Єдиний унікальний номер судової справи 201/13554/25
Номер провадження 1-кс/201/4614/2025
03 листопада 2025 року слідчий суддя Соборного районного суду міста Дніпра ОСОБА_1
при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника підозрюваного - адвоката ОСОБА_4 ( в режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_5 , погоджене прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_3 , подане в межах кримінального провадження № 22025130000000099, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13 лютого 2025 року, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Свердловськ Луганської області, громадянина України, раніше не судимого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, -
встановив:
Слідчий за погодженням з прокурором звернувся до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що слідчим відділом 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом прокурорів, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному 13 лютого 2025 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025130000000099 за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України за наступних обставин.
У період з 24 липня по 10 серпня 2023 року, більш точний час встановити за об'єктивних причин не виявилось можливим, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи громадянином України, перебуваючи на території м. Довжанськ (Свердловськ) Довжанського району Луганської області, усвідомлюючи вищенаведені обставини, діючи умисно, з метою переслідування своїх особистих інтересів, маючи умисел на обрання депутатом до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, зареєструвався від «всеросійської політичної партії «єдина росія» (мовою оригіналу: «Всероссийской политической партии Единая Россия») кандидатом в депутати до так званої «Ради муніципального округу муніципальне утворення Свердловський муніципальний округ Луганської Народної Республіки» (мовою оригіналу: «Совета муниципального округа муниципальное образование Свердловский муниципальный округ Луганской Народной Республики»).
У період з 01 по 10 вересня 2023 року, у відповідності до законодавства РФ та так званої «ЛНР», на тимчасово окупованій території Луганської області проведено незаконні «вибори депутатів Народної Ради Луганської Народної Республіки першого скликання та вибори депутатів представницьких органів муніципальних утворень Луганської Народної Республіки першого скликання» (мовою оригіналу: «выборы депутатов Народного Совета Луганской Народной Республики первого созыва и выборы депутатов представительных органов муниципальных образований Луганской Народной Республики первого созыва»).
За результатами вказаних незаконних виборів представниками так званої «виборчої комісії ЛНР» - вибори депутатів до так званої «Ради муніципального округу муніципальне утворення Свердловський муніципальний округ Луганської Народної Республіки» (мовою оригіналу: «Совета муниципального округа муниципальное образование Свердловский муниципальный округ Луганской Народной Республики»), який відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» є незаконним, тобто створеним (обраним) у порядку, не передбаченому законом, визнані такими, що відбулися.
За результатами проведених виборів ОСОБА_6 обрано депутатом до так званої «Ради муніципального округу муніципальне утворення Свердловський муніципальний округ Луганської Народної Республіки» (мовою оригіналу: «Совета муниципального округа муниципальное образование Свердловский муниципальный округ Луганской Народной Республики»). На підставі цього, у відповідності до законодавства Російської Федерації та так званої «ЛНР» на тимчасово окупованій території, так званою «Територіальною виборчою комісією міста Свердловська та Свердловського району» (мовою оригіналу: «Территориальной избирательной комиссией города Свердловск и Свердловского района») ухвалено рішення № 23/136 від 18.09.2023 «Про реєстрацію обраного депутата Ради муніципального округу Свердловський муніципальний округ першого скликання ОСОБА_6 » (мовою оригіналу: «О регистрации избранного депутата Совета муниципального округа Свердловский муниципальный округ первого созыва ОСОБА_7 »).
19.09.2023 відбулося перше пленарне засідання так званої «Ради муніципального округу муніципальне утворення Свердловський муніципальний округ Луганської Народної Республіки» (мовою оригіналу: «Совета муниципального округа муниципальное образование Свердловский муниципальный округ Луганской Народной Республики», на якому прийняте рішення про визнання правочинним її складу, внаслідок чого розпочав свою діяльність незаконний орган влади, створений на тимчасово окупованій території так звана «Рада муніципального округу муніципальне утворення Свердловський муніципальний округ Луганської Народної Республіки першого скликання» (мовою оригіналу: «Совет муниципального округа муниципальное образование Свердловский муниципальный округ Луганской Народной Республики первого созыва»), який відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» є окупаційною адміністрацією держави-агресора.
