норми права, які стосуються виниклого публічно-правового спору.

Відповідачем не надано до суду доказів реалізації повноважень передбачених ч.3 ст.44, ч.5 ст.45, п.1, п.2 ч.1 ст.64 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.6 «Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі» щодо підтвердження або спростування інформації наведеної в Архівних довідках від 01.07.2025 за №04-25/К-1309, №04-25/К-1308, №04-25/К-1307, виданих Архівним управлінням Запорізької міської ради, в Архівному витязі від 01.07.2025 за №04-25/К-1310, виданому Архівним управлінням Запорізької міської ради.

Також, відповідачем не надано до суду доказів у спростування даних, наведених в Архівних довідках від 01.07.2025 за №04-25/К-1309, №04-25/К-1308, №04-25/К-1307, виданих Архівним управлінням Запорізької міської ради, в Архівному витязі від 01.07.2025 за №04-25/К-1310, виданому Архівним управлінням Запорізької міської ради.

Відповідачем не доведено відсутність відповідної звітності платника страхових зборів, за відповідний період роботи позивача у такого платника страхових зборів.

При цьому, за приписами п.16.11 та п.16.12 «Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами страхових зборів до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів», звітність платника страхових зборів, за відповідний період роботи позивача у такого платника страхових зборів, має бути в органі Пенсійного фонду України.

Суд вважає, що перевірка достовірності виданих страхувальником документів покладається на орган Пенсійного фонду України, а сумніви останнього щодо обґрунтованості їх видачі, самі по собі не можуть бути підставою для відмови у неврахуванні заробітної плати при призначенні/перерахунку пенсії.

Позивач не може нести відповідальність за зміст та достовірність офіційних документів, які видаються органами державної влади, іншими організаціями та установами на виконання їх повноважень.

На думку суду, у відповідача були у наявності всі необхідні документи для здійснення перерахунку позивачу пенсії за віком з урахуванням даних, наведених в Архівних довідках від 01.07.2025 за №04-25/К-1309, №04-25/К-1308, №04-25/К-1307, виданих Архівним управлінням Запорізької міської ради, в Архівному витязі від 01.07.2025 за №04-25/К-1310, виданому Архівним управлінням Запорізької міської ради.

З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Рішення про відмову у перерахунку пенсії від 15.07.2025 за №084050021766 прийнято ГУ ПФУ в Запорізькій області не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є не правомірним і підлягає скасуванню.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як зазначено у ч.1 ст.9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовна заява позивача підлягає задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки відповідачем у справі було ГУ ПФУ в Запорізькій області, то за рахунок його бюджетних асигнувань мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 968 грн. 96 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області від 15.07.2025 за №084050021766 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити з 09.07.2025 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням Архівних довідок від 01.07.2025 за №04-25/К-1309, №04-25/К-1308, №04-25/К-1307, виданих Архівним управлінням Запорізької міської ради, та Архівного витягу від 01.07.2025 за №04-25/К-1310, виданого Архівним управлінням Запорізької міської ради, з урахуванням виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 968 грн. 96 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення складено 19.01.2026.

Суддя О.О. Прасов