Ухвала від 16.01.2026 по справі 174/1646/25

ЄУН 174/1646/25

н/п 2/174/100/2026

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

16 січня 2026 року м. Вільногірськ

Суддя Вільногірського міського суду Дніпропетровської області Данилюк Т.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - виконавчий комітет Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, про позбавлення батьківських прав,-

УСТАНОВИВ:

Представник позивача ОСОБА_4 , який діє від імені та в інтересах ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , звернувся з позовом до ОСОБА_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , третя особа - виконавчий комітет Вільногірської міської ради Дніпропетровської області (юридична адреса: вул. Віктора Варена, буд.15, м.Вільногірськ Кам'янського району Дніпропетровської області) про позбавлення батьківських прав.

Клопотань щодо порядку розгляд справи позивач не заявляла.

За положеннями ч.1 ст.11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Відповідно до п.4 ч.2 ст.19 ЦПК України, загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з п.1 ч.4 ст.274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя.

Ознайомившись з позовною заявою, суддя дійшов висновку, що вона подана з додержанням вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України, підстави для її залишення без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні, тому позовну заяву слід прийняти до розгляду, відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначити підготовче судове засідання.

Керуючись ст.ст.1-19, 23, 33, 34, 49, 84, 174-177, 184, 187, 190, 191, 352-355 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа - виконавчий комітет Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, про позбавлення батьківських прав.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.

Призначити проведення підготовчого судового засідання на 16 лютого 2026 року о 13 годині 00 хвилин, в залі судових засідань №1 Вільногірсько го міського суду Дніпропетровської області по вул.Юрія Устенка, 14-А, м.Вільногірськ Кам'янського району Дніпропетровської області.

В судове засідання викликати учасників справи.

Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі.

Відповідачам та третій особі також надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Встановити відповідачам п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана позивачу, а підтвердження про направлення надано суду. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України)

Позивач не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи та надати відповідні докази, та направити відповідачу та суду з підтвердженням такого направлення відповідачу.

Відповідачі не пізніше п'яти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті має право підготувати заперечення на відзив та направити позивачу та суду з підтвердженням такого направлення позивачу.

Встановити відповідачам п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч.3-5 ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Позивач вправі відмовитись від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідачі мають право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу. Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://vg.dp.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя підпис Т.М.Данилюк

Попередній документ
133383648
Наступний документ
133383650
Інформація про рішення:
№ рішення: 133383649
№ справи: 174/1646/25
Дата рішення: 16.01.2026
Дата публікації: 21.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про позбавлення батьківських прав
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (04.03.2026)
Дата надходження: 10.12.2025
Предмет позову: Про позбавлення батьківських прав
Розклад засідань:
16.02.2026 13:00 Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
04.03.2026 13:15 Вільногірський міський суд Дніпропетровської області
30.03.2026 13:00 Вільногірський міський суд Дніпропетровської області