Рішення від 15.01.2026 по справі 341/1997/25

Єдиний унікальний номер 341/1997/25

Номер провадження 2/341/148/26

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2026 року м. Галич

Галицький районний суд Івано-Франківської області у складі:

головуючого судді - Васильцової Г.А.,

секретаря судового засідання - Габлей А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Галицького районного суду Івано-Франківської області в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовною заявою представниці позивача Акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» - Донцової Євгенії Олександрівни до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИВ:

Представниця позивача Акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» - Донцова Є.О. звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором в розмірі 34 813,03 грн, а також понесені судові витрати в розмірі 2 422,40 грн.

Позов обґрунтований тим, що 04.02.2019 року між АТ «ПУМБ» та ОСОБА_1 на підставі кредитного договору № 2001239905501 видано кредитну картку з кредитним лімітом в сумі 26 470,00 грн, який пізніше було збільшено до 42 000 грн. Умовами Публічної пропозиції ПАТ «ПУМБ» передбачено право банку змінювати клієнту кредитний ліміт. Позивач направив письмову вимогу (повідомлення) відповідачці, однак у наданий строк заборгованість погашена не була. Через невиконання відповідачкою належним чином своїх зобов'язань утворилася заборгованість перед позивачем у розмірі 34 813,03 грн, з яких: 22 260,59 грн - заборгованість за сумою кредиту, 12 552,44 грн - заборгованість за процентами.

Ухвалою Галицького районного суду Івано-Франківської області від 27 листопада 2025 року відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

Заяв та клопотань у справі від учасників процесу до суду не надходило.

В судове засідання представниця позивача не з'явилася, в позовній заяві просить розгляд справи проводити за відсутності представника АТ «ПУМБ», на задоволенні позовних вимог наполягає в повному обсязі, не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідачка у судове засідання не з'явилася, відповідно до ст. 128 ЦПК України належним чином була повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, про що свідчить рекомендоване поштове повідомлення, яке повернулося на адресу суду, згідно якого ОСОБА_1 особисто 09.12.2025 року отримала судову повістку. Відповідачка не повідомила суд про причину своєї неявки; відзив на позов не надала.

Згідно ч. 1 ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з'явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Враховуючи викладене та згідно ст.ст. 280, 281 ЦПК України, зі згоди позивача, суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд знаходить позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що 04 лютого 2019 року між АТ «ПУМБ» та ОСОБА_1 укладено кредитний договір шляхом підписання відповідачкою заяви № 2001239905501 на приєднання до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб /а.с.12/.

Згідно умов даного кредитного договору відповідачці надано кредит шляхом встановлення на поточний рахунок кредитного ліміту в сумі 26 470,00 грн, на загальні споживчі цілі, строком на 12 місяців, з реальною річною процентною ставкою в розмірі 47,88 % річних /а.с.12/.

04.02.2019 року ОСОБА_1 підписала паспорт споживчого кредиту, зміст якого узгоджується зі змістом вищевказаної заяви № 2001239905501 про приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб від 04.02.2019 /а.с.12 зворотня сторона/.

В публічній пропозиції ПАТ «ПУМБ» на укладення договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб (нова редакція діє з 06.04.2018) містяться умови кредитування /а.с.14-20/.

Відповідно довідки про збільшення кредитного ліміту за кредитним договором, відповідачці 21.04.2021 року було встановлено кредитний ліміт у сумі 38 400,00 грн. 20.05.2021 року було збільшено кредитний ліміт на суму 42 000,00 грн. 27.02.2022 року зменшено суму кредитного ліміту до 38 605,00 грн. Також, 03.03.2022 року збільшено кредитний ліміт на суму 42 000,00 грн /а.с.23 зворотня сторона/.

З виписки про рух коштів по рахунку № НОМЕР_1 вбачається факт користування ОСОБА_1 кредитними коштами та часткове погашення останньою заборгованості за тілом кредиту та за процентами /а.с.27-32/.