Відповідно до рішення так званої «Ради муніципального округу муніципальне утворення Свердловський муніципальний округ Луганської Народної Республіки» (мовою оригіналу: «Совета муниципального округа муниципальное образование Свердловский муниципальный округ Луганской Народной Республики») від 19.09.2023, до вищезазначеного незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, від «всеросійської політичної партії «Єдина Росія» (мовою оригіналу: «Всероссийской политической партии Единая Россия»), серед інших обраний депутатом - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто останній за власною згодою був добровільно обраний депутатом до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території м. Довжанськ (Свердловськ) Довжанського району Луганської області, а саме окупаційної адміністрації держави-агресора - так званої «Ради муніципального округу муніципальне утворення Свердловський муніципальний округ Луганської Народної Республіки» (мовою оригіналу: «Совета муниципального округа муниципальное образование Свердловский муниципальный округ Луганской Народной Республики»), розташованої за адресою: Луганська область, м. Довжанськ, вул. Енгельса, б. 42.
Таким чином, ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у добровільному обранні громадянина України до незаконного органу влади, створеного та тимчасово окупованій території, у тому числі окупованої адміністрації держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, захопленням міста Луганська, та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» №206 (8131) від 09 жовтня 2025 року, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора від 09 жовтня 2025 року опубліковано повістку про виклик ОСОБА_6 на 10 годину 00 хвилин 13, 14 та 15 жовтня 2025 року за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні за №22025130000000099 від 13 лютого 2025 року, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваної тощо.
Жодного разу у призначені час та місце громадянин України ОСОБА_6 не з'явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.
16 жовтня 2025 року стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , слідчим за погодженням із прокурором складено письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України та у зв'язку з достатніми підстави вважати, що останній постійно перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повідомлення про підозру та повістки про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 211 (8136) від 16 жовтня 2025 року, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора від 16 жовтня 2025 року, опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, та повістку про виклик останнього як підозрюваного на 10 годину 00 хвилин 20, 21 та 22 жовтня 2025 року за зазначеною в повістці адресою для отримання письмового повідомлення про підозру в кримінальному провадженні №22025130000000099 від 13 лютого 2025 року, допиту як підозрюваного, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій.
Таким чином, 16 жовтня 2025 року у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 набув статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Разом з тим на вказані дати та час ОСОБА_6 знову не прибув, будь-які документи, які підтверджують поважність причин не прибуття не надав.
Постановою слідчого від 23 жовтня 2025 року на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук.
Слідчий за погодженням із прокурором, за наявності обґрунтованої підозри та передбачених п. п. 1 та 2 ч. 1 ст. 177 КПК України ризиків, клопочить перед слідчим суддею про розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу стосовно підозрюваного ОСОБА_6 у вигляді тримання під вартою в порядку ч. 6 ст. 193 КПК України, так як підозрюваний перебуває на тимчасово окупованій території Довжанського району, Луганської області.
Так, в обґрунтування своїх доводів слідчий за погодженням із прокурором посилається на наявність передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України ризику можливих спроб підозрюваного ОСОБА_6 переховуватись від органів досудового розслідування або суду, про що свідчать такі обставини, як:
- тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_6 в разі визнання його винуватим у кримінального правопорушення, в якому він підозрюється (санкція ч. 5 ст. 111-1 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої);
- вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення;
- проживання на тимчасово окупованій території Луганської області, яка межує з російською федерацією, що підтверджується інформацією з Державної прикордонної служби України;
- неприбуття на виклик до слідчого шість разів, у тому числі тричі у статусі підозрюваного та не повідомлення слідчому та прокурору про причини та неможливість прибуття на виклик, у зв'язку з чим був оголошений у розшук, що свідчить про те, що підозрюваний на цей час вже переховується від органу досудового розслідування;
- спосіб вчинення злочину, пов'язаного з колабораційною діяльністю під час воєнного стану, що має негативні наслідки для всієї територіальної громади та України в цілому, а також знаходження на тимчасово окупованій території, співпраця з окупаційною адміністрацією, що з великою часткою ймовірності спонукатиме його до втечі у разі обрання більш м'якого запобіжного заходу.
Існування ризику, передбаченого п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України в клопотанні обґрунтовується тим, що ОСОБА_6 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів (накази, розпорядження, посадова чи службова інструкція, інша документація, відповідно до якої він здійснює правоохоронні функції та інші документи, які видає та підписує) та інших об'єктів, які мають ознаки речових доказів та мають значення для даного кримінального провадження (відзнаки, грамоти, фотозображення, відеозаписи, тощо).
Підсумовуючи викладене у клопотанні слідчий за погодженням із прокурором, із посиланням на положення ч. 6 ст. 176, абз. 7 ч. 4 ст. 183 КПК України, просив обрати відносно ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.
Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні клопотання підтримала та просила обрати підозрюваному ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави з підстав, викладених у клопотанні.
