справа № 208/13977/25
провадження № 3/208/132/26
07 січня 2026 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду м. Кам'янського Варибрус В.А., розглянувши матеріали адміністративних справ про адміністративні правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина
України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України № НОМЕР_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.139
КУпАП, протоколи про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №488659 від 20.10.2025 року, серії ЕПР1 №488676 від 20.10.2025 року, -
В провадження Заводського районного суду м. Кам'янського надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених:
- ст.124 КУпАП справа №208/13977/25 провадження №3/208/132/26, протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №488659 від 20.10.2025 р.;
- ч.1 ст.139 КУпАП, справа №208/13979/25 провадження №3/208/133/26, протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №488676 від 20.10.2025 р.
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення: 20.10.2025 року о 09:00 год. на перехресті пр. Т.Шевченка та пр. Аношкіна водій ОСОБА_1 , керуючи т.з. Opel Vectra д.н.з. НОМЕР_2 , не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його та безпечно керувати ним, не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, не дотримався безпечного інтервалу у результаті чого втратив керування т/з та здійснив наїзд на пішохідне огородження (паркан). Внаслідок чого автомобіль отримав механіні пошкодження, чим завдано матеріальної шкоди. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.12.1 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ст.124 КУпАП.
Окрім цього, 20.10.2025 року о 09:00 год. на перехресті пр. Т.Шевченка та пр. Аношкіна водій ОСОБА_1 , керуючи т.з. Opel Vectra д.н.з. НОМЕР_2 , не вибрав безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його та безпечно керувати ним, не був уважним, не стежив за дорожньою обстановкою, не дотримався безпечного інтервалу у результаті чого втратив керування т/з та здійснив наїзд на пішохідне огородження (паркан). Внаслідок чого було отримано механічне пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.8.12 ПДР України, за що передбачена адміністративна відповідальністьза ч.1 ст.139 КУпАП .
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» зобов'язано суди застосовувати при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерела права.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.334 КПК України, матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
З огляду на те, що особа обвинувачується у вчиненні декілька правопорушень, суддя вважає необхідним об'єднання справ про адміністративне правопорушення відносно однієї і тієї ж особи, в одне провадження для спільного розгляду.
Керуючись ст. 36 КУпАП, ст.334 КПК України, суддя -
Об'єднати в одне провадження адміністративні справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених:
- ст.124 КУпАП, справа №208/13977/25 провадження №3/208/132/26, протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №488659 від 20.10.2025 р.;
- ч.1 ст.139 КУпАП, справа №208/13979/25 провадження №3/208/133/26, протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №488676 від 20.10.2025 р.;
Присвоїти провадженням, єдиний номер справи 208/13977/25.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.А. Варибрус