Відповідно до п. 5.1.4. Розділу І Публічної пропозиції АТ «ПУМБ» на укладення договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб, клієнт зобов'язаний своєчасно та повністю відшкодовувати Банку сплачені ним кошти.

Згідно п. 5.1.7. Розділу І Публічної пропозиції АТ «ПУМБ» на укладення ДКБО, клієнт зобов'язаний сплачувати заборгованість по договору, проценти за користування кредитними коштами, оплачувати комісії та неустойку, а також виконувати зобов'язання з повернення кредиту, в тому числі простроченої заборгованості, на умовах, в строки та в розмірі, що передбачені цим договором.

З метою досудового врегулювання спору позивач на адресу відповідачки направив письмову вимогу (повідомлення) з вимогою погасити заборгованість за кредитним договором № 2001239905501, що підтверджується копією даної письмової вимоги, проте заборгованість відповідачкою погашена не була /а.с.20-21/.

З наданих представницею позивача розрахунків заборгованості вбачається, що станом на 04.08.2025 року (включно) у відповідачки утворилась заборгованість за кредитним договором в сумі 34 813,03 грн, яка складається з: 22 260,59 грн - сума заборгованості за сумою кредиту, 12 552,44 грн - сума заборгованості за відсотками /а.с. 26 зворотня сторона/.

Відповідачка не скористалася своїми процесуальним правом передбаченими статями 12, 13, 76, 83, 84, 191 ЦПК України, не надала до суду заперечення щодо вимог позивача та доказів на їх спростування.

В силу ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.

Встановлені судом фактичні обставини у справі свідчать про те, що між сторонами досягнуто згоди щодо всіх істотних умов вказаного кредитного договору, який підписаний сторонами власноруч.

Відповідно до ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ст. 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Згідно з ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Таким чином, для належного виконання зобов'язання необхідно дотримуватися визначених у договорі строків (термінів), зокрема щодо сплати процентів, а прострочення виконання зобов'язання є його порушенням.

Позивачем надано докази виникнення між сторонами правовідносин у зв'язку з укладенням кредитного договору № 2001239905501 від 04 лютого 2019 року та наявності з боку відповідачки невиконаних зобов'язань за цими договорами.

Зважаючи на викладене, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги про стягнення з відповідачки ОСОБА_1 на користь позивача заборгованості за кредитним договором в сумі 34 813,03 грн.

На підставі ч. 1 ст. 141 ЦПК України, суд вважає необхідним стягнути з відповідачки на користь позивача суму судового збору в розмірі 2 422,40 грн

Керуючись ст. ст. 12, 13, 81-82, 89, 141, 223, 247, 263-265, 280-281 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов представниці позивача Акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» - Донцової Євгенії Олександрівни до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , на користь Акціонерного Товариства «Перший Український Міжнародний Банк» (місце знаходження: індекс 04070, м. Київ, вул. Андріївська, буд. 4, код ЄДРПОУ: 14282829) суму заборгованості за кредитним договором № 2001239905501 від 04 лютого 2019 року в розмірі 34 813 (тридцять чотири тисячі вісімсот тринадцять гривень 03 копійки), з яких: 22 260,59 грн - заборгованість за сумою кредиту, 12 552,44 грн - заборгованість за процентами.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , на користь Акціонерного Товариства «Перший Український Міжнародний Банк» (місце знаходження: індекс 04070, м. Київ, вул. Андріївська, буд. 4, код ЄДРПОУ: 14282829) суму сплаченого судового збору у розмірі 2 422 (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 копійок).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його складення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його складення.

Дата складення рішення суду 16.01.2026 року.

СуддяГанна ВАСИЛЬЦОВА

Попередній документ
133386461
Наступний документ
133386463
Інформація про рішення:
№ рішення: 133386462
№ справи: 341/1997/25
Дата рішення: 15.01.2026
Дата публікації: 21.01.2026
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Галицький районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (25.03.2026)
Дата надходження: 21.11.2025
Предмет позову: стягнення заборгованості
Розклад засідань:
15.01.2026 10:00 Галицький районний суд Івано-Франківської області