Захисник ОСОБА_4 заперечувала проти задоволення клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно її підзахисного ОСОБА_6 у зв'язку із неможливістю проведення конфіденційної бесіди з останнім щодо наявного кримінального провадження.
24.02.2022 року Російською Федерацію здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв'язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.
Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Законом України від 24.02.2022 року «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»» затверджено зазначений Указ.
У подальшому воєнний стан в Україні неодноразово продовжувався, зокрема Указом Президента України від 14 липня 2025 року №478/2025 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 07 серпня 2025 року строком на 90 діб.
Законом України від 15 липня 2025 року № 4524-IX Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" затверджено зазначений Указ.
Таким чином, розгляд клопотання здійснюється за місцем знаходження органу досудового розслідування.
Згідно ч. 6 ст. 193 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та може обрати такий запобіжний захід за відсутності підозрюваного лише у разі доведення прокурором наявності підстав, передбачених статтею 177 цього Кодексу, а також наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України. У такому разі після затримання особи і не пізніш як через сорок вісім годин з часу її доставки до місця кримінального провадження слідчий суддя, суд за участю підозрюваного розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
3 матеріалів клопотання встановлено, що 13 лютого 2025 року внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025130000000099 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
16 жовтня 2025 року стосовно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , слідчим за погодженням з прокурором з дотриманням вимог ст. ст. 171, 135, 278 КПК України, у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора від 16 жовтня 2025 року та в газеті «Урядовий кур'єр» № 211 (8136) від 16 жовтня 2025 року, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження) повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, тобто у добровільному обранні громадянина України до незаконного органу влади, створеного та тимчасово окупованій території, у тому числі окупованої адміністрації держави-агресора.
Таким чином, 16 жовтня 2025 року у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 набув статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Постановою слідчого від 23 жовтня 2025 року на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук.
Отже, на переконання слідчого судді, стороною обвинувачення сукупністю наданих матеріалів доведено наявність достатніх підстав вважати, що підозрюваний ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України, що, з огляду на положення ч. 6 ст. 193 КПК України, є підставою для здійснення розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою за відсутності останнього.
Відповідно до ч. 2 ст. 177 КПК України однією з підстав для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення.
Під час розгляду клопотання встановлено, що ОСОБА_6 повідомлений про підозру в порядку ст. ст. 111, 135, 278 КПК України.
Сукупність зібраних органом досудового розслідування доказів поза розумним сумнівом доводить причетність ОСОБА_6 до інкримінованого йому кримінального правопорушення, що підтверджується достатніми на цьому етапі слідства доказами, які містяться у витягу з Єдиного реєстру досудового розслідувань за №22025130000000099 від 13.02.2025 року, у повідомленні про кримінальне правопорушення за підписом старшого оперуповноваженого Сватівського РВ 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях за погодженням із заступником начальника Сватівського РВ 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 12.02.2025 року за вихідним №33/2112, у рапорті старшого оперуповноваженого Сватівського РВ 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 12.02.2025 року за вихідним №78/3/33/2111, у інформації про особу на ім'я ОСОБА_6 з Державної міграційної служби України, у відповіді Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України від 24.10.2025 року, у відповіді за підписом директора Департаменту соціального захисту населення Луганської обласної державної адміністрації від 05.03.2025 року за вихідним №4/943-31, у відповіді за підписом заступника директора Департаменту консульської служби - начальника Управління консульських послуг Міністерства закордонних справ України від 06.03.2025 року за вихідним №71/17-532/2-25871, у повідомленні щодо виконання доручення за підписом заступника начальника Сватівського РВ 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях від 10.03.2025 року за вихідним №33/3741, у протоколі допиту свідка ОСОБА_8 від 05.03.2025 року, у протоколі пред'явлення особи для впізнання за фотознімками за участі свідка ОСОБА_8 від 05.03.2025 року, у протоколі огляду за участі спеціаліста ОСОБА_9 від 03.03.2025 року, у протоколі допиту свідка ОСОБА_10 від 04.03.2025 року, у протоколі пред'явлення особи для впізнання за фотознімками за участі свідка ОСОБА_10 від 04.03.2025 року, у протоколі огляду за участі свідка ОСОБА_10 від 04.03.2025 року, у протоколі огляду за участі свідка ОСОБА_10 від 04.03.2025 року, у постанові про оголошення розшуку підозрюваного від 23.10.2025 року.
Отже, наведені вище обставини свідчать про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, що у достатній мірі доведено прокурором під час розгляду клопотання.
