Постанова від 08.10.2025 по справі 757/40517/25-п

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/40517/25-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Чорної А.І., прокурора Козачок В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в м. Києві ДСР НП України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення

встановив:

ОСОБА_1 , будучи виконувачем обов?язків директора Комунального некомерційного підприємства «Дитяча клінічна лікарня № 7 Печерського району міста Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), без поважних причин, несвоєчасно, а саме 10.04.2025, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, за наступних обставин:

ОСОБА_1 відповідно до наказу Департаменту охорони здоров?я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.09.2024 N? 992/к «Про звільнення ОСОБА_2 » призначена виконувачем обов?язків директора Комунального некомерційного підприємства «Дитяча клінічна лікарня N? 7 Печерського району міста Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (далі - КНІ «ДКЛ № 7» або Підприємство) з 02.10.2024 з наданням права першого підпису розпорядчих та фінансових документів до призначення директора в установленому законом порядку.

В подальшому, наказами від 29.11.2024 № 1086/к та від 27.02.2025 № 72/к Департаментом охорони здоров?я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на ОСОБА_1 покладено виконання обов?язків директора КНП «ДКЛ № 7» відповідно з 01.12.2024 по 01.03.2025 та з 02.03.2025 по 01.06.2025.

Таким чином, ОСОБА_1 у період з 02.10.2024 до 01.06.2025 виконувала обов'язки директора КНП «ДКЛ № 7 за вакантною посадою директора КНП «ДКЛ № 7».

Відповідно до пункту 124 розділу І Статуту КНП «ДКЛ № 7» (далі - Статут), затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 31.01.2020 № 203, КНП «ДКЛ № 7 утворено відповідно рішення Київської міської ради та згідно з пунктом 3.1. Статуту є юридичною особою публічного права, користується закріпленим за ним комунальним майном, що є власністю територіальної громади м. Києва.

Відповідно до пункту 4.2. поточне управління Підприємством здійснює директор.

Отже, ОСОБА_1 , яка у період з 02.10.2024 до 01.06.2025 виконувала обов'язки директора КНП «ДКЛ № 7» за вакантною посадою директора КНП «ДКЛ № 7» відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, враховуючи спосіб утворення Підприємства, є посадовою особою юридичної особи публічного права, тобто суб?єктом відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов?язаного з корупцією, що передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП.

Відповідно до роз?яснень щодо суб?єктів декларування, розміщеної на офіційному веб-сайті Національного агентства у розділі «База знань», «Декларування/суб?єкти декларування», якщо особа виконує обов?язки за вакантною посадою, на неї поширюються всі вимоги Закону саме за цією посадою, крім вимог, передбачених ч. 3 ст. 46, ч. 4 ст. 52, ст. 56 Закону.

Вакантною є посада, зазначена у штатному розписі відповідного органу, організації, установи або підприємства, на яку не укладено договір/не призначено особу безстроково без укладення договору. Тривалість виконання обов?язків у цьому випадку не має значення.

12.10.2023 набрав чинності Закон України від 20.09.2023 N? 3384-IХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (далі - Закону N? 3384-IX), яким відновлене декларування.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Враховуючи, що ОСОБА_1 у період з 02.10.2024 по 01.06.2025 виконувала обов'язки директора КНП «ДКЛ № 7» за вакантною посадою директора КНП «ДКЛ № 7», у неї наявний обов?язок подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік не пізніше 31.03.2025.

Роз?яснення щодо строків та порядку декларування розміщена на офіційному веб-сайті Національного агентства у розділі «База знань», «Декларування/Види декларацій та порядок їх подання»!

Відповідно до загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на сайті Національного агентства, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік 10.04.2025 • 13:48 унікальний ідентифікатор документа 8ae9dfc5-92ad-4bb3-9e77-da4€4f06ba56).

Згідно з послідовністю дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 , створення щорічної декларації за 2024 рік розпочате лише 10.04.2025 о 12:17 та завершене в цей же день, 16.04.2025 о 13:48, тобто поза межами визначеного Законом строку.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи виконувачем обов?язків директора Комунального некомерційного підприємства «Дитяча клінічна лікарня № 7 Печерського району міста Києва» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті з Закону суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов?язаного з корупцією, всупереч вимогам частини першої статті 45 цього ж Закону без поважних причин несвоєчасно, а саме 10.04.2025, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави бо місцевого самоврядування, за 2024 рік.

Вказане правопорушення вчинено 10.04.2025.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за встановлених обставин невчасного подання нею декларацій, визнала повністю, зазначивши що почала декларацію подавати 10.04.2025, закінчила подання 16.04.2025, поважних причин не подачі декларації не було.

Прокурор Козачок В.В. в судовому засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення та просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційного адміністративного правопорушення, та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення, усними визнавальними поясненнями ОСОБА_1 в судовому засіданні, інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, її щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді мінімального штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 37993783, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.Е. Константінова