При цьому, слідчий суддя на даній стадії не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у особи за вчинення злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що надані суду матеріали свідчать про наявність обґрунтованої підозри.
Стороною обвинувачення дотримано вимогу розумної підозри, оскільки наявні на цей час докази у кримінальному провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваного із вчиненням кримінального правопорушення, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання імперативних завдань кримінального провадження, визначених ст. 2 КПК України.
Тож, для повідомлення про підозру не потрібна така ж ступінь доведення як для визнання особи винною, достатньо щоб у стороннього спостерігача склалось враження, що злочин було вчинено і підозрювана особа причетна до його вчинення.
На переконання слідчого судді, такого ступеню доведення у цій справі було досягнуто.
Згідно ч 2 ст. 177 КПК України другою підставою для застосування запобіжного заходу с наявність ризиків. які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрювана може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Оцінюючи обґрунтування прокурора на підтвердження наявності зазначених у клопотанні ризиків і докази, надані останнім на підтвердження своїх доводів, слідчий суддя приходить до висновку, що прокурором під час розгляду клопотання доведена наявність достатніх підстав вважати, що існує ризик можливих спроб підозрюваного ОСОБА_6 переховуватися від органів досудового розслідування або суду.
На підтвердження існування передбаченого п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України ризику свідчать такі обставини, як суворість покарання, яке загрожує підозрюваному в разі визнання його винним, вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним ОСОБА_6 кримінального правопорушення, достатні підстави вважати, що останній перебуває на тимчасово окупованій території Довжанського району Луганської області.
Цей ризик підтверджується і тим, що ОСОБА_6 жодного разу не прибув на виклик до слідчого або прокурора і не повідомив про причини свого не прибуття, у зв'язку із чим, був оголошений в розшук, що є тими обставинами, які вже фактично вказують на переховування підозрюваного від органу досудового розслідування.
Отже, наведені обставини у сукупності із суворістю покарання дають достатні підстави вважати, що підозрюваний ОСОБА_6 може переховуватися від органу досудового розслідування.
Діставшись висновку про наявність існування наведеного вище ризику, слідчий суддя звертає увагу, що ризик не є фактом, а є ймовірністю вчинення певних дій, а тому має бути доведено в судовому засіданні саме ймовірність того, що підозрюваний може їх вчинити і суд вважає, що така ймовірність є доволі високою.
Відтак, слідчий суддя погоджується із заявленим прокурором ризиком, передбаченим п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, і визнає наявність існування цього ризику доведеним у повній мірі.
Поряд із цим, слідчий суддя вважає, що прокурором не доведено заявлений у клопотанні ризик можливих спроб підозрюваного ОСОБА_6 знищити, сховати або спотворити будь-які речі чи документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального провадження, з підстав відсутності достатнього обґрунтування на підтвердження існування цього ризику.
Вирішуючи питання про вид запобіжного заходу, слідчий суддя враховує дані про особу підозрюваного, який раніше не судимий, підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України, зважає на вид та ступінь встановлених ризиків, тяжкість злочину, обстановку в якій вчинено злочин, зокрема, у період воєнного стану в країні, вимоги ч. 6 ст. 176 КПК України, яка передбачає можливість застосування єдиного запобіжного заходу у даному випадку у виді тримання під вартою, а тому приходить до висновку про недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів ніж тримання під вартою відносно підозрюваної.
Разом з цим, слідчий суддя при постановленні ухвали враховує положення абз. 7 ч. 4 ст. 183 КПК України, відповідно до якого, при обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, розмір застави не визначається.
Крім того, положеннями частини 4 ст. 197 КПК України, встановлено, що у разі постановлення слідчим суддею, судом ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваного, обвинуваченого на підставі частини шостої статті 193 цього Кодексу строк дії такої ухвали не зазначається.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 178, 183, 193, 194, 197, 369-372, 376, 395, 615 КПК України, суд -
постановив:
Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_5 , погоджене прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні - прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_3 , подане в межах кримінального провадження № 22025130000000099, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13 лютого 2025 року, про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України - задовольнити.
Обрати підозрюваному ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Роз'яснити, що згідно з положеннями ч. 6 ст. 193 КПК України, після затримання особи і не пізніше як через сорок вісім годин з часу доставки її до місця кримінального провадження слідчий суддя, за участю підозрюваного, розглядає питання про застосування обраного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою або його зміну на більш м'який запобіжний захід, про що постановляє ухвалу.
Ухвала щодо обрання запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з моменту її проголошення.
Визначити час проголошення повного тексту ухвали - о 09 годині 00 хвилин 07 листопада 2025 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1